Orde: tolken stoppen met werk voor OM door mindere voorwaarden
DEN HAAG (ANP) - Door slechtere voorwaarden willen tolken minder voor justitie werken. Dat zegt de Orde van Registertolken en -vertalers op basis van een enquête onder de eigen leden. De vragenlijst is 286 keer ingevuld.
De beroepsvereniging waarschuwt voor de mogelijke gevolgen die het heeft. Rechtszaken zouden bijvoorbeeld niet kunnen doorgaan omdat er geen beschikbare tolk is. Ook zegt de orde dat de tolken die wel komen opdagen steeds vaker niet gecertificeerd of gekwalificeerd zijn, wat ten koste kan gaan van de rechtspraak.
Het werk voor tolken voor onder meer het Openbaar Ministerie is sinds begin dit jaar aanbesteed en loopt via commerciële bemiddelingsbureaus. Dit zorgt volgens de beroepsvereniging voor slechtere voorwaarden. Van tolken die de enquête invulden en voorheen voor het OM werkten zegt 38 procent daar recent mee gestopt te zijn. 39 procent zegt aanzienlijk minder voor het OM te werken en 3 procent is van plan op korte termijn te stoppen.
De meest genoemde redenen om minder of niet meer voor het OM te werken zijn "dat het niet meer lonend is en dat er niet onderhandeld kan worden, dat ze geen respect en geen waardering voor hun kunde ondervinden van de kant van de bemiddelaars en in het algemeen geen toekomst meer zien voor het vak, en dat de randvoorwaarden slechter zijn dan vóór de aanbesteding (bijvoorbeeld te weinig informatie over de zaak, onduidelijkheid over opdrachten, moeizaam contact met de opdrachtgever)", aldus de Orde. Die wil dat de politiek ingrijpt.
Meer uit Binnenland
WAGENINGEN/LEIDEN (ANP) - Mensen met hooikoorts krijgen het dit voorjaar "behoorlijk voor de kiezen", schrijven deskundigen op Nature Today. Het seizoen begon al uitzonderlijk vroeg, met onder meer een recordhoge concentratie elzenpollen in de lucht. Afgelopen week was de pollenconcentratie van de es, populier, iep en haagbeuk hoog, melden het LUMC in Leiden en ziekenhuis Elkerliek in Helmond.
26 minuten geledenHOORN (ANP) - Een van de drie mensen die zaterdagavond gewond raakten door een steekpartij in Hoorn, is overleden. Het gaat om een 29-jarige man uit Hoorn, meldt de politie.
2 uur geledenHOORN (ANP) - Aan de Italiaanse Zeedijk in Hoorn zijn zaterdagavond drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Noord-Holland. Om 23.22 uur werd er melding gemaakt van een steekincident, bevestigt een politiewoordvoerder. Het incident gebeurde op straat in het horecagebied.
8 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Een van de vier mensen die gewond raakten door een ernstig auto-ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk is overleden, meldt de politie. Het gaat om een 19-jarige inwoonster van Aagtekerke. Ze overleed ter plaatse.
13 uur geledenNIEUWERKERK (ANP) - Door een ernstig ongeluk op de N59 bij het Zeeuwse Nieuwerkerk zijn zaterdagavond vier mensen gewond geraakt, meldt de politie. Hoe ernstig hun verwondingen zijn, kon een woordvoerder nog niet zeggen.
14 uur geledenDENPASAR (ANP) - De politie op Bali heeft twee buitenlanders aangewezen als verdachten van een fatale steekpartij waarbij begin deze week een Nederlander om het leven kwam. Vermoedelijk gaat het om twee mannen van 34 en 32 jaar uit Brazilië, meldt het Indonesische persbureau Antara. Volgens de politie zijn zij Indonesië ontvlucht.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op het Malieveld in Den Haag demonstreren op zaterdagmiddag een paar honderd mensen tegen de oorlog in Iran. De demonstranten roepen de Nederlandse regering op om bij te dragen aan de-escalatie, diplomatie en politieke oplossingen in plaats van oorlog.
22 uur geleden