Organisatie Eurosonic Noorderslag trots op digitale editie
GRONINGEN (ANP) - De organisatie van Eurosonic Noorderslag (ESNS) is er trots op dat het is gelukt een digitale editie van het vier dagen durende festival neer te zetten. De 35e editie van het Groningse festival stelt traditiegetrouw opkomend talent centraal.
De organisatie vond het vooral belangrijk om door te gaan in een periode dat veel artiesten zonder werk zitten omdat optredens massaal zijn geschrapt. Normaal gesproken treden er zo’n 350 artiesten tijdens ESNS, op maar de organisatie heeft dit jaar een iets minder brede line-up met 189 acts. De Europese muzikanten die centraal staan op Eurosonic zijn gevraagd zichzelf op te nemen, de Nederlandse artiesten komen wel naar Groningen, al zijn alle optredens vooraf opgenomen.
Op Eurosonic treden onder anderen Altin Gün, Blanks, Daði Freyr, Eefje de Visser, Meetsysteem, Nana Adjoa en Nea op. Tijdens Noorderslag op zaterdag zijn acts te zien als Bilal Wahib, Froukje, Kevin, Rolf Sanchez, Son Mieux, Tim Dawn en Yade Lauren. Ook worden er diverse prijzen uitgereikt, zoals de Popprijs en Pop Media Prijs.
ESNS duurt van woensdag tot zaterdag en is te volgen via NPO 3FM, NPO 3 en de Europese radiozenders. Daarnaast worden de sets gratis gestreamd op het onlineplatform van het festival.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - Demissionair veiligheidsminister Foort van Oosten bracht woensdag oliebollen naar handhavers en brandweermannen in Hilversum. De VVD-minister wilde de hulpverleners op die manier steunen voor oudjaarsnacht en danken voor hun inzet.
50 minuten geledenGROENLO (ANP) - De hoeveelheid vuurwerk die dinsdag bij een verkooppunt in Groenlo (Gelderland) is weggehaald, was opgeteld 10.000 kilo. Die hoeveelheid ligt ruim boven wat volgens de vergunning is toegestaan, meldt de politie woensdag. Het gaat om zowel consumentenvuurwerk als professioneel vuurwerk.
2 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt niet langer voor plaatselijke gladheid. Code geel is rond het middaguur beëindigd in de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg, en daarmee staat het hele land nu weer op het laagste niveau, code groen.
3 uur geledenDE BILT (ANP) - De wegen in het westen en noorden van het land worden weer begaanbaar na de gladheid van woensdagochtend. In de provincies Overijssel, Gelderland, Utrecht, Noord-Brabant en Limburg geldt nog wel code geel. De waarschuwing van het KNMI duurt vooralsnog tot het middaguur.
3 uur geledenRIJSWIJK (ANP) - Twaalf rijexamens zijn woensdagochtend uitgesteld door gladheid. Een woordvoerster van het CBR zei dat de meeste rijexamens wel konden doorgaan. "Het gaat om een klein aantal dat niet door kon gaan. We hebben honderden examens op een dag."
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De wegen blijven woensdagochtend nog iets langer glad. Het KNMI heeft code geel, die in de meeste provincies tot 10.00 uur gold, met een uur verlengd. In Limburg en Noord-Brabant kan de gladheid tot 12.00 uur duren.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rijkswaterstaat meldt dat er op verschillende snelwegen ongelukken zijn gebeurd door de gladheid. Vooral op de A58 in Zeeland en West-Brabant was het raak. Daar waren elf aanrijdingen. Door de gladheid was de A58 (Vlissingen-Bergen op Zoom) in beide richtingen tijdelijk dicht tussen Middelburg-Oost en het knooppunt Stelleplas. Die weg is inmiddels weer open, laat een woordvoerder van Rijkswaterstaat weten.
5 uur geleden