Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans vermaken zich met muziek en bier in zonnig Berlijn

Oranjefans vermaken zich met muziek en bier in zonnig Berlijn

BERLIJN (ANP) - Nederlandse supporters bereiden zich in Berlijn voor op de laatste groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Oostenrijk. Ruim vier uur voor het begin van het duel hebben duizenden fans bezit genomen van de pleinen en straten in de Duitse hoofdstad.

Op de Kurfürstendamm zitten groepjes supporters van beide landen door elkaar op de terrassen. "En wie niet springt, komt uit Tirol", zingen de Oranjefans. Het bier vloeit rijkelijk. In tegenstelling tot de vorige twee pouleduels, in Hamburg en Leipzig, zijn de weersomstandigheden veel beter. De zon schijnt volop.

In Berlijn zijn twee fanzones ingericht. Nederlandse supporters kunnen terecht in de fanzone van de UEFA bij de Brandenburger Tor, waar Frans Duijts, Bizzey, Sjaak, Kris Kross Amsterdam en Outsiders optreden. De officiële Oranje Fanzone bevindt zich op de Hammarskjöldplatz, met optredens van dj's Mara Wells en Ruud. De fanmars naar het stadion start om 14.30 uur vanaf de Oranje Fanzone.

Zo'n 40.000 supporters

De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters in Berlijn zijn. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje voor het duel in het Olympiastadion, dat dinsdag om 18.00 uur begint.

Harry uit Boxtel bevindt zich met een groepje vrienden op een van de terrassen op de Kurfürstendamm. De 60-jarige Oranjefan leeft ontspannen toe naar het duel met Oostenrijk. "We zijn al geplaatst, dus we kunnen redelijk relaxed kijken. Ik vind het niet erg als Oranje als tweede eindigt, want dan gaan we naar Düsseldorf. Hoe verder Oranje komt, hoe meer vakantiedagen het mij kost. Dat heb ik er graag voor over."

EK 1988

Oranje speelde precies 36 jaar geleden de gewonnen EK-finale tegen de toenmalige Sovjet-Unie. "Daar was ik bij toen. Het doelpunt van Marco van Basten heb ik nog steeds op mijn netvlies staan", aldus Harry, die zich goed heeft ingesmeerd tegen de zon. "Gelukkig heeft mijn vrouw daar aan gedacht. Eindelijk een beetje zon, daar hebben we lang op moeten wachten."

Meer uit Binnenland

Protest tegen asiel in Apeldoorn houdt aan, handvol aanhoudingen

APELDOORN (ANP) - Tegenstanders van een geplande noodopvang voor 240 asielzoekers in Apeldoorn, zetten hun protesten voort. Ook maandagavond gingen enkele betogers volgens de politie over de schreef. Het bleef bij vier aanhoudingen, het laagste aantal van de afgelopen dagen. Ook voor dinsdagavond "houden gemeente en politie rekening met een demonstratie", laten de instanties weten.

22 minuten geleden
Universiteiten schakelen Canvas weer in na deal maker met hackers

DEN HAAG (ANP) - Studenten en docenten van Nederlandse universiteiten kunnen weer gebruikmaken van de onderwijssoftware Canvas. De instellingen schakelen het platform weer in, nu de makers ervan een akkoord hebben gesloten met de cybercriminelen die waren binnengedrongen in het systeem. De hackers beloven dat ze de gestolen gegevens teruggeven. De ontwikkelaar, Instructure, meldt niet hoeveel losgeld daarvoor is betaald.

37 minuten geleden
Eerste asielzoekers aangekomen in gemeentehuis Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht zijn dinsdag aan het einde van de ochtend de eerste asielzoekers in het gemeentehuis van Wijdemeren aangekomen, meldt de gemeente. Het is een noodopvanglocatie waar uiteindelijk zeventig mensen terecht kunnen. Demonstraties daartegen mondden de afgelopen weken uit in rellen. Zorgen om veiligheid is een van de redenen dat Wijdemeren de aankomst niet vooraf aankondigde.

1 uur geleden
Advocatenkantoor moet miljoenenvergoeding betalen aan dj Tiësto

AMSTERDAM (ANP) - Het gerechtshof in Amsterdam heeft dj Tiësto dinsdag in hoger beroep in het gelijk gesteld in een rechtszaak die hij had aangespannen tegen een Amerikaans advocatenkantoor wegens onjuist fiscaal advies. Advocatenkantoor Greenberg Traurig moet de Nederlandse dj, die eigenlijk Tijs Verwest heet, daarom een schadevergoeding betalen van bijna 17 miljoen euro. Ook de proceskosten van in totaal bijna 35.000 euro zijn voor rekening van het advocatenkantoor.

2 uur geleden
Politie neemt recordaantal verboden wapens af van minderjarigen

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft het afgelopen jaar een recordaantal van meer dan 2300 verboden wapens in beslag genomen bij minderjarige jongeren. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de politie, die eerder dinsdag gepubliceerd werden door Mick van Wely Crime Station. Het betrof in de meeste gevallen steekwapens, namelijk 947, maar ook vuurwapens of onderdelen daarvan, 442. De politie maakt zich zorgen over deze ontwikkeling. "Wapenbezit onder jongeren verdient volle aandacht", aldus Martin Sitalsing, portefeuillehouder Zorg en Veiligheid bij de politie.

2 uur geleden
In 2025 meeste klachten Stichting Reclame Code over Walibispotje

AMSTERDAM (ANP) - De Stichting Reclame Code (SRC) ontving in 2025 de meeste klachten over een reclamespotje van pretpark Walibi voor hun jaarlijkse Fright Nights. Over het spotje kwamen 889 klachten binnen. In totaal kreeg de stichting vorig jaar 6611 klachten.

4 uur geleden
Zedenverdachte Jan B. gaat naar Pieter Baan Centrum

AMSTERDAM (ANP) - Jan B., de verdachte in een zedenzaak met zeker vier kinderen, wordt opgenomen in het Pieter Baan Centrum. Dat bleek dinsdag in de rechtbank in Amsterdam.

5 uur geleden