Orbán praat vrijdag met Poetin 'over vrede'
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán spreekt naar eigen zeggen later deze vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin. Het gesprek "zal gaan over vrede", zei Orbán op de staatsradio.
Donderdag maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend dat hij Poetin zou ontmoeten in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Volgens Orbán zal die ontmoeting binnen ongeveer twee weken plaatsvinden. De Amerikaanse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken moeten volgende week wel eerst nog afspraken maken.
Volgens Orbán moet Europa de diplomatieke banden met Rusland herstellen en zich niet zo "pro-oorlog" opstellen als het gaat om Oekraïne. Hongarije heeft nog altijd goede banden met Rusland en is sterk afhankelijk van olie en gas uit dat land.
Hongarije botst geregeld met andere EU-landen over Oekraïne. De meeste lidstaten willen Oekraïne steunen in de strijd tegen de Russische invasie en vinden dat het land uiteindelijk lid moet kunnen worden van de EU. Orbán is daartegen.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP) - Een meerderheid van de Israëliërs lijkt tegen de coalitie van Benjamin Netanyahu te hebben gestemd, volgens exitpolls. Het oppositieblok onder leiding van Gadi Eisenkot zou 53 zetels krijgen tegen 50 van het coalitieblok. De Likoedpartij van Netanyahu is wel de grootste partij.
19 minuten geledenBRASILIA (ANP/BLOOMBERG) - Brazilië stelt een onderzoek in naar mogelijke illegale buitenlandse financiering van de presidentscampagne van senator Flávio Bolsonaro, die zondag de verkiezingen verloor. Een rechter heeft de federale politie die opdracht gegeven. Het onderzoek richt zich onder meer op financiering door een groep die banden heeft met de Amerikaanse vicepresident JD Vance.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Het verzoek van onder meer de partij van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu om de stembussen in het land later te sluiten, is verworpen. Dat meldt de krant Haaretz op gezag van de kiescommissie.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Donald Trump gaat het gebruik van de term AI (Artificial Intelligence) binnenkort verbieden, schrijft hij in een bericht op Truth Social. De Amerikaanse president wil dat er voortaan wordt gesproken over SI (Super Intelligence).
3 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Flávio Bolsonaro heeft Brazilië verlaten, zeggen bondgenoten van de senator en een Amerikaanse functionaris tegen CNN Brasil en persbureau Reuters. Hij zou met zijn vrouw en twee dochters onderweg zijn naar de VS. Het hooggerechtshof in Brazilië had Bolsonaro verboden het land te verlaten. Afgelopen zondag verloor hij de presidentsverkiezingen van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Likoed-partij van de huidige Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft verzocht of de stembureaus dinsdag langer geopend kunnen blijven, meldt de partij op Telegram. Vooralsnog sluiten die om 21.00 uur Nederlandse tijd, waarna voorlopige uitslagen snel verwacht worden.
4 uur geledenBRASILIA (ANP/RTR/AFP) - Flávio Bolsonaro, die zondag de Braziliaanse presidentsverkiezingen verloor van de zittende president Luiz Inácio Lula da Silva, heeft de deadline gemist om zijn paspoorten in te leveren. Die zijn daarom als vervallen verklaard, vertellen bronnen bij de politie.
4 uur geleden