Oranjevrouwen starten verrassend met Miedema tegen Spanje
SEVILLA (ANP) - Spits Vivianne Miedema heeft vrijdag verrassend een basisplek bij de voetbalsters van Oranje in de strijd om een olympisch ticket tegen wereldkampioen Spanje (21.00 uur). De net van een knieblessure herstelde topscorer aller tijden, die de afsluitende training van donderdag nog oversloeg, is op het middenveld de vervangster van de langdurig geblesseerde Jill Roord. Kerstin Casparij neemt de positie van rechtervleugelverdedigster over van de niet fitte Victoria Pelova.
Middenveldster Jackie Groenen en aanvalster Lineth Beerensteyn maakten de training van donderdag niet af en waren een twijfelgeval voor een basisplek. Zij zijn echter fit genoeg bevonden voor het duel in Sevilla. Daarmee blijft het aantal noodgedwongen wijzigingen in de basisopstelling beperkt tot twee, terwijl bondscoach Andries Jonker donderdag nog met meer dan vijf vraagtekens zat.
Miedema (27) maakte eind vorig jaar als invalster haar rentree in Oranje, na een afwezigheid van bijna een jaar door een kruisbandblessure. De speelster van Arsenal staat nu voor het eerst weer in de basis. Deze week gaf de Hoogeveense nog aan dat ze last had van een kleine terugslag.
Martens
Lieke Martens speelt als aanvalster haar 157e interland. Daarmee is de Limburgse nu Annemieke Kiesel-Griffioen voorbij op de lijst met recordinternationals. Alleen verdedigster Sherida Spitse kwam vaker in actie voor Oranje. De aanvoerster speelt in het Olympisch Stadion van Sevilla haar 228e interland.
De winnaar van het duel tussen Spanje, dat Oranje in de kwartfinales van het WK afgelopen zomer uitschakelde (2-1 na verlenging), en het Nederlands elftal plaatst zich voor de Spelen van Parijs. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
BOEKAREST (ANP) - Mircea Lucescu is op 80-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Roemeense voetbalbond. Hij werd anderhalve week geleden als bondscoach met Roemenië uitgeschakeld door Turkije in de play-offs voor het WK van komend seizoen in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
32 minuten geledenPARIJS (ANP) - Trainer Arne Slot hoopt dat Liverpool in staat is om de hele wedstrijd goed te spelen tegen Paris Saint-Germain. "Want alleen dan hebben we een kans", zei hij op een persconferentie voor het uitduel van woensdag in de kwartfinale van de Champions League.
33 minuten geledenZURICH (ANP/AFP) - Wereldvoetbalbond FIFA is een tuchtprocedure gestart tegen de Spaanse voetbalbond vanwege racistische liederen die tijdens de vriendschappelijke oefeninterland tussen Spanje en Egypte vorige week te horen waren. Fans van de thuisploeg zongen in het stadion van Espanyol in Barcelona islamofobe spreekkoren. Ze schreeuwden onder meer: "wie niet springt, is moslim".
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Onder luid gejuich en applaus zijn de spelers en staf van PSV onthaald in het Philips Stadion in Eindhoven. De spelers, staf en trainer Peter Bosz kwamen op het podium, waar ze de kampioensschaal hebben ontvangen. Daarna maakte de selectie een ereronde door het stadion.
5 uur geledenNAPELS (ANP/DPA) - Antonio Conte keert graag terug als bondscoach van Italië. Dat zei de 56-jarige trainer van Napoli op een persconferentie.
8 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Harry Maguire blijft bij Manchester United voetballen. De 33-jarige verdediger heeft zijn contract verlengd tot de zomer van 2027, met een optie voor nog een jaar.
9 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - De Iraanse regering neemt pas een besluit over de deelname van het nationale team aan het WK voetbal zodra ze een reactie van de FIFA heeft ontvangen over de verplaatsing van de wedstrijden. Dat zegt Ahmad Donyamali, de Iraanse minister van Sport.
9 uur geleden