Orders voor luchtvaarttak General Electric stromen weer binnen
BOSTON (ANP) - Industrieconcern General Electric (GE) ziet de eerste tekenen van herstel in de luchtvaartbranche. Vliegmaatschappijen durven na maanden van internationale reisbeperkingen weer te investeren, nu de vooruitzichten na de versoepelingen van lockdowns zijn verbeterd. Het aantal orders voor de divisie van GE die vliegtuigmotoren maakt en onderhoudt, steeg daardoor met bijna de helft.
De luchtvaarttak van GE sloot de drie maanden tot en met juni af met 5,5 miljard dollar aan opdrachten op de plank, 47 procent meer dan een jaar eerder. De omzet van de divisie steeg met een tiende tot 4,8 miljard dollar. Ook bij andere onderdelen steeg de omzet en het aantal orders. Zo profiteerde de tak voor elektriciteitscentrales van de bestelling van twaalf grote gasturbines, wat bijdroeg aan de groei van het orderboek met 67 procent.
De omzet van GE steeg voor het eerst sinds de coronacrisis. Vergeleken met het tweede kwartaal van 2020 ging het om 9 procent groei. Het concern wist ook het nettoverlies terug te dringen tot 224 miljoen dollar, tegenover 922 miljoen dollar een jaar eerder.
Beleggers waren tijdens de handel voorbeurs vooral enthousiast over ramingen voor de aangepaste vrije kasstroom in heel 2021. GE verhoogde de vooruitzichten voor de hoeveelheid geld die overblijft na aftrek van alle noodzakelijke kosten en investeringen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York hebben donderdag veel van hun eerdere verliezen goedgemaakt. De belangrijkste beursgraadmeters eindigden niet ver van hun slotstanden van een dag eerder, terwijl eerder op de dag nog aanzienlijke verliezen op de koersenborden stonden. De hoop op een spoedige opening van de Straat van Hormuz nam toe.
21 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump voert een importheffing van 100 procent in op gepatenteerde medicijnen en farmaceutische ingrediƫnten. Voor farmaceutische producten uit de Europese Unie en een aantal andere landen geldt een veel lager tarief, van 15 procent.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Nederland moet bij een eventuele militaire bijdrage aan het openen van de Straat van Hormuz de veiligheid van schepen en zeevarenden vooropstellen. Dat stelt de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) in reactie op de Nederlandse bereidheid mee te doen aan een missie voor vrije doorvaart in de zeestraat bij Iran.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ratingbureaus zijn iets positiever geworden over het moederbedrijf van doe-het-zelfketens Praxis en Brico, maar zien nog altijd risico's. Deze onderneming, Maxeda, kwam onlangs onder financiƫle druk te staan en sloot een overeenkomst met schuldeisers.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering is van plan importheffingen op producten gemaakt met staal en aluminium te verlagen, meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. Naar verwachting komt president Donald Trump snel met een bekendmaking over deze heffingen, mogelijk al donderdag.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Verenigde Staten staan vierkant achter Panama en kijken ernaar uit "om de economische samenwerking met deze belangrijke partner te verstevigen". Dat zei de Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio in reactie op het nieuws dat China Panamese schepen zou vasthouden.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met een bescheiden verlies gesloten. De AEX-index drong een deel van de eerdere verliezen terug. Mogelijk dat uitlatingen van de Iraanse onderminister van Buitenlandse Zaken voor enig optimisme zorgden. Hij zei met Oman te werken aan een protocol voor het monitoren van het scheepsverkeer in de Straat van Hormuz.
4 uur geleden