Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Organisatie Davis Cup verdedigt 'armoedig' afscheid voor Nadal

Organisatie Davis Cup verdedigt 'armoedig' afscheid voor Nadal

MALAGA (ANP) - De organisatie van de Davis Cup heeft zich verdedigd na de ontstane kritiek op het afscheid voor Rafael Nadal. Volgens David Haggerty, de baas van tennisbond ITF, is de ceremonie precies verlopen zoals de 22-voudig grandslamkampioen dat zélf wenste.

Spanje verloor dinsdagavond met 2-1 van Nederland. Het afscheid van de 38-jarige legende volgde pas na het beslissende dubbelspel, waarin Nadal niet in actie kwam. Collega's Roger Federer en Novak Djokovic waren niet aanwezig bij het afscheid. Naar verluidt wilde Djokovic dit weekend wel naar Málaga afreizen als Nadal nog in het toernooi zat.

"Het is niet het moment om iemand de schuld te geven, maar het gevoel is dat we iets armoedigs hebben meegemaakt", liet coach Carlos Moya tegenover het radiostation Onda Cero optekenen. "Het is waar dat we het over een dinsdagavond hadden, maar we wisten al maanden dat als Spanje zou verliezen, Nadal die dag met pensioen zou zijn gegaan. Het was een afscheid dat niet paste bij wat Rafa voor deze sport heeft betekend." Toni Nadal, de voormalig coach van Nadal, voegde daaraan toe: "Ik had liever iets anders gezien, meer in lijn met zijn ongelooflijke carrière. Het had een dynamischer ceremonie kunnen zijn."

'Zijn voorbeeld'

Op de slotdag van het landentoernooi werd Haggerty met de kritiek uit het kamp van Nadal geconfronteerd. Ook tennisfans spraken hun verbazing uit over het in hun ogen bescheiden karakter van de ceremonie, die pas na middernacht plaatsvond.

"We vonden het erg belangrijk om te luisteren naar wat Rafa wilde en hoe hij geëerd wilde worden. Dat is wat we deden; we namen zijn voorbeeld en leverden dat", zei de voorzitter zondagmiddag op een persmoment. "Mensen mogen hun mening hebben, of die nou terecht is of niet. Maar wij leverden de ceremonie die Rafa wilde."

Meer uit Sport

Sinner wint finale Indian Wells van Medvedev

INDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.

14 uur geleden
Paralympische Spelen in Cortina beëindigd

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.

21 uur geleden
Djokovic meldt zich af voor mastertoernooi van Miami

MIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.

22 uur geleden
Xandra Velzeboer voor de vierde keer wereldkampioene op 500 meter

MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.

22 uur geleden
Shorttracker Jens van 't Wout grijpt op WK zilver op 1000 meter

MONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.

23 uur geleden
Xandra Velzeboer pakt op WK shorttrack zilver op 1500 meter

MONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.

1 dag geleden
TeamNL op negende plaats in medaillespiegel Paralympische Spelen

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Nederlandse atleten hebben de Paralympische Spelen van Milaan en Cortina afgesloten met de negende plaats in de medaillespiegel. TeamNL won zeven medailles: drie keer goud, drie keer zilver en een keer brons en evenaarde daarmee het recordaantal van de Spelen van Pyeongchang in 2018.

1 dag geleden