Orbán eist van Kyiv Russisch gas voor Hongaarse consumenten
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán eist opnieuw dat Oekraïne Russisch gas doorlaat voor de energiebehoefte van zijn land. Hij dreigt het vetorecht in de EU te gebruiken om de druk op Oekraïne op te voeren. Hij denkt bijvoorbeeld aan het blokkeren van sancties tegen Rusland. Volgens Orbán stijgen de gasprijzen voor de Hongaren en dat is volgens hem "onaanvaardbaar".
Oekraïne is recent gestopt met het in pijpleidingen doorlaten van Russisch gas voor afnemers in Midden- en Oost-Europa. Het contract met Rusland liep af en Oekraïne heeft het niet meer verlengd. De Hongaarse buitenlandminister Peter Szijjarto heeft eerder aangegeven dat zijn land niet zonder olie en gas uit Rusland kan, want die voorzien in bijna 80 procent van de energiebehoefte
Orbán heeft de EU om garanties gevraagd voor de levering van voldoende gas. Volgens hem heeft de Europese Commissie toen beloofd met Kyiv te praten over hervatting van de aanvoer. De Hongaarse premier wil dat de commissie die belofte nakomt.
Meer uit Buitenland
MÜNCHEN (ANP) - De Europese Unie wil nog geen datum noemen waarop Oekraïne EU-lid kan worden, denkt buitenlandchef Kaja Kallas. Oekraïne wil een datum vastleggen in een vredesregeling met Rusland, waarover nu wordt onderhandeld. Het land ziet dat als een van de 'veiligheidsgaranties' die het tegen Rusland moeten beschermen.
8 minuten geledenGAZA-STAD (ANP/AFP) - In de Gazastrook zijn zondag zeker elf mensen gedood door Israëlische aanvallen, meldt de Palestijnse burgerbeschermingsdienst. Het Israëlische leger zegt dat de aanval werd uitgevoerd als reactie op schendingen van het staakt-het-vuren.
19 minuten geledenTUCSON (ANP) - De Amerikaanse politie heeft niemand gearresteerd in verband met de ontvoering van Nancy Guthrie. Lokale media meldden eerder dat drie mensen waren opgepakt bij een huiszoeking in de nacht van vrijdag op zaterdag, maar de politie zei later dat die personen niet zijn gearresteerd. Een man werd wel ondervraagd, meldt CNN op basis van de politie. Hij wordt er niet van verdacht de kidnapper te zijn.
1 uur geledenTAMAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere steden in het Russische Zwarte Zeegebied zijn afgelopen nacht aangevallen door Oekraïense drones. Met name de haven van Taman liep daarbij schade op.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Iran is klaar om over compromissen te praten met de Verenigde Staten, zegt onderminister van Buitenlandse Zaken Majid Takht-Ravanchi tegen de BBC. Maar hij vindt dat de Amerikanen dan ook bereid moeten zijn om te praten over het stoppen van sancties tegen zijn land.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse voormalige president Barack Obama heeft het optreden van de immigratiedienst ICE in Minnesota vergeleken met de handelwijze in dictaturen. Dat deed hij in een interview met de progressieve youtuber Brian Tyler Cohen.
6 uur geledenGUAYAQUIL (ANP/AFP) - De politie in de provincie Guayas in het zuidwesten van Ecuador heeft acht hoofden gevonden met daarbij het bericht 'Verboden te stelen'. Dat maakte de politie zaterdag bekend.
9 uur geleden