Orbán belt met Poetin over oorlog in Oekraïne
BOEDAPEST (ANP/RTR) - De Hongaarse premier Viktor Orbán heeft een telefoongesprek gehad met de Russische president Vladimir Poetin, meldt het Kremlin. Ze zouden onder meer "grondig" van gedachten hebben gewisseld over de oorlog in Oekraïne.
Poetin zou Orbán hebben verteld dat vredesgesprekken er voorlopig niet inzitten door de houding van de regering in Kyiv. Orbán probeert zichzelf al langer op te werpen als bemiddelaar in de oorlog tussen Rusland en Oekraïne. Afgelopen juli was hij als deel van een zelfverklaarde 'vredesmissie' nog op bezoek in Moskou. Zijn gesprek met Poetin leverde toen niets concreets op.
De twee leiders bespraken ook de handelsrelatie en de economische samenwerking tussen Rusland en Hongarije. Het gesprek ging bijvoorbeeld over gezamenlijke energieprojecten. Hongarije is nog in grote mate afhankelijk van Russisch gas en gaat mogelijk een kerncentrale bouwen met een Russisch bedrijf.
Meer uit Buitenland
MUSCAT (ANP/RTR) - Zeker een persoon is gewond geraakt toen drones een haven troffen in Oman. Het slachtoffer is een expat, berichten staatsmedia.
24 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP/RTR) - Bij pro-Iraanse protesten bij het Amerikaanse consulaat in de Pakistaanse stad Karachi zijn zeker acht mensen omgekomen. Ook zouden zeker twintig mensen gewond zijn geraakt, melden de hulpdiensten. Over de identiteit van de slachtoffers is vooralsnog niets bekendgemaakt.
38 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Kort voor de gezamenlijke aanvallen op Iran hebben de VS en Israël het moment van hun militaire campagne gewijzigd. Dat schrijft The New York Times op basis van ingewijden. Volgens de krant kon zo opperste leider Ali Khamenei snel worden uitgeschakeld.
43 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Veertig gebouwen in Tel Aviv hebben schade opgelopen na een Iraanse raketaanval op zaterdag. Dat melden de lokale autoriteiten volgens de krant Israëlische Haaretz.
48 minuten geledenKARACHI (ANP/AFP) - Betogers hebben in de Pakistaanse miljoenenstad Karachi geprobeerd het Amerikaanse consulaat te bestormen. Het ging volgens een verslaggever om een groep van honderden mensen.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP/RTR) - De strijd in het Midden-Oosten houdt ook zondag aan. Verslaggevers hoorden explosies in Dubai, de hoofdstad Manama van Bahrein en Doha in Qatar. In de Israëlische hoofdstad Jeruzalem klonk het luchtalarm nadat nieuwe Iraanse raketlanceringen waren gemeld.
1 uur geledenBAGDAD (ANP/AFP) - De regering van Irak heeft een rouwperiode van drie dagen afgekondigd na de dood van de hoogste leider van buurland Iran, ayatollah Ali Khamenei. Een regeringswoordvoerder zei in een verklaring dat Khamenei is omgekomen door "een flagrante daad van agressie".
1 uur geleden