Orde: tolken stoppen met werk voor OM door mindere voorwaarden
DEN HAAG (ANP) - Door slechtere voorwaarden willen tolken minder voor justitie werken. Dat zegt de Orde van Registertolken en -vertalers op basis van een enquête onder de eigen leden. De vragenlijst is 286 keer ingevuld.
De beroepsvereniging waarschuwt voor de mogelijke gevolgen die het heeft. Rechtszaken zouden bijvoorbeeld niet kunnen doorgaan omdat er geen beschikbare tolk is. Ook zegt de orde dat de tolken die wel komen opdagen steeds vaker niet gecertificeerd of gekwalificeerd zijn, wat ten koste kan gaan van de rechtspraak.
Het werk voor tolken voor onder meer het Openbaar Ministerie is sinds begin dit jaar aanbesteed en loopt via commerciële bemiddelingsbureaus. Dit zorgt volgens de beroepsvereniging voor slechtere voorwaarden. Van tolken die de enquête invulden en voorheen voor het OM werkten zegt 38 procent daar recent mee gestopt te zijn. 39 procent zegt aanzienlijk minder voor het OM te werken en 3 procent is van plan op korte termijn te stoppen.
De meest genoemde redenen om minder of niet meer voor het OM te werken zijn "dat het niet meer lonend is en dat er niet onderhandeld kan worden, dat ze geen respect en geen waardering voor hun kunde ondervinden van de kant van de bemiddelaars en in het algemeen geen toekomst meer zien voor het vak, en dat de randvoorwaarden slechter zijn dan vóór de aanbesteding (bijvoorbeeld te weinig informatie over de zaak, onduidelijkheid over opdrachten, moeizaam contact met de opdrachtgever)", aldus de Orde. Die wil dat de politiek ingrijpt.
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - De twaalf medewerkers van het Radboudumc die uit voorzorg in quarantaine zitten omdat ze mogelijk zijn blootgesteld aan het hantavirus, zijn niet besmettelijk geweest voor anderen. "Bloedonderzoek heeft dit bevestigd", meldt het Nijmeegse ziekenhuis op een pagina met veelgestelde vragen over de situatie.
23 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft het azc-protest in Loosdrecht woensdagavond beëindigd en daarbij is tegen enkele demonstranten het waterkanon gebruikt. Dat was rond 22.00 uur.
1 uur geledenORANJESTAD (ANP) - De zes Caribische eilanden binnen het koninkrijk Nederland kunnen volgens premier Rob Jetten een goed voorbeeld zijn voor hoe de energietransitie goed kan werken. Dat Aruba momenteel juist inzet op gas hoeft volgens de minister-president geen probleem te zijn.
1 uur geledenANTALYA (ANP) - Zangeres Karsu heeft woensdag in de Turkse stad Antalya een koninklijke onderscheiding gekregen. Ze is benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. De Nederlandse ambassadeur in Turkije, Joep Wijnands, heeft namens de koning de onderscheiding uitgereikt.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft de demonstranten in Loosdrecht woensdagavond opgedragen weg te gaan. De situatie rond het protest begon in de loop van de avond grimmig te worden en er werd ook vuurwerk afgestoken. De mobiele eenheid is ter plaatse met onder meer een waterkanon.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt woensdagavond opnieuw gedemonstreerd tegen de noodopvang van asielzoekers in het gemeentehuis. De ruim 150 demonstranten staan vanwege een noodverordening en een veiligheidsrisicogebied die door de gemeente zijn ingesteld iets verderop.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijna een derde van de 430 klachten die het Landelijk Aktie Komitee Scholieren (LAKS) tot nu toe heeft binnengekregen over geluidsoverlast gaat over fatbikes. Dat zegt bestuurslid en woordvoerder Inass Jagour. Het gaat bijvoorbeeld om alarmen van fatbikes op het schoolplein.
3 uur geleden