Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie Dutch GP: boeren niet van plan te demonstreren

Organisatie Dutch GP: boeren niet van plan te demonstreren

ZANDVOORT (ANP) - Boeren zijn vooralsnog niet van plan te demonstreren rondom de Formule 1-race in Zandvoort volgend weekend. David Moolenburgh, burgemeester van Zandvoort, en circuitdirecteur Robert van Overdijk zeggen contact met boerenorganisaties te hebben en bereiden zich voor op een actie, maar daar is nog geen sprake van. Vorige week demonstreerden boeren wel rondom een ander groot sportevenement in Nederland, de start van de Vuelta, tegen de stikstofplannen van het kabinet.

Dat heeft volgens Moolenburgh laten zien dat een protest en een evenement "prima naast elkaar kunnen". De gemeente heeft, net als vorig jaar, een ruimte aangewezen waar actievoerders van zich kunnen laten horen. Voorlopig lijken alleen klimaatactivisten van Extinction Rebellion met een demonstratie te komen in het raceweekend. Ze organiseren een fietstocht, net als vorig jaar. Toen was er ook een klein boerenprotest, op de vrijdagochtend, met ongeveer tien tractoren. Die blokkeerden de weg niet.

Over eventuele stakingen bij treinvervoerder NS, waar personeel woensdag begon met estafetteacties, maken Moolenburgh en Van Overdijk zich ook niet nadrukkelijk zorgen. "Voor de NS is de Dutch GP ook een enorme showcase en dat hebben ze vorig jaar al laten zien. En vakbond FNV Spoor heeft gezegd trots te zijn op de Formule 1", zei Van Overdijk.

Wel zijn al vele scenario's uitgewerkt voor als het treinverkeer komt stil te liggen, door een staking of door andere problemen op het spoor. Eén zo'n alternatief is de inzet van vervangende bussen. De organisatie rekent erop dat dagelijks een derde van de ongeveer 110.000 bezoekers met de trein komt.

Meer uit Sport

Nieuw oponthoud Formule 1-race Maleisië door stilvallende auto's

SEPANG (ANP) - De startprocedure bij de Grote Prijs van Bahrein is afgebroken, omdat tal van coureurs problemen hadden met hun Formule 1-auto tijdens de opwarmronden. Het leek erop alsof software in de half-elektrische auto's niet functioneerde in de regen. Onder anderen Max Verstappen en Lewis Hamilton ervoeren problemen bij het intrappen van het gaspedaal.

43 minuten geleden
Ook Sabalenka vroeg uitgeschakeld in China Open tennis

BEIJING (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is al vroeg uitgeschakeld in het China Open, een masterstoernooi bij de vrouwen. De nummer 2 van de wereld ging in Beijing in de derde ronde onderuit tegen de Tsjechische Nikola Bartůňková. De nummer 34 van de wereld won in twee sets: 6-4 6-3.

2 uur geleden
Start Formule 1-race Maleisië uitgesteld om noodweer

SEPANG (ANP) - De Grote Prijs van Bahrein in Maleisië start veel later dan de geplande aanvangstijd van 09.00 uur. Er is lang oponthoud door zware regenval op het circuit van Sepang, met ook donder en bliksem erbij.

2 uur geleden
Márquez maakt met zege in Japan titelstrijd MotoGP spannend

MOTEGI (ANP) - Marc Márquez heeft de titelstrijd in de MotoGP bijzonder spannend gemaakt met zijn zesde zege van het seizoen. De Spaanse motorracer, regerend wereldkampioen, won de GP van Japan en verkleinde het verschil met kampioenschapsleider Jorge Martín tot 2 punten. Het seizoen telt nog zes ronden.

2 uur geleden
Fury wil Trump uitnodigen voor opkomst bij boksgevecht met Joshua

CARDIFF (ANP/AFP) - De Britse bokser Tyson Fury (36) wil voor het langverwachte gevecht met zijn landgenoot Anthony Joshua (38) samen met de Amerikaanse president Donald Trump de ring oplopen. Het gevecht tussen de twee Britse voormalige wereldkampioenen in het zwaargewicht staat gepland op 11 december in Cardiff.

14 uur geleden
Marathonschaatser Kruithof (89) overleden

HAVELTE (ANP) - Marathonschaatser Jan Roelof Kruithof is op 89-jarige leeftijd overleden. Dat melden RTV Drenthe en de NOS op basis van de familie.

15 uur geleden
Voor Vollering had 'gouden jaar' nog wel langer mogen duren

SENCUR (ANP) - Wielrenster Demi Vollering vindt het jammer dat haar "gouden jaar" er bijna op zit na haar titelprolongatie op het Europees kampioenschap. "Ik rijd woensdag alleen nog de tijdrit en dan is het alweer voorbij. Maar ik kan niet wachten om heel volgend jaar in de regenboogtrui te rijden en dan hopelijk weer een mooi seizoen te hebben", zei de winnares van onder meer de Tour de France, Giro d'Italia en het WK van dit jaar.

17 uur geleden