Oranjevrouwen strijden met Duitsland voor laatste kans op Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje strijden vanaf 20.45 uur in Heerenveen met Duitsland om hun laatste kans op een ticket voor de Olympische Spelen. Na de kansloze 3-0-nederlaag bij wereldkampioen Spanje van vrijdag treffen de 'Leeuwinnen' in de nummer 2 van het afgelopen EK een gelijkwaardigere tegenstander.
Oranje kwam één keer eerder uit op de Spelen. In 2021 was onder bondscoach Sarina Wiegman in Japan de kwartfinale het eindstation. Met het oog op de overvolle voetbalkalender wilde bondscoach Andries Jonker de Spelen van Parijs aanvankelijk laten lopen, maar na aandringen van zijn speelsters veranderde hij nog van mening.
Dit is het eerste seizoen van de Nations League voor vrouwen. Oranje plaatste zich voor de laatste vier door eerste te worden in een groep met WK-finalist Engeland, België en Schotland. Duitsland rekende af met Denemarken, IJsland en Wales. In de halve finale was de olympisch kampioen van 2016 niet opgewassen tegen Frankrijk.
Spanje en Frankrijk maken vanaf 19.00 uur in Sevilla al uit wie er met de eerste Nations League-titel bij de vrouwen vandoor gaat.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
59 minuten geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
1 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
2 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
4 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
4 uur geleden