Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

HEERENVEEN (ANP) - Met het mislopen van de Olympische Spelen komt ook langzamerhand een einde aan een ongekend succesvolle generatie Nederlandse voetbalsters. Lieke Martens, Sherida Spitse, Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden droegen in 2017 met de EK-winst bij aan het eerste internationale Nederlands succes in het vrouwenvoetbal, maar zijn inmiddels de 30 gepasseerd.

"De natuur gaat zijn werk doen. Het is duidelijk dat deze unieke generatie de laatste fase van de loopbaan is ingegaan. Het is dan uiteraard hun keuze om te stoppen of door te gaan", zei bondscoach Andries Jonker na de nederlaag tegen Duitsland (0-2).

Volgens Jonker is dit rond deze reeks Nations League-wedstrijden wel onderwerp van gesprek geweest. "Maar ik heb geen enkel teken ontvangen dat iemand nu al zou willen stoppen. En ik blijf de beste speelsters opstellen. Er is geen enkele optie om hier een opleidingselftal van te maken."

'Schreeuwende behoefte'

Sherida Spitse (33) voert de succesvolle generatie letterlijk en figuurlijk aan, maar denkt zelf nog niet aan stoppen. "Ik vind dit nog het mooiste wat er is. Maar we weten ook allemaal dat je niet tot je veertigste of vijftigste gaat spelen. Dus in die zin speelt het wel al een rol. En dan moeten andere meiden die rol gaan oppakken. Maar ik weet niet wanneer dat zou gebeuren."

Van de Donk (32) kondigde al aan voor het WK van 2027 te stoppen, maar wil net als Spitse in ieder geval nog het EK van volgend jaar spelen. Van de Donk: "Mijn doel is nu om nog een eindtoernooi mee te maken, maar ook om die nieuwe generatie al op te leiden met alles wat ik ze kan meegeven."

De voetbalsters moeten zich alweer snel opladen voor de start van de EK-kwalificatiereeks van begin april. Voor Jonker is het geen optie om zijn vaste waarden wat rust te gunnen. "De mensen houden weer van ons door de manier van spelen en de resultaten die we hebben geboekt. En als we daar niet in slagen, gaat die liefde weer weg. Dus je bent verplicht op dit niveau met de allerbeste spelers te spelen. Al is er wel schreeuwende behoefte aan rust."

Meer uit Voetbal

Middenvelder De Roon van Oranje gaat met nummer 3 naar het WK

ZEIST (ANP) - Marten de Roon heeft een opvallend rugnummer gekregen voor het WK. De middenvelder draagt het shirt met nummer 3 als hij in actie komt op de mondiale eindronde in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Dat blijkt uit een lijst die de KNVB heeft vrijgegeven.

37 minuten geleden
Oranje traint met fitte selectie voor oefenduel met Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal is met een fitte selectie begonnen aan de laatste training voor de oefeninterland van woensdagavond tegen Algerije in De Kuip. Bondscoach Ronald Koeman staat met 25 spelers van zijn selectie voor het WK op het veld in Zeist. Alleen Jurriën Timber ontbreekt nog. De verdediger maakte zaterdag na ruim twee maanden blessureleed zijn rentree voor Arsenal in de finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain en sluit donderdag aan.

39 minuten geleden
Southampton wil door met coach Eckert ondanks spionageschandaal

SOUTHAMPTON (ANP/AFP) - Voetbalclub Southampton houdt vast aan de Duitse trainer Tonda Eckert ondanks zijn rol in het spionageschandaal, dat de club een plek kostte in de finale van de play-offs voor promotie naar de Premier League. "Ik vind dat hij een tweede kans verdient en zal hem die geven. Ik steun hem volledig, omdat ik hem een supergetalenteerde coach vind", zegt de Servische clubeigenaar Dragan Šolak in een interview met de BBC.

3 uur geleden
Verdediger Luckassen alsnog met Ghana mee naar WK

CARDIFF (ANP) - Verdediger Derrick Luckassen is op het laatste moment toegevoegd aan de WK-selectie van Ghana. De 30-jarige geboren Amsterdammer was niet opgenomen in de voorselectie, maar is na een blessure vlak voor de deadline opgenomen in de definitieve groep van 26 spelers. Alexander Djiku van Spartak Moskou raakte afgelopen weekend geblesseerd op de training.

5 uur geleden
Oranje-tegenstander Tunesië verliest van Oostenrijk

WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.

15 uur geleden
Saudische club Al Ettifaq neemt afscheid van Wijnaldum

DAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.

15 uur geleden
Turks voetbalelftal boekt oefenzege op Noord-Macedonië

ISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.

16 uur geleden