Oranjevrouwen missen op Wembley uitgelezen kans op groepswinst
LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben op Wembley een zege uit handen gegeven. Bij rust stond de ploeg van bondscoach Andries Jonker met 2-0 voor dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Met treffers in de 59e en 61e minuut kwam Engeland terug. In de blessuretijd besliste Ella Toone het duel: 3-2
De ruim 70.000 aanwezige toeschouwers werden voor het duel flink opgezweept met een lichtshow. De Engelse ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kon de steun goed gebruiken, aangezien alleen een zege volstond om kans te houden op de Olympische Spelen van vorig jaar. De vier voorgaande duels op Wembley werden allemaal gewonnen en de laatste officiële thuisnederlaag was zelfs in 2005. Oranje speelde nog nooit voor zo'n groot publiek.
Vicewereldkampioen Engeland hield de ploeg van Andries Jonker in de openingsfase op de eigen helft. Dat leidde in de 11e minuut tot een gevaarlijk schot van aanvalster Lauren James, waar keepster Daphne van Domselaar nog net haar vingertoppen achter kreeg.
Initiatief
Meteen daarna kreeg spits Lineth Beerensteyn een diepe bal van Victoria Pelova. Via de kluts kreeg Beerensteyn (27) een goede schietkans, die ze koelbloedig benutte.
Oranje nam vervolgens het initiatief over op Wembley. Bij de spaarzame dreigende momenten voor Engeland veerde het publiek direct op. Na een bal op de lat van Jill Roord werd het 10 minuten voor rust alsnog 2-0. Keepster Mary Earps, uitgeroepen tot beste Britse voetbalster van het jaar, ging in de fout bij een zacht laag schot van Beerensteyn.
Nieuwe energie
In de rust bracht Wiegman aanvalster Beth Mead in om iets te forceren. De net van een kruisbandblessure herstelde sterspeelster bracht nieuwe energie. Het opgeleefde Engeland maakte na een uur spelen de aansluitingstreffer via een kopbal van de helemaal vrijstaande Georgia Stanway.
De orkaan van geluid was nog niet helemaal verstomd toen Lauren Hemp al gelijkmaakte. Haar schot van de rand van het strafschopgebied belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Engeland bleef oppermachtig en dat leidde in de blessuretijd tot de niet geheel onverdiende winnende treffer.
Daarmee greep Engeland de laatste kans om zicht te houden op de Spelen. Engeland heeft nu net als Oranje 9 punten, alleen het doelsaldo is vooralsnog in het voordeel van de ploeg van Jonker. Engeland speelt dinsdag tegen het al uitgeschakelde Schotland, Oranje treft in Tilburg het nog kansrijke België. De groepswinnaar speelt met drie andere landen om twee tickets voor de Spelen van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Atlético Madrid heeft een grote stap gezet naar de finale van het Spaanse bekertoernooi. De ploeg van trainer Diego Simeone liet FC Barcelona in het eerste duel van de halve eindstrijd kansloos (4-0). Die stand stond bij rust al op het scorebord van een kolkend Estadio Metropolitano. De return is op 3 maart in Barcelona.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het Nederlands elftal is in de groepsfase van de nieuwe editie van de Nations League gekoppeld aan Duitsland, Servië en Griekenland. Dat heeft een loting in Brussel uitgewezen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft zich na het afsluiten van de transfermarkt spectaculair versterkt. De transfervrije Raheem Sterling heeft zijn handtekening onder een contract tot het einde van dit seizoen gezet.
7 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De UEFA voelt niets voor een terugkeer van de nationale ploeg en clubteams van Rusland in Europese toernooien. "Ons standpunt blijft ongewijzigd", zei voorzitter Aleksander Ceferin op het vijftigste congres van de Europese voetbalbond in Brussel.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz vreest voor griepgevallen in de PSV-selectie als spelers komend weekend carnaval gaan vieren. "Daar maak ik me zorgen om, met zoveel mensen dicht op elkaar. Ik weet niet of ze het gaan vieren, maar ik kan het me heel goed voorstellen. We wonen in Eindhoven", zei Bosz tijdens zijn persconferentie voor het Eredivisieduel met FC Volendam van vrijdag.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt het vrijdagavond zonder Ismael Saibari op tegen FC Volendam. Trainer Peter Bosz heeft de Marokkaanse international de afgelopen dagen vrijgegeven om te rusten na zijn deelname aan de Afrika Cup van een maand geleden. Ploeggenoot Anass Salah-Eddine, die een twijfelgeval is voor het duel in Volendam, heeft vanaf komend weekend om dezelfde reden een paar dagen vrij.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Thomas Tuchel heeft zijn contract als bondscoach van Engeland verlengd tot en met het EK van 2028, dat in het Verenigd Koninkrijk en Ierland plaatsvindt. Dat heeft de Engelse voetbalbond bekendgemaakt. De Duitser kwam in 2024 in dienst en won met Engeland alle kwalificatiewedstrijden voor het WK van komende zomer.
14 uur geleden