Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie Dutch GP telt 95.000 bezoekers circuit Zandvoort

Organisatie Dutch GP telt 95.000 bezoekers circuit Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De eerste dag van de Dutch GP in Zandvoort heeft naar schatting zo'n 95.000 bezoekers getrokken. Aan het begin van de middag, bij de start van de eerste vrije training in de Formule 1, waren ruim 50.000 raceliefhebbers binnen de poorten van het complex. Dat aantal liep gedurende de middag op. Hoewel het Formule 1-evenement alle dagen is uitverkocht, waren vrijdag toch heel wat lege plekken op de tribunes te zien.

"We benaderen de 95.000 mensen gemeten over de hele dag, zo is de schatting", aldus een woordvoerder van de organisatie voorafgaand aan de tweede vrije training in de Formule 1. "We scannen nog steeds."

Vorig jaar keerde de Formule 1 na 36 jaar terug op het circuit in de duinen. Toen mochten vanwege de coronamaatregelen maximaal 70.000 bezoekers naar binnen. Dit jaar kan de maximale capaciteit worden gebruikt, wat neerkomt op ongeveer 105.000 mensen. Zo kunnen toeschouwers nu ook in de duinen langs de baan zitten. Vorig jaar waren vaste zitplaatsen verplicht.

De bezoekers werden tussen de actie op de baan door vermaakt met optredens van onder anderen Guus Meeuwis. Vrijdagavond treden ook Antoon en Emma Heesters op in de fanzone.

Meer uit Sport

Olympische kampioenen Miura en Kihara stoppen met kunstrijden

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse kunstrijders Riku Miura en Ryuichi Kihara beëindigen hun carrières. Het duo veroverde in februari de gouden medaille op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.

1 uur geleden
Tennisser Djokovic onzeker voor masterstoernooi van Madrid

MADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic (38) weet nog niet of hij volgende week fit genoeg is om deel te nemen aan het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.

2 uur geleden
Judoka Van Krevel verliest op EK strijd om het brons

TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.

18 uur geleden
Brisbane houdt vast aan omstreden roeilocatie voor Spelen 2032

BRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.

23 uur geleden
Poolse Swiatek begint gravelseizoen met zege op Siegemund

STUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.

1 dag geleden
Giri verslaat Blübaum en beëindigt Kandidatentoernooi als tweede

PEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.

1 dag geleden
Alcaraz trekt zich met polsblessure terug uit toernooi Barcelona

BARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.

1 dag geleden