Oranjevrouwen strijden met wereldkampioen Spanje om ticket Spelen
SEVILLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje strijden vanaf 21.00 uur in de halve finale van de Nations League met wereldkampioen Spanje om een ticket voor de Olympische Spelen. De winnaar plaatst zich voor 'Parijs,' terwijl de verliezer moet hopen dat Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. Omdat het gastland al is geplaatst voor de Spelen, schuift het tweede ticket in dat geval door naar de nummer 3 van de Nations League.
Bondscoach Andries Jonker moet voor het duel met Spanje puzzelen met zijn opstelling. Middenveldster Jill Roord kampt met een zware knieblessure en is er niet bij in Sevilla, terwijl achter de namen van Victoria Pelova, Vivianne Miedema, Jackie Groenen, Lineth Beerensteyn en Shanice van de Sanden een vraagteken staat.
Oranje kwam één keer eerder uit op de Spelen. In 2021 in Japan was onder bondscoach Sarina Wiegman de kwartfinale het eindstation. Met het oog op de overvolle voetbalkalender wilde Jonker de Spelen aanvankelijk laten lopen, maar na aandringen van zijn speelsters veranderde hij nog van mening. Spanje werd afgelopen zomer in Sydney al wel voor het eerst wereldkampioen, maar was nog nooit actief op de Spelen.
Dit is het eerste seizoen van de Nations League voor vrouwen. Oranje plaatste zich voor de laatste vier door eerste te worden in een groep met WK-finalist Engeland, België en Schotland. Spanje rekende af met Italië, Zweden en Zwitserland.
Volgende week woensdag staan de finale en de wedstrijd om de derde plek op het programma. Oranje speelt dan thuis tegen Duitsland of Frankrijk.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
40 minuten geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
9 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
9 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
13 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
14 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
16 uur geleden