Oranjevrouwen missen op Wembley uitgelezen kans op groepswinst
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben op Wembley een zege uit handen gegeven. Bij rust stond de ploeg van bondscoach Andries Jonker met 2-0 voor dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Met treffers in de 59e en 61e minuut kwam Engeland terug. In de blessuretijd besliste Ella Toone het duel: 3-2
De ruim 70.000 aanwezige toeschouwers werden voor het duel flink opgezweept met een lichtshow. De Engelse ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kon de steun goed gebruiken, aangezien alleen een zege volstond om kans te houden op de Olympische Spelen van vorig jaar. De vier voorgaande duels op Wembley werden allemaal gewonnen en de laatste officiële thuisnederlaag was zelfs in 2005. Oranje speelde nog nooit voor zo'n groot publiek.
Vicewereldkampioen Engeland hield de ploeg van Andries Jonker in de openingsfase op de eigen helft. Dat leidde in de 11e minuut tot een gevaarlijk schot van aanvalster Lauren James, waar keepster Daphne van Domselaar nog net haar vingertoppen achter kreeg.
Initiatief
Meteen daarna kreeg spits Lineth Beerensteyn een diepe bal van Victoria Pelova. Via de kluts kreeg Beerensteyn (27) een goede schietkans, die ze koelbloedig benutte.
Oranje nam vervolgens het initiatief over op Wembley. Bij de spaarzame dreigende momenten voor Engeland veerde het publiek direct op. Na een bal op de lat van Jill Roord werd het 10 minuten voor rust alsnog 2-0. Keepster Mary Earps, uitgeroepen tot beste Britse voetbalster van het jaar, ging in de fout bij een zacht laag schot van Beerensteyn.
Nieuwe energie
In de rust bracht Wiegman aanvalster Beth Mead in om iets te forceren. De net van een kruisbandblessure herstelde sterspeelster bracht nieuwe energie. Het opgeleefde Engeland maakte na een uur spelen de aansluitingstreffer via een kopbal van de helemaal vrijstaande Georgia Stanway.
De orkaan van geluid was nog niet helemaal verstomd toen Lauren Hemp al gelijkmaakte. Haar schot van de rand van het strafschopgebied belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Engeland bleef oppermachtig en dat leidde in de blessuretijd tot de niet geheel onverdiende winnende treffer.
Daarmee greep Engeland de laatste kans om zicht te houden op de Spelen. Engeland heeft nu net als Oranje 9 punten, alleen het doelsaldo is vooralsnog in het voordeel van de ploeg van Jonker. Engeland speelt dinsdag tegen het al uitgeschakelde Schotland, Oranje treft in Tilburg het nog kansrijke België. De groepswinnaar speelt met drie andere landen om twee tickets voor de Spelen van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft de officieuze plaatsing voor het WK vrijdag in Warschau niet gevierd. Dat liet aanvaller Cody Gakpo zondag weten aan journalisten in Zeist.
29 minuten geledenZEIST (ANP) - Als het Nederlands elftal volgend jaar zomer een kans wil maken op de wereldtitel, moeten er volgens Ronald Koeman dingen beter. De bondscoach noemde zondag op een persconferentie een aantal voorbeelden en liet blijken de teleurstellende wedstrijd van vrijdag tegen Polen (1-1) nog niet achter zich te hebben gelaten.
32 minuten geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wil ter voorbereiding op het WK oefenen tegen een Zuid-Amerikaans land. Dat zei bondscoach Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist, in aanloop naar het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen van maandag.
1 uur geledenZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal heeft zondag de laatste training voor de beslissende WK-kwalificatiewedstrijd van maandag tegen Litouwen afgewerkt met 22 spelers. Aan het begin van de middag verscheen, naast de 21 speelgerechtigde internationals, ook Jan Paul van Hecke op het veld. De verdediger van Brighton & Hove Albion is na zijn gele kaart van vrijdag in Warschau tegen Polen (1-1) geschorst tegen Litouwen, maar blijft wel bij de groep.
3 uur geledenZÜRICH (ANP) - Wereldvoetbalbond FIFA heeft de maatregelen tegen beledigende onlineberichten tegen spelers en officials aangescherpt. Dat maakte de FIFA zondag, op de Internationale Dag voor Tolerantie, bekend. De bond benadrukte tevens dat haat en discriminatie geen plaats hebben in het voetbal.
4 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman heeft maandag niet de beschikking over Justin Kluivert voor het laatste WK-kwalificatieduel met Litouwen. De middenvelder heeft vrijdag een blessure opgelopen in de wedstrijd tegen Polen (1-1) en is teruggekeerd naar zijn club Bournemouth. Dat meldt de KNVB zondag.
5 uur geledenWILLEMSTAD (ANP) - Bondscoach Dick Advocaat is niet aanwezig bij de belangrijke wedstrijd van Curaçao tegen Jamaica dinsdag. Advocaat vertrekt wegens familieomstandigheden naar Nederland, meldt de Curaçaose voetbalbond op Facebook.
13 uur geleden