Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans gaan als vanouds los in Amsterdam

Oranjefans gaan als vanouds los in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Oranjefans kunnen zondagavond op verschillende plekken in het land op terrassen en in kroegen het Nederlands elftal voor het eerst weer op grote schermen zien spelen. Bij restaurant en evenementenlocatie Strandzuid in Amsterdam zijn 1500 mensen welkom voor de EK-wedstrijd tegen Tsjechië, alle kaarten zijn verkocht.

Zo’n tachtig mensen kunnen in een apart gedeelte van de met rood-wit-blauw versierde uitspanning aan de kade bij de RAI op vaste zitplaatsen buiten en binnen naar de wedstrijd kijken. Het is er rustig, slechts een deel van de zitplaatsen is bezet. De rust is ook waar sommige mensen speciaal voor zijn gekomen. "Hier kun je de wedstrijd eigenlijk veel beter zien dan tussen al die mensen", aldus een bezoekster.

In het andere gedeelte van Strandzuid kunnen de honderden andere fans genieten van het duel zonder afstand van elkaar te houden. Deze mensen hebben bij de ingang een coronatoegangsbewijs moeten laten zien. Dat kan een bewijs van een negatieve testuitslag of volledige vaccinatie zijn. De mensen met en zonder toegangsbewijs blijven van elkaar gescheiden door onder meer een muur en bewakers bij het buitengedeelte.

Grote schermen

Op het terrein waar de bezoekers zonder afstand met elkaar naar de wedstrijd kunnen kijken zijn een aantal grote schermen opgehangen. De stem van de wedstrijdcommentator schalt over de hoofden van de zonder uitzondering in oranje uitgedoste fans. Het was er al ruim voor de wedstrijd druk. Een dj draaide muziek en er werd hard meegezongen met André Hazes. Ook tijdens de wedstrijd wordt er als vanouds meegeschreeuwd als een kansrijke bal doel mist. Gasten kunnen drankjes halen met speciale muntjes en er wordt in en uit gelopen met meters bier.

Mede-eigenaar van Strandzuid Michel Pais is blij dat het weer kan, zoveel mensen in zijn tent, maar toch voelt hij zich ook wat gespannen. "Vanwege de wedstrijd, maar ook omdat het weer de eerste keer in anderhalf jaar is."

Feestje

Na de wedstrijd gaat de muziek weer aan en kunnen mensen blijven hangen voor een feestje. Vanaf dit weekend mogen horecagelegenheden hun reguliere openingstijden aanhouden. Dat wil zeggen dat ze niet meer verplicht om 22.00 uur dicht hoeven.

Ook op andere plekken in het land, zoals in Apeldoorn, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Breda kunnen Oranjefans de wedstrijd tegen Tsjechië zondag op schermen kijken.

Meer uit Binnenland

Niet heel Gorinchem hoeft bij eventuele herstemming naar stembus

DEN HAAG (ANP) - Als de gemeenteraad van Gorinchem besluit tot een herstemming vanwege mogelijke stemfraude, dan hoeft dat niet voor de hele gemeente opnieuw. Volgens de Kiesraad kan dit beperkt blijven tot een of enkele stembureaus. In dat geval worden alleen de personen opgeroepen die tijdens de verkiezingsdag hun stem zelf of via een volmacht hebben uitgebracht op de betreffende locatie, laat de Kiesraad weten.

54 minuten geleden
Vijfde verdachte explosie synagoge ook vast voor terrorisme

ROTTERDAM (ANP) - De vijfde verdachte die donderdag werd aangehouden voor betrokkenheid bij de explosie bij de synagoge in Rotterdam, wordt net als de andere vier verdacht van terrorisme. De 19-jarige man uit Tilburg werd woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris en die besloot dat hij nog in ieder geval veertien dagen blijft vastzitten.

56 minuten geleden
COA krijgt eerste dwangsom voor asielopvang Hardenberg

HARDENBERG (ANP) - Het asielzoekerscentrum in Hardenberg is ook woensdag in gebruik, en daarom krijgt opvangorgaan COA de eerste dwangsom van de gemeente. Die bedraagt 55.000 euro per dag. Het gebouw had dicht moeten zijn, de overeenkomst van het COA en Hardenberg is verlopen.

1 uur geleden
Vijf jaar cel en tbs voor verkrachting en bedreigen ex-partners

DEN HAAG (ANP) - De rechtbank in Den Haag heeft Govinda B. (34) veroordeeld tot vijf jaar cel en tbs met dwangverpleging voor het bedreigen en mishandelen van vijf vrouwen met wie hij een relatie had. Dat gebeurde vanaf 2022 tot zijn aanhouding in oktober 2024. Volgens de rechtbank heeft de man uit Delft meermalen de vrouwen gedreigd te zullen verkrachten. Ook maakte hij seksvideo's en verspreidde hij die. In een aantal gevallen waren de slachtoffers buiten bewustzijn.

3 uur geleden
Twee verdachten opgepakt voor grootschalige bankhelpdeskfraude

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag zijn maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij grootschalige oplichting. Volgens de politie gaat het om meerdere gevallen van fraude in heel Nederland, waarbij slachtoffers grote sommen geld verloren. De oplichters zouden zich telefonisch hebben voorgedaan als medewerkers van de helpdesk van een bank en zo in totaal enkele honderdduizenden euro's hebben buitgemaakt.

3 uur geleden
Asielzoeker die land niet uit wil, moet cel in voor mishandeling

UTRECHT (ANP) - Een 35-jarige Somalische man moet veertien weken de cel in, omdat hij na zijn asielprocedures niet terug wil naar Somalië en iemand heeft mishandeld. Dat heeft de politierechter van de rechtbank Midden-Nederland besloten.

3 uur geleden
Raad Gorinchem worstelt met verkiezingsuitslag na ronselverhalen

GORINCHEM (ANP) - Raadsleden in Gorinchem zitten met een dilemma, nu het Openbaar Ministerie onderzoekt of in de gemeente mogelijk stemmen zijn geronseld. De oude gemeenteraad kan de verkiezingsuitslag geldig verklaren en het onderzoek afwachten, maar ook besluiten dat er een herstemming moet komen, wat uniek zou zijn. De partij die met 7 zetels (van de 25) de grootste werd, Democraten Gorinchem, is daar vooralsnog niet voor.

3 uur geleden