Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán: Europa moet eigen vrede en veiligheid beter waarborgen

Orbán: Europa moet eigen vrede en veiligheid beter waarborgen

BOEDAPEST (ANP) - Europa moet meer verantwoordelijkheid nemen om zijn eigen vrede en veiligheid te waarborgen, vinden de Europese regeringsleiders. Dat zei de Hongaarse premier Viktor Orbán na afloop van de bijeenkomst van de Europese Politieke Gemeenschap in Boedapest. "Om het bot te zeggen: we kunnen niet wachten tot de Amerikanen ons beschermen."

Eensgezindheid was er onder de regeringsleiders dat Europa moet reageren op de Amerikaanse verkiezingsuitslag, zei Orbán, die gastheer is van de EPG. "We moeten weten dat er grote veranderingen komen waar we in de nabije toekomst op moeten reageren." Ook waren de regeringsleiders het eens dat er snel vrede in Europa moet komen.

"Om eerlijk te zijn, waren er ook uiteenlopende meningen", zei de Hongaarse premier. Dat was over migratie. "Iedereen is ontevreden met de huidige situatie en we willen allemaal verandering."

Migratiebeleid Hongarije

"Alle maatregelen om migratie te beperken, lopen op niets uit", zei Orbán. "Eén land is uitzondering op deze regel. Dat is Hongarije. Wij zijn altijd in opstand gekomen tegen gerechtelijk activisme." Daarmee lijkt hij te doelen op het eigenzinnige migratiebeleid van zijn land.

"Volgens het Hongaarse systeem dien je je aanvraag in en blijf je buiten", legde hij tijdens een persconferentie uit. "Wij beslissen over je aanvraag. Als je aanvraag wordt afgewezen, mag je niet naar binnen. Ik heb de laatste jaren nog geen betere oplossing gehoord. Dit is wat we moeten realiseren."

Rechtszaken

Hongarije is door de hoogste Europese rechter veroordeeld voor zijn migrantenbeleid, dat niet strookt met internationale verdragen. Momenteel lopen nog andere rechtszaken van de Europese Commissie bij het Europese Hof van Justitie tegen het Hongaarse beleid. Orbán zei dat het in zijn ogen succesvolle asielsysteem door de internationale regelgeving wordt bemoeilijkt.

Meer uit Buitenland

Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

50 minuten geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

56 minuten geleden
Italië noemt optreden tegen Global Sumud Flotilla onaanvaardbaar

ROME/ASHDOD (ANP/DPA) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni en haar buitenlandminister Antonio Tajani hebben het Israëlische optreden tegen de Global Sumud Flotilla in scherpe bewoordingen veroordeeld.

1 uur geleden
Van corruptie verdachte Poolse oud-minister vlucht naar VS

WARSCHAU (ANP/RTR) - De van corruptie verdachte Poolse oud-minister van Justitie Zbigniew Ziobro is naar de Verenigde Staten gevlucht. Dat meldt de Poolse aanklager. In februari werd een arrestatiebevel tegen Ziobro uitgevaardigd vanwege vermeende corruptie. Daarvoor kan hij tot 25 jaar gevangenisstraf krijgen.

1 uur geleden
Parlement Israël zet eerste stap naar vervroegde verkiezingen

JERUZALEM (ANP/RTR) - Israël heeft een eerste stap richting vervroegde verkiezingen gezet. Het parlement heeft in een eerste lezing bijna unaniem gestemd voor de ontbinding van de volksvertegenwoordiging. Er waren geen stemmen tegen.

1 uur geleden
Eerste door VS uitgewezen personen aangekomen in Sierra Leone

FREETOWN (ANP/AFP) - Een eerste vliegtuig met door de VS uitgewezen personen is in het West-Afrikaanse Sierra Leone geland. Volgens de autoriteiten van het land waren er 25 mensen uit West-Afrikaanse landen aan boord.

2 uur geleden
Hof Filipijnen houdt uitvoering ICC-arrestatiebevel niet tegen

MANILLA (ANP/RTR) - Het Filipijnse hooggerechtshof stemt niet in met een verzoek van senator Ronald Dela Rosa over het arrestatiebevel dat het Internationaal Strafhof (ICC) tegen hem heeft uitgevaardigd. Hij hoopte dat het hof zijn arrestatie en overdracht aan het ICC in Den Haag tijdelijk zou tegenhouden.

2 uur geleden