Oranjefans na feest in parade op weg naar stadion in Boedapest
BOEDAPEST (ANP) - De fanzone met Nederlandse supporters in Boedapest stroomt zondag langzaam weer leeg. Na het laatste optreden, van Charly Lownoise en Mental Theo, verzamelden de Oranjefans zich even buiten het stadspark. Ze lopen vanaf 15.00 uur gezamenlijk in een lange stoet richting de Puskás Aréna, waar Oranje de achtste finale op het EK tegen Tsjechië speelt. Dat is een wandeling van bijna 3 kilometer. De bekende oranje dubbeldekker gaat de Oranjefans voor.
In het City Park Ice Rink was het erg druk. Wanneer de grens van 11.000 bezoekers bereikt zou worden, moest het stadspark dicht. Dat bleek niet nodig. Op het drukste moment waren er 10.640 bezoekers, meldt een woordvoerder van de KNVB. De supporters werden vermaakt door meerdere artiesten.
Van bijna 8000 supporters van het Nederlands elftal is bekend dat ze een kaartje hebben gekocht voor de achtste finales, bij de Tsjechen stond de teller zaterdag iets lager. De kans is groot dat van beide landen veel meer fans in het stadion zitten. Veel fans hebben via de UEFA of langs een andere weg een kaartje gekocht.
De Puskás Aréna is met ruim 55.000 mensen uitverkocht. De achtste finale tussen Nederland en Tsjechië begint om 18.00 uur. De winnaar neemt het zaterdag in de kwartfinale in Bakoe op tegen Denemarken.
Meer uit Binnenland
SELLINGEN (ANP) - Het is nog niet bekend waar nieuwe asielzoekers de nacht kunnen doorbrengen als er in de nacht van woensdag op donderdag geen plek voor ze is in de opvang in Ter Apel. Daar is nog geen besluit over genomen, meldt de gemeente Westerwolde, waar Ter Apel in ligt.
23 minuten geledenTER APEL (ANP) - Niet iedere nieuwe asielzoeker die zich meldt bij de opvang in het Groningse Ter Apel kan daar een plek krijgen. Het is binnen te druk, en daarom krijgen de meest kwetsbare asielzoekers voorrang. "Om het veilig en leefbaar te houden voor onze medewerkers en bewoners, moeten we noodgedwongen mensen buiten laten staan", zegt bestuursvoorzitter Joeri Kapteijns van opvangorgaan COA.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Twee handhavers van de Nederlandse Spoorwegen hebben woensdag een wapenstok gekregen. Het is de start van een proef, die bedoeld is om te kijken of de medewerkers veiliger kunnen werken dankzij de stok.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.
14 uur geleden