Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

HEERENVEEN (ANP) - Met het mislopen van de Olympische Spelen komt ook langzamerhand een einde aan een ongekend succesvolle generatie Nederlandse voetbalsters. Lieke Martens, Sherida Spitse, Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden droegen in 2017 met de EK-winst bij aan het eerste internationale Nederlands succes in het vrouwenvoetbal, maar zijn inmiddels de 30 gepasseerd.

"De natuur gaat zijn werk doen. Het is duidelijk dat deze unieke generatie de laatste fase van de loopbaan is ingegaan. Het is dan uiteraard hun keuze om te stoppen of door te gaan", zei bondscoach Andries Jonker na de nederlaag tegen Duitsland (0-2).

Volgens Jonker is dit rond deze reeks Nations League-wedstrijden wel onderwerp van gesprek geweest. "Maar ik heb geen enkel teken ontvangen dat iemand nu al zou willen stoppen. En ik blijf de beste speelsters opstellen. Er is geen enkele optie om hier een opleidingselftal van te maken."

'Schreeuwende behoefte'

Sherida Spitse (33) voert de succesvolle generatie letterlijk en figuurlijk aan, maar denkt zelf nog niet aan stoppen. "Ik vind dit nog het mooiste wat er is. Maar we weten ook allemaal dat je niet tot je veertigste of vijftigste gaat spelen. Dus in die zin speelt het wel al een rol. En dan moeten andere meiden die rol gaan oppakken. Maar ik weet niet wanneer dat zou gebeuren."

Van de Donk (32) kondigde al aan voor het WK van 2027 te stoppen, maar wil net als Spitse in ieder geval nog het EK van volgend jaar spelen. Van de Donk: "Mijn doel is nu om nog een eindtoernooi mee te maken, maar ook om die nieuwe generatie al op te leiden met alles wat ik ze kan meegeven."

De voetbalsters moeten zich alweer snel opladen voor de start van de EK-kwalificatiereeks van begin april. Voor Jonker is het geen optie om zijn vaste waarden wat rust te gunnen. "De mensen houden weer van ons door de manier van spelen en de resultaten die we hebben geboekt. En als we daar niet in slagen, gaat die liefde weer weg. Dus je bent verplicht op dit niveau met de allerbeste spelers te spelen. Al is er wel schreeuwende behoefte aan rust."

Meer uit Voetbal

Real Madrid blijft thuis steken op gelijkspel tegen Girona

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft thuis punten verspeeld tegen Girona. De Madrilenen kwamen in Bernabéu niet verder dan 1-1. Real komt door het gelijkspel op 70 punten, 6 punten minder dan FC Barcelona, dat zaterdag stadgenoot Espanyol ontvangt.

9 uur geleden
Malen leidt AS Roma met drie treffers naar zege op Pisa

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar een ruime zege op hekkensluiter Pisa geleid. De international van Oranje zorgde bij de 3-0-zege in het Stadio Olimpico in Rome voor alle doelpunten.

9 uur geleden
Mexico: FIFA wijst verzoek Iran tot verplaatsing WK-duels af

MEXICO-STAD (ANP/DPA) - De WK-wedstrijden van Iran worden niet verplaatst van de Verenigde Staten naar Mexico, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag op een persconferentie gezegd.

10 uur geleden
FC Twente nadert Feyenoord en NEC door zege op FC Volendam

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente is in de Eredivisie door een zege op FC Volendam in punten op gelijke hoogte gekomen met NEC. De ploeg van trainer John van den Brom won in eigen huis met 2-1 van de Volendammers.

10 uur geleden
ADO Den Haag kampioen in eerste divisie na puntenverlies Cambuur

DEN BOSCH (ANP) - ADO Den Haag is kampioen in de eerste divisie. De koploper uit Den Haag kwam zelf niet in actie, maar is door het puntenverlies van nummer 2 SC Cambuur zeker van de titel. De ploeg uit Leeuwarden van trainer Henk de Jong kwam bij FC Den Bosch niet verder dan 1-1.

10 uur geleden
PEC verwacht snel eerste misdragende fans te kunnen identificeren

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle verwacht snel de eerste supporters te kunnen identificeren die zich zondag in de uitwedstrijd tegen Go Ahead Eagles misdroegen. Dat meldt het bestuur van de Eredivisieclub.

14 uur geleden
Bayern München komende weken zonder talent Karl

MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.

18 uur geleden