
Orbán: EU-sancties tegen Rusland hebben gefaald
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Europese Unie heeft volgens de Hongaarse premier Viktor Orbán een nieuwe strategie nodig voor de oorlog Oekraïne. De sancties tegen Rusland hebben wat hem betreft niet gewerkt, zei Orbán zaterdag tijdens een speech die hij gaf in Roemenië.
Volgens de Hongaarse premier zou de Europese strategie ten aanzien van de invasie op vrede gericht moeten zijn. Nu ligt de focus volgens de rechts-nationalistische Orbán op het winnen van de oorlog.
De premier heeft zich eerder kritisch uitgelaten over de sancties die de EU tegen Rusland heeft ingesteld vanwege de oorlog. Er zijn onder andere strafmaatregelen ingesteld op het gebied van energie en bankzaken. Volgens Orbán en andere critici snijden de EU vooral zichzelf in de vingers met dergelijke sancties.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer, koning Charles en andere prominenten hebben stilgestaan bij de bomaanslagen in Londen van twintig jaar geleden. Er vielen toen 52 doden en ongeveer 770 gewonden.
18 minuten geledenTAIPEI (ANP/RTR/AFP) - De dichtbevolkte westkust van Taiwan is getroffen door een tyfoon. Door de slechte weersomstandigheden zijn twee doden en meer dan vijfhonderd gewonden gevallen. Bijna 700.000 huishoudens zitten zonder stroom.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn minister van Transport uit zijn functie ontheven. Dat komt naar voren uit een presidentieel decreet. Het is onduidelijk waarom bewindsman Roman Starovojt na ruim een jaar moet opstappen.
2 uur geledenJAKARTA (ANP/AFP) - De vulkaan Lewotobi Laki-Laki in Indonesië is opnieuw uitgebarsten. De autoriteiten in het land melden dat daarbij een aswolk van ongeveer 18 kilometer hoog vrij is gekomen. De Australische omroep ABC bericht dat het vliegverkeer bij Bali wordt gehinderd.
2 uur geledenAUSTIN (ANP) - In het door dodelijke overstromingen getroffen Kerr County (Texas) wordt al jaren gediscussieerd over een mogelijk waarschuwingssysteem voor overstromingen. Dat kwam er niet omdat het te duur werd gevonden, schrijft de krant The New York Times. Rechter Rob Kelly, de hoogste gekozen functionaris in het gebied, legde uit dat belastingbetalers in de county weinig voelden voor hogere uitgaven.
3 uur geledenKYIV (ANP/AFP/RTR) - Oekraïne heeft melding gemaakt van zeker vier doden door Russische aanvallen op verschillende plekken in het land. Ook raakten ruim dertig mensen gewond.
3 uur geledenMORWELL (ANP/RTR) - De Australische Erin Patterson (50) is door een jury in Australië schuldig bevonden aan drievoudige moord en een poging tot moord, na een lunch met giftige paddenstoelen in 2023. Ze serveerde het gerecht beef wellington aan haar 70-jarige ex-schoonouders Don en Gail Patterson. Ook Gails zus Heather (66) en haar man Ian Wilkinson waren aanwezig. Don, Gail en Heather kwamen om het leven, alleen Ian overleefde het etentje.
4 uur geleden