Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen missen op Wembley uitgelezen kans op groepswinst

Oranjevrouwen missen op Wembley uitgelezen kans op groepswinst

LONDEN (ANP) - De voetbalsters van Oranje hebben op Wembley een zege uit handen gegeven. Bij rust stond de ploeg van bondscoach Andries Jonker met 2-0 voor dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Met treffers in de 59e en 61e minuut kwam Engeland terug. In de blessuretijd besliste Ella Toone het duel: 3-2

De ruim 70.000 aanwezige toeschouwers werden voor het duel flink opgezweept met een lichtshow. De Engelse ploeg van bondscoach Sarina Wiegman kon de steun goed gebruiken, aangezien alleen een zege volstond om kans te houden op de Olympische Spelen van vorig jaar. De vier voorgaande duels op Wembley werden allemaal gewonnen en de laatste officiële thuisnederlaag was zelfs in 2005. Oranje speelde nog nooit voor zo'n groot publiek.

Vicewereldkampioen Engeland hield de ploeg van Andries Jonker in de openingsfase op de eigen helft. Dat leidde in de 11e minuut tot een gevaarlijk schot van aanvalster Lauren James, waar keepster Daphne van Domselaar nog net haar vingertoppen achter kreeg.

Initiatief

Meteen daarna kreeg spits Lineth Beerensteyn een diepe bal van Victoria Pelova. Via de kluts kreeg Beerensteyn (27) een goede schietkans, die ze koelbloedig benutte.

Oranje nam vervolgens het initiatief over op Wembley. Bij de spaarzame dreigende momenten voor Engeland veerde het publiek direct op. Na een bal op de lat van Jill Roord werd het 10 minuten voor rust alsnog 2-0. Keepster Mary Earps, uitgeroepen tot beste Britse voetbalster van het jaar, ging in de fout bij een zacht laag schot van Beerensteyn.

Nieuwe energie

In de rust bracht Wiegman aanvalster Beth Mead in om iets te forceren. De net van een kruisbandblessure herstelde sterspeelster bracht nieuwe energie. Het opgeleefde Engeland maakte na een uur spelen de aansluitingstreffer via een kopbal van de helemaal vrijstaande Georgia Stanway.

De orkaan van geluid was nog niet helemaal verstomd toen Lauren Hemp al gelijkmaakte. Haar schot van de rand van het strafschopgebied belandde via de binnenkant van de paal in het doel. Engeland bleef oppermachtig en dat leidde in de blessuretijd tot de niet geheel onverdiende winnende treffer.

Daarmee greep Engeland de laatste kans om zicht te houden op de Spelen. Engeland heeft nu net als Oranje 9 punten, alleen het doelsaldo is vooralsnog in het voordeel van de ploeg van Jonker. Engeland speelt dinsdag tegen het al uitgeschakelde Schotland, Oranje treft in Tilburg het nog kansrijke België. De groepswinnaar speelt met drie andere landen om twee tickets voor de Spelen van volgend jaar.

Meer uit Voetbal

ManCity boekt zege bij Newcastle in halve finale League Cup

NEWCASTLE (ANP) - Manchester City heeft een grote stap gezet naar de finale van de League Cup. De ploeg van trainer Pep Guardiola won op St. James' Park met 2-0 de eerste wedstrijd van de halve finale tegen Newcastle United.

1 uur geleden
FC Twente naar kwartfinale KNVB-beker na late zege bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - FC Twente is doorgedrongen tot de kwartfinales van de KNVB-beker. De ploeg van trainer John van den Brom was in de Galgenwaard na een vroege achterstand met 2-1 te sterk voor FC Utrecht.

2 uur geleden
Borussia Dortmund herpakt zich met ruime zege op Werder Bremen

DORTMUND (ANP) - Borussia Dortmund heeft zich herpakt na het doelpuntrijke gelijkspel bij Eintracht Frankfurt van vrijdag (3-3). De nummer 2 van de Bundesliga won thuis met 3-0 van Werder Bremen.

2 uur geleden
Twee duels schorsing voor Napoli-trainer Conte na rood in topper

NAPELS (ANP/AFP) - Trainer Antonio Conte van Napoli heeft een schorsing van twee duels gekregen na zijn rode kaart in de topper tegen koploper Internazionale. De 56-jarige coach werd zondag tijdens het gelijkspel (2-2) halverwege de tweede helft weggestuurd voor het beledigen van de officials.

5 uur geleden
Barcelona-aanvoerder De Jong voor één wedstrijd geschorst na rood

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong is voor één wedstrijd geschorst na zijn rode kaart in de gewonnen finale om de Spaanse Supercup tegen Real Madrid (3-2). De middenvelder van FC Barcelona mist door de schorsing het duel uit de achtste finales van de Copa del Rey met Racing Santander.

5 uur geleden
Coach Bosz zwijgt nog over zijn toekomst bij PSV

EINDHOVEN (ANP) - Peter Bosz is er voor zichzelf al uit, maar de trainer van PSV weigerde dinsdag helderheid te verschaffen over zijn toekomst bij de club. "Het is een repeterend verhaal. Als er nieuws is, dan melden we het. Zover is het nog niet", zei de coach tijdens een persmoment in aanloop naar de bekerwedstrijd op woensdag tegen FC Den Bosch.

11 uur geleden
PSV neemt doelman Kovar definitief over van Bayer Leverkusen

EINDHOVEN (ANP) - PSV heeft doelman Matej Kovar definitief overgenomen van Bayer Leverkusen. De 25-jarige Tsjechische international speelt sinds de zomer al op huurbasis bij de koploper uit Eindhoven en de huur is omgezet in een koop, meldt de Eredivisieclub. Kovar tekent een contract dat hem voor 4,5 jaar bindt aan PSV.

14 uur geleden