Orbán belt met Poetin over oorlog in Oekraïne
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft een telefoongesprek gehad met de Russische president Vladimir Poetin, meldt het Kremlin. Ze zouden onder meer "grondig" van gedachten hebben gewisseld over de oorlog in Oekraïne.
Poetin zou Orbán hebben verteld dat vredesgesprekken er voorlopig niet inzitten door de houding van de regering in Kyiv. Orbán probeert zichzelf al langer op te werpen als bemiddelaar in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Afgelopen juli was hij als deel van een zelfverklaarde 'vredesmissie' nog op bezoek in Moskou. Zijn gesprek met Poetin leverde toen niets concreets op.
De twee leiders bespraken ook de handelsrelatie en de economische samenwerking tussen Rusland en Hongarije. Het gesprek ging bijvoorbeeld over gezamenlijke energieprojecten. Hongarije is nog in grote mate afhankelijk van Russisch gas en gaat mogelijk een kerncentrale bouwen met een Russisch bedrijf.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Buckingham Palace is bereid de politie te helpen in de zaak rond de beschuldigingen aan het adres van Andrew Mountbatten-Windsor. Dat heeft het paleis maandagavond bekendgemaakt in een verklaring namens de Britse koning Charles.
2 uur geledenTBILISI (ANP/RTR) - Armenië en de Verenigde Staten zijn overeengekomen samen te werken in de civiele nucleaire sector. Washington probeert hiermee de banden met de voormalige bondgenoot van Rusland aan te halen, enkele maanden nadat de Amerikanen hebben bemiddeld bij een vredesakkoord tussen Armenië en buurland Azerbeidzjan.
3 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/BLOOMBERG) - Mexico heeft olieleveringen aan Cuba stopgezet vanwege de dreiging met sancties door Donald Trump. Dat zei de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum maandag. Ze beloofde wel door te gaan met het sturen van humanitaire hulp naar het met een brandstoftekort kampende Caribische eiland.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De kabinetsleden van de Britse premier Keir Starmer hebben hun steun voor hem uitgesproken. Dat geeft de premier weer lucht, nadat de leider van de Labour-partij in Schotland, Anas Sarwar, tot zijn aftreden had opgeroepen. Dat melden Britse media zoals de BBC.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Ghislaine Maxwell, die jarenlang de vertrouwelinge was van de veroordeelde Amerikaanse zedendelinquent Jeffrey Epstein, heeft maandag geweigerd te antwoorden op de vragen van een commissie in het Amerikaanse Congres. Dat melden Amerikaanse media waaronder NBC News.
4 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) is uiterst kritisch over het voorstel van de Europese Commissie voor het gemeenschappelijk landbouwbeleid in de nieuwe meerjarenbegroting 2028-2034. Duidelijkheid, voorspelbaarheid en eerlijkheid zijn essentieel voor een landbouwbeleid dat boeren en plattelandsgemeenschappen echt ondersteunt, maar dat ontbreekt, vatte ERK-lid Iliana Ivanova maandag de kritiek samen.
5 uur geleden