Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen

HEERENVEEN (ANP) - Met het mislopen van de Olympische Spelen komt ook langzamerhand een einde aan een ongekend succesvolle generatie Nederlandse voetbalsters. Lieke Martens, Sherida Spitse, Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden droegen in 2017 met de EK-winst bij aan het eerste internationale Nederlands succes in het vrouwenvoetbal, maar zijn inmiddels de 30 gepasseerd.

"De natuur gaat zijn werk doen. Het is duidelijk dat deze unieke generatie de laatste fase van de loopbaan is ingegaan. Het is dan uiteraard hun keuze om te stoppen of door te gaan", zei bondscoach Andries Jonker na de nederlaag tegen Duitsland (0-2).

Volgens Jonker is dit rond deze reeks Nations League-wedstrijden wel onderwerp van gesprek geweest. "Maar ik heb geen enkel teken ontvangen dat iemand nu al zou willen stoppen. En ik blijf de beste speelsters opstellen. Er is geen enkele optie om hier een opleidingselftal van te maken."

'Schreeuwende behoefte'

Sherida Spitse (33) voert de succesvolle generatie letterlijk en figuurlijk aan, maar denkt zelf nog niet aan stoppen. "Ik vind dit nog het mooiste wat er is. Maar we weten ook allemaal dat je niet tot je veertigste of vijftigste gaat spelen. Dus in die zin speelt het wel al een rol. En dan moeten andere meiden die rol gaan oppakken. Maar ik weet niet wanneer dat zou gebeuren."

Van de Donk (32) kondigde al aan voor het WK van 2027 te stoppen, maar wil net als Spitse in ieder geval nog het EK van volgend jaar spelen. Van de Donk: "Mijn doel is nu om nog een eindtoernooi mee te maken, maar ook om die nieuwe generatie al op te leiden met alles wat ik ze kan meegeven."

De voetbalsters moeten zich alweer snel opladen voor de start van de EK-kwalificatiereeks van begin april. Voor Jonker is het geen optie om zijn vaste waarden wat rust te gunnen. "De mensen houden weer van ons door de manier van spelen en de resultaten die we hebben geboekt. En als we daar niet in slagen, gaat die liefde weer weg. Dus je bent verplicht op dit niveau met de allerbeste spelers te spelen. Al is er wel schreeuwende behoefte aan rust."

Meer uit Voetbal

PSV begint met Obispo en Boadu aan bekerduel met NEC

NIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.

1 uur geleden
Veurink kiest voor Kop in doel van Oranjevrouwen tegen Polen

GDANSK (ANP) - Lize Kop is de keeper van het Nederlands elftal in het WK-kwalificatieduel in Gdansk met Polen. Bondscoach Arjan Veurink heeft Daphne van Domselaar naast zich op de bank gezet. Het is de eerste kwalificatiewedstrijd van Oranje in aanloop naar het WK voetbal van 2027 in Brazilië.

2 uur geleden
Braziliaan Rodrygo mist WK door kruisbandblessure

MADRID (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo mist mogelijk het wereldkampioenschap voetbal van komende zomer vanwege een kruisbandblessure. In de thuiswedstrijd van zijn club Real Madrid tegen Getafe (0-1) raakte hij maandagavond na een invalbeurt geblesseerd. Real Madrid meldt dat hij de voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd en een scheur heeft in zijn meniscus. Het herstel daarvan duurt doorgaans minstens negen maanden.

2 uur geleden
AZ wil revanche voor verloren bekerfinale van vorig seizoen

ALKMAAR (ANP) - Leeroy Echteld wil zich met de spelers van AZ revancheren voor de verloren bekerfinale van vorig seizoen. De Alkmaarse club speelt op woensdagavond de halve finale thuis tegen Telstar. Volgens de trainer zijn "focus, discipline en lef" van cruciaal belang.

6 uur geleden
Oranje oefent vlak voor WK tegen Algerije

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal oefent vlak voor het WK tegen Algerije. Beide landen treffen elkaar op 3 juni voor de eerste keer in De Kuip, de thuishaven van Algerijns international Anis Hadj Moussa van Feyenoord.

22 uur geleden
Duel van Ronaldo en Al Nassr afgelast na aanvallen van Iran

DUBAI (ANP) - Cristiano Ronaldo komt woensdag niet in actie met Al Nassr in de Aziatische Champions League. Het uitduel met Al Wasl in Dubai is afgelast. De Aziatische voetbalbond vindt de situatie onveilig door aanvallen van Iran op omringende landen met Amerikaanse legerbasissen.

1 dag geleden
Oud-international Janmaat raakte na loopbaan verslaafd aan drugs

AMSTERDAM (ANP) - Oud-international Daryl Janmaat is na zijn voetballoopbaan verslaafd geraakt aan drugs. De 36-jarige voormalige rechtervleugelverdediger vertelt daarover in de documentaire 'Echte mannen huilen niet', die maandagmiddag in première ging in theater Tuschinski in Amsterdam.

1 dag geleden