Organisatie Davis Cup verdedigt 'armoedig' afscheid voor Nadal
MALAGA (ANP) - De organisatie van de Davis Cup heeft zich verdedigd na de ontstane kritiek op het afscheid voor Rafael Nadal. Volgens David Haggerty, de baas van tennisbond ITF, is de ceremonie precies verlopen zoals de 22-voudig grandslamkampioen dat zélf wenste.
Spanje verloor dinsdagavond met 2-1 van Nederland. Het afscheid van de 38-jarige legende volgde pas na het beslissende dubbelspel, waarin Nadal niet in actie kwam. Collega's Roger Federer en Novak Djokovic waren niet aanwezig bij het afscheid. Naar verluidt wilde Djokovic dit weekend wel naar Málaga afreizen als Nadal nog in het toernooi zat.
"Het is niet het moment om iemand de schuld te geven, maar het gevoel is dat we iets armoedigs hebben meegemaakt", liet coach Carlos Moya tegenover het radiostation Onda Cero optekenen. "Het is waar dat we het over een dinsdagavond hadden, maar we wisten al maanden dat als Spanje zou verliezen, Nadal die dag met pensioen zou zijn gegaan. Het was een afscheid dat niet paste bij wat Rafa voor deze sport heeft betekend." Toni Nadal, de voormalig coach van Nadal, voegde daaraan toe: "Ik had liever iets anders gezien, meer in lijn met zijn ongelooflijke carrière. Het had een dynamischer ceremonie kunnen zijn."
'Zijn voorbeeld'
Op de slotdag van het landentoernooi werd Haggerty met de kritiek uit het kamp van Nadal geconfronteerd. Ook tennisfans spraken hun verbazing uit over het in hun ogen bescheiden karakter van de ceremonie, die pas na middernacht plaatsvond.
"We vonden het erg belangrijk om te luisteren naar wat Rafa wilde en hoe hij geëerd wilde worden. Dat is wat we deden; we namen zijn voorbeeld en leverden dat", zei de voorzitter zondagmiddag op een persmoment. "Mensen mogen hun mening hebben, of die nou terecht is of niet. Maar wij leverden de ceremonie die Rafa wilde."
Meer uit Sport
DALLAS (ANP) - De Amerikaan Ben Shelton heeft het tennistoernooi van Dallas op zijn naam geschreven. De nummer 9 van de wereld rekende in de finale in drie sets af met zijn landgenoot Taylor Fritz, de nummer 7 van de wereld. De setstanden waren 3-6, 6-3 en 7-5.
39 minuten geledenWANGELS (ANP) - Schaakgrootmeester Magnus Carlsen heeft een zoveelste wereldtitel aan zijn erelijst toegevoegd. De Noor, al vanaf 2011 de aanvoerder van de wereldranglijst, veroverde in het Duitse Wangels de eerste wereldtitel freestyleschaken. Hij versloeg in de finale de Amerikaan Fabiano Caruana na vier partijen: 2,5-1,5.
44 minuten geledenMILAAN (ANP) - Trainer Gerard van Velde vindt dat hij zijn levenswerk heeft voltooid met de gouden olympische medaille van Femke Kok op de 500 meter. De voormalige sprinter, die zelf goud behaalde op de 1000 meter op de Spelen van Salt Lake City in 2002, won eerder het eerste Nederlandse goud bij de mannen op de 500 meter met zijn schaatser Michel Mulder op de Spelen van Sotsji in 2014.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement naar de gedeelde vierde plaats gestegen. Dat is in Milaan en Cortina d'Ampezzo de hoogste klassering tot dusver voor TeamNL.
5 uur geledenANTERSELVA (ANP) - Lisa Vittozzi heeft Italië de eerste olympische gouden medaille ooit bezorgd in de biatlon. De 31-jarige Vittozzi veroverde het historische goud op de 10 kilometer achtervolging. Ze had ruim 28 seconden voorsprong op de Noorse Maren Kirkeeide, die het zilver won. Het brons ging naar de Finse Suvi Minkkinen, die als derde over de finish gleed op ruim 34 seconden van de winnares.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De naam van tennisser Alex De Minaur staat dan toch op de boarding van Ahoy tussen alle winnaars van het ABN AMRO Open. Na twee verloren finales op rij sloeg de 26-jarige Australiër in de eindstrijd van 2026 tegen de één jaar jongere Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets toe: 6-3 6-2.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft bij de Olympische Spelen als eerste Nederlandse schaatsster goud veroverd op de 500 meter. De 25-jarige Friezin won de kortste afstand in het Milano Speed Skating Stadium in een olympisch record van 36,49.
6 uur geleden