Oranjefans vermaken zich met muziek en bier in zonnig Berlijn
BERLIJN (ANP) - Nederlandse supporters bereiden zich in Berlijn voor op de laatste groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Oostenrijk. Ruim vier uur voor het begin van het duel hebben duizenden fans bezit genomen van de pleinen en straten in de Duitse hoofdstad.
Op de Kurfürstendamm zitten groepjes supporters van beide landen door elkaar op de terrassen. "En wie niet springt, komt uit Tirol", zingen de Oranjefans. Het bier vloeit rijkelijk. In tegenstelling tot de vorige twee pouleduels, in Hamburg en Leipzig, zijn de weersomstandigheden veel beter. De zon schijnt volop.
In Berlijn zijn twee fanzones ingericht. Nederlandse supporters kunnen terecht in de fanzone van de UEFA bij de Brandenburger Tor, waar Frans Duijts, Bizzey, Sjaak, Kris Kross Amsterdam en Outsiders optreden. De officiële Oranje Fanzone bevindt zich op de Hammarskjöldplatz, met optredens van dj's Mara Wells en Ruud. De fanmars naar het stadion start om 14.30 uur vanaf de Oranje Fanzone.
Zo'n 40.000 supporters
De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters in Berlijn zijn. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje voor het duel in het Olympiastadion, dat dinsdag om 18.00 uur begint.
Harry uit Boxtel bevindt zich met een groepje vrienden op een van de terrassen op de Kurfürstendamm. De 60-jarige Oranjefan leeft ontspannen toe naar het duel met Oostenrijk. "We zijn al geplaatst, dus we kunnen redelijk relaxed kijken. Ik vind het niet erg als Oranje als tweede eindigt, want dan gaan we naar Düsseldorf. Hoe verder Oranje komt, hoe meer vakantiedagen het mij kost. Dat heb ik er graag voor over."
EK 1988
Oranje speelde precies 36 jaar geleden de gewonnen EK-finale tegen de toenmalige Sovjet-Unie. "Daar was ik bij toen. Het doelpunt van Marco van Basten heb ik nog steeds op mijn netvlies staan", aldus Harry, die zich goed heeft ingesmeerd tegen de zon. "Gelukkig heeft mijn vrouw daar aan gedacht. Eindelijk een beetje zon, daar hebben we lang op moeten wachten."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft drie mannen opgepakt die verdacht worden van betrokkenheid bij de explosie bij een synagoge in Rotterdam en het voorbereiden van een explosie bij een synagoge in Heemstede. Dit meldt het Openbaar Ministerie, dat geen mededelingen doet over de vermoedelijke rol van de nu aangehouden mannen.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil de politie meer mogelijkheden geven om in openbare informatie op sociale media en andere onlineplatforms informatie te verzamelen om verstoringen van de openbare orde te voorkomen. Een wetsvoorstel daartoe is vrijdag door de ministerraad goedgekeurd. Het moet ervoor zorgen dat de politie tijdig kan ingrijpen.
5 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) heeft afgelopen jaar bijna 640 miljoen euro aan schadevergoedingen uitgekeerd in het aardbevingsgebied, iets minder dan in 2024. Toen keerde het instituut ruim 645 miljoen uit, meer dan het dubbele van het jaar daarvoor.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak is zeer kritisch over het wetsvoorstel om gezichtsbedekkende kleding bij demonstraties strafbaar te stellen. De strafbaarstelling staat "op gespannen voet" met het demonstratierecht, stelt de raad.
7 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - De Veiligheidsregio Midden- en West-Brabant is onduidelijk over het aantal slachtoffers van het ongeluk met de gasfles bij een school in Oosterhout. Eerder zei de veiligheidsregio dat er zo'n vijf slachtoffers waren gevallen, later ging het om zeven mensen en nu blijken het er toch weer vijf.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 18-jarige verdachte uit Rijswijk zit niet langer vast in de zaak over de doodgestoken 16-jarige jongen in Den Hoorn. Het gerechtshof in Den Haag heeft zijn voorarrest opgeheven, omdat er aanwijzingen zijn dat de verdachte uit zelfverdediging heeft gestoken. Dit meldt zijn advocaat Peter Plasman. Het Openbaar Ministerie bevestigt de vrijlating.
8 uur geledenOOSTERHOUT (ANP) - Door het ongeluk met een gasfles bij een praktijkschool aan de Nassaustraat in Oosterhout zijn zeven mensen gewond geraakt, meldt de veiligheidsregio. Het gaat om vier tieners en drie volwassenen. Een van de minderjarigen moest naar het ziekenhuis.
9 uur geleden