Oranjefans nemen bezit van centrum zomers Berlijn
BERLIJN (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal nemen bezit van het centrum van Berlijn, waar Oranje om 21.00 uur begint aan de kwartfinale tegen Turkije op het EK. Ze zitten op de vele terrassen van de hoofdstad van Duitsland en genieten van het mooie weer. Het wordt zaterdagmiddag ongeveer 30 graden in Berlijn.
Veel Nederlandse supporters zijn vrijdagavond naar Berlijn gereisd. "Toen we moesten tanken, vroeg een Duitse man die daar achter de kassa zat of er nog Nederlanders in Nederland waren", lacht Erik uit Breda. "We zijn in een soort oranje optocht hiernaartoe gereden. Ik zag alleen maar Nederlandse nummerborden."
Erik zit met vrienden op een terras aan Kurfürstendamm, de bekendste boulevard van Berlijn. "Schade Deutschland alles ist vorbei", zingt het vriendengroepje als er een man met een shirt van de nationale ploeg van Duitsland voorbijloopt. Duitsland werd vrijdagavond in een spannende kwartfinale uitgeschakeld door Spanje.
Supportersmars
Supporters van het Nederlands elftal kunnen vanaf 14.00 uur feestvieren in een Oranje Fanzone op de Hammarskjöldplatz. Daar treden dj's Wipneus en Pim en artiesten Robert van Hemert en Joël Borelli op. De inmiddels beroemde supportersmars richting het Olympiastadion begint om 17.00 uur. De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters naar Berlijn komen voor de EK-kwartfinale van Oranje. De voetbalbond heeft alle 7000 tickets voor het duel met de Turken verkocht.
Het is nog onbekend hoeveel fans via andere kanalen een ticket voor de kwartfinale van Oranje hebben bemachtigd. Op de zwarte markt worden kaartjes voor 500 euro en duurder aangeboden. De verwachting is dat de Nederlandse fans zwaar in de minderheid zijn in het stadion. In Duitsland wonen ruim 2,5 miljoen Turken. Berlijn telt alleen al zo'n 300.000 inwoners met Turkse roots.
Meer uit Binnenland
HOUTEN (ANP) - Weeronline verwacht aankomende week uitzonderlijke temperaturen voor eind september. In grote delen van het land kan het kwik boven de 25 graden uitkomen. Halverwege de week wordt de hitte verdreven door buien met mogelijk onweer.
30 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - De politie heeft zaterdagavond zeven mensen aangehouden in het Noord-Brabantse Oisterwijk. Dit gebeurde na een botsing waar vier auto's bij betrokken waren en een vechtpartij. De verdachten zijn opgepakt voor openlijke geweldpleging, bevestigt de politie na berichtgeving van Omroep Brabant.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Diverse Nederlandse ziekenhuizen kampen met computerproblemen, waardoor patiënten hun gegevens niet kunnen inzien. Volgens het Frisius MC in Leeuwarden zit het probleem in de beveiliging van IT-systemen. "Voor de veiligheid hebben we een aantal digitale systemen tijdelijk uitgezet. Hierdoor kunt u bijvoorbeeld tijdelijk niet inloggen op onze patiëntenportalen", legt het ziekenhuis uit in een bericht op de website.
2 uur geledenHARGEN AAN ZEE (ANP) - De politie heeft op de vroege zondagochtend een illegale rave beëindigd in de Schoorlse Duinen in Noord-Holland. Het feest bij Hargen aan Zee was volgens een politiewoordvoerder groots opgezet. Er waren tussen de vijfhonderd en zeshonderd mensen op afgekomen. Rond 05.00 uur maakten politiemensen een einde aan de festiviteiten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Merwedebrug in de A27 bij Gorinchem is sinds zaterdagavond laat weer open voor verkeer. De werkzaamheden verliepen volgens Rijkswaterstaat voorspoedig, waardoor de brug eerder dan gepland kon worden opengesteld. De afsluiting zou aanvankelijk tot maandagochtend duren.
11 uur geledenDE WILP (ANP) - Bij een buurtbarbecue in het Groningse De Wilp zijn zaterdagavond meerdere mensen gewond geraakt door een steekvlam. Volgens omstanders die met Dagblad van het Noorden spraken, liepen acht mensen brandwonden op. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - In Eindhoven is zaterdagmiddag een grote vechtpartij uitgebroken tussen supporters van VVV-Venlo en "vermoedelijk supporters van PSV". Dat bevestigt een politiewoordvoerder na berichtgeving van Omroep Brabant. Bij de gewelddadige confrontatie waren tientallen mensen betrokken, zegt hij. Niemand is aangehouden.
18 uur geleden