Oranjevrouwen denken Spanje nu beter aan te kunnen dan op WK
MARBELLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje denken Spanje in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen beter aan te kunnen dan afgelopen zomer tijdens het WK in Nieuw-Zeeland. Toen was Spanje op weg naar de wereldtitel de beste in de kwartfinale (2-1 na verlenging). Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt dat de ploeg van bondscoach Andries Jonker sindsdien met name in balbezit is gegroeid. "We speelden de bal toen vaak niet naar de juiste kleur, maar daar hebben we nu stappen in gezet."
Met name in het eerste deel van de kwartfinale was het voornamelijk Spanje dat kansen kreeg. De 'Leeuwinnen' bleven echter in de wedstrijd en sleepten er in de blessuretijd toch nog een verlenging uit in Wellington, waarin invalster Salma Paralluelo het winnende doelpunt maakte. Door Engeland te verslaan in de finale kroonde Spanje zich uiteindelijk tot wereldkampioen.
Ajax-verdedigster Spitse zegt, via een videoverbinding vanuit het trainingskamp in Marbella, dat het team die wedstrijd inmiddels heeft geanalyseerd. "Met het vele balverlies brachten wij Spanje toen in hun kracht. Wij moeten ervoor gaan zorgen dat zij nu achter ons gaan aanlopen, en dat kunnen wij ook. Gezien de wedstrijden die wij in de Nations League hebben gespeeld, vind ik niet dat wij onszelf moeten neerzetten als de underdog. Wij zijn nu ook weer wat fitter dan afgelopen zomer."
Halve finale
Door eerste te worden in een groep met Engeland, België en Schotland staat Oranje nu in de halve finale van de Nations League. Daarin neemt de ploeg van Jonker het vrijdag in Sevilla op tegen de wereldkampioen. De winnaar plaatst zich voor de finale én de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een laatste kans op een olympisch ticket.
De in Spanje opgegroeide middenveldster Damaris Egurrola, dochter van een Nederlandse moeder, heeft de afgelopen maanden de wedstrijden van het Spaanse elftal nauwlettend gevolgd. "Ze staan er nu heel anders voor dan toen. Ze hebben de afgelopen wedstrijden veel meer tegendoelpunten gekregen, doordat ze achterin kwetsbaarder zijn door het gemis van meerdere speelsters. Ik denk dat dat het belangrijkste verschil is. En ik voel juist, ook bij de andere meiden, dat wij er zelf goed voor staan."
Meer uit Voetbal
MAINZ (ANP) - Voetbalclub FSV Mainz 05 heeft de Deense trainer Bo Henriksen ontslagen. De Duitse club is de hekkensluiter in de Bundesliga en zegt op sportieve gronden aan een nieuwe start toe te zijn.
7 minuten geledenSEVILLA (ANP) - Sevilla FC moet drie thuiswedstrijden zonder een deel van het fanatieke publiek in de noordkant van het stadion spelen. Dat heeft de tuchtcommissie van de Spaanse voetbalbond (RFEF) woensdag bepaald. De club uit Sevilla krijgt de straf opgelegd vanwege verschillende incidenten bij de derby tegen Real Betis van afgelopen zondag.
43 minuten geledenZÜRICH (ANP/BELGA) - Clubs hoeven spelers voor de Afrika Cup pas af te staan vanaf maandag 15 december. Dat heeft wereldvoetbalbond FIFA bekendgemaakt. De Afrika Cup is van 21 december tot en met 18 januari in Marokko.
58 minuten geledenZESIT (ANP) - Doelman Etienne Vaessen van FC Groningen is ook in hoger beroep vrijgesproken na zijn rode kaart in het verloren bekerduel met Sparta Rotterdam (5-2) op 30 oktober. De keeper was al vrijgesproken door de onafhankelijke tuchtcommissie betaald voetbal, maar de aanklager betaald voetbal was het daarmee niet eens. De onafhankelijke commissie van beroep laat de vrijspraak staan.
3 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Bondscoach Arjan Veurink kijkt tevreden terug op de eerste helft van het oefenduel met Zuid-Korea, waarin de voetbalsters van Oranje al de 5-0-eindstand op het bord zetten. "Het was heel dynamisch en moeilijk te verdedigen. Dat is wat we graag willen zien. Maar ik hoopte stiekem toch wel dat we iets meer getest zouden worden", zei Veurink na het oefenduel in Waalwijk.
16 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Vivianne Miedema kan zich niet herinneren wanneer ze voor het laatst met zo'n goed gevoel op het veld stond bij Oranje. Na een periode van twijfels over haar toekomst als international scoorde de topscorer aller tijden van het Nederlands elftal dinsdag tegen Zuid-Korea (5-0) al voor rust vier keer. "Dit is weer de Vivianne Miedema die zich helemaal goed voelt op het veld", zei de aanvalster na het oefenduel in Waalwijk.
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal vindt dat de politiek strengere regels moet maken en die moet handhaven om vuurwerkacties zoals afgelopen zondag bij Ajax-FC Groningen te voorkomen. Dat zei hij bij Pauw & De Wit. "Het is een maatschappelijk probleem. Dit heeft met normen en waarden te maken."
17 uur geleden