Oranjekoorts blijft nog uit ondanks bereiken kwartfinale WK
DEN HAAG (ANP) - De voetbalsters van Oranje houden last van hun speeltijden op het WK in Australië en Nieuw-Zeeland. Vooral daardoor komen Oranjegetinte reclames en acties vanuit winkeliers nog niet van de grond, ondanks het feit dat de ploeg van bondscoach Andries Jonker is doorgedrongen tot de kwartfinales. De verwachting is dat de Oranjekoorts stijgt als de 'Leeuwinnen' vrijdag in alle vroegte ook van Spanje winnen.
Steeds meer Nederlanders zetten de televisie aan voor de duels van de voetbalsters. In de nacht van zaterdag op zondag keken ruim 660.000 mensen op NPO1 naar de achtste finale tegen Zuid-Afrika. Naar de groepswedstrijd van de Leeuwinnen tegen de VS, het enige eerdere duel dat de voetbalsters in de Nederlandse nacht speelden, keken nog een kleine 400.000 mensen. Voetbalbond KNVB had op lagere kijkcijfers gerekend.
Het leidt er nog niet toe dat bedrijven ook meer reclamezendtijd op televisie inkopen rondom de kwartfinale van vrijdag om 03.00 uur Nederlandse tijd. De Stichting Etherreclame (Ster), die de reclameruimte voor de publieke omroep verkoopt, verwacht wel dat de interesse toeneemt als de voetbalsters de halve finale of finale halen. Die wedstrijden zijn overdag in Nederland.
Sociale media
Tv-marketingorganisatie Screenforce onderschrijft het beeld van Ster. Directeur Michel van der Voort voegt toe dat "inhaken op een WK of EK lange voorbereidingstijd kost" en dat "adverteerders dat voor zo’n korte termijn nog lastig kunnen realiseren".
De KNVB denkt dat bedrijven de komende dagen wel meer op de Oranjekoorts gaan inspelen, maar dan vooral via sociale media. Juist omdat er geen tijd meer is voor een televisiereclame en de doelgroep online ook goed bereikt kan worden, zegt Dennis Hogenboom, KNVB-manager partnerships. Bedrijven die reclames rondom de voetbalsters hebben zijn onder meer ING, Albert Heijn en KPN. Van hen heeft volgens Hogenboom alleen ING nadrukkelijk commercials op televisie.
Hebbedingetjes
Ook in de winkelstraat is nog nauwelijks te zien dat er een WK voetbal bezig is. Winkeliersvereniging INretail wijt dit aan de ongunstige speeltijden. "Het ligt wel in een lijn, want voor het afgelopen WK voor mannen was er ook al minder aandacht vanuit winkeliers", zegt Jeroen van Dijken, directeur belangen en beleid. Dit kwam toen doordat het toernooi in Qatar was en er zorgen waren over de mensenrechten in het land.
Ook INretail verwacht dat winkeliers wel meegaan in de Oranjekoorts als de voetbalsters bij de laatste vier komen. Winkels komen dan met aanbiedingen voor bijvoorbeeld televisies en oranje hebbedingetjes, verwacht Van Dijken.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
15 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
1 dag geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
1 dag geleden