Oranjevrouwen hervatten jacht op olympisch ticket tegen Schotland
NIJMEGEN (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal gaat vrijdagavond tegen Schotland proberen de goede lijn in de Nations League door te zetten. Het openingsduel in de groep verloor Oranje vorige maand nog verrassend in België, maar vlak daarna was de ploeg van bondscoach Andries Jonker met 2-1 te sterk voor verliezend WK-finalist Engeland. Nummer 23 van de wereld Schotland is op papier de minste tegenstander in de groep.
Verdedigster Dominique Janssen doet vanwege een spierblessure vanaf 20.45 uur hoe dan ook niet mee in het uitverkochte Goffert-stadion in Nijmegen. Van Victoria Pelova en Wieke Kaptein wordt vrijdag nog bekeken of zij fit genoeg zijn. Pelova was eerder ziek, Kaptein had last van een schouder.
Nederland heeft na twee wedstrijden 3 punten na twee wedstrijden. Oranje moet groepswinnaar worden in de Nations League om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
MÜNCHEN (ANP/RTR/DPA) - Bayern München kan de komende weken niet beschikken over Lennart Karl. De 18-jarige talentvolle aanvallende middenvelder heeft een dijspierblessure, meldt de Duitse koploper vrijdag.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot van Liverpool voelt zich nog altijd gesteund door de beleidsbepalers en de supporters van de club. De regerend kampioen is bezig aan een teleurstellend seizoen en heeft alleen in de Champions League nog een kans op een prijs.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De assistent-bondscoach van het Poolse voetbalelftal is overleden, meldt de Poolse voetbalbond PZPN. Jacek Magiera werd 49 jaar.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV neemt begin mei weer supporters mee naar de uitwedstrijd tegen Ajax. Vorig seizoen bleef het vak voor de fans van de Eindhovenaren leeg. PSV koos daarvoor "omdat meer tijd nodig was om een bewustwordingsprogramma rond antisemitisme goed te implementeren."
2 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Trainer Dick Schreuder van NEC ziet het duel met Feyenoord van zondag niet als cruciaal voor de uiteindelijke tweede plaats in de Eredivisie. "Die tweede plek wordt niet beslist in dit weekend", zei de coach in aanloop naar de wedstrijd tussen de nummers 2 en 3 van de ranglijst.
4 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft geen straf gekregen na het ongeoorloofde gebruik van zijn telefoon tijdens de wedstrijd van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1) in maart. Het Braziliaanse sporttribunaal STJD besloot de topscorer aller tijden van Oranje slechts een waarschuwing te geven.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In voetbalstadion de ArenA in Amsterdam kunnen naamgenoten van Johan Cruijff op zijn geboortedag een gratis stadiontour krijgen. De rondleidingen zijn ter gelegenheid van het 30-jarig jubileum van de ArenA. Ze vinden plaats op 25 april tussen 09.30 en 18.00 uur. Bezoekers krijgen de kans om met de Champions League-beker uit 1972 op de foto te gaan.
5 uur geleden