Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjekoorts blijft nog uit ondanks bereiken kwartfinale WK

Oranjekoorts blijft nog uit ondanks bereiken kwartfinale WK

DEN HAAG (ANP) - De voetbalsters van Oranje houden last van hun speeltijden op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Vooral daardoor komen Oranjegetinte reclames en acties vanuit winkeliers nog niet van de grond, ondanks het feit dat de ploeg van bondscoach Andries Jonker is doorgedrongen tot de kwartfinales. De verwachting is dat de Oranjekoorts stijgt als de 'Leeuwinnen' vrijdag in alle vroegte ook van Spanje winnen.

Steeds meer Nederlanders zetten de televisie aan voor de duels van de voetbalsters. In de nacht van zaterdag op zondag keken ruim 660.000 mensen op NPO1 naar de achtste finale tegen Zuid-Afrika. Naar de groepswedstrijd van de Leeuwinnen tegen de VS, het enige eerdere duel dat de voetbalsters in de Nederlandse nacht speelden, keken nog een kleine 400.000 mensen. Voetbalbond KNVB had op lagere kijkcijfers gerekend.

Het leidt er nog niet toe dat bedrijven ook meer reclamezendtijd op televisie inkopen rondom de kwartfinale van vrijdag om 03.00 uur Nederlandse tijd. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de publieke omroep verkoopt, verwacht wel dat de interesse toeneemt als de voetbalsters de halve finale of finale halen. Die wedstrijden zijn overdag in Nederland.

Sociale media

Tv-marketingorganisatie Screenforce onderschrijft het beeld van Ster. Directeur Michel van der Voort voegt toe dat "inhaken op een WK of EK lange voorbereidingstijd kost" en dat "adverteerders dat voor zo’n korte termijn nog lastig kunnen realiseren".

De KNVB denkt dat bedrijven de komende dagen wel meer op de Oranjekoorts gaan inspelen, maar dan vooral via sociale media. Juist omdat er geen tijd meer is voor een televisiereclame en de doelgroep online ook goed bereikt kan worden, zegt Dennis Hogenboom, KNVB-manager partnerships. Bedrijven die reclames rondom de voetbalsters hebben zijn onder meer ING, Albert Heijn en KPN. Van hen heeft volgens Hogenboom alleen ING nadrukkelijk commercials op televisie.

Hebbedingetjes

Ook in de winkelstraat is nog nauwelijks te zien dat er een WK voetbal bezig is. Winkeliersvereniging INretail wijt dit aan de ongunstige speeltijden. "Het ligt wel in een lijn, want voor het afgelopen WK voor mannen was er ook al minder aandacht vanuit winkeliers", zegt Jeroen van Dijken, directeur belangen en beleid. Dit kwam toen doordat het toernooi in Qatar was en er zorgen waren over de mensenrechten in het land.

Ook INretail verwacht dat winkeliers wel meegaan in de Oranjekoorts als de voetbalsters bij de laatste vier komen. Winkels komen dan met aanbiedingen voor bijvoorbeeld televisies en oranje hebbedingetjes, verwacht Van Dijken.

Meer uit Voetbal

De Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal bij KNVB

ZEIST (ANP) - Nigel de Jong wil nog vier jaar door als directeur topvoetbal van de KNVB. "Ik ga ervan uit dat de KNVB mij ook wil houden", zegt de 81-voudig international van het Nederlands elftal. "We zijn in gesprek met elkaar en het gaat de goede kant op. Ik ben tevreden hoe ik hier kan werken en zie voldoende uitdagingen."

9 uur geleden
FIFA maakt schorsing Prestianni om racisme wereldwijd

ZÜRICH (ANP/RTR) - De FIFA heeft de Europese schorsing van de Argentijnse voetballer Gianluca Prestianni uitgebreid naar een wereldwijde. De international dreigt hierdoor de eerste twee wedstrijden van zijn land op het komende WK te missen.

14 uur geleden
FIFA-baas Infantino noemt peperdure WK-tickets 'marktconform'

BEVERLY HILLS (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van wereldbond FIFA rechtvaardigt de torenhoge prijzen voor toegangskaarten bij het komende WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "We moeten naar de markt kijken en we bevinden ons in een wereld waarin de entertainmentmarkt zich het meest heeft ontwikkeld. Dus moeten we marktconforme tarieven hanteren", zei de FIFA-baas bij een conferentie in Beverly Hills.

19 uur geleden
Arsenal bereikt finale Champions League door zege op Atlético

LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.

1 dag geleden
International Simons geopereerd aan rechterknie

LONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.

1 dag geleden
Willem II wint eerste duel met RKC Waalwijk in play-offs met 1-0

WAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.

1 dag geleden
NAC Breda accepteert uitspraak en ziet af van verdere procedures

BREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.

1 dag geleden