Oranjefans na feest in parade op weg naar stadion in Boedapest
BOEDAPEST (ANP) - De fanzone met Nederlandse supporters in Boedapest stroomt zondag langzaam weer leeg. Na het laatste optreden, van Charly Lownoise en Mental Theo, verzamelden de Oranjefans zich even buiten het stadspark. Ze lopen vanaf 15.00 uur gezamenlijk in een lange stoet richting de Puskás Aréna, waar Oranje de achtste finale op het EK tegen Tsjechië speelt. Dat is een wandeling van bijna 3 kilometer. De bekende oranje dubbeldekker gaat de Oranjefans voor.
In het City Park Ice Rink was het erg druk. Wanneer de grens van 11.000 bezoekers bereikt zou worden, moest het stadspark dicht. Dat bleek niet nodig. Op het drukste moment waren er 10.640 bezoekers, meldt een woordvoerder van de KNVB. De supporters werden vermaakt door meerdere artiesten.
Van bijna 8000 supporters van het Nederlands elftal is bekend dat ze een kaartje hebben gekocht voor de achtste finales, bij de Tsjechen stond de teller zaterdag iets lager. De kans is groot dat van beide landen veel meer fans in het stadion zitten. Veel fans hebben via de UEFA of langs een andere weg een kaartje gekocht.
De Puskás Aréna is met ruim 55.000 mensen uitverkocht. De achtste finale tussen Nederland en Tsjechië begint om 18.00 uur. De winnaar neemt het zaterdag in de kwartfinale in Bakoe op tegen Denemarken.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de politie en wilden ze het spoor betreden.
25 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Op de Universiteit Utrecht zijn vanaf maandag alle systemen weer beschikbaar. Ook de gebouwen zijn weer geopend. De universiteit kampte met problemen na de brand in een datacenter in Almere vorige week donderdag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tweede Kamerlid Gidi Markuszower heeft bij een demonstratie in Loosdrecht gesproken over de omstreden term 'omvolking', blijkt uit beelden van Nieuwsuur. In een optocht op 6 mei zei hij: "Maar ja, we worden omvolkt. Het is gewoon zo."
1 uur geledenWENEN (ANP) - De finale van het Eurovisie Songfestival is zaterdag in Nederland door gemiddeld 798.000 mensen bekeken, blijkt uit cijfers van het Nationaal Media Onderzoek (NMO). De uitzending staat daarmee op de derde plek in de top 25 van best bekeken programma's van de dag. De voorbeschouwing werd door 481.000 mensen bekeken en de uitslag van het songfestival door 679.000 mensen. Het best bekeken programma was zaterdag het NOS Journaal van 20.00 uur op NPO 1, met 1.364.000 kijkers.
2 uur geledenTHE BOTTOM (ANP) - Het team van het Nederlandse Urban Search and Rescue (USAR) arriveert waarschijnlijk zondagmiddag op het eiland Saba om mee te helpen in de zoektocht naar de vermiste Nederlandse wandelaar. Het gaat om elf mensen en negen speurhonden, zo werd eerder al bekendgemaakt.
3 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 28 wadlopers en vier gidsen is zondagochtend veilig aan land gebracht nadat ze op het wad bij Ameland in de problemen waren gekomen. Rond 08.30 uur zijn de laatste acht mensen aan boord van een reddingsboot gebracht en naar Ameland gevaren.
5 uur geledenAMELAND (ANP) - Een groep van 34 wadlopers wordt zondagochtend met reddingsboten en een helikopter van het wad bij Ameland gehaald. Volgens de veiligheidsregio was het gezelschap in problemen gekomen en waren de hulpdiensten gewaarschuwd.
5 uur geleden