Oranjevrouwen werken met fitte groep toe naar Wembley
ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal werkt met een fitte selectie toe naar het belangrijke Nations League-duel met Engeland op Wembley van vrijdag. Het kwam in de periode van Andries Jonker als bondscoach, sinds augustus vorig jaar, niet eerder voor dat hij al zijn belangrijke speelsters kon selecteren. Alleen spits Vivianne Miedema is nog niet volledig inzetbaar.
Wel is het zo dat een groot deel van de selectie zondag nog een competitiewedstrijd speelde. "Dus we hebben net met maar negen speelsters en een keeper op het veld getraind. Iedereen die niet fit genoeg was en pijntjes had, ging naar binnen. Met hen kan ik vandaag en morgen niks. Dat zijn er dit keer veertien, heel erg veel." Jonker verwacht wel dat hij ze vrijdag allemaal kan inzetten.
Toch overheerst bij Jonker ook wel de frustratie over het gemis van een volledig fitte Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige maand haar rentree na een zware knieblessure, maar is minder ver in haar herstel dan Jonker had gehoopt. Miedema kwam bij haar club Arsenal alleen tot invalbeurten. Ook in de komende twee interlands kan de 27-jarige Drentse hooguit kort invallen, net als eind oktober in het thuisduel met Schotland (4-0).
Sarina Wiegman
"Het was de bedoeling dat 'Viv' al meer zou kunnen spelen. In mijn hoofd zit nu toch dat ze niet topfit is en dat maakt in haar geval wel uit natuurlijk. Maar uit ervaring weet je ook dat het na zo'n blessure niet een direct oplopende lijn is", zei Jonker vanuit Zeist, waar de voetbalsters maandag aan hun voorbereiding begonnen.
Oranje kan vrijdag tegen het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland een grote stap zetten naar de winst van de Nations League-groep. Alleen daarmee blijft plaatsing voor de Olympische Spelen mogelijk. De ploeg van Jonker heeft nu 9 punten, België 7 en Engeland 6. Volgende week dinsdag is België in Tilburg de laatste tegenstander.
Meer uit Voetbal
DEVENTER (ANP) - AZ heeft vier dagen na het winnen van de KNVB-beker gelijkgespeeld tegen Go Ahead Eagles. In Deventer eindigde het duel tussen de laatste twee bekerwinnaars in 0-0. Vorig seizoen won Go Ahead de beker door AZ na strafschoppen te verslaan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Ismael Saibari ontbreekt donderdag in de wedstrijdselectie van PSV. De middenvelder heeft een blessure en mist daardoor de thuiswedstrijd tegen PEC Zwolle.
1 uur geledenDEVENTER (ANP) - AZ start donderdagavond tegen Go Ahead Eagles met zes wijzigingen vergeleken met de basiself van de bekerfinale. Zondag wonnen de Alkmaarders de vijfde KNVB-beker in de clubgeschiedenis door NEC met 5-1 te verslaan. Twee dagen na de huldiging speelt AZ in de Eredivisie tegen de bekerwinnaar van vorig seizoen. De aftrap is om 18.45 uur.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het kort geding dat NAC Breda heeft aangespannen tegen voetbalbond KNVB is dinsdag vanaf 09.00 uur te volgen via een livestream. Dat meldt de rechtbank Midden-Nederland.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese (51) gaat Feyenoord na 4,5 jaar verlaten. De algemeen directeur verlaat de Rotterdamse voetbalclub op 1 juli. Dat heeft Feyenoord bevestigd. Te Kloese was ook verantwoordelijk voor voetbaltechnische zaken. Hij gaat op zoek naar een nieuwe uitdaging.
7 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - Real Madrid kan de rest van het seizoen geen beroep meer doen op Éder Militão en Arda Güler. De twee spelers hebben allebei een hamstringblessure opgelopen, heeft de club bevestigd.
7 uur geledenBARCELONA (ANP) - Lamine Yamal mist de rest van het seizoen bij FC Barcelona. De koploper van de Spaanse competitie bevestigde donderdag dat de 18-jarige aanvaller een hamstringblessure heeft opgelopen, maar verwacht ook dat hij op tijd hersteld is om met Spanje deel te nemen aan het WK voetbal, dat begint op 11 juni.
8 uur geleden