Oranjevrouwen zien einde van 'unieke' generatie naderen
HEERENVEEN (ANP) - Met het mislopen van de Olympische Spelen komt ook langzamerhand een einde aan een ongekend succesvolle generatie Nederlandse voetbalsters. Lieke Martens, Sherida Spitse, Daniëlle van de Donk en Shanice van de Sanden droegen in 2017 met de EK-winst bij aan het eerste internationale Nederlands succes in het vrouwenvoetbal, maar zijn inmiddels de 30 gepasseerd.
"De natuur gaat zijn werk doen. Het is duidelijk dat deze unieke generatie de laatste fase van de loopbaan is ingegaan. Het is dan uiteraard hun keuze om te stoppen of door te gaan", zei bondscoach Andries Jonker na de nederlaag tegen Duitsland (0-2).
Volgens Jonker is dit rond deze reeks Nations League-wedstrijden wel onderwerp van gesprek geweest. "Maar ik heb geen enkel teken ontvangen dat iemand nu al zou willen stoppen. En ik blijf de beste speelsters opstellen. Er is geen enkele optie om hier een opleidingselftal van te maken."
'Schreeuwende behoefte'
Sherida Spitse (33) voert de succesvolle generatie letterlijk en figuurlijk aan, maar denkt zelf nog niet aan stoppen. "Ik vind dit nog het mooiste wat er is. Maar we weten ook allemaal dat je niet tot je veertigste of vijftigste gaat spelen. Dus in die zin speelt het wel al een rol. En dan moeten andere meiden die rol gaan oppakken. Maar ik weet niet wanneer dat zou gebeuren."
Van de Donk (32) kondigde al aan voor het WK van 2027 te stoppen, maar wil net als Spitse in ieder geval nog het EK van volgend jaar spelen. Van de Donk: "Mijn doel is nu om nog een eindtoernooi mee te maken, maar ook om die nieuwe generatie al op te leiden met alles wat ik ze kan meegeven."
De voetbalsters moeten zich alweer snel opladen voor de start van de EK-kwalificatiereeks van begin april. Voor Jonker is het geen optie om zijn vaste waarden wat rust te gunnen. "De mensen houden weer van ons door de manier van spelen en de resultaten die we hebben geboekt. En als we daar niet in slagen, gaat die liefde weer weg. Dus je bent verplicht op dit niveau met de allerbeste spelers te spelen. Al is er wel schreeuwende behoefte aan rust."
Meer uit Voetbal
LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot kan zaterdag in de kwartfinale van de FA Cup tegen Manchester City en in de twee wedstrijden tegen Paris Saint-Germain in de Champions League geen beroep doen op doelman Alisson Becker. De Braziliaanse keeper is vorige maand geblesseerd geraakt in de door Liverpool gewonnen wedstrijd tegen Galatasaray.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld kan zaterdag tegen Fortuna Sittard weer beschikken over aanvoerder Jordy Clasie. De 34-jarige middenvelder zit voor het eerst weer bij de selectie, nadat hij eind september een enkelblessure opliep.
5 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse ziet voorlopig af van het aanstellen van een externe technisch manager. De reden is de bestaande onzekerheid over de positie van de club, melden de Arnhemmers.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Vivianne Miedema kan niet meedoen in de komende twee WK-kwalificatiewedstrijden van het Nederlands elftal tegen Frankrijk. De spits van Manchester City, die zaterdag nog twee keer scoorde tegen Manchester United, is geblesseerd. Bondscoach Arjan Veurink heeft Kayleigh van Dooren als vervangster opgeroepen, meldt de KNVB.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Leo Sauer komt dit seizoen niet meer in actie voor Feyenoord. Dat vertelde trainer Robin van Persie vrijdag op een persconferentie in De Kuip.
6 uur geledenROME (ANP) - Gennaro Gattuso stopt als bondscoach van het Italiaanse voetbalelftal na het mislopen van het WK voetbal. Dat laat de Italiaanse voetbalbond FIGC weten op de eigen site. Gattuso verloor dinsdag met Italië na strafschoppen van Bosnië en Herzegovina in de finale van de play-offs voor het WK. Het is de derde keer op rij dat viervoudig wereldkampioen Italië het WK misloopt.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong hervat volgende week de groepstraining bij FC Barcelona. Dat vertelde trainer Hansi Flick in een vooruitblik op de topper van zaterdag in de Spaanse voetbalcompetitie bij Atlético Madrid.
6 uur geleden