Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen denken Spanje nu beter aan te kunnen dan op WK

Oranjevrouwen denken Spanje nu beter aan te kunnen dan op WK

MARBELLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje denken Spanje in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen beter aan te kunnen dan afgelopen zomer tijdens het WK in Nieuw-Zeeland. Toen was Spanje op weg naar de wereldtitel de beste in de kwartfinale (2-1 na verlenging). Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt dat de ploeg van bondscoach Andries Jonker sindsdien met name in balbezit is gegroeid. "We speelden de bal toen vaak niet naar de juiste kleur, maar daar hebben we nu stappen in gezet."

Met name in het eerste deel van de kwartfinale was het voornamelijk Spanje dat kansen kreeg. De 'Leeuwinnen' bleven echter in de wedstrijd en sleepten er in de blessuretijd toch nog een verlenging uit in Wellington, waarin invalster Salma Paralluelo het winnende doelpunt maakte. Door Engeland te verslaan in de finale kroonde Spanje zich uiteindelijk tot wereldkampioen.

Ajax-verdedigster Spitse zegt, via een videoverbinding vanuit het trainingskamp in Marbella, dat het team die wedstrijd inmiddels heeft geanalyseerd. "Met het vele balverlies brachten wij Spanje toen in hun kracht. Wij moeten ervoor gaan zorgen dat zij nu achter ons gaan aanlopen, en dat kunnen wij ook. Gezien de wedstrijden die wij in de Nations League hebben gespeeld, vind ik niet dat wij onszelf moeten neerzetten als de underdog. Wij zijn nu ook weer wat fitter dan afgelopen zomer."

Halve finale

Door eerste te worden in een groep met Engeland, België en Schotland staat Oranje nu in de halve finale van de Nations League. Daarin neemt de ploeg van Jonker het vrijdag in Sevilla op tegen de wereldkampioen. De winnaar plaatst zich voor de finale én de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een laatste kans op een olympisch ticket.

De in Spanje opgegroeide middenveldster Damaris Egurrola, dochter van een Nederlandse moeder, heeft de afgelopen maanden de wedstrijden van het Spaanse elftal nauwlettend gevolgd. "Ze staan er nu heel anders voor dan toen. Ze hebben de afgelopen wedstrijden veel meer tegendoelpunten gekregen, doordat ze achterin kwetsbaarder zijn door het gemis van meerdere speelsters. Ik denk dat dat het belangrijkste verschil is. En ik voel juist, ook bij de andere meiden, dat wij er zelf goed voor staan."

Meer uit Voetbal

Ajax compenseert toegangskaarten 1200 supporters FC Groningen

GRONINGEN (ANP) - Ajax compenseert de toegangskaarten van de 1200 supporters van FC Groningen die zondag in de Johan Cruijff ArenA aanwezig waren bij de na zes minuten gestaakte wedstrijd tussen beide clubs. Dat meldt FC Groningen.

8 minuten geleden
Expert: excessen met vuurwerk in stadions moeilijk uit te bannen

AMSTERDAM (ANP) - Vuurwerkincidenten in stadions, zoals ook zondag tijdens de wedstrijd Ajax - FC Groningen, zijn heel moeilijk uit te bannen. Dat zegt Vincent van der Vlies, teamleider veiligheid en crisismanagement bij Berenschot, dat onderzoek doet naar voetbalgeweld en veiligheid in stadions. "Supporters zijn heel creatief en vindingrijk."

47 minuten geleden
Ajax-directeur Geelen: ik had zelf de media te woord moeten staan

AMSTERDAM (ANP) - Algemeen directeur Menno Geelen van Ajax vindt het niet goed dat hij een collega van hem zondag de woordvoering liet doen na de gebeurtenissen tijdens de thuiswedstrijd tegen FC Groningen. Het duel werd na zes minuten gestaakt nadat in het stadion veel vuurwerk werd afgestoken. Volgens Ajax kwam het vele vuurwerk het stadion in doordat mensen zonder toegangsbewijs van binnenuit een nooduitgang forceerden.

2 uur geleden
Ajax: mensen zonder kaart in stadion door geforceerde nooduitgang

AMSTERDAM (ANP) - De reden dat er zondag tijdens de wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen zoveel vuurwerk in de Johan Cruijff ArenA aanwezig was, kwam volgens Ajax doordat veel mensen zonder toegangsbewijs naar binnen kwamen door een nooduitgang te forceren. Dat meldt Menno Geelen, algemeen directeur van de Amsterdamse club. De wedstrijd werd vanwege het vele vuurwerk na zes minuten gestaakt. Het restant wordt dinsdag zonder publiek gespeeld.

2 uur geleden
Ajax vergoedt supporters na gestaakte wedstrijd tegen Groningen

AMSTERDAM (ANP) - Ajax gaat de supporters die zondag aanwezig waren bij de gestaakte wedstrijd tegen FC Groningen vergoeden. Dat meldt algemeen directeur Menno Geelen in een interview op de website van Ajax. Het duel werd na zes minuten gestaakt omdat fans van de harde kern (F-Side) van de thuisploeg twee keer heel veel vuurwerk afstaken voor een overleden medesupporter.

3 uur geleden
Nijhuis leidt ook restant gestaakt duel tussen Ajax en Groningen

ZEIST (ANP) - Scheidsrechter Bas Nijhuis leidt dinsdag ook het restant van de gestaakte wedstrijd tussen Ajax en FC Groningen. Dat meldt de KNVB.

3 uur geleden
Bonmatí breekt kuitbeen en staat maanden aan de kant

MADRID (ANP/RTR) - Voetbalster Aitana Bonmatí staat voor langere tijd aan de kant. De international van Spanje heeft op een training haar linkerkuitbeen gebroken, meldt de Spaanse voetbalbond.

5 uur geleden