Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen starten verrassend met Miedema tegen Spanje

Oranjevrouwen starten verrassend met Miedema tegen Spanje

SEVILLA (ANP) - Spits Vivianne Miedema heeft vrijdag verrassend een basisplek bij de voetbalsters van Oranje in de strijd om een olympisch ticket tegen wereldkampioen Spanje (21.00 uur). De net van een knieblessure herstelde topscorer aller tijden, die de afsluitende training van donderdag nog oversloeg, is op het middenveld de vervangster van de langdurig geblesseerde Jill Roord. Kerstin Casparij neemt de positie van rechtervleugelverdedigster over van de niet fitte Victoria Pelova.

Middenveldster Jackie Groenen en aanvalster Lineth Beerensteyn maakten de training van donderdag niet af en waren een twijfelgeval voor een basisplek. Zij zijn echter fit genoeg bevonden voor het duel in Sevilla. Daarmee blijft het aantal noodgedwongen wijzigingen in de basisopstelling beperkt tot twee, terwijl bondscoach Andries Jonker donderdag nog met meer dan vijf vraagtekens zat.

Miedema (27) maakte eind vorig jaar als invalster haar rentree in Oranje, na een afwezigheid van bijna een jaar door een kruisbandblessure. De speelster van Arsenal staat nu voor het eerst weer in de basis. Deze week gaf de Hoogeveense nog aan dat ze last had van een kleine terugslag.

Martens

Lieke Martens speelt als aanvalster haar 157e interland. Daarmee is de Limburgse nu Annemieke Kiesel-Griffioen voorbij op de lijst met recordinternationals. Alleen verdedigster Sherida Spitse kwam vaker in actie voor Oranje. De aanvoerster speelt in het Olympisch Stadion van Sevilla haar 228e interland.

De winnaar van het duel tussen Spanje, dat Oranje in de kwartfinales van het WK afgelopen zomer uitschakelde (2-1 na verlenging), en het Nederlands elftal plaatst zich voor de Spelen van Parijs. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.

Meer uit Voetbal

Lazio wint thuis van Genoa, doelpunt van Taylor

ROME (ANP) - SS Lazio heeft thuis met 3-2 gewonnen van Genoa. Kenneth Taylor, die in de winterstop van Ajax naar Lazio ging, maakte het tweede doelpunt voor de Romeinen. Lazio staat na 23 wedstrijden op de achtste plaats. Genoa is zestiende in de Italiaanse Serie A.

2 uur geleden
NAC speelt thuis met 2-2 gelijk tegen FC Twente

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.

3 uur geleden
Sc Heerenveen legt jonge aanvaller Gürbüz langer vast

HEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.

6 uur geleden
NAC geeft technisch directeur Maas contract voor onbepaalde tijd

BREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.

6 uur geleden
PSV verhuurt verdediger Nagalo aan Konyaspor

EINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.

8 uur geleden
Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

11 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

1 dag geleden