Oranjevrouwen strijden met wereldkampioen Spanje om ticket Spelen
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje strijden vanaf 21.00 uur in de halve finale van de Nations League met wereldkampioen Spanje om een ticket voor de Olympische Spelen. De winnaar plaatst zich voor 'Parijs,' terwijl de verliezer moet hopen dat Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. Omdat het gastland al is geplaatst voor de Spelen, schuift het tweede ticket in dat geval door naar de nummer 3 van de Nations League.
Bondscoach Andries Jonker moet voor het duel met Spanje puzzelen met zijn opstelling. Middenveldster Jill Roord kampt met een zware knieblessure en is er niet bij in Sevilla, terwijl achter de namen van Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen, Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden een vraagteken staat.
Oranje kwam één keer eerder uit op de Spelen. In 2021 in Japan was onder bondscoach Sarina Wiegman de kwartfinale het eindstation. Met het oog op de overvolle voetbalkalender wilde Jonker de Spelen aanvankelijk laten lopen, maar na aandringen van zijn speelsters veranderde hij nog van mening. Spanje werd afgelopen zomer in Sydney al wel voor het eerst wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen.
Dit is het eerste seizoen van de Nations League voor vrouwen. Oranje plaatste zich voor de laatste vier door eerste te worden in een groep met WK-finalist Engeland, België en Schotland. Spanje rekende af met Italië, Zweden en Zwitserland.
Volgende week woensdag staan de finale en de wedstrijd om de derde plek op het programma. Oranje speelt dan thuis tegen Duitsland of Frankrijk.
Meer uit Voetbal
MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA stuurt een delegatie naar Mexico om onder meer de veiligheid te beoordelen voor het WK voetbal van komende zomer. Dat maakte de Mexicaanse president Claudia Sheinbaum vrijdag bekend. Volgens de president zou de missie zich echter vooral richten op verkeers- en transportproblemen voor voetbalfans.
37 minuten geledenMÜNCHEN (ANP/AFP/DPA) - Koploper Bayern München kan zaterdag voor het topduel met Borussia Dortmund geen beroep doen op de geblesseerde verdediger Hiroki Ito. De Japanse international kampt met een hamstringblessure. Volgens mediaberichten is keeper Manuel Neuer ook niet afgereisd naar Dortmund.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie vindt de kritiek op zijn nieuwste aanwinst Raheem Sterling misplaatst. De 82-voudig Engels international die transfervrij overkwam naar Rotterdam speelde zondag een half uur tegen Telstar. "Om hem zo af te branden op basis van zijn eerste half uur in dik een half jaar, vind ik heel misplaatst", zei Van Persie tijdens een persconferentie in aanloop naar het competitieduel met FC Twente. "Dan snap je er werkelijk waar helemaal niks van."
6 uur geledenNYON (ANP) - Donyell Malen krijgt een Italiaans onderonsje in de achtste finale van de Europa League. De Oranje-international is met AS Roma gekoppeld aan Bologna. Bij Bologna treft hij zijn landgenoot Thijs Dallinga.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Anass Salah-Eddine is niet fit genoeg om zaterdag met PSV in actie te komen tegen Heracles Almelo. Dat zei trainer Peter Bosz vrijdag tijdens een persconferentie. In het Champions League-duel met Newcastle United in januari viel de verdediger geblesseerd uit, kort nadat hij was teruggekeerd van de Afrika Cup.
6 uur geledenNYON (ANP) - Real Madrid en Manchester City treffen elkaar in de achtste finale van de Champions League. De Spaanse recordwinnaar en de winnaar van 2023 uit Engeland speelden vorig jaar ook tegen elkaar in de knock-outfase van het toernooi. Toen won Real Madrid over twee wedstrijden met 6-3.
8 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Jeremie Frimpong maakt weer deel uit van de selectie van Liverpool in aanloop naar het competitieduel met West Ham United. Dat zei trainer Arne Slot vrijdag tijdens een persconferentie. De Oranje-international was ongeveer een maand niet beschikbaar vanwege een hamstringblessure.
10 uur geleden