Oranje zonder Van Es en Van de Sanden en met Van de Donk naar EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft Kika van Es en Shanice van de Sanden niet geselecteerd voor het EK van komende zomer in Engeland. Ook Fenna Kalma, de topscorer van de Eredivisie Vrouwen, ontbreekt in de selectie van 23 speelsters.
Daniëlle van de Donk maakt haar rentree bij de regerend kampioen van Europa na een afwezigheid van negen maanden vanwege een zware blessure. "Het is een risico om iemand mee te nemen die niet veel gespeeld heeft, maar 'Daan' is van cruciale waarde voor ons", aldus Parsons. "Ze heeft een lange weg afgelegd. We zijn heel blij dat ze met ons naar het EK gaat."
Van Es, Kalma en Van de Sanden staan wel op een stand-bylijst en kunnen worden opgeroepen als een van de speelsters geblesseerd raakt of ziek wordt. Dat geldt ook voor Jill Baijings, Kayleigh van Dooren, Chasity Grant, Katja Snoeijs en Jacintha Weimar. Linksback Van Es en vleugelspits Van de Sanden waren vaste krachten bij Oranje op het gewonnen EK van 2017 in eigen land en twee jaar later op het WK in Frankrijk, waar de 'Leeuwinnen' de finale haalden. Kalma hielp FC Twente dit seizoen met 33 doelpunten aan de landstitel.
Veel kwaliteiten
De keepsters Daphne van Domselaar en Barbara Lorsheyd mogen zich gaan opmaken voor hun eerste grote toernooi, evenals Esmee Brugts, Kerstin Casparij, Caitlin Dijkstra, Damaris Egurrola, Romée Leuchter en Marisa Olislagers.
Parsons heeft naar eigen zeggen "slapeloze maanden" gehad door de keuzes die hij moest maken. "We hebben geprobeerd de beste groep, het beste team te formeren voor wat een grote zomer wordt. Niet alleen voor ons, maar voor het hele vrouwenvoetbal. Het is een groep met veel kwaliteiten, met veel ervaring in grote wedstrijden en op grote toernooien, en met veel spelers die dit seizoen met hun clubs prijzen hebben gepakt. Het liefste had ik 31 spelers meegenomen naar Engeland, maar dat gaat niet. We hebben keuzes moeten maken. We weten dat we 23 spelers hebben die er klaar voor zijn en acht die klaar zijn om in te stappen als dat nodig is."
EK-selectie Oranje, keepsters: Daphne van Domselaar (FC Twente), Barbara Lorsheyd (ADO den Haag) en Sari van Veenendaal (PSV); verdediging: Kerstin Casparij (FC Twente), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Stefanie van der Gragt (Ajax), Dominique Janssen (VfL Wolfsburg), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente) en Lynn Wilms (Wolfsburg); middenveld: Danielle van de Donk (Olympique Lyon), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Jackie Groenen (Manchester United), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (Wolfsburg) en Sherida Spitse (Ajax); aanval: Lineth Beerensteyn (Bayern München), Esmee Brugts (PSV), Renate Jansen (FC Twente), Romée Leuchter (Ajax), Lieke Martens (FC Barcelona) en Vivianne Miedema (Arsenal).
Meer uit Voetbal
BREDA (ANP) - NAC Breda heeft al tien duels in de Eredivisie niet gewonnen. De club uit Breda mocht vrijdagavond voor eigen publiek toch blij zijn met een punt. Het elftal van Carl Hoefkens speelde met 2-2 gelijk tegen FC Twente. NAC blijft na 21 wedstrijden op de zeventiende plaats van de Eredivisie staan. FC Twente is de nummer 8.
3 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen heeft het contract van Eser Gürbüz (18) verlengd tot medio 2029, met een optie voor nog een seizoen. Dat heeft de club uit Friesland laten weten.
3 uur geledenBREDA (ANP) - NAC heeft technisch directeur Peter Maas (56) een contract voor onbepaalde tijd gegeven. De overeenkomst van de Roosendaler zou volgend jaar februari aflopen. De club uit Breda vindt de nieuwe verbintenis beter passen bij het langetermijnbeleid.
3 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV verhuurt Adamo Nagalo voor de rest van dit seizoen aan de Turkse club Konyaspor. De 23-jarige verdediger uit Burkina Faso kwam in Eindhoven nauwelijks aan spelen toe. PSV nam Nagalo begin september 2024 over van FC Nordsjaelland uit Denemarken en heeft nog een contract tot de zomer van 2029.
5 uur geledenNYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.
21 uur geledenSEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.
21 uur geleden