Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen missen op Wembley uitgelezen kans op groepswinst

Oranjevrouwen missen op Wembley uitgelezen kans op groepswinst

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben op Wembley een zege uit handen gegeven. Bij rust stond de ploeg van bondscoach Andries Jonker met 2-0 voor dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Met treffers in de 59e en 61e minuut kwam Engeland terug. In de blessuretijd besliste Ella Toone het duel: 3-2

De ruim 70.000 aanwezige toeschouwers werden voor het duel flink opgezweept met een lichtshow. De Engelse ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kon de steun goed gebruiken, aangezien alleen een zege volstond om kans te houden op de Olympische Spelen van vorig jaar. De vier voorgaande duels op Wembley werden allemaal gewonnen en de laatste officiële thuisnederlaag was zelfs in 2005. Oranje speelde nog nooit voor zo'n groot publiek.

Vicewereldkampioen Engeland hield de ploeg van Andries Jonker in de openingsfase op de eigen helft. Dat leidde in de 11e minuut tot een gevaarlijk schot van aanvalster Lauren James, waar keepster Daphne van Domselaar nog net haar vingertoppen achter kreeg.

Initiatief

Meteen daarna kreeg spits Lineth Beerensteyn een diepe bal van Victoria Pelova. Via de kluts kreeg Beerensteyn (27) een goede schietkans, die ze koelbloedig benutte.

Oranje nam vervolgens het initiatief over op Wembley. Bij de spaarzame dreigende momenten voor Engeland veerde het publiek direct op. Na een bal op de lat van Jill Roord werd het 10 minuten voor rust alsnog 2-0. Keepster Mary Earps, uitgeroepen tot beste Britse voetbalster van het jaar, ging in de fout bij een zacht laag schot van Beerensteyn.

Nieuwe energie

In de rust bracht Wiegman aanvalster Beth Mead in om iets te forceren. De net van een kruisbandblessure herstelde sterspeelster bracht nieuwe energie. Het opgeleefde Engeland maakte na een uur spelen de aansluitingstreffer via een kopbal van de helemaal vrijstaande Georgia Stanway.

De orkaan van geluid was nog niet helemaal verstomd toen Lauren Hemp al gelijkmaakte. Haar schot van de rand van het strafschopgebied belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Engeland bleef oppermachtig en dat leidde in de blessuretijd tot de niet geheel onverdiende winnende treffer.

Daarmee greep Engeland de laatste kans om zicht te houden op de Spelen. Engeland heeft nu net als Oranje 9 punten, alleen het doelsaldo is vooralsnog in het voordeel van de ploeg van Jonker. Engeland speelt dinsdag tegen het al uitgeschakelde Schotland, Oranje treft in Tilburg het nog kansrijke België. De groepswinnaar speelt met drie andere landen om twee tickets voor de Spelen van volgend jaar.

Meer uit Voetbal

Trainer en spelers Real Madrid hekelen rode kaart Camavinga

MÜNCHEN (ANP/AFP) - Real Madrid-trainer Álvaro Arbeloa vindt dat de scheidsrechter met de beslissing om Eduardo Camavinga van het veld te sturen de wedstrijd tegen Bayern München verpest heeft. Real Madrid verloor met tien man uiteindelijk met 4-3 en werd uitgeschakeld in de kwartfinales van de Champions League.

4 minuten geleden
Bayern-coach Kompany geschorst in eerste duel met PSG

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München-trainer Vincent Kompany is geschorst voor de eerste halve finale in de Champions League tegen Paris Saint-Germain. De coach van de Duitse kampioen kreeg een gele kaart nadat Kylian Mbappé Real Madrid op 2-3 had gebracht. Bayern won de wedstrijd met 4-3 en bereikte de laatste vier.

5 minuten geleden
FIFA-voorzitter Infantino: Iran doet zeker mee aan WK voetbal

WASHINGTON (ANP) - Iran zal meedoen aan het WK voetbal, "dat staat vast", aldus FIFA-voorzitter Gianni Infantino woensdag. Hij deed die uitspraak tijdens het Invest in America Forum van nieuwszender CNBC.

6 uur geleden
Bayern München schakelt Real Madrid uit in spectaculair duel

MÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft zich in een spectaculaire wedstrijd geplaatst voor de halve finale van de Champions League. De Duitse koploper versloeg Real Madrid met 4-3. Bayern had vorige week de eerste ontmoeting in Spanje ook gewonnen (1-2).

10 uur geleden
Arsenal bereikt opnieuw halve finale Champions League

LONDEN (ANP) - Arsenal staat voor het tweede jaar op rij in de halve finale van de Champions League. De Londenaren hadden in de thuiswedstrijd tegen Sporting Portugal genoeg aan een gelijkspel (0-0), omdat ze de eerste ontmoeting vorige week in Lissabon in de slotfase met 1-0 wonnen.

10 uur geleden
Braziliaanse media: fout Corinthians vertraagt herstel Depay

SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay kent in aanloop naar het wereldkampioenschap voetbal tegenslag. Het herstel van de blessure van de spits van het Nederlands elftal heeft twee weken vertraging opgelopen door een fout van de medische staf van zijn club Corinthians. Dat melden Braziliaanse media, waaronder de krant O Globo.

13 uur geleden
FC Barcelona dient na uitschakeling weer klacht in om arbitrage

BARCELONA (ANP/BELGA) - FC Barcelona dient opnieuw een klacht in bij de Europese voetbalbond UEFA. De Spaanse voetbalclub voelt zich in de kwartfinale van de Champions League tegen Atlético Madrid benadeeld. FC Barcelona won met 2-1 in Madrid, maar had vorige week de eerste ontmoeting in eigen stadion met 2-0 verloren en is daardoor uitgeschakeld.

13 uur geleden