Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans nemen bezit van centrum zomers Berlijn

Oranjefans nemen bezit van centrum zomers Berlijn

BERLIJN (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal nemen bezit van het centrum van Berlijn, waar Oranje om 21.00 uur begint aan de kwartfinale tegen Turkije op het EK. Ze zitten op de vele terrassen van de hoofdstad van Duitsland en genieten van het mooie weer. Het wordt zaterdagmiddag ongeveer 30 graden in Berlijn.

Veel Nederlandse supporters zijn vrijdagavond naar Berlijn gereisd. "Toen we moesten tanken, vroeg een Duitse man die daar achter de kassa zat of er nog Nederlanders in Nederland waren", lacht Erik uit Breda. "We zijn in een soort oranje optocht hiernaartoe gereden. Ik zag alleen maar Nederlandse nummerborden."

Erik zit met vrienden op een terras aan Kurfürstendamm, de bekendste boulevard van Berlijn. "Schade Deutschland alles ist vorbei", zingt het vriendengroepje als er een man met een shirt van de nationale ploeg van Duitsland voorbijloopt. Duitsland werd vrijdagavond in een spannende kwartfinale uitgeschakeld door Spanje.

Supportersmars

Supporters van het Nederlands elftal kunnen vanaf 14.00 uur feestvieren in een Oranje Fanzone op de Hammarskjöldplatz. Daar treden dj's Wipneus en Pim en artiesten Robert van Hemert en Joël Borelli op. De inmiddels beroemde supportersmars richting het Olympiastadion begint om 17.00 uur. De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters naar Berlijn komen voor de EK-kwartfinale van Oranje. De voetbalbond heeft alle 7000 tickets voor het duel met de Turken verkocht.

Het is nog onbekend hoeveel fans via andere kanalen een ticket voor de kwartfinale van Oranje hebben bemachtigd. Op de zwarte markt worden kaartjes voor 500 euro en duurder aangeboden. De verwachting is dat de Nederlandse fans zwaar in de minderheid zijn in het stadion. In Duitsland wonen ruim 2,5 miljoen Turken. Berlijn telt alleen al zo'n 300.000 inwoners met Turkse roots.

Meer uit Binnenland

Op meer zwemlocaties geldt waarschuwing voor gezondheidsrisico's

DEN HAAG (ANP) - Er wordt op fors meer zwemlocaties gewaarschuwd voor slechte waterkwaliteit, blijkt uit een analyse van het ANP van data van Zwemwater.nl. Bij het vorige peilmoment aan het einde van juni werd op 46 locaties gewaarschuwd voor gezondheidsrisico's. Op dit moment geldt dat voor 104 zwemplekken.

45 minuten geleden
Ontruiming om zeer grote brand in Beekbergen

BEEKBERGEN (ANP) - Vanwege een zeer grote brand in een pand in het Gelderse Beekbergen werken hulpdiensten daar aan een ontruiming. Volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio gaat het waarschijnlijk om een zorgcentrum voor jongeren. Het is nog niet duidelijk of alle mensen die bij het uitbreken van de brand aanwezig waren, het pand hebben verlaten.

7 uur geleden
Bewoners ontruimde woningen Amsterdam-West mogen naar huis

AMSTERDAM (ANP) - De omgeving van de Nierkerkestraat in Amsterdam-West is weer vrijgegeven, meldt de politie. Dinsdagmiddag crashte daar na een politieachtervolging een auto met daarin explosief materiaal. Alle bewoners van de huizen die werden ontruimd, mogen naar huis.

10 uur geleden
Media: Nederlander omgekomen bij bootongeluk Iguaçu-watervallen

FOZ DO IGUAÇU (ANP) - Een 26-jarige Nederlander is op dinsdagmiddag overleden bij een ongeluk tijdens een bootsafari bij de Iguaçu-watervallen op de grens van Brazilië en Argentinië. Dat melden verschillende media uit de regio. Er zouden meerdere Nederlanders op de boot hebben gezeten.

10 uur geleden
Duizenden mensen bijeen in Amsterdam na aanslag Pride Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - Bij het Homomonument in Amsterdam zijn dinsdagavond enkele duizenden mensen samengekomen om stil te staan bij de slachtoffers van de aanslag op de Pride in Berlijn afgelopen zaterdag. Daarbij kwam een vrouw om het leven en raakten tientallen mensen gewond.

12 uur geleden
Advocaat: cliënt gestoken in PI door man die eerder Kamil E. stak

GRAVE (ANP) - Een gevangene van de penitentiaire inrichting is vrijdag in het Noord-Brabantse Grave meermaals gestoken door een medegevangene. Dat zegt de advocaat van het slachtoffer desgevraagd. De dader is volgens hem de man die eerder Kamil E., chauffeur bij de moord op Peter R. de Vries, gestoken zou hebben in de PI Roermond.

12 uur geleden
Water in westen wordt steeds zouter, 'pijnlijke' ingrepen dreigen

LEIDEN (ANP) - Door de aanhoudende droogte en de steeds lagere aanvoer van water via de Rijn neemt de verzilting in het westen van Nederland toe. Zout zeewater trekt steeds verder het binnenland in. Het Hoogheemraadschap van Rijnland, dat een deel van het kustgebied in Noord- en Zuid-Holland beheert, verwacht door het watertekort snel "pijnlijke maatregelen" te moeten nemen.

13 uur geleden