Oranjevrouwen starten verrassend met Miedema tegen Spanje
SEVILLA (ANP) - Spits Vivianne Miedema heeft vrijdag verrassend een basisplek bij de voetbalsters van Oranje in de strijd om een olympisch ticket tegen wereldkampioen Spanje (21.00 uur). De net van een knieblessure herstelde topscorer aller tijden, die de afsluitende training van donderdag nog oversloeg, is op het middenveld de vervangster van de langdurig geblesseerde Jill Roord. Kerstin Casparij neemt de positie van rechtervleugelverdedigster over van de niet fitte Victoria Pelova.
Middenveldster Jackie Groenen en aanvalster Lineth Beerensteyn maakten de training van donderdag niet af en waren een twijfelgeval voor een basisplek. Zij zijn echter fit genoeg bevonden voor het duel in Sevilla. Daarmee blijft het aantal noodgedwongen wijzigingen in de basisopstelling beperkt tot twee, terwijl bondscoach Andries Jonker donderdag nog met meer dan vijf vraagtekens zat.
Miedema (27) maakte eind vorig jaar als invalster haar rentree in Oranje, na een afwezigheid van bijna een jaar door een kruisbandblessure. De speelster van Arsenal staat nu voor het eerst weer in de basis. Deze week gaf de Hoogeveense nog aan dat ze last had van een kleine terugslag.
Martens
Lieke Martens speelt als aanvalster haar 157e interland. Daarmee is de Limburgse nu Annemieke Kiesel-Griffioen voorbij op de lijst met recordinternationals. Alleen verdedigster Sherida Spitse kwam vaker in actie voor Oranje. De aanvoerster speelt in het Olympisch Stadion van Sevilla haar 228e interland.
De winnaar van het duel tussen Spanje, dat Oranje in de kwartfinales van het WK afgelopen zomer uitschakelde (2-1 na verlenging), en het Nederlands elftal plaatst zich voor de Spelen van Parijs. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk in de andere halve finale wint van Duitsland. In dat geval volgt woensdag een herkansing voor een olympisch ticket.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink baalt van het ontbreken van een videoscheidsrechter bij de WK-kwalificatieduels van de voetbalsters. "In het vrouwenvoetbal ontwikkelen landen zich zo snel, in wedstrijden ligt het steeds dichter bij elkaar. Dan zou je eigenlijk wensen dat de VAR bij dit soort cruciale momenten aanwezig is", zei Veurink op zijn persconferentie na de 2-1-zege op Ierland. De gelijkmaker van de Ieren viel uit een dubieuze strafschop.
8 uur geledenNEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
10 uur geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
11 uur geleden