Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjedebutant Lang: het zou saai zijn als iedereen hetzelfde is

Oranjedebutant Lang: het zou saai zijn als iedereen hetzelfde is

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal was kort en krachtig toen hem werd gevraagd naar Noa Lang, die zich soms wat recalcitrant kan gedragen. "Dat moet hij bij mij niet doen", zei de bondscoach, die de aanvaller van Club Brugge voor het eerst bij de selectie van het Nederlands elftal heeft gehaald.

Lang kan er een dag later wel om lachen. "Wat de bondscoach in de persconferentie duidelijk maakte, heeft hij mij ook duidelijk gemaakt. Dat ik die provocerende dingen niet moet doen", aldus de 22-jarige Lang, die zondag in de ontmoeting met Anderlecht een gele kaart kreeg omdat hij met zijn hoofd tegen dat van landgenoot Wesley Hoedt stond. "Het is ook een beetje wie ik ben, het zou saai zijn als iedereen hetzelfde is. Dat waardeert Van Gaal ook. Maar het moet wel op de goede manier zijn. Uiteindelijk zit ik toch bij het Nederlands elftal, dus ik zal ook wel dingen goed doen."

Bij Ajax kreeg Lang een kleine twee jaar geleden tijdens een bekerwedstrijd tegen Telstar een uitbrander van trainer Erik ten Hag. "Je moet je mond houden, luisteren, gewoon doen", zei de coach. "Hou nou eens op. Het is onze wedstrijd, niet jouw wedstrijd." Lang vertrok niet veel later naar België en die overstap pakte goed uit. Bij Brugge groeide hij al snel uit tot een van de meest bepalende spelers.

"Ik heb die keuze toen heel bewust gemaakt. De Belgische competitie is wel een beetje vergelijkbaar met de Eredivisie, alleen is het wat fysieker en meer rennen en vliegen. In de Eredivisie is het allemaal wat technischer", zegt Lang in Zeist. "Ik krijg bij Club Brugge veel meer vrijheid en mag een beetje 'zwerven'. Al moet ik ook mijn taken uitvoeren natuurlijk. Maar ik hoef niet de hele tijd tegen de lijn aan te blijven staan. Ik ben een speler die vanuit het niets iets kan creëren, dat kan meer vanuit een vrije rol."

De goede prestaties van Lang, ook in de Champions League, bleven niet onopgemerkt in Zeist. De vorige bondscoach Frank de Boer had Lang al op het oog, maar tot een oproep kwam het bij hem niet. Van Gaal haalde Lang er wel bij, óók omdat hij voor de positie van rechtsbuiten met Steven Berghuis momenteel maar één echte optie heeft. Lang speelt bij Brugge vanaf links, maar wist de bondscoach te overtuigen. "Als je een goede voetballer bent, kun je op alle posities uit de voeten", zegt Lang, die zich verheugt op deze week met Oranje. "Het zou mooi zijn als ik maandag in De Kuip tegen Gibraltar mag spelen. In mijn eigen stad, dat zou het wel compleet maken."

Meer uit Voetbal

Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

6 uur geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

19 uur geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

20 uur geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

21 uur geleden
FC Barcelona in kwartfinales Champions League zonder Raphinha

BARCELONA (ANP/RTR) - FC Barcelona kan in de kwartfinales van de Champions League tegen Atlético Madrid niet beschikken over aanvaller Raphinha. De 29-jarige Braziliaan heeft een hamstringblessure opgelopen in de oefenwedstrijd van Brazilië tegen Frankrijk.

1 dag geleden
Aanvoerder Van Dijk redelijk tevreden over oefenzege van Oranje

AMSTERDAM (ANP) - Virgil van Dijk was redelijk tevreden na de zege van het Nederlands elftal op Noorwegen (2-1) in een oefenwedstrijd voor het WK in de Johan Cruijff ArenA. "Over het algemeen hebben we een goede wedstrijd gespeeld tegen een sterke tegenstander", zei hij vlak na de wedstrijd in een flashinterview. "In de tweede helft vond ik ons beter. We hebben uiteindelijk genoeg kansen gekregen om meer doelpunten te maken. Verdedigend stonden we goed. We hebben verdiend gewonnen."

1 dag geleden
Engeland en Uruguay spelen gelijk, Spanje wint oefenduel

LONDEN (ANP) - Engeland en Uruguay hebben vrijdagavond in een oefenduel in aanloop naar het WK voetbal met 1-1 gelijkgespeeld. Spanje was in Villarreal met 3-0 te sterk voor Servië.

1 dag geleden