Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjefans gaan als vanouds los in Amsterdam

Oranjefans gaan als vanouds los in Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Oranjefans kunnen zondagavond op verschillende plekken in het land op terrassen en in kroegen het Nederlands elftal voor het eerst weer op grote schermen zien spelen. Bij restaurant en evenementenlocatie Strandzuid in Amsterdam zijn 1500 mensen welkom voor de EK-wedstrijd tegen Tsjechië, alle kaarten zijn verkocht.

Zo’n tachtig mensen kunnen in een apart gedeelte van de met rood-wit-blauw versierde uitspanning aan de kade bij de RAI op vaste zitplaatsen buiten en binnen naar de wedstrijd kijken. Het is er rustig, slechts een deel van de zitplaatsen is bezet. De rust is ook waar sommige mensen speciaal voor zijn gekomen. "Hier kun je de wedstrijd eigenlijk veel beter zien dan tussen al die mensen", aldus een bezoekster.

In het andere gedeelte van Strandzuid kunnen de honderden andere fans genieten van het duel zonder afstand van elkaar te houden. Deze mensen hebben bij de ingang een coronatoegangsbewijs moeten laten zien. Dat kan een bewijs van een negatieve testuitslag of volledige vaccinatie zijn. De mensen met en zonder toegangsbewijs blijven van elkaar gescheiden door onder meer een muur en bewakers bij het buitengedeelte.

Grote schermen

Op het terrein waar de bezoekers zonder afstand met elkaar naar de wedstrijd kunnen kijken zijn een aantal grote schermen opgehangen. De stem van de wedstrijdcommentator schalt over de hoofden van de zonder uitzondering in oranje uitgedoste fans. Het was er al ruim voor de wedstrijd druk. Een dj draaide muziek en er werd hard meegezongen met André Hazes. Ook tijdens de wedstrijd wordt er als vanouds meegeschreeuwd als een kansrijke bal doel mist. Gasten kunnen drankjes halen met speciale muntjes en er wordt in en uit gelopen met meters bier.

Mede-eigenaar van Strandzuid Michel Pais is blij dat het weer kan, zoveel mensen in zijn tent, maar toch voelt hij zich ook wat gespannen. "Vanwege de wedstrijd, maar ook omdat het weer de eerste keer in anderhalf jaar is."

Feestje

Na de wedstrijd gaat de muziek weer aan en kunnen mensen blijven hangen voor een feestje. Vanaf dit weekend mogen horecagelegenheden hun reguliere openingstijden aanhouden. Dat wil zeggen dat ze niet meer verplicht om 22.00 uur dicht hoeven.

Ook op andere plekken in het land, zoals in Apeldoorn, Rotterdam, Den Haag, Utrecht en Breda kunnen Oranjefans de wedstrijd tegen Tsjechië zondag op schermen kijken.

Meer uit Binnenland

Allard Pierson geeft illegaal opgegraven vaas terug aan Sicilië

AMSTERDAM (ANP) - Met een uitgebreide ceremonie heeft het Allard Pierson Museum woensdag in Amsterdam een antieke vaas teruggegeven aan Sicilië. Het is een aardewerken vaas met deksel uit de derde eeuw voor Christus, met daarop geschilderd een bruiloftstafereel.

2 uur geleden
OM: mannen uit Denemarken naar Nederland gereisd voor liquidaties

AMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt twee mannen ervan dat zij in juli vanuit Kopenhagen naar Nederland zijn gevlogen om liquidaties te plegen in Amsterdam en Haarlem. Dat bleek woensdag tijdens een eerste voorbereidende zitting in de rechtbank Amsterdam. De politie kon de liquidatiepoging in Haarlem voorkomen. In Amsterdam werd een beoogd doelwit beschoten. Hij raakte niet gewond.

2 uur geleden
Zeker 56 wolven geboren dit voorjaar, waarvan 37 in Gelderland

UTRECHT (ANP) - In Gelderland, Utrecht en Drenthe zijn dit jaar zeker 56 wolven geboren. Daarvan kwamen er 37 ter wereld in Gelderland, 13 in Drenthe en 6 in Utrecht, meldt BIJ12, dat namens de provincies de wolvenpopulatie monitort. De welpen zijn gezien op beelden van wildcamera's. Deskundigen bij het landelijk wolvenmeldpunt van BIJ12 hebben de beelden gecontroleerd.

3 uur geleden
Cornelisse vestigt postuum record met 7 boeken in bestsellerlijst

AMSTERDAM (ANP) - Paulien Cornelisse heeft een week na haar overlijden een record gevestigd in de wekelijkse bestsellerlijst. Van de schrijfster, die overleed aan de gevolgen van kanker, staan deze week zeven boeken opnieuw in de Bestseller 60. Volgens boekenkoepel CPNB is dit nog nooit eerder in de geschiedenis van de lijst gebeurd.

3 uur geleden
Tien jaar cel voor doodsteken vrouw in Tilburg in 2017

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft Werner de R. (44) uit Tilburg woensdag veroordeeld tot tien jaar celstraf voor het doodsteken van de Tilburgse Hennie de Laat (58) in 2017. Het lichaam van het slachtoffer werd op 23 december van dat jaar gevonden in een brandgang bij de Hoogvensestraat in Tilburg. Zij was gestoken in haar borst en haar keel was doorgesneden.

3 uur geleden
Vakbonden gaan vrijdag acties in streekvervoer aankondigen

UTRECHT (ANP) - Vakbonden FNV en CNV gaan vrijdag acties in het streekvervoer aankondigen omdat een ultimatum aan de werkgevers over cao-onderhandelingen is verlopen. De bonden hadden gezegd dat als er geen gehoor zou worden gegeven aan dat ultimatum, er vanaf de week van 12 oktober acties zouden komen.

4 uur geleden
Rente op studielening omhoog voor kwart miljoen oud-studenten

DEN HAAG (ANP) - De rente op studieleningen gaat volgend jaar met bijna een procentpunt omhoog tot 3,28 procent voor oud-studenten die de lening binnen vijftien jaar moeten terugbetalen. Voor studenten die er 35 jaar voor hebben, gaat de rente 0,37 procentpunt omhoog tot 2,7 procent. In totaal gaat de rente voor een kwart miljoen oud-studenten omhoog in 2027.

4 uur geleden