Orbán in Georgië: verkiezingen waren vrij en democratisch
TBILISI (ANP/RTR/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de bekritiseerde verkiezingen in Georgië omschreven als "vrij en democratisch". Hij prees de Georgiërs tijdens een bezoek aan het land omdat ze "voor vrede hebben gestemd" en niet toestaan dat hun land "een tweede Oekraïne" wordt.
Orbán bezoekt hoofdstad Tbilisi in de nasleep van de parlementsverkiezingen van afgelopen weekend. Die zijn volgens de officiële uitslag gewonnen door Georgische Droom, een partij die toenadering zoekt tot Rusland. De pro-Europese oppositie denkt dat is gesjoemeld en ook westerse landen zijn kritisch.
De Hongaarse premier, die zelf vriendschappelijke banden onderhoudt met Moskou, ziet de uitslag niet als problematisch. Hij zei dat de Europese Unie heel anders had gereageerd als andere partijen de verkiezingen hadden gewonnen.
In de EU klonk eerder al kritiek op het bezoek van Orbán aan Georgië. Ook Nederland benadrukte dat de reis van Orbán niet namens de Europese Unie is, waar zijn land momenteel voorzitter van is.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - Tienduizenden mensen zijn zaterdag in Londen afgekomen op een anti-immigratieprotest en een pro-Palestijnse demonstratie die gelijktijdig bezig was. De politie heeft naar eigen zeggen te maken met de grootste operatie in jaren om de openbare orde te handhaven.
6 uur geledenKINSHASA (ANP/AFP) - Een nieuwe uitbraak van het ebolavirus in de Democratische Republiek Congo kent een "heel hoog sterftecijfer". Er is geen vaccin en geen speciale behandeling, zei de minister van Volksgezondheid van het land. Het dodental is opgelopen tot tachtig. Ook in buurland Oeganda is inmiddels een patiënt overleden.
6 uur geledenANHOLT (ANP/DPA) - De dode walvis die werd aangetroffen voor de kust van het Deense eiland Anholt is geïdentificeerd. Het gaat om de veelbesproken bultrug Timmy, voor wie in Duitsland een grote reddingsactie werd opgezet.
8 uur geledenWENEN (ANP) - Honderden mensen hebben zich in het centrum van Wenen verzameld voor een protestmars tegen de aanwezigheid van Israël op het Eurovisie Songfestival. Bij het startpunt op het Christian-Broda-Platz staan ondanks het regenachtige weer naar schatting zo'n duizend mensen, die onder meer met Palestijnse vlaggen wapperen.
8 uur geledenMALÉ (ANP) - Een duiker die hielp zoeken naar vier omgekomen Italiaanse grotduikers op de Malediven is zelf ook om het leven gekomen. President Mohamed Muizzu en de Maledivische krijgsmacht melden de dood van sergeant Mohamed Mahdhee op X.
8 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse politie heeft zes mensen aangehouden voor het uithangen van een Palestijnse vlag aan de Eiffeltoren, meldt de krant Le Figaro op basis van een politiebron. Activisten van de Parijse tak van Extinction Rebellion vroegen met die actie vrijdagmiddag aandacht voor de Nakba, de verdrijving van Palestijnen in 1948. Die organisatie meldt de aanhoudingen zelf ook.
10 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Een Oekraïense drone is zaterdag neergestort op het terrein van de kerncentrale van Zaporizja in het zuidoosten van Oekraïne, meldt de door Rusland aangestelde directie van de kerncentrale.
10 uur geleden