Organisatie Davis Cup verdedigt 'armoedig' afscheid voor Nadal
MALAGA (ANP) - De organisatie van de Davis Cup heeft zich verdedigd na de ontstane kritiek op het afscheid voor Rafael Nadal. Volgens David Haggerty, de baas van tennisbond ITF, is de ceremonie precies verlopen zoals de 22-voudig grandslamkampioen dat zélf wenste.
Spanje verloor dinsdagavond met 2-1 van Nederland. Het afscheid van de 38-jarige legende volgde pas na het beslissende dubbelspel, waarin Nadal niet in actie kwam. Collega's Roger Federer en Novak Djokovic waren niet aanwezig bij het afscheid. Naar verluidt wilde Djokovic dit weekend wel naar Málaga afreizen als Nadal nog in het toernooi zat.
"Het is niet het moment om iemand de schuld te geven, maar het gevoel is dat we iets armoedigs hebben meegemaakt", liet coach Carlos Moya tegenover het radiostation Onda Cero optekenen. "Het is waar dat we het over een dinsdagavond hadden, maar we wisten al maanden dat als Spanje zou verliezen, Nadal die dag met pensioen zou zijn gegaan. Het was een afscheid dat niet paste bij wat Rafa voor deze sport heeft betekend." Toni Nadal, de voormalig coach van Nadal, voegde daaraan toe: "Ik had liever iets anders gezien, meer in lijn met zijn ongelooflijke carrière. Het had een dynamischer ceremonie kunnen zijn."
'Zijn voorbeeld'
Op de slotdag van het landentoernooi werd Haggerty met de kritiek uit het kamp van Nadal geconfronteerd. Ook tennisfans spraken hun verbazing uit over het in hun ogen bescheiden karakter van de ceremonie, die pas na middernacht plaatsvond.
"We vonden het erg belangrijk om te luisteren naar wat Rafa wilde en hoe hij geëerd wilde worden. Dat is wat we deden; we namen zijn voorbeeld en leverden dat", zei de voorzitter zondagmiddag op een persmoment. "Mensen mogen hun mening hebben, of die nou terecht is of niet. Maar wij leverden de ceremonie die Rafa wilde."
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
12 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
12 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
14 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
18 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
19 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
1 dag geleden