Orderboek advies- en ingenieursbureau Arcadis naar nieuw record
AMSTERDAM (ANP) - Het orderboek van het Nederlandse advies- en ingenieursbureau Arcadis is in het eerste kwartaal naar een nieuw recordniveau gestegen. Volgens het bedrijf kwamen er voor 1,1 miljard euro aan nieuwe opdrachten binnen en steeg de totale waarde van de orderportefeuille naar 3,7 miljard euro. Arcadis spreekt van "robuuste kwartaalcijfers".
Het bedrijf zegt daarbij dat de vraag naar werkzaamheden rond water, klimaatadaptatie en energietransitie sterk bleef, met name in Noord-Amerika, Duitsland en Nederland. Ook de markten voor mobiliteitsoplossingen waren sterk in die landen. Er is volgens de beursgenoteerde onderneming uit Amsterdam wel sprake van afzwakkende infrastructuuruitgaven in het Verenigd Koninkrijk en Australië.
Arcadis zegt ook interessante groeimogelijkheden te zien door aanzienlijke investeringsplannen van farmaceuten in de Verenigde Staten en overheidsinvesteringen in Duitsland en de VS.
Topman Alan Brookes stelt in een toelichting dat met het orderboek en projecten in de pijplijn de vooruitzichten voor de middellange tot lange termijn solide blijven en dat Arcadis op koers ligt om zijn strategische doelen voor 2026 te behalen. Daarbij wordt onder meer gemikt op een verbetering van de operationele winstmarge.
Meer uit Financieel
BERLIJN (ANP/DPA) - De kerstverkopen in Duitsland zijn tot nu toe teleurstellend. Dit komt naar voren uit een enquête van de Duitse winkeliersorganisatie HDE die zondag werd gepubliceerd.
2 minuten geledenLONDEN (ANP/DPA) - Het Duitse bedrijfsleven heeft de terugkeer van het Verenigd Koninkrijk in het EU-uitwisselingsprogramma voor studenten Erasmus+ verwelkomd. Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Britse minister Nick Thomas-Symonds maakten de herintrede vanaf 2027 eerder deze week bekend. Het hoofd van de Duits-Britse Kamer van Koophandel noemde de beslissing "een zeer belangrijke stap" en hoopt dat het leidt tot een versoepeling van de visumvereisten.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol is ook zondag samen met luchtvaartmaatschappijen "continu" bezig om alle koffers die vrijdag op de luchthaven zijn achtergebleven na te brengen, zegt een woordvoerster. Een zegsvrouw van KLM meldt dat de vliegmaatschappij inmiddels "al de nodige koffers" heeft bezorgd en hier "dag en nacht volop aan wordt gewerkt".
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De hooggespannen verwachtingen rond kunstmatige intelligentie (AI) en de onvoorspelbaarheid van het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump blijven de belangrijkste thema's voor beleggers in 2026. Dat jaar dreigt volgens kenners opnieuw een bewogen beursjaar te worden, maar biedt ook kansen.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Chinese verkoopplatform Temu heeft op verzoek van Nederlandse uitgeverijen tientallen producten van de website verwijderd met afbeeldingen uit populaire Nederlandse kinderboeken. Singel Uitgeverijen, dat onder meer boeken over Jip en Janneke en Woezel & Pip uitgeeft, heeft zaterdag een bericht hierover van De Grote Vriendelijke Podcast bevestigd.
18 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Anders dan in Nederland verloopt de aanleg van een groot waterstofleidingennetwerk in Duitsland volgens plan. De Duitsers begonnen dit jaar met de bouw van het landelijke netwerk en tot nu toe worden de bouwdeadlines gehaald, meldde de Duitse gasbrancheorganisatie FNB Gas.
21 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Net als in Nederland is rundvlees in de Verenigde Staten duurder dan ooit. Dit komt doordat het aantal runderen dat klaar is voor de slacht in de VS historisch laag is en de aanvoer onder druk staat.
23 uur geleden