Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán in Georgië: verkiezingen waren vrij en democratisch

Orbán in Georgië: verkiezingen waren vrij en democratisch

TBILISI (ANP/RTR/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft de bekritiseerde verkiezingen in Georgië omschreven als "vrij en democratisch". Hij prees de Georgiërs tijdens een bezoek aan het land omdat ze "voor vrede hebben gestemd" en niet toestaan dat hun land "een tweede Oekraïne" wordt.

Orbán bezoekt hoofdstad Tbilisi in de nasleep van de parlementsverkiezingen van afgelopen weekend. Die zijn volgens de officiële uitslag gewonnen door Georgische Droom, een partij die toenadering zoekt tot Rusland. De pro-Europese oppositie denkt dat is gesjoemeld en ook westerse landen zijn kritisch.

De Hongaarse premier, die zelf vriendschappelijke banden onderhoudt met Moskou, ziet de uitslag niet als problematisch. Hij zei dat de Europese Unie heel anders had gereageerd als andere partijen de verkiezingen hadden gewonnen.

In de EU klonk eerder al kritiek op het bezoek van Orbán aan Georgië. Ook Nederland benadrukte dat de reis van Orbán niet namens de Europese Unie is, waar zijn land momenteel voorzitter van is.

Meer uit Buitenland

Japan beschuldigt China van 'gevaarlijke' manoeuvre met radar

TOKIO (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Japan beschuldigt China ervan dat Chinese gevechtsvliegtuigen hun radar hebben gericht op Japanse vliegtuigen boven internationale wateren. Het Japanse ministerie van Defensie betitelt de actie als "gevaarlijk".

1 uur geleden
Merz: steun aan Israël is 'kernprincipe' voor Duitsland

JERUZALEM (ANP/AFP) - Steun aan Israël is voor Duitsland "een onveranderlijk kernprincipe". Dat zei de Duitse bondskanselier Friedrich Merz na een gesprek met de Israëlische president Isaac Herzog zaterdag.

4 uur geleden
17 doden gevonden in migrantenboot bij Kreta

HERAKLION (ANP/AFP) - In de buurt van het Griekse eiland Kreta zijn zeventien doden gevonden in een migrantenboot. Er waren nog twee levende mensen aan boord, meldt de kustwacht. Volgens hen was de boot in slecht weer terechtgekomen en hadden de opvarenden niets om onder te schuilen en niets om te eten of drinken.

5 uur geleden
Hamas bereid tot ontwapening bij einde Israëlische bezetting

GAZA-STAD (ANP/AFP) - De Palestijnse beweging Hamas zegt bereid te zijn al zijn wapens in te leveren, als de Israëlische bezetting van de Gazastrook ten einde is gekomen. Hamas zou de wapens overdragen aan een Palestijnse autoriteit, die het gebied zou gaan besturen.

7 uur geleden
Merz prijst rol Jordanië in Gaza-oorlog

AMMAN (ANP) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft voor zijn reis naar Israël ook een bezoek gebracht aan Jordanië. Hij prees de rol die dat land heeft gespeeld in de Gaza-oorlog.

8 uur geleden
Zelensky ontmoet Europese leiders maandag in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky reist maandag naar Londen, voor een gesprek met een aantal Europese leiders. Dat meldt de Franse president Emmanuel Macron op X. Ook de Britse premier Keir Starmer en de Duitse bondskanselier Friedrich Merz schuiven aan bij het overleg over de onderhandelingen die de Oekraïners houden met de Amerikanen.

10 uur geleden
Oekraïne valt Russische olieraffinaderij aan

KYIV (ANP/DPA) - Oekraïne zegt opnieuw een aanval te hebben uitgevoerd op de Russische olie-industrie. Doelwit was een raffinaderij diep in Rusland, op 200 kilometer ten zuidoosten van Moskou.

10 uur geleden