Oranjevrouwen werken met fitte groep toe naar Wembley
ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal werkt met een fitte selectie toe naar het belangrijke Nations League-duel met Engeland op Wembley van vrijdag. Het kwam in de periode van Andries Jonker als bondscoach, sinds augustus vorig jaar, niet eerder voor dat hij al zijn belangrijke speelsters kon selecteren. Alleen spits Vivianne Miedema is nog niet volledig inzetbaar.
Wel is het zo dat een groot deel van de selectie zondag nog een competitiewedstrijd speelde. "Dus we hebben net met maar negen speelsters en een keeper op het veld getraind. Iedereen die niet fit genoeg was en pijntjes had, ging naar binnen. Met hen kan ik vandaag en morgen niks. Dat zijn er dit keer veertien, heel erg veel." Jonker verwacht wel dat hij ze vrijdag allemaal kan inzetten.
Toch overheerst bij Jonker ook wel de frustratie over het gemis van een volledig fitte Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige maand haar rentree na een zware knieblessure, maar is minder ver in haar herstel dan Jonker had gehoopt. Miedema kwam bij haar club Arsenal alleen tot invalbeurten. Ook in de komende twee interlands kan de 27-jarige Drentse hooguit kort invallen, net als eind oktober in het thuisduel met Schotland (4-0).
Sarina Wiegman
"Het was de bedoeling dat 'Viv' al meer zou kunnen spelen. In mijn hoofd zit nu toch dat ze niet topfit is en dat maakt in haar geval wel uit natuurlijk. Maar uit ervaring weet je ook dat het na zo'n blessure niet een direct oplopende lijn is", zei Jonker vanuit Zeist, waar de voetbalsters maandag aan hun voorbereiding begonnen.
Oranje kan vrijdag tegen het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland een grote stap zetten naar de winst van de Nations League-groep. Alleen daarmee blijft plaatsing voor de Olympische Spelen mogelijk. De ploeg van Jonker heeft nu 9 punten, België 7 en Engeland 6. Volgende week dinsdag is België in Tilburg de laatste tegenstander.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - FC Volendam heeft in de achtste finales van het toernooi om de KNVB-beker voor een verrassing gezorgd. De Noord-Hollanders waren op Het Kasteel te sterk voor Sparta Rotterdam: 1-2.
3 uur geledenCOMO (ANP) - AC Milan heeft de achterstand op koploper Internazionale in de Italiaanse voetbalcompetitie weer tot 3 punten verkleind. Het elftal van trainer Massimiliano Allegri won na een achterstand bij Como: 1-3. Milan speelde de twee vorige competitieduels gelijk, tegen Genoa (1-1) en Fiorentina (1-1).
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De Friezen wonnen in het Abe Lenstra Stadion met 3-1 van RKC Waalwijk, de huidige nummer 10 uit de eerste divisie. Vorig seizoen verloor Heerenveen in de achtste finales van de amateurs van Quick Boys.
5 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
6 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
8 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
9 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
10 uur geleden