Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán: Hongarije verlaat EU niet maar wil die wel hervormen

Orbán: Hongarije verlaat EU niet maar wil die wel hervormen

BOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije zal de Europese Unie niet verlaten, maar blijft zich wel verzetten tegen de pogingen van Brussel de soevereiniteit van het land uit te hollen. Dat heeft premier Viktor Orbán zondag gezegd op het congres van Fidesz, waar hij werd herkozen als partijleider. Volgend jaar april zijn er parlementsverkiezingen. Die beloven voor het eerst in tien jaar spannend te worden voor de nationalist Orbán.

"Na de communistische bureaucratie willen we nu geen nieuwe dictaten uit Brussel", zei Orbán tegen zijn juichende partijgenoten en voegde eraan toe dat Hongarije het westerse liberalisme niet blieft. "We geven het recht onze grenzen te beschermen, migranten tegen te houden niet op. We houden vast aan het standpunt dat het huwelijk in Hongarije iets is tussen man en vrouw. De vader is een man, de moeder een vrouw. En ze moeten onze kinderen met rust laten."

De 58-jarige Orbán is sinds 2010 aan de macht en heeft zich gepositioneerd als hoeder van de Hongaarse culturele identiteit en beschermer van de christelijke waarden met een afkeer van West-Europees liberalisme en moslimmigratie naar Europa. Dat leverde hem in eigen land aanzienlijke populariteit op, helemaal bij de conservatieve aanhang van Fidesz, maar het kwam hem tevens op flinke kritiek te staan van mensenrechtenorganisaties en lhbt'ers.

Orbán zei ook dat de EU moet worden hervormd en dat het doel van Hongarije is die verandering te bewerkstelligen en niet de unie, waarvan het land sinds 2004 deel uitmaakt, de rug toe te keren. "We willen de EU helemaal niet verlaten. Zo gemakkelijk komen ze niet van ons af. We willen onze soevereiniteit behouden en we willen ons niet terugvinden in een verenigde staten van Europa."

Meer uit Buitenland

Brussel lanceert actieplan om EU tegen drones te beschermen

BRUSSEL (ANP) - De EU gaat de strijd opvoeren tegen vijandige drones in de lucht, op land, op zee en onder water. Het belangrijkste doel is bescherming van het luchtruim, de kritieke infrastructuur, de buitengrenzen en openbare ruimten. Daartoe heeft de Europese Commissie woensdag een EU-actieplan gepresenteerd om de toenemende dreiging van drones tegen te gaan. Dat omvat maatregelen om aanvallen met drones te voorkomen, te detecteren en uit te schakelen.

44 minuten geleden
Europol meldt inbeslagname van 1,2 miljard euro aan nepgeld

DEN HAAG (ANP) - Bij een internationale actie tegen valsemunters is zo'n 1,2 miljard euro aan nepgeld gevonden. Dat meldt politiedienst Europol in een persbericht. Meer dan 90 procent van het in beslag genomen nepgeld viel te koppelen aan zendingen uit China.

48 minuten geleden
Iran bereid tot inspecties van nucleaire installaties

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran is bereid inspecties toe te laten om te bewijzen dat zijn atoomprogramma er niet op gericht is om een kernwapen te ontwikkelen. Volgens president Masoud Pezeshkian is Iran klaar voor "iedere verificatie" van het programma.

1 uur geleden
Verdachte zaak-Guthrie weer vrijgelaten, zegt haar niet te kennen

TUCSON (ANP) - De aangehouden verdachte in het onderzoek naar de verdwijning van Nancy Guthrie is weer vrijgelaten. Dat meldt onder meer CNN. De man werd dinsdag een uur rijden ten zuiden van Tucson opgepakt voor verhoor, de woonplaats van de moeder van NBC News-presentatrice Savannah Guthrie.

1 uur geleden
Franse buitenlandminister geschokt om mogelijk Epstein-lek

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Buitenlandse Zaken, Jean-Noël Barrot, is geschokt dat een van zijn adviseurs informatie lijkt te hebben gelekt aan Jeffrey Epstein. Dat schrijven Franse media, waaronder Le Parisien en Le Monde. Volgens Barrot is het denkbaar dat meer namen opduiken in de Epstein-documenten of dat aanwijzingen worden aangetroffen voor politieke inmenging, "zelfs in Frankrijk".

2 uur geleden
VK verdubbelt aantal militairen in Noorwegen

LONDEN (ANP) - Het aantal Britse militairen dat in Noorwegen is gelegerd, wordt verdubbeld. Binnen drie jaar moeten het er niet langer 1000, maar 2000 zijn, kondigt defensieminister John Healey deze woensdag nog aan.

2 uur geleden
FT: Zelensky plant verkiezingen in voorjaar onder druk VS

KYIV (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky is van plan om op 24 februari voorbereidingen op presidentsverkiezingen en een referendum aan te kondigen. Een mogelijke datum daarvoor zou in mei kunnen zijn. Dat schrijft de Financial Times op basis van Oekraïense en Europese functionarissen die bij de planning betrokken zijn.

4 uur geleden