Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans vermaken zich met muziek en bier in zonnig Berlijn

Oranjefans vermaken zich met muziek en bier in zonnig Berlijn

BERLIJN (ANP) - Nederlandse supporters bereiden zich in Berlijn voor op de laatste groepswedstrijd van Oranje op het EK tegen Oostenrijk. Ruim vier uur voor het begin van het duel hebben duizenden fans bezit genomen van de pleinen en straten in de Duitse hoofdstad.

Op de Kurfürstendamm zitten groepjes supporters van beide landen door elkaar op de terrassen. "En wie niet springt, komt uit Tirol", zingen de Oranjefans. Het bier vloeit rijkelijk. In tegenstelling tot de vorige twee pouleduels, in Hamburg en Leipzig, zijn de weersomstandigheden veel beter. De zon schijnt volop.

In Berlijn zijn twee fanzones ingericht. Nederlandse supporters kunnen terecht in de fanzone van de UEFA bij de Brandenburger Tor, waar Frans Duijts, Bizzey, Sjaak, Kris Kross Amsterdam en Outsiders optreden. De officiële Oranje Fanzone bevindt zich op de Hammarskjöldplatz, met optredens van dj's Mara Wells en Ruud. De fanmars naar het stadion start om 14.30 uur vanaf de Oranje Fanzone.

Zo'n 40.000 supporters

De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters in Berlijn zijn. Minimaal 15.000 fans hebben een kaartje voor het duel in het Olympiastadion, dat dinsdag om 18.00 uur begint.

Harry uit Boxtel bevindt zich met een groepje vrienden op een van de terrassen op de Kurfürstendamm. De 60-jarige Oranjefan leeft ontspannen toe naar het duel met Oostenrijk. "We zijn al geplaatst, dus we kunnen redelijk relaxed kijken. Ik vind het niet erg als Oranje als tweede eindigt, want dan gaan we naar Düsseldorf. Hoe verder Oranje komt, hoe meer vakantiedagen het mij kost. Dat heb ik er graag voor over."

EK 1988

Oranje speelde precies 36 jaar geleden de gewonnen EK-finale tegen de toenmalige Sovjet-Unie. "Daar was ik bij toen. Het doelpunt van Marco van Basten heb ik nog steeds op mijn netvlies staan", aldus Harry, die zich goed heeft ingesmeerd tegen de zon. "Gelukkig heeft mijn vrouw daar aan gedacht. Eindelijk een beetje zon, daar hebben we lang op moeten wachten."

Meer uit Binnenland

Grote brand in centrum van Hoogeveen

HOOGEVEEN (ANP) - In het centrum van Hoogeveen is in de nacht van zaterdag op zondag een grote brand uitgebroken aan de Jonkheer de Jongestraat. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio Drenthe begon het met een autobrand die is overgeslagen naar een woning.

4 uur geleden
Onweersbuien zorgen lokaal voor overlast

DEN HAAG (ANP) - Hevige buien die gepaard gaan met onweer zijn zaterdagavond via het zuiden Nederland binnengetrokken. Op sommige plekken zorgde dat voor overlast. Zo werd de voetbalwedstrijd in Nijmegen tussen NEC en Telstar tijdelijk stilgelegd.

7 uur geleden
Inzet van Franse, Duitse en Belgische brandweer niet meer nodig

ARNHEM (ANP) - De inzet van de buitenlandse brandweerdiensten is niet meer nodig bij het bestrijden van de natuurbranden. Dat laten minister David van Weel van Justitie en Veiligheid en voorzitter Hein van der Loo van het Interregionaal Beleidsteam (IRBT) weten.

10 uur geleden
Nieuwe tactiek bij brand Weert, Fransen en Duitsers naar kazerne

BUDEL (ANP) - De brandweer gaat bij het bestrijden van de natuurbrand bij Weert en Budel over op een andere tactiek. Er worden daar nu voor het eerst twee zogenoemde handcrews ingezet, meldt de brandweer. Dat zijn specialistische brandweerteams die met handgereedschap de brand tegengaan op plekken waar blusvoertuigen niet kunnen komen.

11 uur geleden
Opnieuw vuur ontstaan in afgebrande natuur bij Oirschot

OIRSCHOT (ANP) - In de buurt van Oirschot is zaterdagmiddag opnieuw vuur waargenomen in een natuurgebied waar eerder ook al brand heeft gewoed. Dat meldt de veiligheidsregio van Zuidoost-Brabant.

13 uur geleden
Ambassade in Griekenland staat drie Nederlanders van Flotilla bij

DEN HAAG/ATHENE (ANP) - De Nederlandse ambassade in Griekenland heeft consulaire bijstand verleend aan drie Nederlandse deelnemers aan de Global Sumud Flotilla, de burgervloot met hulpgoederen voor Gaza. Dat laat het ministerie van Buitenlandse Zaken weten.

14 uur geleden
Oud-presentator en -politicus Carlo Strijk (59) overleden

AMSTERDAM (ANP) - De voormalige televisiepresentator en politicus Carlo Strijk is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat laat Niels Jens Uitvaartzorg weten aan het ANP namens de familie. Strijk overleed afgelopen week in zijn slaap.

16 uur geleden