Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje zonder Van Es en Van de Sanden en met Van de Donk naar EK

Oranje zonder Van Es en Van de Sanden en met Van de Donk naar EK

ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft Kika van Es en Shanice van de Sanden niet geselecteerd voor het EK van komende zomer in Engeland. Ook Fenna Kalma, de topscorer van de Eredivisie Vrouwen, ontbreekt in de selectie van 23 speelsters.

Daniëlle van de Donk maakt haar rentree bij de regerend kampioen van Europa na een afwezigheid van negen maanden vanwege een zware blessure. "Het is een risico om iemand mee te nemen die niet veel gespeeld heeft, maar 'Daan' is van cruciale waarde voor ons", aldus Parsons. "Ze heeft een lange weg afgelegd. We zijn heel blij dat ze met ons naar het EK gaat."

Van Es, Kalma en Van de Sanden staan wel op een stand-bylijst en kunnen worden opgeroepen als een van de speelsters geblesseerd raakt of ziek wordt. Dat geldt ook voor Jill Baijings, Kayleigh van Dooren, Chasity Grant, Katja Snoeijs en Jacintha Weimar. Linksback Van Es en vleugelspits Van de Sanden waren vaste krachten bij Oranje op het gewonnen EK van 2017 in eigen land en twee jaar later op het WK in Frankrijk, waar de 'Leeuwinnen' de finale haalden. Kalma hielp FC Twente dit seizoen met 33 doelpunten aan de landstitel.

Veel kwaliteiten

De keepsters Daphne van Domselaar en Barbara Lorsheyd mogen zich gaan opmaken voor hun eerste grote toernooi, evenals Esmee Brugts, Kerstin Casparij, Caitlin Dijkstra, Damaris Egurrola, Romée Leuchter en Marisa Olislagers.

Parsons heeft naar eigen zeggen "slapeloze maanden" gehad door de keuzes die hij moest maken. "We hebben geprobeerd de beste groep, het beste team te formeren voor wat een grote zomer wordt. Niet alleen voor ons, maar voor het hele vrouwenvoetbal. Het is een groep met veel kwaliteiten, met veel ervaring in grote wedstrijden en op grote toernooien, en met veel spelers die dit seizoen met hun clubs prijzen hebben gepakt. Het liefste had ik 31 spelers meegenomen naar Engeland, maar dat gaat niet. We hebben keuzes moeten maken. We weten dat we 23 spelers hebben die er klaar voor zijn en acht die klaar zijn om in te stappen als dat nodig is."

EK-selectie Oranje, keepsters: Daphne van Domselaar (FC Twente), Barbara Lorsheyd (ADO den Haag) en Sari van Veenendaal (PSV); verdediging: Kerstin Casparij (FC Twente), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Stefanie van der Gragt (Ajax), Dominique Janssen (VfL Wolfsburg), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente) en Lynn Wilms (Wolfsburg); middenveld: Danielle van de Donk (Olympique Lyon), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Jackie Groenen (Manchester United), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (Wolfsburg) en Sherida Spitse (Ajax); aanval: Lineth Beerensteyn (Bayern München), Esmee Brugts (PSV), Renate Jansen (FC Twente), Romée Leuchter (Ajax), Lieke Martens (FC Barcelona) en Vivianne Miedema (Arsenal).

Meer uit Voetbal

Barcelona boekt met scorende Brugts ruime CL-zege bij Real Madrid

MADRID (ANP) - De voetbalsters van Barcelona hebben een grote stap gezet richting de halve finales van de Champions League. De finalist van vorig seizoen won het eerste kwartfinaleduel met Real Madrid met 6-2 in de Spaanse hoofdstad. Oranje-international Esmee Brugts maakte de 2-0 voor de Catalaanse ploeg.

5 uur geleden
Gattuso noemt play-off Italië belangrijkste duel uit carrière

BERGAMO (ANP/AFP) - Bondscoach Gennaro Gattuso van Italië ziet de interland tegen Noord-Ierland in de halve finale van de Europese play-offs voor het WK voetbal als "absoluut de belangrijkste wedstrijd" uit zijn carrière. De winnaar van het duel speelt tegen Wales of Bosnië en Herzegovina om een ticket voor het eindtoernooi in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.

7 uur geleden
Cambuur-trainer De Jong komend seizoen in Eredivisie assistent

LEEUWARDEN (ANP) - Henk de Jong (61) stopt na dit seizoen als hoofdtrainer van SC Cambuur, waarmee hij dinsdagavond promotie naar de Eredivisie afdwong. Hij gaat verder als assistent-trainer en heeft in die rol een contract voor vier jaar getekend. Dat meldt Cambuur op de eigen website. Wie de nieuwe hoofdtrainer wordt, maakt de club nog niet bekend.

7 uur geleden
Ajax bevestigt datalek van supportersgegevens

AMSTERDAM (ANP) - Bij Ajax heeft zich een datalek voorgedaan. Dat bevestigt de voetbalclub op de eigen site na berichtgeving van RTL Nieuws. "Wat we nu weten, is dat van een paar honderd mensen alleen het e-mailadres is ingezien", schrijft Ajax. "Daarnaast zijn van minder dan twintig mensen met een stadionverbod hun namen, e-mailadressen en geboortedata ingezien."

9 uur geleden
Tsjechische politie klaagt 32 mensen aan in matchfixingschandaal

PRAAG (ANP/AFP) - De Tsjechische politie heeft 32 mensen aangeklaagd in een grootschalig schandaal rond matchfixing en omkoping. Dat gebeurde na invallen bij verschillende clubs en het hoofdkantoor van de voetbalbond (FACR), aldus een officier van justitie.

10 uur geleden
Almere City gaat na dit seizoen niet verder met trainer Rijsdijk

ALMERE (ANP) - Almere City en trainer Jeroen Rijsdijk (48) gaan na dit seizoen uit elkaar. "Jeroen heeft zich anderhalf seizoen volledig gegeven voor de club", zegt technisch manager Chiel Dekker in een persbericht. "Wij kiezen voor volgend seizoen echter voor een andere koers en ook een andere trainer."

10 uur geleden
Bayern wil aanvaller Olise ook voor veel geld niet laten gaan

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Bayern München is ook voor een heel hoog bedrag niet bereid de Franse aanvaller Michael Olise te verkopen. "Michael heeft een contract bij ons tot 2029, zonder ontsnappingsclausule. We zitten er ontspannen in", zei sportief directeur Max Eberl tegen Sport Bild.

12 uur geleden