Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen werken met fitte groep toe naar Wembley

Oranjevrouwen werken met fitte groep toe naar Wembley

ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal werkt met een fitte selectie toe naar het belangrijke Nations League-duel met Engeland op Wembley van vrijdag. Het kwam in de periode van Andries Jonker als bondscoach, sinds augustus vorig jaar, niet eerder voor dat hij al zijn belangrijke speelsters kon selecteren. Alleen spits Vivianne Miedema is nog niet volledig inzetbaar.

Wel is het zo dat een groot deel van de selectie zondag nog een competitiewedstrijd speelde. "Dus we hebben net met maar negen speelsters en een keeper op het veld getraind. Iedereen die niet fit genoeg was en pijntjes had, ging naar binnen. Met hen kan ik vandaag en morgen niks. Dat zijn er dit keer veertien, heel erg veel." Jonker verwacht wel dat hij ze vrijdag allemaal kan inzetten.

Toch overheerst bij Jonker ook wel de frustratie over het gemis van een volledig fitte Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige maand haar rentree na een zware knieblessure, maar is minder ver in haar herstel dan Jonker had gehoopt. Miedema kwam bij haar club Arsenal alleen tot invalbeurten. Ook in de komende twee interlands kan de 27-jarige Drentse hooguit kort invallen, net als eind oktober in het thuisduel met Schotland (4-0).

Sarina Wiegman

"Het was de bedoeling dat 'Viv' al meer zou kunnen spelen. In mijn hoofd zit nu toch dat ze niet topfit is en dat maakt in haar geval wel uit natuurlijk. Maar uit ervaring weet je ook dat het na zo'n blessure niet een direct oplopende lijn is", zei Jonker vanuit Zeist, waar de voetbalsters maandag aan hun voorbereiding begonnen.

Oranje kan vrijdag tegen het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland een grote stap zetten naar de winst van de Nations League-groep. Alleen daarmee blijft plaatsing voor de Olympische Spelen mogelijk. De ploeg van Jonker heeft nu 9 punten, België 7 en Engeland 6. Volgende week dinsdag is België in Tilburg de laatste tegenstander.

Meer uit Voetbal

Paderborn klopt VfL Wolfsburg en promoveert naar Bundesliga

PADERBORN (ANP) - Paderborn is gepromoveerd naar de Bundesliga. De club uit het tweede Duitse niveau won de play-offs om promotie/degradatie van VfL Wolfsburg met 2-1. Het eerste duel in Wolfsburg was in 0-0 geëindigd.

2 uur geleden
Colombia met Díaz en Rodríguez naar WK voetbal

BOGOTÁ (ANP/RTR) - ‌Colombia gaat naar het WK voetbal met onder anderen aanvoerder James Rodríguez en aanvaller Luis Díaz van Bayern München. Bondscoach Néstor Lorenzo maakte maandag zijn definitieve selectie bekend voor de eindronde in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

3 uur geleden
Middenvelder Saibari verkozen tot beste speler van Eredivisie

UTRECHT (ANP) - Ismael Saibari is tijdens de Eredivisie Awards in Utrecht gekroond tot beste speler van het afgelopen seizoen. De 25-jarige middenvelder van PSV kreeg de meeste stemmen van alle achttien aanvoerders. Saibari werd voor de derde keer op rij kampioen in de Eredivisie met PSV.

3 uur geleden
Lille neemt afscheid van trainer Génésio

LILLE (ANP) - Lille OSC heeft afscheid genomen van trainer Bruno Génésio. De Franse voetbalclub meldt dat het contract van de 59-jarige trainer niet wordt verlengd.

5 uur geleden
Curaçao werkt drukbezette eerste oefensessie af voor WK voetbal

NOORDWIJK (ANP) - Het nationale elftal van Curaçao is onder grote belangstelling begonnen aan de eerste training in voorbereiding op het WK voetbal. De selectie van bondscoach Dick Advocaat begon op het veld van SJC Noordwijk aan een oefensessie voor circa achthonderd toeschouwers. Curaçao speelt zaterdag in Glasgow een oefenwedstrijd tegen Schotland.

7 uur geleden
AC Milan neemt afscheid van trainer Allegri

MILAAN (ANP) - AC Milan heeft per direct afscheid genomen van trainer Massimiliano Allegri. De clubeigenaren grijpen fors in, want ook algemeen directeur Giorgio Furlani, sportief directeur Igli Tare en technisch directeur Geoffrey Moncada moeten vertrekken.

7 uur geleden
Mexico geeft toestemming voor basiskamp voetballers Iran bij WK

MEXICO-STAD (ANP/RTR) - President Claudia Sheinbaum van Mexico heeft bevestigd dat de voetballers van Iran in haar land kunnen verblijven tijdens het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Volgens Sheinbaum wilden de Verenigde Staten niet dat Iran in dat land verbleef tijdens het toernooi. Iran speelt zijn drie groepswedstrijden in de Verenigde Staten.

7 uur geleden