Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen starten verrassend met Miedema tegen Spanje

Oranjevrouwen starten verrassend met Miedema tegen Spanje

SEVILLA (ANP) - Spits Vivianne Miedema heeft vrijdag verrassend een basisplek bij de voetbalsters van Oranje in de strijd om een olympisch ticket tegen wereldkampioen Spanje (21.00 uur). De net van een knieblessure herstelde topscorer aller tijden, die de afsluitende training van donderdag nog oversloeg, is op het middenveld de vervangster van de langdurig geblesseerde Jill Roord. Kerstin Casparij neemt de positie van rechtervleugelverdedigster over van de niet fitte Victoria Pelova.

Middenveldster Jackie Groenen en aanvalster Lineth Beerensteyn maakten de training van donderdag niet af en waren een twijfelgeval voor een basisplek. Zij zijn echter fit genoeg bevonden voor het duel in Sevilla. Daarmee blijft het aantal noodgedwongen wijzigingen in de basisopstelling beperkt tot twee, terwijl bondscoach Andries Jonker donderdag nog met meer dan vijf vraagtekens zat.

Miedema (27) maakte eind vorig jaar als invalster haar rentree in Oranje, na een afwezigheid van bijna een jaar door een kruisbandblessure. De speelster van Arsenal staat nu voor het eerst weer in de basis. Deze week gaf de Hoogeveense nog aan dat ze last had van een kleine terugslag.

Martens

Lieke Martens speelt als aanvalster haar 157e interland. Daarmee is de Limburgse nu Annemieke Kiesel-Griffioen voorbij op de lijst met recordinternationals. Alleen verdedigster Sherida Spitse kwam vaker in actie voor Oranje. De aanvoerster speelt in het Olympisch Stadion van Sevilla haar 228e interland.

De winnaar van het duel tussen Spanje, dat Oranje in de kwartfinales van het WK afgelopen zomer uitschakelde (2-1 na verlenging), en het Nederlands elftal plaatst zich voor de Spelen van Parijs. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.

Meer uit Voetbal

Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

10 minuten geleden
Ajax-verdediger Tomiyasu haakt geblesseerd af bij Japan

TOKIO (ANP) - Ajacied Takehiro Tomiyasu kan toch niet spelen voor Japan in de oefenduels met Schotland en Engeland van de komende dagen. De 27-jarige verdediger moest zondag in de uitwedstrijd tegen Feyenoord (1-1) worden gewisseld en is niet voldoende hersteld, meldt de Japanse voetbalbond.

4 uur geleden
Voetbalsters Arsenal winnen eerste kwartfinaleduel van Chelsea

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Arsenal hebben het eerste duel tegen Chelsea in de kwartfinales van de Champions League gewonnen. De ploeg van coach Renée Slegers, de titelhouder in de Champions League, was met 3-1 te sterk voor de Engelse kampioen. De returnwedstrijd is volgende week donderdag, eveneens in Londen.

14 uur geleden
Aanvoerder Diemers keerde terug naar Cambuur voor deze promotie

EMMEN (ANP) - Voor aanvoerder Mark Diemers betekent de promotie van SC Cambuur naar de Eredivisie heel veel. "Ik ben twee jaar geleden teruggekomen met maar één doel en dat is deze promotie", zei hij bij ESPN. "Dat we dit zo dicht bij huis kunnen vieren met de tribunes vol met Cambuur-mensen. Mooier kan niet."

14 uur geleden
Trainer De Jong trots na 'speciale' promotie met Cambuur

EMMEN (ANP) - Bij trainer Henk de Jong overheerst blijdschap en trots nu hij met SC Cambuur promotie naar de Eredivisie heeft veiliggesteld. "Ik ben supertrots op wat we hebben gedaan. Moet je kijken, mooi hè", wees hij naar het feestje in het uitvak van de Oude Meerdijk in Emmen, waar Cambuur met 4-2 won. "Het was ook een mooie wedstrijd."

14 uur geleden
SC Cambuur keert na drie seizoenen terug in Eredivisie

EMMEN (ANP) - SC Cambuur keert volgend seizoen terug in de Eredivisie. De ploeg van coach Henk de Jong won met 4-2 bij FC Emmen en is met nog vijf wedstrijden te spelen zeker van promotie.

15 uur geleden
Beerensteyn bezorgt Wolfsburg zege op Olympique Lyon

WOLFSBURG (ANP) - Lineth Beerensteyn heeft VfL Wolfsburg de zege bezorgd op Olympique Lyon in de eerste kwartfinale van de Champions League. De 29-jarige international maakte in eigen huis het enige doelpunt van de Duitse club: 1-0.

16 uur geleden