Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans gaan als vanouds los in Amsterdam

Oranjefans gaan als vanouds los in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Oranjefans kunnen zondagavond op verschillende plekken in het land op terrassen en in kroegen het Nederlands elftal voor het eerst weer op grote schermen zien spelen. Bij restaurant en evenementenlocatie Strandzuid in Amsterdam zijn 1500 mensen welkom voor de EK-wedstrijd tegen Tsjechië, alle kaarten zijn verkocht.

Zo’n tachtig mensen kunnen in een apart gedeelte van de met rood-wit-blauw versierde uitspanning aan de kade bij de RAI op vaste zitplaatsen buiten en binnen naar de wedstrijd kijken. Het is er rustig, slechts een deel van de zitplaatsen is bezet. De rust is ook waar sommige mensen speciaal voor zijn gekomen. "Hier kun je de wedstrijd eigenlijk veel beter zien dan tussen al die mensen", aldus een bezoekster.

In het andere gedeelte van Strandzuid kunnen de honderden andere fans genieten van het duel zonder afstand van elkaar te houden. Deze mensen hebben bij de ingang een coronatoegangsbewijs moeten laten zien. Dat kan een bewijs van een negatieve testuitslag of volledige vaccinatie zijn. De mensen met en zonder toegangsbewijs blijven van elkaar gescheiden door onder meer een muur en bewakers bij het buitengedeelte.

Grote schermen

Op het terrein waar de bezoekers zonder afstand met elkaar naar de wedstrijd kunnen kijken zijn een aantal grote schermen opgehangen. De stem van de wedstrijdcommentator schalt over de hoofden van de zonder uitzondering in oranje uitgedoste fans. Het was er al ruim voor de wedstrijd druk. Een dj draaide muziek en er werd hard meegezongen met André Hazes. Ook tijdens de wedstrijd wordt er als vanouds meegeschreeuwd als een kansrijke bal doel mist. Gasten kunnen drankjes halen met speciale muntjes en er wordt in en uit gelopen met meters bier.

Mede-eigenaar van Strandzuid Michel Pais is blij dat het weer kan, zoveel mensen in zijn tent, maar toch voelt hij zich ook wat gespannen. "Vanwege de wedstrijd, maar ook omdat het weer de eerste keer in anderhalf jaar is."

Feestje

Na de wedstrijd gaat de muziek weer aan en kunnen mensen blijven hangen voor een feestje. Vanaf dit weekend mogen horecagelegenheden hun reguliere openingstijden aanhouden. Dat wil zeggen dat ze niet meer verplicht om 22.00 uur dicht hoeven.

Ook op andere plekken in het land, zoals in Apeldoorn, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Breda kunnen Oranjefans de wedstrijd tegen Tsjechië zondag op schermen kijken.

Meer uit Binnenland

Eis 20 jaar cel en tbs voor drie moorden Rotterdam-IJsselmonde

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft vrijdag twintig jaar cel en tbs met dwangverpleging geëist tegen de 25-jarige Sendric S. voor drie moorden in de Rotterdamse wijk IJsselmonde. S. heeft bekend dat hij in december 2024 en januari 2025 drie mannen afzonderlijk van elkaar op straat heeft doodgeschoten.

13 minuten geleden
Rico de Chileen aangehouden voor poging uitlokken liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Richard R. (52), alias Rico de Chileen, is dinsdag in zijn cel aangehouden voor poging tot uitlokking van twee liquidaties. Zijn advocaat bevestigt vrijdag berichtgeving van het AD hierover. Het gerechtshof legde hem dinsdag dertien jaar celstraf op voor leidinggeven aan een criminele organisatie die liquidaties pleegde, handelde in drugs en geld witwaste.

23 minuten geleden
Nabestaande: de dood van mijn vader was de keuze van een persoon

ROTTERDAM (ANP) - "Wat het zo zwaar maakt, is dat het niet zomaar het lot was dat hem van ons heeft afgenomen, maar de keuze van een persoon. Daarom doet het zo veel pijn." Dat zei de dochter van een van de slachtoffers in de zaak tegen de 25-jarige Sendric S., in een verklaring die zij vrijdag voordroeg in de extra beveiligde rechtszaal van de rechtbank in Rotterdam.

29 minuten geleden
Ondernemer schenkt 8 miljoen euro aan Museum Prinsenhof Delft

DELFT (ANP) - Museum Prinsenhof Delft heeft een particuliere schenking van 8 miljoen euro gekregen. De bijdrage is van de Surinaams-Nederlandse ondernemer Eduard Hoogenboom. Dankzij de schenking kan het museum het historische kloostercomplex duurzaam vernieuwen. In het hart van het museum wordt de met glas overkapte zaal gemoderniseerd. De renovatie van deze zaal is onderdeel van de lopende verbouwing en vernieuwing van Museum Prinsenhof Delft.

1 uur geleden
Dode door ongeval tussen tram en fietser in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Een fietser is in de nacht van donderdag op vrijdag om het leven gekomen door een ongeval met een tram in Den Haag. Dat meldt de politie Den Haag op X.

8 uur geleden
Gemeenteraad Berg en Dal wil minder asielzoekers in hotel Ooij

GROESBEEK (ANP) - De gemeenteraad van Berg en Dal gaat akkoord met het verzoek van het Centraal Orgaan opvang asielzoekers (COA) om asielzoekers op te vangen in een hotel in Ooij. Wel wil de raad dat er geen 86, maar maximaal 64 asielzoekers worden opgevangen. Op die manier voldoet de gemeente aan de spreidingswet.

10 uur geleden
Rapport: nachttrein tussen Schiphol en Lelystad niet rendabel

LELYSTAD (ANP) - De proef met een Arriva-nachttrein die op vrijdag- en zaterdagnacht van Schiphol naar Zwolle en terug rijdt is voor het eerste deel van het traject niet rendabel. Dat blijkt uit een rapport dat vervoersbedrijf Arriva heeft gedeeld met de gemeente Lelystad. Lelystad en Almere betalen voor de proef.

10 uur geleden