Oranjevrouwen starten verrassend met Miedema tegen Spanje
SEVILLA (ANP) - Spits Vivianne Miedema heeft vrijdag verrassend een basisplek bij de voetbalsters van Oranje in de strijd om een olympisch ticket tegen wereldkampioen Spanje (21.00 uur). De net van een knieblessure herstelde topscorer aller tijden, die de afsluitende training van donderdag nog oversloeg, is op het middenveld de vervangster van de langdurig geblesseerde Jill Roord. Kerstin Casparij neemt de positie van rechtervleugelverdedigster over van de niet fitte Victoria Pelova.
Middenveldster Jackie Groenen en aanvalster Lineth Beerensteyn maakten de training van donderdag niet af en waren een twijfelgeval voor een basisplek. Zij zijn echter fit genoeg bevonden voor het duel in Sevilla. Daarmee blijft het aantal noodgedwongen wijzigingen in de basisopstelling beperkt tot twee, terwijl bondscoach Andries Jonker donderdag nog met meer dan vijf vraagtekens zat.
Miedema (27) maakte eind vorig jaar als invalster haar rentree in Oranje, na een afwezigheid van bijna een jaar door een kruisbandblessure. De speelster van Arsenal staat nu voor het eerst weer in de basis. Deze week gaf de Hoogeveense nog aan dat ze last had van een kleine terugslag.
Martens
Lieke Martens speelt als aanvalster haar 157e interland. Daarmee is de Limburgse nu Annemieke Kiesel-Griffioen voorbij op de lijst met recordinternationals. Alleen verdedigster Sherida Spitse kwam vaker in actie voor Oranje. De aanvoerster speelt in het Olympisch Stadion van Sevilla haar 228e interland.
De winnaar van het duel tussen Spanje, dat Oranje in de kwartfinales van het WK afgelopen zomer uitschakelde (2-1 na verlenging), en het Nederlands elftal plaatst zich voor de Spelen van Parijs. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim heeft dinsdag weer de beschikking over Youri Baas voor de uitwedstrijd in de Champions League tegen Villarreal. De 22-jarige verdediger miste de laatste twee wedstrijden van de Amsterdammers door een blessure.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente heeft zaterdag alsnog de beschikking over Ramiz Zerrouki voor het thuisduel met Excelsior. De rode kaart die de Algerijnse middenvelder zondag in de gewonnen wedstrijd bij Heracles Almelo kreeg, is geseponeerd. Dat meldt de club uit Enschede op X.
3 uur geledenRABAT (ANP) - De Afrikaanse voetbalbond (CAF) heeft "het onacceptabele gedrag van enkele spelers en officials" tijdens de finale van de Afrika Cup tussen Senegal en gastland Marokko veroordeeld. Tijdens de eindstrijd in Rabat haalde de Senegalese bondscoach onder meer zijn team van het veld, omdat hij het niet eens was met een beslissing van de arbiter. Na de terugkeer op het veld won Senegal alsnog na een verlenging.
4 uur geledenSAN SEBASTIAN (ANP) - FC Barcelona heeft de uitwedstrijd tegen Real Sociedad verloren (2-1). De kampioen blijft koploper van La Liga, met een voorsprong van 1 punt op Real Madrid dat zaterdag van Levante won (2-0).
16 uur geledenALKMAAR (ANP) - Trainer Maarten Martens is na twee jaar per direct vertrokken bij AZ. De club uit Alkmaar meldt dat Leeroy Echteld het seizoen afmaakt bij het eerste elftal. Hij had Jong AZ onder zijn hoede.
17 uur geledenRABAT (ANP) - Senegal heeft voor de tweede keer de Afrika Cup gewonnen. De ploeg versloeg gastland Marokko (1-0) tijdens een tumultueuze finale in het Prince Moulay Abdellah Stadion in Rabat. Pape Gueye scoorde in de verlenging.
17 uur geledenRABAT (ANP) - De finale van de Afrika Cup tussen Senegal en Marokko is in blessuretijd stilgelegd. Senegal was bij een stand van 0-0 zo woedend over een toegekende strafschop aan Marokko dat de ploeg van het veld stapte.
18 uur geleden