
Oranjevrouwen hervatten jacht op olympisch ticket tegen Schotland
NIJMEGEN (ANP) - Het Nederlands vrouwenelftal gaat vrijdagavond tegen Schotland proberen de goede lijn in de Nations League door te zetten. Het openingsduel in de groep verloor Oranje vorige maand nog verrassend in België, maar vlak daarna was de ploeg van bondscoach Andries Jonker met 2-1 te sterk voor verliezend WK-finalist Engeland. Nummer 23 van de wereld Schotland is op papier de minste tegenstander in de groep.
Verdedigster Dominique Janssen doet vanwege een spierblessure vanaf 20.45 uur hoe dan ook niet mee in het uitverkochte Goffert-stadion in Nijmegen. Van Victoria Pelova en Wieke Kaptein wordt vrijdag nog bekeken of zij fit genoeg zijn. Pelova was eerder ziek, Kaptein had last van een schouder.
Nederland heeft na twee wedstrijden 3 punten na twee wedstrijden. Oranje moet groepswinnaar worden in de Nations League om kans te houden op de Olympische Spelen van volgend jaar.
Meer uit Voetbal
JAKARTA (ANP) - Bondscoach Patrick Kluivert heeft de fans van Indonesië bedankt voor hun massale steun in de WK-kwalificatie. Na nederlagen tegen Saudi-Arabië en Irak is het land uitgeschakeld.
15 minuten geledenZEIST (ANP) - Jeroen Manschot is door de KNVB aangewezen om zaterdag de topper in de Eredivisie tussen Ajax en AZ te fluiten. Dat meldt de voetbalbond. Het duel tussen de nummers 3 en 4 van de ranglijst begint om 21.00 uur in de Johan Cruijff ArenA.
21 minuten geledenZEIST (ANP) - PEC Zwolle mag zondag 2 november geen supporters meenemen naar de uitwedstrijd tegen Heracles Almelo. De KNVB bestraft de Eredivisieclub voor het afsteken van vuurwerk door fans van PEC in het uitduel met Telstar in augustus.
57 minuten geledenTOKIO (ANP/RTR) - Neymar mag nog altijd hopen op een terugkeer in de Braziliaanse voetbalselectie. De 33-jarige aanvaller komt pas in beeld bij bondscoach Carlo Ancelotti als hij weer volledig fit is. Dat zei de Italiaan op een persconferentie in Tokio, waar Brazilië dinsdag tegen Japan speelt.
1 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente kan de komende weken niet beschikken over Max Bruns. De verdediger liep vorige week in de oefenwedstrijd tegen Paderborn een spierblessure op. Dat meldt de Enschedese club.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - David Hubert is de nieuwe trainer van Union. Dat meldt de regerend Belgische kampioen. De 37-jarige Hubert komt over van OH Leuven en is de opvolger van de naar AS Monaco vertrokken Sébastien Pocognoli.
3 uur geledenTRENTO (ANP/DPA) - Zinédine Zidane gaat graag als bondscoach van de Franse voetballers aan de slag. Dat zei de 53-jarige voormalig topvoetballer tijdens het Dello Sport Festival in Trento in Italië, georganiseerd door sportkrant La Gazzetta dello Sport.
4 uur geleden