Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Orbán eist van Kyiv Russisch gas voor Hongaarse consumenten

Orbán eist van Kyiv Russisch gas voor Hongaarse consumenten

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán eist opnieuw dat Oekraïne Russisch gas doorlaat voor de energiebehoefte van zijn land. Hij dreigt het vetorecht in de EU te gebruiken om de druk op Oekraïne op te voeren. Hij denkt bijvoorbeeld aan het blokkeren van sancties tegen Rusland. Volgens Orbán stijgen de gasprijzen voor de Hongaren en dat is volgens hem "onaanvaardbaar".

Oekraïne is recent gestopt met het in pijpleidingen doorlaten van Russisch gas voor afnemers in Midden- en Oost-Europa. Het contract met Rusland liep af en Oekraïne heeft het niet meer verlengd. De Hongaarse buitenlandminister Peter Szijjarto heeft eerder aangegeven dat zijn land niet zonder olie en gas uit Rusland kan, want die voorzien in bijna 80 procent van de energiebehoefte

Orbán heeft de EU om garanties gevraagd voor de levering van voldoende gas. Volgens hem heeft de Europese Commissie toen beloofd met Kyiv te praten over hervatting van de aanvoer. De Hongaarse premier wil dat de commissie die belofte nakomt.

Meer uit Buitenland

CBS: regering-Trump was doel van verdachte Correspondents' Dinner

WASHINGTON (ANP) - De man die vastzit voor het schieten bij het Correspondents' Dinner in Washington, had het naar eigen zeggen gemunt op leden van de regering van president Donald Trump, meldt CBS News. De verdachte, Cole Allen, heeft dat volgens twee bronnen verklaard tegenover de opsporingsdiensten.

18 minuten geleden
Trump: schietpartij zal me niet 'afschrikken' van Iran-oorlog

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis hem er niet van zal weerhouden de oorlog in Iran te winnen. Tijdens een persconferentie na de schietpartij zei Trump dat hij niet gelooft dat het incident gerelateerd is aan het conflict.

1 uur geleden
Verdachte van schietpartij media-gala maandag voor de rechter

WASHINGTON (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De verdachte die ervan wordt beschuldigd het Correspondents' Dinner in Washington te hebben bestormd met wapens, wordt maandag aangeklaagd. Dat heeft Jeanine Pirro, de federale aanklager van Washington DC, meegedeeld.

1 uur geleden
Meerdere doden door bomaanslag in Colombia

CAJIBÍO (ANP/AFP/RTR) - Bij een bomaanslag in het zuidwesten van Colombia zijn zaterdag 14 mensen om het leven gekomen. Zeventien anderen raakten gewond.

2 uur geleden
Trump plaatst video van verdachte online, man had meerdere wapens

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn sociale mediaplatform Truth Social video's en foto's gedeeld van de verdachte. Op een video van een bewakingscamera is te zien hoe de verdachte langs de beveiligingscontrole voor het evenement probeert te stormen.

3 uur geleden
Trump geëvacueerd van podium Correspondents' Dinner Witte Huis

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump is door agenten van de Secret Service van het podium geëvacueerd tijdens het Correspondents' Dinner van het Witte Huis, zo toonden beelden van de locatie. Dat gebeurde nadat er een hard ongeïdentificeerd geluid te horen was. CNN meldt dat de president veilig is.

3 uur geleden
Stembureaus dicht na lokale verkiezingen in Palestijnse gebieden

RAMALLAH (ANP/RTR/AFP) - In de Palestijnse gebieden zijn de stembureaus gesloten na lokale verkiezingen. Het was de eerste keer in twee decennia dat ook kon worden gestemd in een deel van de Gazastrook, een kustgebied dat sinds 2007 wordt bestuurd door Hamas.

11 uur geleden