Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen werken met fitte groep toe naar Wembley

Oranjevrouwen werken met fitte groep toe naar Wembley

ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal werkt met een fitte selectie toe naar het belangrijke Nations League-duel met Engeland op Wembley van vrijdag. Het kwam in de periode van Andries Jonker als bondscoach, sinds augustus vorig jaar, niet eerder voor dat hij al zijn belangrijke speelsters kon selecteren. Alleen spits Vivianne Miedema is nog niet volledig inzetbaar.

Wel is het zo dat een groot deel van de selectie zondag nog een competitiewedstrijd speelde. "Dus we hebben net met maar negen speelsters en een keeper op het veld getraind. Iedereen die niet fit genoeg was en pijntjes had, ging naar binnen. Met hen kan ik vandaag en morgen niks. Dat zijn er dit keer veertien, heel erg veel." Jonker verwacht wel dat hij ze vrijdag allemaal kan inzetten.

Toch overheerst bij Jonker ook wel de frustratie over het gemis van een volledig fitte Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige maand haar rentree na een zware knieblessure, maar is minder ver in haar herstel dan Jonker had gehoopt. Miedema kwam bij haar club Arsenal alleen tot invalbeurten. Ook in de komende twee interlands kan de 27-jarige Drentse hooguit kort invallen, net als eind oktober in het thuisduel met Schotland (4-0).

Sarina Wiegman

"Het was de bedoeling dat 'Viv' al meer zou kunnen spelen. In mijn hoofd zit nu toch dat ze niet topfit is en dat maakt in haar geval wel uit natuurlijk. Maar uit ervaring weet je ook dat het na zo'n blessure niet een direct oplopende lijn is", zei Jonker vanuit Zeist, waar de voetbalsters maandag aan hun voorbereiding begonnen.

Oranje kan vrijdag tegen het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland een grote stap zetten naar de winst van de Nations League-groep. Alleen daarmee blijft plaatsing voor de Olympische Spelen mogelijk. De ploeg van Jonker heeft nu 9 punten, België 7 en Engeland 6. Volgende week dinsdag is België in Tilburg de laatste tegenstander.

Meer uit Voetbal

Advocaat stopt per direct als bondscoach van WK-deelnemer Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Dick Advocaat is per direct gestopt als bondscoach van Curaçao. Dat maakte de voetbalbond van de WK-deelnemer bekend in een persbericht. Fred Rutten is aangesteld als opvolger.

4 uur geleden
Troost stapt uit de raad van commissarissen van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Sjaak Troost vertrekt na zeven jaar uit de raad van commissarissen van Feyenoord. Hij stelt zijn functie per direct ter beschikking, zo laat de club uit Rotterdam weten.

13 uur geleden
Coach Van Persie vooral tevreden over eerste helft van Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Trainer Robin van Persie was vooral tevreden over de eerste helft van Feyenoord tegen Telstar (2-1). "We kwamen terug van een achterstand en maken twee goede goals", zei hij. "We creëerden ook veel kansen. Dat deden we goed."

16 uur geleden
Feyenoord verslaat Telstar met twee doelpunten van Hadj Moussa

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de thuiswedstrijd tegen Telstar met 2-1 gewonnen. Anis Hadj Moussa maakte beide doelpunten voor de thuisploeg. Jochem Ritmeester van de Kamp maakte de openingstreffer voor de bezoekers.

16 uur geleden
Feyenoord steviger op tweede plaats na zege met invaller Sterling

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft de tweede plaats van de Eredivisie steviger in handen gekregen. De ploeg van trainer Robin van Persie won de thuiswedstrijd tegen Telstar (2-1) en heeft nu 5 punten meer dan NEC en Ajax, de nummers 3 en 4 van de competitie. Anis Hadj Moussa scoorde tweemaal voor de thuisploeg, waarvoor Raheem Sterling na ruim een uur onder luid applaus als invaller debuteerde.

17 uur geleden
AC Milan verliest koploper Inter na nederlaag uit het zicht

MILAAN (ANP) - AC Milan is nog verder achteropgeraakt op koploper Internazionale. De nummer 2 van de Serie A verloor voor eigen publiek van Parma (0-1). Mariano Troilo maakte in de slotfase het enige doelpunt van de wedstrijd.

18 uur geleden
Arsenal verslaat Tottenham met 4-1 in derby Noord-Londen

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft de derby van Noord-Londen met 4-1 gewonnen bij Tottenham Hotspur. Door de overwinning is de voorsprong van koploper Arsenal weer 5 punten op nummer 2 Manchester City, dat een wedstrijd minder heeft gespeeld. Tottenham blijft 16e.

18 uur geleden