Oranjevrouwen winnen nipt bij Schotland in Nations League
GLASGOW (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben na een 1-0-achterstand het uitduel tegen Schotland dinsdag toch weten te winnen. Lineth Beerensteyn en Chasity Grant scoorden in de tweede helft in Glasgow, waardoor de ploeg van bondscoach Andries Jonker in de tweede wedstrijd van deze Nations League de eerste zege boekte: 1-2. Vrijdag was er al een 2-2-gelijkspel tegen Duitsland in Breda.
De Nations League staat voor Oranje vooral in het teken van de voorbereiding op het EK van komende zomer in Zwitserland. Het toernooi gaat begin april verder met een thuisduel met Oostenrijk, het vierde land in de poule.
Schotland kwam in de 34e minuut verrassend op voorsprong. Oranje kreeg in het eerste half uur veel kansen, maar onder anderen Vivianne Miedema, Grant en Beerensteyn konden die niet verzilveren. Na een spaarzame Schotse aanval moest de in de basis teruggekeerde Sherida Spitse een corner weggeven. Die werkte Oranje aanvankelijk nog weg, maar uit de afvallende bal die bleef hangen zette Emma Lawton Schotland op voorsprong. In de rest van de eerste helft werd Oranje niet meer gevaarlijk.
Formatie
Jonker wijzigde zijn formatie na de rust van een 5-3-2-opstelling naar 4-3-3. Daarin lukte het Oranje weer kansen te creëren, maar topscorer aller tijden Miedema slaagde er niet in haar 97e interlanddoelpunt te maken. Beerensteyn scoorde in de 54e minuut wel na een fraaie actie. De aanvalster van VfL Wolfsburg was tegen Duitsland ook al twee keer trefzeker.
Miedema gaf Grant in de 64e minuut een niet te missen kans op haar eerste interlanddoelpunt: 1-2. Onder anderen Jill Roord had daarna de score nog verder kunnen opvoeren, maar haar schot ging over.
Duitsland en Oranje gaan na twee wedstrijden samen aan de leiding in de Nations League-poule met 4 punten.
Meer uit Voetbal
STUTTGART (ANP/DPA) - Zestien Feyenoord-supporters zijn donderdagavond in Stuttgart aangehouden wegens vernieling en het afsteken van vuurwerk na de Europa League-wedstrijd tegen VfB Stuttgart. Dat maakte de politie bekend. Stuttgart won de wedstrijd met 2-0.
4 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
11 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
11 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
12 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
13 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
13 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
14 uur geleden