Orders defensiebedrijf Rheinmetall fors omhoog door Oekraïne
DÜSSELDORF (ANP) - De orders bij het Duitse defensiebedrijf Rheinmetall gaan hard omhoog door de oorlog in Oekraïne. Het concern produceert onder meer de Leopard-tanks en andere pantservoertuigen en is ook een grote munitieleverancier.
Door de oorlog zijn landen hun defensiebestedingen flink aan het vergroten en worden ook veel wapens en munitie naar Oekraïne gestuurd voor de strijd tegen het Russische invasieleger. Daar profiteren defensiebedrijven van. Rheinmetall zag zijn orderboek in de eerste negen maanden met 42 procent groeien tot een bedrag van 36,5 miljard euro in vergelijking met een jaar eerder.
Omdat militaire orders vaak lange looptijden hebben duurt het even voordat die zijn terug te zien in de omzetcijfers. De omzet van de onderneming uit Düsseldorf klom met 13 procent tot 4,6 miljard euro. Daarin is ook de overname van een Spaanse munitiefabrikant meegenomen. Rheinmetall is ook een industrieel toeleverancier.
Topman Armin Papperger spreekt van een "dramatisch" toegenomen vraag naar militaire apparatuur in veel landen. Duitsland heeft gezegd 100 miljard euro te investeren in zijn strijdkrachten.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Nederlandse bedrijfsleven is kwetsbaar voor uitval van voorzieningen als stroom en internet. Het merendeel van de bedrijven kan al binnen een halve dag niet meer functioneren zonder elektriciteit, telecom of andere ICT-diensten, blijkt uit de jaarlijkse Nederlandse Innovatie Monitor. Na een week kan nog slechts 6 procent van de bedrijven opereren zonder stroom, 10 procent zonder telefonie en internet en 18 procent zonder ICT-diensten.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse aandelenbeurzen zijn maandag met winst geëindigd, aan het begin van een verkorte beursweek. Vooral techaandelen waren gewild bij beleggers.
6 uur geledenZWOLLE (ANP) - De rechtszaak over onder meer vermeende omkoping en valsheid in geschrifte door scheepsbouwer Damen Shipyards uit Gorinchem gaat op 11 december verder. Dit heeft de rechter maandag besloten tijdens de eerste zitting in de omvangrijke zaak in de rechtbank in Zwolle.
10 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Techinvesteerder Prosus was maandag een van de sterkste dalers bij de hoofdfondsen in Amsterdam na de publicatie van een tegenvallende winstgroei in de eerste jaarhelft. Het concern zag de winst flink stijgen door een hogere omzet uit zijn e-commerce-activiteiten en de verkoop van een deel van zijn belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent. Toch rekenden beleggers op meer. Het aandeel verloor ruim 3 procent.
10 uur geledenZÜRICH (ANP/AFP) - De Zwitserse nationale omroep SRG schrapt de komende drie jaar ongeveer negenhonderd banen, om de kosten te verlagen "te midden van de omwentelingen in het medialandschap". Volgens de publieke omroep moet de reorganisatie een kostenbesparing van 270 miljoen Zwitserse frank (290 miljoen euro) opleveren tegen 2029.
12 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winst begonnen aan de verkorte handelsweek. De Amerikaanse financiële markten zijn donderdag gesloten vanwege de viering van Thanksgiving. Op de dag na Thanksgiving, die bekendstaat als Black Friday, is Wall Street slechts een halve dag open. De handelsvolumes op de beurzen zullen naar verwachting relatief beperkt blijven.
12 uur geleden