Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjevrouwen denken Spanje nu beter aan te kunnen dan op WK

Oranjevrouwen denken Spanje nu beter aan te kunnen dan op WK

MARBELLA (ANP) - De voetbalsters van Oranje denken Spanje in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen beter aan te kunnen dan afgelopen zomer tijdens het WK in Nieuw-Zeeland. Toen was Spanje op weg naar de wereldtitel de beste in de kwartfinale (2-1 na verlenging). Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt dat de ploeg van bondscoach Andries Jonker sindsdien met name in balbezit is gegroeid. "We speelden de bal toen vaak niet naar de juiste kleur, maar daar hebben we nu stappen in gezet."

Met name in het eerste deel van de kwartfinale was het voornamelijk Spanje dat kansen kreeg. De 'Leeuwinnen' bleven echter in de wedstrijd en sleepten er in de blessuretijd toch nog een verlenging uit in Wellington, waarin invalster Salma Paralluelo het winnende doelpunt maakte. Door Engeland te verslaan in de finale kroonde Spanje zich uiteindelijk tot wereldkampioen.

Ajax-verdedigster Spitse zegt, via een videoverbinding vanuit het trainingskamp in Marbella, dat het team die wedstrijd inmiddels heeft geanalyseerd. "Met het vele balverlies brachten wij Spanje toen in hun kracht. Wij moeten ervoor gaan zorgen dat zij nu achter ons gaan aanlopen, en dat kunnen wij ook. Gezien de wedstrijden die wij in de Nations League hebben gespeeld, vind ik niet dat wij onszelf moeten neerzetten als de underdog. Wij zijn nu ook weer wat fitter dan afgelopen zomer."

Halve finale

Door eerste te worden in een groep met Engeland, België en Schotland staat Oranje nu in de halve finale van de Nations League. Daarin neemt de ploeg van Jonker het vrijdag in Sevilla op tegen de wereldkampioen. De winnaar plaatst zich voor de finale én de Olympische Spelen. De verliezer moet hopen dat het al geplaatste Frankrijk wint van Duitsland. In dat geval volgt volgende week woensdag een laatste kans op een olympisch ticket.

De in Spanje opgegroeide middenveldster Damaris Egurrola, dochter van een Nederlandse moeder, heeft de afgelopen maanden de wedstrijden van het Spaanse elftal nauwlettend gevolgd. "Ze staan er nu heel anders voor dan toen. Ze hebben de afgelopen wedstrijden veel meer tegendoelpunten gekregen, doordat ze achterin kwetsbaarder zijn door het gemis van meerdere speelsters. Ik denk dat dat het belangrijkste verschil is. En ik voel juist, ook bij de andere meiden, dat wij er zelf goed voor staan."

Meer uit Voetbal

Real Betis verliest in aanloop naar duel met Feyenoord bij Alavés

VITORIA-GASTEIZ (ANP) - Real Betis heeft vier dagen voor het Europa League-duel met Feyenoord niet kunnen winnen bij Deportivo Alavés. De ploeg van trainer Manuel Pellegrini verloor de uitwedstrijd met 2-1.

20 uur geleden
AS Roma speelt met Malen gelijk in topper tegen AC Milan

ROME (ANP) - Donyell Malen heeft met AS Roma genoegen moeten nemen met een punt in de topper tegen AC Milan. Het duel in het Stadio Olimpico eindigde in 1-1. Het is voor Roma pas het eerste gelijkspel in 22 wedstrijden in de Serie A.

21 uur geleden
Watanabe houdt enkelblessure over aan duel met Heracles

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoorder Tsuyoshi Watanabe heeft aan de thuiswedstrijd tegen Heracles Almelo een enkelblessure overgehouden. Dat vertelde trainer Robin van Persie op een persconferentie in De Kuip.

1 dag geleden
ManUnited maakt einde aan ongeslagen reeks koploper Arsenal

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft thuis tegen Manchester United zijn eerste wedstrijd sinds begin december verloren. De formatie van interim-coach Michael Carrick won in Londen met 3-2. Het was de eerste nederlaag voor Arsenal na een ongeslagen reeks van twaalf duels in alle competities.

1 dag geleden
FC Utrecht kan tegen Sparta geen einde maken aan negatieve reeks

UTRECHT (ANP) - Ron Jans is er opnieuw niet in geslaagd de negatieve reeks met FC Utrecht te doorbreken. De coach zag zijn elftal in De Galgenwaard met 1-0 verliezen van Sparta Rotterdam. FC Utrecht wist slechts vier van de laatste 24 officiële wedstrijden te winnen en is gezakt naar de elfde plek in de Eredivisie. Sparta steeg naar de zesde plaats.

1 dag geleden
Feyenoord wint met nieuweling Deijl wel van Heracles Almelo

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie een slechte serie resultaten beëindigd met een overwinning op Heracles Almelo. De Rotterdammers waren in De Kuip met 4-2 te sterk voor de hekkensluiter, die onder leiding van trainer Ernest Faber de vierde achtereenvolgende nederlaag leed. Feyenoord nam de tweede plaats over van Ajax en heeft 14 punten minder dan koploper PSV.

1 dag geleden
Feyenoord boekt tegen Heracles eerste competitiezege dit jaar

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord heeft in de Eredivisie voor het eerst sinds begin december weer gewonnen. Het elftal van trainer Robin van Persie rekende in De Kuip af met hekkensluiter Heracles Almelo: 4-2.

1 dag geleden