Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen strijden met wereldkampioen Spanje om ticket Spelen

Oranjevrouwen strijden met wereldkampioen Spanje om ticket Spelen

SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje strijden vanaf 21.00 uur in de halve finale van de Nations League met wereldkampioen Spanje om een ticket voor de Olympische Spelen. De winnaar plaatst zich voor 'Parijs,' terwijl de verliezer moet hopen dat Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. Omdat het gastland al is geplaatst voor de Spelen, schuift het tweede ticket in dat geval door naar de nummer 3 van de Nations League.

Bondscoach Andries Jonker moet voor het duel met Spanje puzzelen met zijn opstelling. Middenveldster Jill Roord kampt met een zware knieblessure en is er niet bij in Sevilla, terwijl achter de namen van Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen, Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden een vraagteken staat.

Oranje kwam één keer eerder uit op de Spelen. In 2021 in Japan was onder bondscoach Sarina Wiegman de kwartfinale het eindstation. Met het oog op de overvolle voetbalkalender wilde Jonker de Spelen aanvankelijk laten lopen, maar na aandringen van zijn speelsters veranderde hij nog van mening. Spanje werd afgelopen zomer in Sydney al wel voor het eerst wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen.

Dit is het eerste seizoen van de Nations League voor vrouwen. Oranje plaatste zich voor de laatste vier door eerste te worden in een groep met WK-finalist Engeland, België en Schotland. Spanje rekende af met Italië, Zweden en Zwitserland.

Volgende week woensdag staan de finale en de wedstrijd om de derde plek op het programma. Oranje speelt dan thuis tegen Duitsland of Frankrijk.

Meer uit Voetbal

PEC-aanvoerder Thomas opgenomen in WK-selectie Nieuw-Zeeland

WELLINGTON (ANP) - Aanvoerder Ryan Thomas van PEC Zwolle is opgenomen in de WK-selectie van Nieuw-Zeeland. Dat meldt de voetbalbond van dat land op Instagram.

1 uur geleden
Messi komt met twee doelpunten en assist in vorm voor WK

CINCINNATI (ANP/DPA) - Lionel Messi lijkt op tijd in vorm voor het komende WK. De 38-jarige Argentijn maakte voor zijn club Inter Miami twee doelpunten in de met 5-3 gewonnen wedstrijd tegen FC Cincinnati en gaf ook een assist.

1 uur geleden
Schreuder na vijf maanden ontslagen bij Saudische club Al-Diriyah

DIRIYAH (ANP) - Alfred Schreuder is na vijf maanden ontslagen bij de Saudische voetbalclub Al-Diriyah. De 53-jarige Nederlander wordt verantwoordelijk gehouden voor de matige prestaties. Al-Diriyah speelt op het tweede niveau en lijkt niet te promoveren.

2 uur geleden
Deportivo Alavés wint van kampioen FC Barcelona

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Het tegen degradatie vechtende Deportivo Alavés heeft tegen landskampioen FC Barcelona 3 punten gepakt. De wedstrijd in Vitoria-Gasteiz eindigde in 1-0 voor de thuisploeg.

11 uur geleden
Internazionale wint na titel in Serie A ook Coppa Italia

ROME (ANP) - Internazionale heeft voor de tiende keer de Coppa Italia gewonnen. De club uit Milaan, die ook al landskampioen is geworden, was in de finale in Rome met 2-0 te sterk voor Lazio. Denzel Dumfries was goed voor een assist.

12 uur geleden
Paris Saint-Germain Frans kampioen na zege op RC Lens

LENS (ANP) - Paris Saint-Germain is voor de vijfde keer op rij kampioen van Frankrijk geworden. De ploeg van trainer Luis Enrique won de topper tegen RC Lens met 2-0 en kan in de laatste speelronde niet meer worden ingehaald.

12 uur geleden
Manchester City blijft na zege in het spoor van Arsenal

MANCHESTER (ANP) - Manchester City houdt de druk op koploper Arsenal in de Engelse titelstrijd. De ploeg van trainer Pep Guardiola won in eigen huis met 3-0 van Crystal Palace.

12 uur geleden