Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán wil Netanyahu uitnodigen en zal hem niet oppakken voor ICC

Orbán wil Netanyahu uitnodigen en zal hem niet oppakken voor ICC

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is van plan om later vrijdag zijn Israëlische ambtgenoot Benjamin Netanyahu uit te nodigen. Hongarije is lid van het Internationaal Strafhof (ICC), en zou Netanyahu daarom eigenlijk moeten aanhouden als het de kans krijgt. Dat is Hongarije volgens Orbán niet van plan.

Het ICC heeft donderdag een aanhoudingsbevel uitgevaardigd voor Netanyahu omdat er aanwijzingen zijn dat hij zich schuldig heeft gemaakt aan oorlogsmisdaden en misdaden tegen de menselijkheid. Het aanhoudingsbevel wordt "niet in acht genomen", zei Orbán in een interview met de staatsradio. Hij noemt het aanhoudingsbevel "fout" en vindt dat Netanyahu "in passende veiligheid" moet kunnen komen praten in Hongarije.

Naast Netanyahu werden ook aanhoudingsbevelen uitgevaardigd tegen de voormalige Israëlische minister van Defensie Yoav Gallant en de Hamasleider Mohammed Deif. Nederland zal wel gevolg geven aan de bevelen, zei minister van Buitenlandse Zaken Caspar Veldkamp. Dat wordt verwacht van alle 124 lidstaten, benadrukte ICC-hoofdaanklager Karim Khan.

Hongarije is tot het eind van het jaar voorzitter van de Raad van de Europese Unie.

Meer uit Buitenland

China bevestigt bezoek Xi aan Verenigde Staten dit najaar

BEIJING (ANP) - De Chinese president Xi Jinping heeft de uitnodiging van de Amerikaanse president Donald Trump geaccepteerd en gaat dit najaar op bezoek in de Verenigde Staten. Dat meldt het Chinese staatspersbureau Xinhua.

1 uur geleden
Belgische coalitie ruziet over NAVO-norm

BRUSSEL (ANP) - De Belgische regeringscoalitie touwtrekt opnieuw over de NAVO-afspraak om meer uit te geven aan defensie. Twee regeringspartijen willen meer tijd nemen om zo harde bezuinigingen elders te voorkomen. Defensieminister Theo Francken is bang dat België opnieuw "de grootste freerider van de NAVO" wordt.

1 uur geleden
Zelensky: Rusland probeert Belarus dieper in oorlog te trekken

KYIV (ANP) - Rusland probeert bondgenoot Belarus dieper in de oorlog met Oekraïne te trekken, stelt de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem zijn de Russen van plan om vanuit Belarus ofwel Oekraïne of een NAVO-land aan te vallen.

2 uur geleden
Frontex ziet daling illegale grensoversteken naar EU

BRUSSEL (ANP) - De Europese grensbewakingsdienst Frontex zag in de eerste vier maanden van dit jaar een forse afname van het aantal keren dat de grens naar de EU illegaal werd overgestoken. Er is een daling te zien van 40 procent vergeleken met dezelfde periode vorig jaar.

3 uur geleden
VS en VK haalden hoogverrijkt uranium uit Venezuela

CARACAS (ANP) - De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk hebben hoogverrijkt uranium uit Venezuela weggehaald en naar de VS gebracht. Dat meldden de landen in een verklaring. Het materiaal werd eind april verpakt en begin mei naar de Amerikaanse staat South Carolina gebracht.

3 uur geleden
Onduidelijk of gestrande walvis bij Denemarken bekende Timmy is

ANHOLT (ANP/DPA) - In de buurt van het eiland Anholt tussen Denemarken en Zweden is een dode walvis gevonden. Duitse media melden dat Duitsland contact heeft opgenomen met Denemarken om te kijken of het gaat om Timmy, de walvis die strandde voor de Duitse kust en werd vrijgelaten in de buurt van Denemarken.

4 uur geleden
Trump zegt bij Xi geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt tijdens zijn bezoek aan China geen toezeggingen te hebben gedaan over Taiwan. Hij kondigde aan snel te beslissen over een nieuwe wapendeal met het democratisch bestuurde eiland voor de Chinese kust.

4 uur geleden