Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans nemen bezit van centrum zomers Berlijn

Oranjefans nemen bezit van centrum zomers Berlijn

BERLIJN (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal nemen bezit van het centrum van Berlijn, waar Oranje om 21.00 uur begint aan de kwartfinale tegen Turkije op het EK. Ze zitten op de vele terrassen van de hoofdstad van Duitsland en genieten van het mooie weer. Het wordt zaterdagmiddag ongeveer 30 graden in Berlijn.

Veel Nederlandse supporters zijn vrijdagavond naar Berlijn gereisd. "Toen we moesten tanken, vroeg een Duitse man die daar achter de kassa zat of er nog Nederlanders in Nederland waren", lacht Erik uit Breda. "We zijn in een soort oranje optocht hiernaartoe gereden. Ik zag alleen maar Nederlandse nummerborden."

Erik zit met vrienden op een terras aan Kurfürstendamm, de bekendste boulevard van Berlijn. "Schade Deutschland alles ist vorbei", zingt het vriendengroepje als er een man met een shirt van de nationale ploeg van Duitsland voorbijloopt. Duitsland werd vrijdagavond in een spannende kwartfinale uitgeschakeld door Spanje.

Supportersmars

Supporters van het Nederlands elftal kunnen vanaf 14.00 uur feestvieren in een Oranje Fanzone op de Hammarskjöldplatz. Daar treden dj's Wipneus en Pim en artiesten Robert van Hemert en Joël Borelli op. De inmiddels beroemde supportersmars richting het Olympiastadion begint om 17.00 uur. De KNVB verwacht dat ongeveer 40.000 Oranjesupporters naar Berlijn komen voor de EK-kwartfinale van Oranje. De voetbalbond heeft alle 7000 tickets voor het duel met de Turken verkocht.

Het is nog onbekend hoeveel fans via andere kanalen een ticket voor de kwartfinale van Oranje hebben bemachtigd. Op de zwarte markt worden kaartjes voor 500 euro en duurder aangeboden. De verwachting is dat de Nederlandse fans zwaar in de minderheid zijn in het stadion. In Duitsland wonen ruim 2,5 miljoen Turken. Berlijn telt alleen al zo'n 300.000 inwoners met Turkse roots.

Meer uit Binnenland

Beatrix wilde alleen einde slavernij herdenken, niet slachtoffers

LEIDEN (ANP) - Koningin Beatrix wilde dat het Nationaal Slavernijmonument in Amsterdam alleen het einde van de slavernij zou herdenken, niet de slachtoffers ervan. Dat schrijft historicus Gert Oostindie in het boek Van Willem de Zwijger tot Willem-Alexander. Hij kreeg daarvoor inzage in het Geheim Archief van het Kabinet van de Koning, waarin ook persoonlijke notities van Beatrix worden bewaard.

20 minuten geleden
Ook andere Europese monarchieën steunden kolonialisme

LEIDEN (ANP) - Niet alleen het Nederlandse koningshuis, maar ook alle andere Europese vorstenhuizen hebben een geschiedenis met een koloniaal verleden en slavernij. De motieven waren "in grote lijnen" dezelfde als die van de Oranjes, staat in het onderzoek naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden.

46 minuten geleden
NiNsee: onderzoek Oranjes begin van een volgende fase

AMSTERDAM (ANP) - De erkenning van het Nederlandse slavernijverleden moet volgens het Nationaal Instituut Nederlands Slavernijverleden en Erfenis (NiNsee) het begin zijn van een volgende fase. "Onderzoek krijgt maatschappelijke betekenis wanneer nieuwe historische inzichten bijdragen aan bewustwording", zegt directeur Bianca Groen Gallant. Het NiNsee wil met het Koninklijk Huis en andere betrokkenen in gesprek over de betekenis van de onderzoeksresultaten en mogelijke vervolgstappen.

52 minuten geleden
Gegevens boerenbedrijven mogen ondanks protest openbaar worden

UTRECHT (ANP) - Het ministerie van Landbouw mag de gegevens van boerenbedrijven openbaar maken. Dat oordeelt de rechtbank in Utrecht na een door onder meer brancheverenigingen LTO en POV aangespannen procedure. De rechter vindt dat de openbaarheid van de gegevens zwaarder weegt dan onder meer de privacy van boeren.

1 uur geleden
Oranjes verdienden 576 miljoen euro aan koloniale geschiedenis

LEIDEN (ANP) - Het Huis Oranje-Nassau heeft omgerekend bijna 576 miljoen euro verdiend aan de koloniale geschiedenis van Nederland. Vrijwel al dit geld, een kleine 566 miljoen, kwam uit het voormalige Nederlands-Indië, blijkt uit de studie naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden die vrijdag is gepresenteerd.

1 uur geleden
Koning: bevindingen onderzoek Oranjes onverbloemd en indringend

LEIDEN (ANP) - Koning Willem-Alexander noemt de bevindingen van het onderzoek naar de rol van de Oranjes in de koloniale geschiedenis van Nederland "onverbloemd en indringend". Dat het aan tegendraads leiderschap ontbrak binnen zijn familie, vindt hij "schrijnend en confronterend".

1 uur geleden
Onderzoeker koloniale rol Oranjes prijst koning voor zijn excuses

LEIDEN (ANP) - Onderzoeker Gert Oostindie, onder wiens leiding onderzoek is gedaan naar de rol van het koningshuis in het koloniale verleden, prijst koning Willem-Alexander omdat die als staatshoofd excuses heeft aangeboden voor "de Atlantische slavernij en het extreme geweld in de Indonesische onafhankelijkheidsoorlog".

1 uur geleden