Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán voor het eerst sinds Russische invasie in Oekraïne

Orbán voor het eerst sinds Russische invasie in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is maandag aangekomen in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is zijn eerste bezoek aan Oekraïne sinds Rusland het land bijna 2,5 jaar geleden binnenviel.

Orbán en Zelensky bespreken de kans op het creëren van vrede en de bilaterale betrekkingen tussen hun landen, meldt de perschef van de premier. Orbán is een uitgesproken criticus van de westerse militaire hulp aan Oekraïne, wat heeft gezorgd voor vertraging in de goedkeuring van hulp aan het land in oorlog. De premier is bovendien de enige EU-leider die nog banden met Rusland onderhoudt. Hij verzet zich ook tegen sancties tegen Rusland.

Orbáns bezoek komt een dag nadat Hongarije het roulerende voorzitterschap van de EU-landen heeft overgenomen. Zelensky wenste Hongarije maandag "effectiviteit bij het bevorderen van onze gedeelde Europese waarden, doelstellingen en belangen".

De Hongaarse premier deelde zelf een bericht op X waarin hij de leus "make Europe great again" deelde in combinatie met de afkorting MEGA. Die zin is afgeleid van Make America Great Again (MAGA) van de Amerikaanse oud-president Donald Trump.

Meer uit Buitenland

Oud-president Brazilië mag cel uit voor operatie

BRASILIA (ANP/AFP) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro mag deze week tijdelijk zijn cel verlaten. Het hooggerechtshof heeft daar toestemming voor gegeven, zodat hij een operatie kan ondergaan.

47 minuten geleden
Turkije: wrak privéjet Libische legerleider aangetroffen

ANKARA (ANP/RTR) - Het wrak van de privéjet die onder anderen de Libische legerleider Mohammed Ali ⁠Ahmed Al-Haddad vervoerde, is gevonden. Dat meldt de Turkse overheid volgens persbureau Reuters. Volgens de Turkse minister van Binnenlandse Zaken Ali Yerlikaya werd het wrak gevonden zo'n 2 kilometer buiten het dorp Kesikkavak, in de provincie Ankara.

51 minuten geleden
Polen na uitnodiging Trump: we willen bij G20

WARSCHAU (ANP/BLOOMBERG) - Polen wil toetreden tot de G20, een groep van de grootste economieën ter wereld. Dat zei minister van Financiën Andrzej Domański tegen persbureau Bloomberg. "Wij willen de stem van ons deel van Europa zijn."

6 uur geleden
Ministerie VS: onjuiste informatie over Trump in Epstein Files

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie benadrukt dat niet alles geloofd moet worden wat over president Donald Trump wordt gezegd in vrijgegeven documentatie over zedendelinquent Jeffrey Epstein. "Sommige van deze documenten bevatten onware en sensationele beweringen over president Trump die vlak voor de verkiezingen van 2020 bij de FBI zijn ingediend", staat in een bericht op X.

7 uur geleden
Greta Thunberg opgepakt bij pro-Palestijnse demonstratie Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Zweedse activiste Greta Thunberg is in Londen opgepakt bij een pro-Palestijnse demonstratie. Ze was gekomen om pro-Palestijnse activisten te steunen die in de gevangenis in hongerstaking zijn gegaan.

8 uur geleden
CBS: VS willen duizenden migranten naar derde landen sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse regering rolt landelijk een nieuwe aanpak uit om asielaanvragen te kunnen afwijzen. Het uitgangspunt is dat asielzoekers die vervolging vrezen in hun thuisland ook kunnen worden overgebracht naar landen waar ze zelf niet vandaan komen, bericht CBS News. De nieuwszender baseert zich op interne overheidsgegevens.

8 uur geleden
Zelensky: meerdere conceptdocumenten opgesteld na gesprekken VS

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zegt dat er samen met de VS verschillende conceptdocumenten zijn opgesteld over het beëindigen van de oorlog met Rusland. Die gaan volgens hem met name over veiligheidsgaranties voor Oekraïne, herstel en over een basiskader voor het beëindigen van de oorlog, schrijft hij op X.

8 uur geleden