Oranjevrouwen strijden met Duitsland voor laatste kans op Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje strijden vanaf 20.45 uur in Heerenveen met Duitsland om hun laatste kans op een ticket voor de Olympische Spelen. Na de kansloze 3-0-nederlaag bij wereldkampioen Spanje van vrijdag treffen de 'Leeuwinnen' in de nummer 2 van het afgelopen EK een gelijkwaardigere tegenstander.
Oranje kwam één keer eerder uit op de Spelen. In 2021 was onder bondscoach Sarina Wiegman in Japan de kwartfinale het eindstation. Met het oog op de overvolle voetbalkalender wilde bondscoach Andries Jonker de Spelen van Parijs aanvankelijk laten lopen, maar na aandringen van zijn speelsters veranderde hij nog van mening.
Dit is het eerste seizoen van de Nations League voor vrouwen. Oranje plaatste zich voor de laatste vier door eerste te worden in een groep met WK-finalist Engeland, België en Schotland. Duitsland rekende af met Denemarken, IJsland en Wales. In de halve finale was de olympisch kampioen van 2016 niet opgewassen tegen Frankrijk.
Spanje en Frankrijk maken vanaf 19.00 uur in Sevilla al uit wie er met de eerste Nations League-titel bij de vrouwen vandoor gaat.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
5 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
5 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
10 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
11 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
12 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
12 uur geleden