Oranjevrouwen werken met fitte groep toe naar Wembley
ZEIST (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal werkt met een fitte selectie toe naar het belangrijke Nations League-duel met Engeland op Wembley van vrijdag. Het kwam in de periode van Andries Jonker als bondscoach, sinds augustus vorig jaar, niet eerder voor dat hij al zijn belangrijke speelsters kon selecteren. Alleen spits Vivianne Miedema is nog niet volledig inzetbaar.
Wel is het zo dat een groot deel van de selectie zondag nog een competitiewedstrijd speelde. "Dus we hebben net met maar negen speelsters en een keeper op het veld getraind. Iedereen die niet fit genoeg was en pijntjes had, ging naar binnen. Met hen kan ik vandaag en morgen niks. Dat zijn er dit keer veertien, heel erg veel." Jonker verwacht wel dat hij ze vrijdag allemaal kan inzetten.
Toch overheerst bij Jonker ook wel de frustratie over het gemis van een volledig fitte Miedema. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige maand haar rentree na een zware knieblessure, maar is minder ver in haar herstel dan Jonker had gehoopt. Miedema kwam bij haar club Arsenal alleen tot invalbeurten. Ook in de komende twee interlands kan de 27-jarige Drentse hooguit kort invallen, net als eind oktober in het thuisduel met Schotland (4-0).
Sarina Wiegman
"Het was de bedoeling dat 'Viv' al meer zou kunnen spelen. In mijn hoofd zit nu toch dat ze niet topfit is en dat maakt in haar geval wel uit natuurlijk. Maar uit ervaring weet je ook dat het na zo'n blessure niet een direct oplopende lijn is", zei Jonker vanuit Zeist, waar de voetbalsters maandag aan hun voorbereiding begonnen.
Oranje kan vrijdag tegen het door Sarina Wiegman gecoachte Engeland een grote stap zetten naar de winst van de Nations League-groep. Alleen daarmee blijft plaatsing voor de Olympische Spelen mogelijk. De ploeg van Jonker heeft nu 9 punten, België 7 en Engeland 6. Volgende week dinsdag is België in Tilburg de laatste tegenstander.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Het Nederlands elftal lijkt vrijdag geen rekening te hoeven houden met Erling Haaland tijdens de oefenwedstrijd tegen Noorwegen. De topspits heeft rust gekregen en komt waarschijnlijk niet in actie tegen Oranje in Amsterdam.
40 minuten geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
2 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
12 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
12 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
13 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
15 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
16 uur geleden