
Oranjevrouwen strijden met Duitsland voor laatste kans op Spelen
HEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje strijden vanaf 20.45 uur in Heerenveen met Duitsland om hun laatste kans op een ticket voor de Olympische Spelen. Na de kansloze 3-0-nederlaag bij wereldkampioen Spanje van vrijdag treffen de 'Leeuwinnen' in de nummer 2 van het afgelopen EK een gelijkwaardigere tegenstander.
Oranje kwam één keer eerder uit op de Spelen. In 2021 was onder bondscoach Sarina Wiegman in Japan de kwartfinale het eindstation. Met het oog op de overvolle voetbalkalender wilde bondscoach Andries Jonker de Spelen van Parijs aanvankelijk laten lopen, maar na aandringen van zijn speelsters veranderde hij nog van mening.
Dit is het eerste seizoen van de Nations League voor vrouwen. Oranje plaatste zich voor de laatste vier door eerste te worden in een groep met WK-finalist Engeland, België en Schotland. Duitsland rekende af met Denemarken, IJsland en Wales. In de halve finale was de olympisch kampioen van 2016 niet opgewassen tegen Frankrijk.
Spanje en Frankrijk maken vanaf 19.00 uur in Sevilla al uit wie er met de eerste Nations League-titel bij de vrouwen vandoor gaat.
Meer uit Voetbal
TOULOUSE (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman acht de kans erg klein dat hij ooit nog als clubtrainer gaat werken. Dat zei de 62-jarige bondscoach in het programma De Avondetappe van de NOS.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax verhuurt Amourricho van Axel Dongen komend seizoen aan sc Heerenveen. De 20-jarige buitenspeler beschikt in Amsterdam nog over een contract tot en met 30 juni 2027.
1 uur geledenLEICESTER (ANP) - Leicester City heeft een opvolger gevonden voor Ruud van Nistelrooij, die als coach moest vertrekken na de degradatie van de club uit de Premier League. De 43-jarige Spanjaard Martí Cifuentes is aangesteld als hoofdtrainer, meldt de club. Cifuentes was voorheen trainer van Queens Park Rangers.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft de Deense voetballer Isak Jensen overgenomen van Viborg FF. De 21-jarige vleugelaanvaller heeft een contract in Alkmaar getekend tot medio 2030.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam meldt de komst van doelman Joël Drommel van PSV. De 28-jarige doelman wordt voor een seizoen gehuurd en kan de plaats gaan innemen van Nick Olij, die Sparta verruilde voor de landskampioen uit Eindhoven.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft dinsdag bekendgemaakt dat voetbalfans vanaf 10 september voor het eerst de kans krijgen om via een loting kaartjes te bestellen voor het WK voetbal van 2026 dat plaatsvindt in Canada, Mexico en de Verenigde Staten. Geïnteresseerden moeten zich daarvoor inschrijven op de website van de FIFA.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Aston Villa heeft doelman Marco Bizot overgenomen van Stade Brest. De club uit Birmingham heeft de oud-keeper van AZ voor een niet bekendgemaakt bedrag overgenomen van de Franse club.
6 uur geleden