
Orbán steekt de draak met Europees Parlement om #Qatargate
BOEDAPEST/STRAATSBURG (ANP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán maakt zich vrolijk om het schandaal over het kopen van politieke invloed in het Europees Parlement. Hij drijft op Twitter de spot met de vele keren dat het parlement zich druk maakte over corruptie in Hongarije.
Orbán wenst het Europees Parlement, dat ernstig in diskrediet is gebracht door de onthullingen van vrijdag over omkoping door Qatar, pesterig goedemorgen. Hij voegt een bekende afbeelding bij van een proestend stel politici met de punchline "En toen zeiden ze: het Europees Parlement is zeer bezorgd over corruptie in Hongarije". Internetgebruikers bedienen zich vaak van die zogeheten meme om duidelijk te maken dat een stelling belachelijk of onzinnig is.
Het Europees Parlement waarschuwt al jaren dat Orbán en zijn regering de rechtsstaat in Hongarije uithollen en dringt aan op strenger optreden van de EU tegen de lidstaat.
Meer uit Buitenland
KYIV(ANP/RTR/DPA) - De Verenigde Staten gaan verder met het leveren van wapens aan Oekraïne. President Volodymyr Zelensky zei vrijdag daarover toezeggingen te hebben gekregen. "Volgens alle berichten zijn de wapenleveringen hervat", aldus de president in een videoboodschap.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Een Amerikaans hof van beroep zet een streep door een juridische deal met Khalid Sheikh Mohammed, die gezien wordt als het brein achter de aanslagen van 11 september 2001. Volgens het hof stond de toenmalige minister van Defensie, Lloyd Austin, in zijn recht om de deal tegen te houden.
2 uur geledenHOUSTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is in de Amerikaanse staat Texas om de schade te bekijken na de overstromingen van een week geleden. Trump en zijn vrouw Melania gaven hulpverleners de hand om ze te bedanken. Ook ontmoetten ze nabestaanden van de minstens 120 mensen die zijn omgekomen bij de ramp van 4 juli.
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Een uitgestelde conferentie van de Verenigde Naties om te werken aan een tweestatenoplossing tussen Israël en de Palestijnen staat nu gepland voor 28 en 29 juli, aldus diplomaten. De conferentie werd vorige maand afgeblazen toen Israël een militaire aanval op Iran begon.
5 uur geledenGÉNÉRAC (ANP) - In de Zuid-Franse plaats Générac is een man overleden nadat hij gewond was geraakt bij het stierenrennen. De burgemeester van het plaatsje ten zuiden van Nîmes heeft dat bekendgemaakt.
6 uur geledenLJUBLJANA (ANP) - De Sloveense regering wil af van de voorgenomen referenda over het NAVO-lidmaatschap en het bijbehorende fors hogere defensiebudget. Het parlement moet dat laatste referendum terugdraaien, vindt premier Robert Golob volgens persbureau STA. Dan kan het andere ook van tafel.
6 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Het Israëlische leger zegt "lessen" te hebben geleerd van de incidenten bij de hulpdistributiepunten in de Gazastrook. Volgens de Verenigde Naties zijn daar sinds eind mei bijna 800 mensen omgekomen toen ze voedsel probeerden op te halen.
8 uur geleden