Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranjedebutant Lang: het zou saai zijn als iedereen hetzelfde is

Oranjedebutant Lang: het zou saai zijn als iedereen hetzelfde is

ZEIST (ANP) - Louis van Gaal was kort en krachtig toen hem werd gevraagd naar Noa Lang, die zich soms wat recalcitrant kan gedragen. "Dat moet hij bij mij niet doen", zei de bondscoach, die de aanvaller van Club Brugge voor het eerst bij de selectie van het Nederlands elftal heeft gehaald.

Lang kan er een dag later wel om lachen. "Wat de bondscoach in de persconferentie duidelijk maakte, heeft hij mij ook duidelijk gemaakt. Dat ik die provocerende dingen niet moet doen", aldus de 22-jarige Lang, die zondag in de ontmoeting met Anderlecht een gele kaart kreeg omdat hij met zijn hoofd tegen dat van landgenoot Wesley Hoedt stond. "Het is ook een beetje wie ik ben, het zou saai zijn als iedereen hetzelfde is. Dat waardeert Van Gaal ook. Maar het moet wel op de goede manier zijn. Uiteindelijk zit ik toch bij het Nederlands elftal, dus ik zal ook wel dingen goed doen."

Bij Ajax kreeg Lang een kleine twee jaar geleden tijdens een bekerwedstrijd tegen Telstar een uitbrander van trainer Erik ten Hag. "Je moet je mond houden, luisteren, gewoon doen", zei de coach. "Hou nou eens op. Het is onze wedstrijd, niet jouw wedstrijd." Lang vertrok niet veel later naar België en die overstap pakte goed uit. Bij Brugge groeide hij al snel uit tot een van de meest bepalende spelers.

"Ik heb die keuze toen heel bewust gemaakt. De Belgische competitie is wel een beetje vergelijkbaar met de Eredivisie, alleen is het wat fysieker en meer rennen en vliegen. In de Eredivisie is het allemaal wat technischer", zegt Lang in Zeist. "Ik krijg bij Club Brugge veel meer vrijheid en mag een beetje 'zwerven'. Al moet ik ook mijn taken uitvoeren natuurlijk. Maar ik hoef niet de hele tijd tegen de lijn aan te blijven staan. Ik ben een speler die vanuit het niets iets kan creëren, dat kan meer vanuit een vrije rol."

De goede prestaties van Lang, ook in de Champions League, bleven niet onopgemerkt in Zeist. De vorige bondscoach Frank de Boer had Lang al op het oog, maar tot een oproep kwam het bij hem niet. Van Gaal haalde Lang er wel bij, óók omdat hij voor de positie van rechtsbuiten met Steven Berghuis momenteel maar één echte optie heeft. Lang speelt bij Brugge vanaf links, maar wist de bondscoach te overtuigen. "Als je een goede voetballer bent, kun je op alle posities uit de voeten", zegt Lang, die zich verheugt op deze week met Oranje. "Het zou mooi zijn als ik maandag in De Kuip tegen Gibraltar mag spelen. In mijn eigen stad, dat zou het wel compleet maken."

Meer uit Voetbal

PEC Zwolle en Go Ahead Eagles spelen opnieuw gelijk in derby

ZWOLLE (ANP) - De IJsselderby tussen PEC Zwolle en Go Ahead Eagles heeft net als de afgelopen drie edities geen winnaar opgeleverd. De club uit Deventer kwam na een zwakke eerste helft vlak na rust op voorsprong in Zwolle via Evert Linthorst, het eerste doelpunt van de ploeg sinds de bekerwinst vorige maand. Younes Namli bepaalde in de 65e minuut de eindstand op 1-1.

23 minuten geleden
Feyenoord begint topper tegen PSV met Smal als linksback

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-coach Robin van Persie begint met Gijs Smal als linksback aan de topper tegen PSV. Het elftal van Feyenoord kent verder geen verrassingen bij het duel dat in een uitverkochte Kuip wordt afgewerkt.

1 uur geleden
Boze fans voorkomen dat voetballers Sevilla naar huis kunnen

SEVILLA (ANP/BELGA) - Boze fans hebben ervoor gezorgd dat de voetballers van Sevilla de nacht hebben moeten doorbrengen op het trainingscomplex van de club. Sevilla leed zaterdag op het veld van Celta de vijftiende nederlaag van het seizoen en staat slechts zestiende in La Liga. Aanhangers van de Zuid-Spaanse club wachtten de spelers op bij het trainingscentrum, waar een dreigende sfeer ontstond en de politie zelfs rubber kogels moest gebruiken.

1 uur geleden
Van de Beek maanden uitgeschakeld bij Girona na hieloperatie

GIRONA (ANP) - Girona-middenvelder Donny van de Beek is vier tot vijf maanden uitgeschakeld door een hielblessure. De oud-Ajacied (28) is geopereerd en heeft tot na de start van het nieuwe seizoen nodig om daarvan te herstellen, meldde zijn club.

3 uur geleden
'Alles ging erin' bij vier treffers Sørloth voor Atlético

MADRID (ANP/AFP) - "Ik had gewoon zo'n dag", zei voormalig FC Groningen-spits Alexander Sørloth na zijn vier treffers voor Atlético Madrid tegen Real Sociedad (4-0). Zijn hattrick in de eerste elf minuten betekende de snelste ooit in La Liga. "De bal leek automatisch op mijn voet te vallen, alles ging erin", reageerde de Noor bij sportzender DAZN.

5 uur geleden
Union Sint-Gillis verslaat Anderlecht en blijft koploper

BRUSSEL (ANP) - Union Sint-Gillis heeft in de strijd om de Belgische titel een zege geboekt bij Anderlecht. De koploper in de play-offs om het landskampioenschap won de Brusselse derby met 1-0.

15 uur geleden
Sørloth leidt Atlético met vier treffers naar zege op Sociedad

MADRID (ANP) - Alexander Sørloth heeft Atlético Madrid naar de 4-0-zege op Real Sociedad geleid. De Noorse aanvaller maakte in het eerste halfuur in Madrid alle vier de doelpunten, waarvan de eerste drie in vijf minuten tijd.

15 uur geleden