Oranjespeler Memphis Depay veroorzaakt run op witte zweetbanden
DEN HAAG (ANP) - De nieuwe look van Oranjespeler Memphis Depay veroorzaakt een run op witte zweetbanden. Uit een rondgang langs winkels die zweetbanden verkopen, komt naar voren dat er de afgelopen dagen veel meer zijn verkocht dan normaal.
Zo heeft Feestwinkel.nl "tussen de twee- en driehonderd" witte zweetbanden verkocht sinds de aanvaller van het Nederlands elftal er afgelopen donderdag voor het eerst eentje droeg tijdens het oefenduel met Canada. "We zijn er helemaal doorheen", zegt eigenaar Johan de Jong. "Normaal gesproken verkopen we ze amper, alleen voor een verkleedfeestje." De Jong was net in overleg om te kijken waar hij nog nieuwe voorraad vandaan kan halen. "We kunnen ze nergens meer bestellen, de leverancier heeft ook niks meer."
Ook Intersport ziet een run op de zweetbanden. "Dit weekend waren ze opeens uitverkocht", zegt een woordvoerder. Normaal verkopen ze er honderd tot honderdvijftig per week, nu zien ze een vertienvoudiging van de vraag. Met name de witte zijn populair, maar ook de oranje variant gaat hard. De winkel heeft op de populariteit ingespeeld en extra ingekocht. "Vandaag staan er als het goed is een paar pallets met hoofdbanden op de stoep. Ik verwacht dat we een groot deel voor de eerste EK-wedstrijd kwijt zijn."
Commotie
Op de website van Carnavalskleding.nl is de witte set zweetbandjes sinds dinsdagochtend uitverkocht. "Wat we normaal gesproken in ongeveer een maand verkopen (carnaval uitgezonderd) is gister(avond) in een dag besteld. We hadden slechts 26 stuks op voorraad", laat mede-eigenaar Melle Schepers weten. "Mocht Memphis een volgend voetbaltoernooi weer met een nieuw modegadget komen, dan ontvangen we van hem graag een belletje zodat we er rekening mee kunnen houden in onze voorraad."
De zweetband om het hoofd van Depay veroorzaakte veel commotie. Bondscoach Ronald Koeman gaf aan dat hij het niet prettig vond dat hij erdoor werd verrast, maar dat na een gesprek met de voetballer de zweetband geen issue meer is. De voetballer droeg de band maandagavond weer tijdens de uitzwaaiwedstrijd tegen IJsland.
Bij de NOS zei hij de ophef erover niet te begrijpen. "Het helpt wel met zweet", reageerde de voetballer. "Daarom heet het ook een zweetband. Het staat me mooi, mijn vriendin vindt het mooi staan bij me. Een nieuwe look. Who cares, ik voel me er goed bij."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in Londen niet kunnen stunten tegen Crystal Palace in de derde speelronde van de Conference League. De nummer 9 van de Premier League was te sterk voor de nummer 3 van de Eredivisie: 3-1. De Alkmaarders blijven dankzij de eerdere zege op Slovan Bratislava op 3 punten staan en zakken weg in de stand. Crystal Palace is op 6 punten gekomen en klimt juist omhoog.
1 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Feyenoord heeft de derde nederlaag in vier duels in de Europa League geleden. De club verloor de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart door doelpunten van Bilal El Khannouss en Deniz Undav in de slotfase (2-0).
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Voormalig Ajax-trainer Francesco Farioli wilde donderdagavond niets kwijt over de situatie bij zijn oude werkgever. Dat zei de Italiaan bij de persconferentie na afloop van de Europa League-wedstrijd tegen FC Utrecht met zijn huidige club FC Porto die eindigde in 1-1.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft na vier duels voor het eerst een punt overgehouden aan een Europa League-wedstrijd. Tegen het FC Porto van trainer Francesco Farioli werd het in een uitverkochte Galgenwaard 1-1. Utrecht-keeper Vasilis Barkas moest in de 66e minuut na de gelijkmaker met een rode kaart het veld verlaten na een opstootje met doelpuntenmaker Borja Sainz.
3 uur geledenSALZBURG (ANP) - Go Ahead Eagles heeft niet opnieuw gestunt in de Europa League. De laatste winnaar van de KNVB-beker verloor het uitduel met RB Salzburg (2-0) na een goede eerste helft en een minder optreden na rust .
3 uur geledenSTUTTGART (ANP) - Gonçalo Borges begint om 21.00 uur met Feyenoord aan de uitwedstrijd tegen VfB Stuttgart in de Europa League. De linksbuiten vormt een voorhoede met Ayase Ueda en Anis Hadj Moussa.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Alex Kroes vertrekt ook bij Ajax als de gewenste opvolger van de ontslagen John Heitinga alleen naar Amsterdam komt als de technisch directeur blijft. "Ik werd vanochtend met het gevoel wakker dat ik mijn functie ter beschikking moest stellen", vertelt hij in een gesprek met een aantal vaste volgers van de club uit de hoofdstad. "Ik voel me verantwoordelijk voor de staf en de spelers, maar doe alles met de mensen om me heen. Maar mijn gevoel is dat ik dit moest doen."
5 uur geleden