Oranjefans vermaken zich met muziek en bier in zonnig Berlijn
BERLIJN (ANP) - Nederlandse supporters bereiden zich in Berlijn voor op de laatste groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Oostenrijk. Ruim vier uur voor het begin van het duel hebben duizenden fans bezit genomen van de pleinen en straten in de Duitse hoofdstad.
Op de Kurfürstendamm zitten groepjes supporters van beide landen door elkaar op de terrassen. "En wie niet springt, komt uit Tirol", zingen de Oranjefans. Het bier vloeit rijkelijk. In tegenstelling tot de vorige twee pouleduels, in Hamburg en Leipzig, zijn de weersomstandigheden veel beter. De zon schijnt volop.
In Berlijn zijn twee fanzones ingericht. Nederlandse supporters kunnen terecht in de fanzone van de UEFA bij de Brandenburger Tor, waar Frans Duijts, Bizzey, Sjaak, Kris Kross Amsterdam en Outsiders optreden. De officiële Oranje Fanzone bevindt zich op de Hammarskjöldplatz, met optredens van dj's Mara Wells en Ruud. De fanmars naar het stadion start om 14.30 uur vanaf de Oranje Fanzone.
Zo'n 40.000 supporters
De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters in Berlijn zijn. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje voor het duel in het Olympiastadion, dat dinsdag om 18.00 uur begint.
Harry uit Boxtel bevindt zich met een groepje vrienden op een van de terrassen op de Kurfürstendamm. De 60-jarige Oranjefan leeft ontspannen toe naar het duel met Oostenrijk. "We zijn al geplaatst, dus we kunnen redelijk relaxed kijken. Ik vind het niet erg als Oranje als tweede eindigt, want dan gaan we naar Düsseldorf. Hoe verder Oranje komt, hoe meer vakantiedagen het mij kost. Dat heb ik er graag voor over."
EK 1988
Oranje speelde precies 36 jaar geleden de gewonnen EK-finale tegen de toenmalige Sovjet-Unie. "Daar was ik bij toen. Het doelpunt van Marco van Basten heb ik nog steeds op mijn netvlies staan", aldus Harry, die zich goed heeft ingesmeerd tegen de zon. "Gelukkig heeft mijn vrouw daar aan gedacht. Eindelijk een beetje zon, daar hebben we lang op moeten wachten."
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Er was afgelopen jaar meer geweld tegen agenten en het gebruikte geweld was heftiger, concludeert de politie na de publicatie van cijfers over het afgelopen jaar. De politie telde vorig jaar 12.896 geweldsincidenten tegen politiemensen. In 2024 waren dat er 12.543.
58 minuten geledenKESSEL (ANP) - De natuurbrand die donderdagochtend uitbrak aan de Venneweg in het Noord-Limburgse Kessel is onder controle. Dat meldt de veiligheidsregio Limburg-Noord in de nacht van donderdag op vrijdag. De brandweer is nog wel enige tijd bezig met nablussen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Twee pelotons uit Frankrijk en Duitsland komen Nederland helpen met het bestrijden van natuurbranden. Dat zegt Anton Slofstra, commandant Brandweer Nederland, op Radio 1. In totaal zijn dat acht voertuigen die speciaal voor natuurbranden bedoeld zijn en bijbehorende bemensing en commandovoering. Ook krijgt Nederland een helikopter te leen, waar een grote waterzak onder kan worden gehangen.
6 uur geledenGORINCHEM (ANP) - In de rapporten van de leden van 24 stembureaus zijn bij de herverkiezingen van woensdag in Gorinchem geen bijzonderheden gemeld. Ditmaal zijn er iets meer volmachten uitgegeven. Dat zou kunnen komen door de meivakantie.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Natuurmonumenten maakt zich "ernstig zorgen" om de natuur vanwege de grote branden deze week. Dat zei lobbyist Nelleke Hijmans van de organisatie donderdagavond in talkshow Eva.
7 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - De brand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is omsingeld en breidt zich naar verwachting niet meer uit. Dat meldt de veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De brandweer zal zeker tot middernacht bezig zijn met blussen. Het gebied is nog afgezet.
7 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - De medische toestand van Mark Buijs, de burgemeester van Roosendaal, is licht verbeterd maar er is nog veel onduidelijk. Dat schrijft de gemeente op haar website. Naar verwachting gaat zijn herstel een lange tijd duren.
8 uur geleden