Organisatie Davis Cup verdedigt 'armoedig' afscheid voor Nadal
MALAGA (ANP) - De organisatie van de Davis Cup heeft zich verdedigd na de ontstane kritiek op het afscheid voor Rafael Nadal. Volgens David Haggerty, de baas van tennisbond ITF, is de ceremonie precies verlopen zoals de 22-voudig grandslamkampioen dat zélf wenste.
Spanje verloor dinsdagavond met 2-1 van Nederland. Het afscheid van de 38-jarige legende volgde pas na het beslissende dubbelspel, waarin Nadal niet in actie kwam. Collega's Roger Federer en Novak Djokovic waren niet aanwezig bij het afscheid. Naar verluidt wilde Djokovic dit weekend wel naar Málaga afreizen als Nadal nog in het toernooi zat.
"Het is niet het moment om iemand de schuld te geven, maar het gevoel is dat we iets armoedigs hebben meegemaakt", liet coach Carlos Moya tegenover het radiostation Onda Cero optekenen. "Het is waar dat we het over een dinsdagavond hadden, maar we wisten al maanden dat als Spanje zou verliezen, Nadal die dag met pensioen zou zijn gegaan. Het was een afscheid dat niet paste bij wat Rafa voor deze sport heeft betekend." Toni Nadal, de voormalig coach van Nadal, voegde daaraan toe: "Ik had liever iets anders gezien, meer in lijn met zijn ongelooflijke carrière. Het had een dynamischer ceremonie kunnen zijn."
'Zijn voorbeeld'
Op de slotdag van het landentoernooi werd Haggerty met de kritiek uit het kamp van Nadal geconfronteerd. Ook tennisfans spraken hun verbazing uit over het in hun ogen bescheiden karakter van de ceremonie, die pas na middernacht plaatsvond.
"We vonden het erg belangrijk om te luisteren naar wat Rafa wilde en hoe hij geëerd wilde worden. Dat is wat we deden; we namen zijn voorbeeld en leverden dat", zei de voorzitter zondagmiddag op een persmoment. "Mensen mogen hun mening hebben, of die nou terecht is of niet. Maar wij leverden de ceremonie die Rafa wilde."
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
11 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
12 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
14 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Schaatsbond KNSB wijst geen vervanger aan voor Jutta Leerdam in aanloop naar het WK sprint. Dat meldt een woordvoerder van de KNSB. De olympisch kampioen op de 1000 meter gaf donderdagavond aan haar seizoen te beëindigen en geen gebruik te maken van de aanwijsplek. Femke Kok kreeg de andere aanwijsplek voor het WK en zal daar wel gebruik van maken.
19 uur geledenBELFAST (ANP) - Michael van Gerwen is in de eerste ronde van de wedstrijd in de Premier League in Belfast uitgeschakeld. De drievoudig wereldkampioen verspeelde een voorsprong van 5-3 tegen Gerwyn Price uit Wales (5-6).
1 dag geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Merel Conijn is niet tevreden over de "bijzondere keuze" die de KNSB heeft gemaakt met betrekking tot de aanwijsplekken voor het WK allround. "Ze hebben mijn kans afgepakt om me te plaatsen voor het WK", zei Conijn na afloop van de huldiging van de olympiërs van TeamNL in Heerenveen.
1 dag geleden