Oranjevrouwen strijden met wereldkampioen Spanje om ticket Spelen
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje strijden vanaf 21.00 uur in de halve finale van de Nations League met wereldkampioen Spanje om een ticket voor de Olympische Spelen. De winnaar plaatst zich voor 'Parijs,' terwijl de verliezer moet hopen dat Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. Omdat het gastland al is geplaatst voor de Spelen, schuift het tweede ticket in dat geval door naar de nummer 3 van de Nations League.
Bondscoach Andries Jonker moet voor het duel met Spanje puzzelen met zijn opstelling. Middenveldster Jill Roord kampt met een zware knieblessure en is er niet bij in Sevilla, terwijl achter de namen van Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen, Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden een vraagteken staat.
Oranje kwam één keer eerder uit op de Spelen. In 2021 in Japan was onder bondscoach Sarina Wiegman de kwartfinale het eindstation. Met het oog op de overvolle voetbalkalender wilde Jonker de Spelen aanvankelijk laten lopen, maar na aandringen van zijn speelsters veranderde hij nog van mening. Spanje werd afgelopen zomer in Sydney al wel voor het eerst wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen.
Dit is het eerste seizoen van de Nations League voor vrouwen. Oranje plaatste zich voor de laatste vier door eerste te worden in een groep met WK-finalist Engeland, België en Schotland. Spanje rekende af met Italië, Zweden en Zwitserland.
Volgende week woensdag staan de finale en de wedstrijd om de derde plek op het programma. Oranje speelt dan thuis tegen Duitsland of Frankrijk.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
1 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
2 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
18 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
19 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
19 uur geleden