Orbán: Hongarije kan NAVO-lidmaatschap Zweden snel goedkeuren
BOEDAPEST (ANP/RTR) - Het Hongaarse parlement kan het NAVO-lidmaatschap van Zweden nog deze maand goedkeuren. Dat heeft premier Viktor Orbán gezegd in een bijeenkomst met zijn aanhangers. "Het is goed nieuws dat ons geschil met Zweden binnenkort uit de wereld is".
Volgens Orbán is het de bedoeling dat de parlementsleden de kwestie uit de wereld helpen tijdens het aanstaande voorjaarsoverleg. Dat begint 26 februari. Zweden vroeg bijna twee jaar geleden om aansluiting bij de NAVO, nadat Rusland buurland Oekraïne was binnengevallen. Tot dusver heeft alleen Hongarije nog niet positief gereageerd op dat verzoek.
Orbán hield zijn achterban zaterdag voor dat hij met zijn Zweedse collega Ulf Kristersson stappen heeft gezet "het vertrouwen te herstellen" tussen beide landen. Hij zei er niet bij wat dat gezamenlijk overleg precies behelsde.
Meer uit Buitenland
ODESA (ANP/AFP) - Russische aanvallen op de Oekraïense havenstad Odesa hebben volgens de hulpdiensten twee mensen het leven gekost. Veertien anderen raakten gewond.
1 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP) - De vliegtuigcrash waardoor vorige maand in Colombia 69 militairen omkwamen, is veroorzaakt doordat het toestel bomen raakte. Dat blijkt uit voorlopige onderzoeksresultaten van de Colombiaanse luchtmacht.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Verenigde Staten nodigen de Russische president Vladimir Poetin uit voor de G20-top in Miami. President Donald Trump betwijfelt echter of Poetin komt.
4 uur geledenCHOUKINE (ANP/AFP/RTR) - Bij een Israëlische aanval in het zuiden van Libanon zijn drie doden gevallen, zegt het Libanese ministerie van Gezondheid. De Libanese krant L'Orient-Le Jour meldt dat het ging om een droneaanval op de weg tussen Nabatieh en Choukine.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie heeft marihuana in een andere drugscategorie ingedeeld. Volgens justitieminister Todd Blanche gaat marihuana van de gevaarlijke klasse I naar klasse III en daarmee wordt dit verdovende middel veel toegankelijker voor onder anderen onderzoekers, geneeskundigen, patiënten en ondernemingen die producten met cannabis maken of verhandelen.
15 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De leiders van de Europese Unie hebben het definitief toekennen van een krediet van 90 miljard euro aan Oekraïne toegejuicht, nadat het lang door Hongarije was geblokkeerd. Het geld wordt officieel omschreven als een lening en moet Oekraïne in 2026 en 2027 financieel ondersteunen.
17 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Unie heeft donderdag ingestemd met een twintigste pakket strafmaatregelen voor Rusland. Hongarije en Slowakije hebben hun verzet tegen de nieuwe sancties opgegeven, net als ze bij de miljardenlening voor Oekraïne deden.
17 uur geleden