Orbán praat vrijdag met Poetin 'over vrede'
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán spreekt naar eigen zeggen later deze vrijdag met de Russische president Vladimir Poetin. Het gesprek "zal gaan over vrede", zei Orbán op de staatsradio.
Donderdag maakte de Amerikaanse president Donald Trump bekend dat hij Poetin zou ontmoeten in de Hongaarse hoofdstad Boedapest. Volgens Orbán zal die ontmoeting binnen ongeveer twee weken plaatsvinden. De Amerikaanse en Russische ministers van Buitenlandse Zaken moeten volgende week wel eerst nog afspraken maken.
Volgens Orbán moet Europa de diplomatieke banden met Rusland herstellen en zich niet zo "pro-oorlog" opstellen als het gaat om Oekraïne. Hongarije heeft nog altijd goede banden met Rusland en is sterk afhankelijk van olie en gas uit dat land.
Hongarije botst geregeld met andere EU-landen over Oekraïne. De meeste lidstaten willen Oekraïne steunen in de strijd tegen de Russische invasie en vinden dat het land uiteindelijk lid moet kunnen worden van de EU. Orbán is daartegen.
Meer uit Buitenland
MOSKOU (ANP/RTR/AFP) - Rusland beschuldigt buurland Oekraïne van een grote droneaanval op Moskou. Burgemeester Sergej Sobjanin zei dat in de afgelopen dagen zo'n 250 onbemande toestellen zijn neergehaald die onderweg waren naar de Russische hoofdstad.
11 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas bespreekt maandag met de EU-ministers van Buitenlandse Zaken opties om de Straat van Hormuz zo snel mogelijk open te krijgen. Een van die opties die ze aan de lidstaten voorlegt, is een wijziging van het mandaat van de EU-marinemissie Aspides.
31 minuten geledenABU DHABI (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De belangrijke haven van Fujairah in de Verenigde Arabische Emiraten schort de olie-laadactiviteiten op na een nieuwe droneaanval. Daardoor ontstond een brand in het belangrijke oliecomplex. Het zou gaan om een voorzorgsmaatregel; er zijn geen meldingen van gewonden. Afgelopen weekend lag de haven ook stil na een droneaanval.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De bijeenkomsten van EU-ministers gepland op Cyprus kunnen vanaf april weer doorgaan. Dat zei minister van Energie Michael Damianos voorafgaand aan overleg met EU-ministers in Brussel. Cyprus, dat tot juli voorzitter is van de EU, had alle bijeenkomsten in maart uitgesteld na een droneaanval op een Britse basis eerder deze maand.
37 minuten geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Israël zegt een vliegtuig te hebben vernietigd dat voorheen is gebruikt door de dode Iraanse leider Ali Khamenei. Iraanse topfiguren zouden met het toestel hebben gereisd in binnen- en buitenland.
47 minuten geledenNAYPYIDAW (ANP/AFP/DPA) - Het parlement van Myanmar is jaren na de militaire staatsgreep van 2021 voor het eerst weer bijeengekomen voor een normale bijeenkomst. De volksvertegenwoordiging is na omstreden verkiezingen gevuld met bondgenoten van het militaire regime.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft landen in de regio opgeroepen niet samen te werken met televisiezender Iran International. In een verklaring wordt gewaarschuwd dat infrastructuur waar de zender gebruik van maakt op de Iraanse lijst met doelwitten kan worden gezet.
1 uur geleden