Orbán daagt EU voor rechter om verbod op Russische gasimport
BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse premier Viktor Orbán gaat de Europese Unie voor de rechter dagen vanwege het besluit van vorige maand om de Russische gasimport geleidelijk af te bouwen. Vanaf eind 2027 geldt voor de hele EU een verbod op de import van Russisch gas. Hongarije accepteert dat besluit niet, zei Orbán vrijdag. Zijn regering stapt naar het Europese Hof van Justitie.
Hongarije is, net als Slowakije, nog steeds sterk afhankelijk van Russische energie-import. Hongarije is ook Kremlingezind.
Het is de zoveelste aanvaring tussen Boedapest en Brussel. Hongarije zet regelmatig zijn vetorecht in de EU in of dreigt daarmee bij onder andere nieuwe EU-sanctiepakketten tegen Rusland. EU-besluitvorming wordt daardoor vertraagd of gedwarsboomd als niet aan de eisen van Hongarije wordt voldaan. Orbán is verder tegen financiële steun aan Oekraïne en wil ook niet dat dat land tot de EU toetreedt.
Meer uit Buitenland
SUTATAUSA (ANP/AFP) - Bij de mijnexplosie in Colombia zijn negen doden gevallen. Zes mijnwerkers konden worden gered, meldt het nationale mijnagentschap van het land.
34 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Volgens Iran hebben de Verenigde Staten tijdens acties in de Straat van Hormuz twee kleine boten aangevallen waarop zich burgers bevonden. Daarbij zijn vijf mensen omgekomen, meldt de Iraanse staatstelevisie.
2 uur geledenCHANGSHA (ANP/RTR/AFP) - Bij een explosie in een vuurwerkfabriek in de Chinese provincie Hunan zijn zeker 21 mensen omgekomen. Ruim zestig anderen raakten gewond.
3 uur geledenZAPORIZJA (ANP) - Deskundigen van het Internationaal Atoomenergieagentschap IAEA hebben geconstateerd dat er meetapparatuur in de kerncentrale van Zaporizja is beschadigd bij een droneaanval.
4 uur geledenSUTATAUSA (ANP) - Na een mijnexplosie in Colombia zijn twaalf mijnwerkers opgesloten geraakt. Volgens de gouverneur van de regio in Centraal-Colombia werd de explosie waarschijnlijk veroorzaakt door een ophoping van gassen. In het land vinden geregeld mijnongelukken plaats, meestal als gevolg van slechte ventilatie.
4 uur geledenKINSHASA (ANP) - Rebellen van de Allied Democratic Forces (ADF) in de Democratische Republiek Congo plegen massale mensenrechtenschendingen in het oosten van het land, meldt Amnesty International. Volgens de hulporganisatie kunnen de schendingen neerkomen op oorlogsmisdrijven en misdaden tegen de menselijkheid.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Tijdens de uitreiking van de Pulitzerprijzen zijn maandag in New York verschillende reportages over het beleid van de Amerikaanse president Donald Trump in de prijzen gevallen. De organisatie achter de journalistieke prijzen hekelde tijdens de bekendmaking onder meer de beperkte toegang van de media tot het Witte Huis en het Pentagon.
7 uur geleden