Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjeturnsters uiten onvrede richting turnbond KNGU

Oranjeturnsters uiten onvrede richting turnbond KNGU

AMSTERDAM (ANP) - Turnsters Lieke Wevers, Tisha Volleman en Naomi Visser hebben hun onvrede geuit over de huidige stand van zaken in het Nederlandse topturnen. In een interview met de NOS geeft het drietal aan dat de turnsters van de nationale selectie zich tijdens de turncrisis niet gehoord hebben gevoeld door de leiding van gymnastiekunie KNGU.

"Er zijn veel besluiten óver ons genomen, maar niet mét ons. Ik denk dat er heel veel pijn zit in onze ploeg", zegt Volleman bij de NOS. Zo legde de KNGU in de zomer van 2020 het topsportprogramma voor de vrouwen tijdelijk stil vanwege de stroom aan beschuldigingen aan het adres van diverse trainers die bij de bond in dienst waren. De voorbereiding op de Olympische Spelen werd voor de turnsters bemoeilijkt omdat hun coaches onderwerp werden van een onderzoek naar grensoverschrijdend gedrag en niet mee mochten naar Tokio. Het Instituut Sportrechtspraak spreekt zich binnenkort uit in een zaak rond Vincent Wevers, vader en coach van Lieke en Sanne Wevers.

"Heel vaak hebben we individueel en als groep aangegeven dat het anders moest, dat het anders kon. Maar er was een groter belang en dat was groter dan onze groep. Je moet de slachtoffers van de misstanden helpen, maar ook de huidige groep topsporters," vervolgt Volleman.

Tekort gedaan

Wevers sluit zich daarbij aan. "De directie en het bestuur heeft onvoldoende voor ons gestaan. Het heeft in ieder geval de topsport niet als prioriteit gesteld. Ik vind dat de topsportgeneratie van nu enorm tekort is gedaan en dat er dromen zijn verwoest."

Visser erkent dat de afgelopen periode moeilijk is geweest. "Turnen blijft mooi, daarom houd je het vol. Maar of het leuk en makkelijk is, is wat anders", zegt Visser. "Ik denk dat wij als huidige sporters ook gewoon gehoord willen worden".

Bij de turnbond voltrekt zich ondertussen een leegloop: directeur Marieke van der Plas vertrekt per 1 mei en technisch directeur Mark Meijer stapte eerder al op. Hij wordt vanaf 1 mei vervangen door Jeroen van Leeuwen, die momenteel actief is als directielid en operationeel manager bij PEC Zwolle.

Geen bondscoach

Sinds het vertrek van oud-bondscoach Gerben Wiersma in 2021 is er bovendien nog geen bondscoach. Volgens de turnsters is de huidige situatie 'uitzichtloos' en leidt het tot veel onzekerheid.

Turnbond KNGU reageerde bij de NOS schriftelijk op de uitspraken van de Oranjeturnsters en zegt zich niet te herkennen in het geschetste beeld. "De noodzakelijke cultuurverandering binnen de gymsport liet geen ruimte voor 'twee schaakborden'."

Meer uit Sport

Handbalster Van Wetering: konden tegen Egypte dingen uitproberen

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).

2 uur geleden
Handbalsters plaatsen zich voor hoofdronde WK na zege op Egypte

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.

3 uur geleden
Bol verliest verkiezing wereldatlete van McLaughlin-Levrone

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.

4 uur geleden
Verstappen: op strategie gewonnen in Qatar, niet op snelheid

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.

4 uur geleden
Norris valt McLaren niet af na verkeerd besluit over pitstop

LUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.

6 uur geleden
Verstappen noemt onverwachte overwinning in Qatar 'ongelooflijk'

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen sprak na zijn spectaculaire zege in de Grote Prijs van Qatar van een ongelooflijke overwinning. "We namen de juiste beslissing door een pitstop te maken met de safetycar in de baan. Het was echt een sterke race in een best wel lastig weekend voor ons", zei de coureur van Red Bull in het flashinterview op de baan. "Ik ben heel blij met deze overwinning en ik doe inderdaad nog mee om de titel. Alles is nog mogelijk. We zullen zien, ik maak me er nu nog niet druk om."

6 uur geleden
Verstappen vergroot kans op vijfde wereldtitel met zege in Qatar

LUSAIL (ANP) - Max Verstappen heeft dankzij meesterlijk rijden de Grote Prijs van Qatar gewonnen en daarmee de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 ongemeen spannend gemaakt. Het kampioenschap wordt nu beslist in de slotrace over een week in Abu Dhabi.

7 uur geleden