Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orders defensiebedrijf Rheinmetall fors omhoog door Oekraïne

Orders defensiebedrijf Rheinmetall fors omhoog door Oekraïne

DÜSSELDORF (ANP) - De orders bij het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall gaan hard omhoog door de oorlog in Oekraïne. Het concern produceert onder meer de Leopard-tanks en andere pantservoertuigen en is ook een grote munitieleverancier.

Door de oorlog zijn landen hun defensiebestedingen flink aan het vergroten en worden ook veel wapens en munitie naar Oekraïne gestuurd voor de strijd tegen het Russische invasieleger. Daar profiteren defensiebedrijven van. Rheinmetall zag zijn orderboek in de eerste negen maanden met 42 procent groeien tot een bedrag van 36,5 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.

Omdat militaire orders vaak lange looptijden hebben duurt het even voordat die zijn terug te zien in de omzetcijfers. De omzet van de onderneming uit Düsseldorf klom met 13 procent tot 4,6 miljard euro. Daarin is ook de overname van een Spaanse munitiefabrikant meegenomen. Rheinmetall is ook een industrieel toeleverancier.

Topman Armin Papperger spreekt van een "dramatisch" toegenomen vraag naar militaire apparatuur in veel landen. Duitsland heeft gezegd 100 miljard euro te investeren in zijn strijdkrachten.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit opnieuw hoger om hoop op snel einde van oorlog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag opnieuw hoger geëindigd. De hoop van beleggers dat de oorlog in het Midden-Oosten mogelijk zijn einde nadert, nam toe. De Amerikaanse president Donald Trump zei tegen verslaggevers in het Witte Huis te verwachten binnen twee of drie weken klaar te zijn met de oorlog.

2 uur geleden
Wereldbank, IEA en IMF kondigen samenwerking aan om Iranoorlog

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Wereldbank, het Internationaal Energieagentschap (IEA) en het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaan een coördinatiegroep oprichten vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De organisaties melden in een gezamenlijke verklaring dat ze daarmee hun reacties op de economische gevolgen van de Iranoorlog zo goed mogelijk op elkaar willen afstemmen.

3 uur geleden
Argentinië stelt belastingverhogingen uit om duurdere energie

BUENOS AIRES (ANP/RTR) - Argentinië heeft geplande belastingverhogingen uitgesteld vanwege de flink gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Argentijnse regering stelt hogere belastingen op vloeibare brandstoffen en CO2 met een maand uit tot eind april.

5 uur geleden
Peter Wennink: digitale veiligheid is hoeksteen van samenleving

DEN HAAG (ANP) - Nederland beschikt over een goede digitale infrastructuur, "maar wat we nu hebben is niet voldoende over vijf jaar". Dat zei voormalig ASML-topman Peter Wennink op een evenement over digitale weerbaarheid. Volgens hem is digitale veiligheid een van de hoekstenen van de samenleving.

5 uur geleden
Lufthansa waarschuwt voor brandstoftekorten buiten Europa

FRANKFURT (ANP) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa houdt er rekening mee dat er buiten Europa mogelijk een tekort aan vliegtuigbrandstof ontstaat. Het bedrijf ziet nu al in Azië dat kerosine schaars begint te worden door de oorlog met Iran, die de aanvoer verstoort.

6 uur geleden
AEX sluit fors hoger na opmerkingen Trump over einde oorlog

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is de eerste dag van april met flinke winst gesloten. De wereldwijde beurzen stonden afgelopen maand onder druk door de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen daarvan.

7 uur geleden
SpaceX dient aanvraag in voor beursnotering, zeggen bronnen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, heeft een aanvraag ingediend voor een beursgang. Dat zeggen bronnen die bekend zijn met de zaak. Daarmee komt het raket-, satelliet- en AI-bedrijf van miljardair Musk dichter bij wat de grootste beursgang ooit zou kunnen worden.

7 uur geleden