Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

HEERENVEEN (ANP) - Met het mislopen van de Olympische Spelen komt ook langzamerhand een einde aan een ongekend succesvolle generatie Nederlandse voetbalsters. Lieke Martens, Sherida Spitse, Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden droegen in 2017 met de EK-winst bij aan het eerste internationale Nederlands succes in het vrouwenvoetbal, maar zijn inmiddels de 30 gepasseerd.

"De natuur gaat zijn werk doen. Het is duidelijk dat deze unieke generatie de laatste fase van de loopbaan is ingegaan. Het is dan uiteraard hun keuze om te stoppen of door te gaan", zei bondscoach Andries Jonker na de nederlaag tegen Duitsland (0-2).

Volgens Jonker is dit rond deze reeks Nations League-wedstrijden wel onderwerp van gesprek geweest. "Maar ik heb geen enkel teken ontvangen dat iemand nu al zou willen stoppen. En ik blijf de beste speelsters opstellen. Er is geen enkele optie om hier een opleidingselftal van te maken."

'Schreeuwende behoefte'

Sherida Spitse (33) voert de succesvolle generatie letterlijk en figuurlijk aan, maar denkt zelf nog niet aan stoppen. "Ik vind dit nog het mooiste wat er is. Maar we weten ook allemaal dat je niet tot je veertigste of vijftigste gaat spelen. Dus in die zin speelt het wel al een rol. En dan moeten andere meiden die rol gaan oppakken. Maar ik weet niet wanneer dat zou gebeuren."

Van de Donk (32) kondigde al aan voor het WK van 2027 te stoppen, maar wil net als Spitse in ieder geval nog het EK van volgend jaar spelen. Van de Donk: "Mijn doel is nu om nog een eindtoernooi mee te maken, maar ook om die nieuwe generatie al op te leiden met alles wat ik ze kan meegeven."

De voetbalsters moeten zich alweer snel opladen voor de start van de EK-kwalificatiereeks van begin april. Voor Jonker is het geen optie om zijn vaste waarden wat rust te gunnen. "De mensen houden weer van ons door de manier van spelen en de resultaten die we hebben geboekt. En als we daar niet in slagen, gaat die liefde weer weg. Dus je bent verplicht op dit niveau met de allerbeste spelers te spelen. Al is er wel schreeuwende behoefte aan rust."

Meer uit Voetbal

Klaassen ontbreekt bij Ajax in topper tegen PSV

AMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen en waarschijnlijk ook Owen Wijndal ontbreken bij Ajax in de topper tegen PSV. Dat zei coach Óscar García in aanloop naar het competitieduel op zaterdagavond tussen beide ploegen in de Johan Cruijff ArenA.

10 minuten geleden
Fans Vitesse opgelucht: al zoveel gekke situaties meegemaakt

ARNHEM (ANP) - De supportersvereniging van Vitesse reageert vrijdag opgelucht op het advies van de advocaat-generaal dat de Arnhemse voetbalclub de proflicentie mag behouden. "Toen het gerechtshof in september oordeelde dat Vitesse de proflicentie terug moest krijgen, hadden we wel het idee dat dat op zorgvuldige wijze was besloten. Daarom was het vertrouwen nu ook groot. Al blijft het spannend, we hebben in deze soap al zoveel gekke situaties meegemaakt", reageert Susanne Wichhart, voorzitter van de supportersvereniging, telefonisch.

2 uur geleden
KNVB gaat advies advocaat-generaal 'zorgvuldig bestuderen'

ZEIST (ANP) - De KNVB gaat het advies van de advocaat-generaal in de zaak tegen Vitesse "zorgvuldig bestuderen". Dat heeft de voetbalbond bekendgemaakt. Volgens het advies slagen de cassatieklachten niet en mag Vitesse de proflicentie behouden.

2 uur geleden
Vitesse spreekt na advies van 'belangrijk juridisch signaal'

ARNHEM (ANP) - Vitesse reageert verheugd op het advies van de advocaat-generaal, die vrijdag oordeelde dat de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie vorig jaar terecht terugkreeg. "Wij ervaren dit als een belangrijk juridisch signaal en blijven ons met dezelfde vastberadenheid inzetten voor een definitieve bestendiging van de toekomst van onze club", reageert Claudia Lap, voorzitter van de raad van commissarissen, in een persbericht van Vitesse.

3 uur geleden
Advies advocaat-generaal: Vitesse mag proflicentie houden

DEN HAAG (ANP) - Vitesse mag de proflicentie behouden. Dat heeft de advocaat-generaal vrijdag geconcludeerd over een arrest van het Arnhemse gerechtshof waardoor de Arnhemse voetbalclub haar proflicentie terugkreeg. Op basis van dit advies van de advocaat-generaal neemt de Hoge Raad later een beslissing.

3 uur geleden
Psycholoog: Maradona was bipolair

SAN ISIDRO (ANP/AFP) - Diego Maradona was bipolair en had een narcistische persoonlijkheidsstoornis. Dat heeft zijn psycholoog Carlos Díaz donderdag gezegd in het proces tegen het medische team van de Argentijnse voetballegende.

12 uur geleden
Emegha verliest met Strasbourg in halve finale Conference League

MADRID (ANP) - Aanvaller Emmanuel Emegha heeft met zijn Franse club Strasbourg de eerste wedstrijd in de halve finales van de Conference League verloren bij het Spaanse Rayo Vallecano. De Braziliaan Alemão maakte na rust het enige doelpunt: 1-0. De terugwedstrijd is over een week in Frankrijk.

14 uur geleden