Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen denken Spanje nu beter aan te kunnen dan op WK

Oranjevrouwen denken Spanje nu beter aan te kunnen dan op WK

MARBELLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje denken Spanje in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen beter aan te kunnen dan afgelopen zomer tijdens het WK in Nieuw-Zeeland. Toen was Spanje op weg naar de wereldtitel de beste in de kwartfinale (2-1 na verlenging). Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt dat de ploeg van bondscoach Andries Jonker sindsdien met name in balbezit is gegroeid. "We speelden de bal toen vaak niet naar de juiste kleur, maar daar hebben we nu stappen in gezet."

Met name in het eerste deel van de kwartfinale was het voornamelijk Spanje dat kansen kreeg. De 'Leeuwinnen' bleven echter in de wedstrijd en sleepten er in de blessuretijd toch nog een verlenging uit in Wellington, waarin invalster Salma Paralluelo het winnende doelpunt maakte. Door Engeland te verslaan in de finale kroonde Spanje zich uiteindelijk tot wereldkampioen.

Ajax-verdedigster Spitse zegt, via een videoverbinding vanuit het trainingskamp in Marbella, dat het team die wedstrijd inmiddels heeft geanalyseerd. "Met het vele balverlies brachten wij Spanje toen in hun kracht. Wij moeten ervoor gaan zorgen dat zij nu achter ons gaan aanlopen, en dat kunnen wij ook. Gezien de wedstrijden die wij in de Nations League hebben gespeeld, vind ik niet dat wij onszelf moeten neerzetten als de underdog. Wij zijn nu ook weer wat fitter dan afgelopen zomer."

Halve finale

Door eerste te worden in een groep met Engeland, België en Schotland staat Oranje nu in de halve finale van de Nations League. Daarin neemt de ploeg van Jonker het vrijdag in Sevilla op tegen de wereldkampioen. De winnaar plaatst zich voor de finale én de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een laatste kans op een olympisch ticket.

De in Spanje opgegroeide middenveldster Damaris Egurrola, dochter van een Nederlandse moeder, heeft de afgelopen maanden de wedstrijden van het Spaanse elftal nauwlettend gevolgd. "Ze staan er nu heel anders voor dan toen. Ze hebben de afgelopen wedstrijden veel meer tegendoelpunten gekregen, doordat ze achterin kwetsbaarder zijn door het gemis van meerdere speelsters. Ik denk dat dat het belangrijkste verschil is. En ik voel juist, ook bij de andere meiden, dat wij er zelf goed voor staan."

Meer uit Voetbal

SC Cambuur laat tegen NEC weer uitfans toe na vuurwerkincident

LEEUWARDEN (ANP) - Bij de komende thuiswedstrijd in de Eredivisie van SC Cambuur tegen NEC is weer uitpubliek welkom. Na overleg met de driehoek (burgemeester, politie en Openbaar Ministerie) is daartoe besloten, meldt de club uit Leeuwarden. Ook worden er naar aanleiding van de ongeregeldheden van twee weken geleden tijdens het thuisduel met Feyenoord netten geplaatst rond het uitvak.

12 uur geleden
Fiorentina haalt na slechte seizoensstart Vanoli terug als coach

FLORENCE (ANP/RTR) - Paolo Vanoli keert terug als trainer van Fiorentina. Hij is de opvolger van Fabio Grosso, die in juni werd aangesteld als opvolger van Vanoli. Grosso werd maandag, na drie nederlagen in de eerste drie competitiewedstrijden, alweer ontslagen.

13 uur geleden
FC Utrecht identificeert eerste verdachten na gestaakt duel

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de eerste verdachten geïdentificeerd die afgelopen zaterdag betrokken waren bij wangedrag tijdens het Eredivisieduel met Go Ahead Eagles. Dat meldt FC Utrecht op de clubwebsite.

15 uur geleden
Go Ahead laat fans restant gestaakt duel in supportershome kijken

DEVENTER (ANP) - Supporters van Go Ahead Eagles kunnen het restant van de gestaakte wedstrijd tegen FC Utrecht in het supportershome van de club bekijken. Dat melden de Deventenaren maandag.

19 uur geleden
NAC Breda ontslaat Belgische trainer Hoefkens

BREDA (ANP) - NAC Breda heeft trainer Carl Hoefkens ontslagen. Dat besluit volgt drie dagen na de nederlaag van 4-2 bij RKC Waalwijk in de eerste divisie. NAC, dat vorig seizoen uit de Eredivisie degradeerde, heeft na vijf speelronden 7 punten.

19 uur geleden
Ook Belgische voetbalbond zegt vertrouwen op in Infantino

BRUSSEL (ANP) - De Belgische voetbalbond KBVB zegt in navolging van veel andere Europese bonden nadrukkelijk het vertrouwen op in FIFA-voorzitter Gianni Infantino. De bond bevestigde in een maandag uitgebrachte persverklaring geen steun te verlenen aan de kandidatuur van Infantino voor een nieuwe termijn als voorzitter van de mondiale bond.

22 uur geleden
FC Barcelona neemt extra maatregelen voor thuisduel met Feyenoord

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona neemt extra veiligheidsmaatregelen rond de thuiswedstrijd van woensdag tegen Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje wil voorkomen dat fans van de club uit Rotterdam op tribunes zitten die bestemd zijn voor de aanhang van de thuisclub.

23 uur geleden