Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán voor het eerst sinds Russische invasie in Oekraïne

Orbán voor het eerst sinds Russische invasie in Oekraïne

KYIV (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán is maandag aangekomen in Kyiv voor overleg met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Het is zijn eerste bezoek aan Oekraïne sinds Rusland het land bijna 2,5 jaar geleden binnenviel.

Orbán en Zelensky bespreken de kans op het creëren van vrede en de bilaterale betrekkingen tussen hun landen, meldt de perschef van de premier. Orbán is een uitgesproken criticus van de westerse militaire hulp aan Oekraïne, wat heeft gezorgd voor vertraging in de goedkeuring van hulp aan het land in oorlog. De premier is bovendien de enige EU-leider die nog banden met Rusland onderhoudt. Hij verzet zich ook tegen sancties tegen Rusland.

Orbáns bezoek komt een dag nadat Hongarije het roulerende voorzitterschap van de EU-landen heeft overgenomen. Zelensky wenste Hongarije maandag "effectiviteit bij het bevorderen van onze gedeelde Europese waarden, doelstellingen en belangen".

De Hongaarse premier deelde zelf een bericht op X waarin hij de leus "make Europe great again" deelde in combinatie met de afkorting MEGA. Die zin is afgeleid van Make America Great Again (MAGA) van de Amerikaanse oud-president Donald Trump.

Meer uit Buitenland

VS veroordelen Russisch gebruik van hypersonische raket

WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Verenigde Staten veroordelen de Russische inzet van een hypersonische raket bij een aanval op Oekraïne. Het betreft een "onverklaarbare escalatie", aldus een Amerikaanse vertegenwoordiger tegen de VN-Veiligheidsraad.

4 uur geleden
Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt met sancties tegen landen die met Iran handelen. "Met onmiddellijke ingang zal elk land dat zaken doet met de Islamitische Republiek Iran een heffing van 25 procent betalen op alle handel en alle andere zakelijke activiteiten met de Verenigde Staten", aldus Trump op zijn platform Truth Social.

4 uur geleden
Staat Illinois klaagt regering-Trump aan om inzet ICE

CHICAGO (ANP) - De Amerikaanse staat Illinois heeft de regering van president Donald Trump aangeklaagd om de inzet van ICE-agenten in Chicago. Gouverneur JB Pritzker spreekt op X over het "gevaarlijke gebruik van geweld" door agenten van de immigratiedienst en de grenswacht.

5 uur geleden
Moldavische president voorstander van hereniging met Roemenië

CHISINAU (ANP/AFP) - De Moldavische president Maia Sandu is voorstander van een hereniging van haar land met Roemenië. In de Britse podcast 'The Rest Is Politics' zei ze dat ze bij een eventueel referendum voor de aansluiting zou stemmen.

7 uur geleden
Khamenei: grote betogingen vóór regering zijn waarschuwing aan VS

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse leider Ali Khamenei zegt dat in zijn land grote pro-regeringsdemonstraties zijn geweest als tegenreactie op de aanhoudende betogingen tegen het regime. De opkomst geldt volgens hem als een waarschuwing aan de Verenigde Staten.

7 uur geleden
Ex-leider separatisten Corsica doodgeschoten op begrafenis moeder

AJACCIO (ANP/AFP/BELGA) - De voormalige leider van de Corsicaanse separatistische beweging FLNC Alain Orsoni is doodgeschoten tijdens de begrafenis van zijn moeder, hebben gerechtelijke bronnen bekendgemaakt. Justitie heeft een onderzoek ingesteld naar moord door een georganiseerde bende.

7 uur geleden
Venezolaanse oppositieleider Machado ontmoet Trump donderdag

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Venezolaanse oppositieleider María Corina Machado heeft donderdag een ontmoeting met de Amerikaanse president Donald Trump, meldt het Witte Huis. Het wordt de eerste keer dat ze elkaar ontmoeten.

7 uur geleden