Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán spreekt Macron in aanloop naar EU-top over Oekraïne

Orbán spreekt Macron in aanloop naar EU-top over Oekraïne

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft woensdag een gesprek met de Franse president Emmanuel Macron. Ze gaan het hebben over Oekraïne.

Het gesprek komt een dag voor de speciale EU-top die voor donderdag gepland staat. Het gaat dan over Oekraïne en de Europese veiligheid. Orbán geldt als een dwarsligger binnen de EU als het aankomt op steun aan Oekraïne.

De nationalistische regeringschef spreekt over een strategisch verschil in inzicht dat door de Amerikaanse presidentsverkiezingen "onoverbrugbaar" is geworden. "Sommigen willen oorlog en anderen willen vrede. Dit is de uitdaging waar we donderdag voor staan. Voor mij zelfs al op woensdag."

Steun voor Trump

Orbán uitte tijdens een persconferentie ook kritiek op andere Europese leiders, die afgelopen weekend in Londen vergaderden. Zij hebben volgens de Hongaarse leider besloten dat "de oorlog in Oekraïne door moet gaan".

Hongarije heeft steun uitgesproken voor de lijn van de Amerikaanse president Donald Trump. "In plaats van door te gaan met wapenleveranties en de oorlog, zijn er zo snel mogelijk een staakt-het-vuren en vredesbesprekingen nodig", zei een regeringswoordvoerder eerder.

Orbán bevestigde dat hij zondag nog een telefoongesprek heeft gehad met Trump. Hij zei dat ze het over "alles" hebben gehad.

Meer uit Buitenland

Nieuwe Houthi-aanvallen op meerdere steden in Saudi-Arabië

ABHA (ANP/RTR) - De Houthi's hebben voor de tweede dag op rij meerdere Saudische steden aangevallen. Volgens de door Saudi-Arabië geleide coalitie die het in Jemen tegen de Houthi's opneemt, zijn onder meer Abha, Khamis Mushait en Jazan bestookt met ballistische raketten en drones.

6 minuten geleden
Trump: Iran probeert midterms te beïnvloeden, oorlog stopt daarna

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat Iran met zijn aanvallen de uitkomst van de Amerikaanse tussentijdse verkiezingen probeert te beïnvloeden. Hij voorspelt dat de oorlog na die zogenoemde midterms in november direct zal eindigen, omdat Iran het dan niet meer vol kan houden. Ook zouden dan de olieprijzen meteen dalen.

53 minuten geleden
Doden bij Russische aanval op Oekraïens winkelcentrum

SOEMY (ANP/RTR/DPA) - In de Noord-Oekraïense stad Soemy is een winkelcentrum geraakt door een drone. Daarbij zijn drie doden gevallen, meldt de regionale gouverneur Oleh Hryhorov. Twee mensen raakten gewond.

1 uur geleden
Vliegtuig Zelensky na vertrek Moldavië bijna geraakt door drone

OSLO (ANP/AFP) - Het vliegtuig van de Oekraïense president Volodymyr Zelensky is dinsdag vlak na het opstijgen in Moldavië bijna geraakt door een drone. Dat meldt de Noorse premier Jonas Gahr Støre, die Zelensky na de reis ontving in Oslo.

2 uur geleden
Britse man opgepakt om voorbereiding sabotageactie voor Russen

SWINDON (ANP) - De Britse politie heeft een man gearresteerd die ervan verdacht wordt met de Russische inlichtingendiensten te hebben samengewerkt. Hij is aangeklaagd voor onder meer de voorbereiding van een sabotageactie.

2 uur geleden
Atoomagentschap wil Iran bespreken bij Veiligheidsraad

WENEN (ANP/AFP) - Het Internationaal Atoomenergieagentschap (IAEA) stapt naar de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties met klachten over Iran. Het land moet meewerken aan inspecties, vindt de zogenoemde Raad van Gouverneurs van het agentschap. De stap dient vooral om de diplomatieke druk op te voeren. De kans lijkt klein dat de Veiligheidsraad daadwerkelijk zal ingrijpen.

2 uur geleden
Rechter in Miami wijst vrijlatingsverzoek van gebroeders Tate af

MIAMI (ANP/RTR) - Andrew en Tristan Tate komen niet vrij uit de gevangenis in Miami. De influencers worden daar vastgehouden, omdat de Britten hebben gevraagd om hun uitlevering, wat ze proberen te voorkomen. De broers worden daar verdacht van onder meer verkrachting, mishandeling en mensenhandel, gepleegd tussen 2010 en 2017.

3 uur geleden