Orbán: Hongarije kan NAVO-lidmaatschap Zweden snel goedkeuren
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse parlement kan het NAVO-lidmaatschap van Zweden nog deze maand goedkeuren. Dat heeft premier Viktor Orbán gezegd in een bijeenkomst met zijn aanhangers. "Het is goed nieuws dat ons geschil met Zweden binnenkort uit de wereld is".
Volgens Orbán is het de bedoeling dat de parlementsleden de kwestie uit de wereld helpen tijdens het aanstaande voorjaarsoverleg. Dat begint 26 februari. Zweden vroeg bijna twee jaar geleden om aansluiting bij de NAVO, nadat Rusland buurland Oekraïne was binnengevallen. Tot dusver heeft alleen Hongarije nog niet positief gereageerd op dat verzoek.
Orbán hield zijn achterban zaterdag voor dat hij met zijn Zweedse collega Ulf Kristersson stappen heeft gezet "het vertrouwen te herstellen" tussen beide landen. Hij zei er niet bij wat dat gezamenlijk overleg precies behelsde.
Meer uit Buitenland
PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Bij een verdrukking bij een toeristische trekpleister in het noorden van Haïti zijn zaterdag zeker 30 mensen om het leven gekomen. Dat hebben de autoriteiten bekendgemaakt. Ze waarschuwen dat het dodental nog kan oplopen.
1 uur geledenN i e u w bericht, meer quotes in 4e en 5e alinea
4 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR) - De Iraanse en Amerikaanse delegaties zijn in Islamabad begonnen aan een nieuwe gespreksronde, met Pakistaanse functionarissen als bemiddelaars. Dat meldt het Iraanse persbureau Tasnim.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/AFP) - Israël en de VS zijn in hun gezamenlijke campagne tegen Iran erin geslaagd de nucleaire en ballistische raketprogramma's van dat land te "vernietigen". Dat zei de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zaterdag in een televisietoespraak, op het moment dat de VS en Iran in Pakistan onderhandelen.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - Oekraïne meldt dat na het ingaan van het paasbestand om 16.00 uur lokale tijd, Rusland het bestand 469 keer heeft geschonden. Dat schrijft de Oekraïense legerleiding op Telegram.
9 uur geledenISLAMABAD (ANP/RTR/AFP) - De eerste rechtstreekse gesprekken tussen de Amerikaanse en Iraanse delegaties in Pakistan zijn beëindigd, schrijft het Iraanse persbureau Tasnim. Later zaterdagavond of zondag wordt een nieuwe onderhandelingsronde verwacht, melden Tasnim en staatsomroep IRIB.
10 uur geledenBEIROET (ANP/AFP) - In Libanon zijn al meer dan 2000 doden gevallen sinds de oorlog tussen Israël en Hezbollah vorige maand begon, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid.
11 uur geleden