Oranje zonder Van Es en Van de Sanden en met Van de Donk naar EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft Kika van Es en Shanice van de Sanden niet geselecteerd voor het EK van komende zomer in Engeland. Ook Fenna Kalma, de topscorer van de Eredivisie Vrouwen, ontbreekt in de selectie van 23 speelsters.
Daniëlle van de Donk maakt haar rentree bij de regerend kampioen van Europa na een afwezigheid van negen maanden vanwege een zware blessure. "Het is een risico om iemand mee te nemen die niet veel gespeeld heeft, maar 'Daan' is van cruciale waarde voor ons", aldus Parsons. "Ze heeft een lange weg afgelegd. We zijn heel blij dat ze met ons naar het EK gaat."
Van Es, Kalma en Van de Sanden staan wel op een stand-bylijst en kunnen worden opgeroepen als een van de speelsters geblesseerd raakt of ziek wordt. Dat geldt ook voor Jill Baijings, Kayleigh van Dooren, Chasity Grant, Katja Snoeijs en Jacintha Weimar. Linksback Van Es en vleugelspits Van de Sanden waren vaste krachten bij Oranje op het gewonnen EK van 2017 in eigen land en twee jaar later op het WK in Frankrijk, waar de 'Leeuwinnen' de finale haalden. Kalma hielp FC Twente dit seizoen met 33 doelpunten aan de landstitel.
Veel kwaliteiten
De keepsters Daphne van Domselaar en Barbara Lorsheyd mogen zich gaan opmaken voor hun eerste grote toernooi, evenals Esmee Brugts, Kerstin Casparij, Caitlin Dijkstra, Damaris Egurrola, Romée Leuchter en Marisa Olislagers.
Parsons heeft naar eigen zeggen "slapeloze maanden" gehad door de keuzes die hij moest maken. "We hebben geprobeerd de beste groep, het beste team te formeren voor wat een grote zomer wordt. Niet alleen voor ons, maar voor het hele vrouwenvoetbal. Het is een groep met veel kwaliteiten, met veel ervaring in grote wedstrijden en op grote toernooien, en met veel spelers die dit seizoen met hun clubs prijzen hebben gepakt. Het liefste had ik 31 spelers meegenomen naar Engeland, maar dat gaat niet. We hebben keuzes moeten maken. We weten dat we 23 spelers hebben die er klaar voor zijn en acht die klaar zijn om in te stappen als dat nodig is."
EK-selectie Oranje, keepsters: Daphne van Domselaar (FC Twente), Barbara Lorsheyd (ADO den Haag) en Sari van Veenendaal (PSV); verdediging: Kerstin Casparij (FC Twente), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Stefanie van der Gragt (Ajax), Dominique Janssen (VfL Wolfsburg), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente) en Lynn Wilms (Wolfsburg); middenveld: Danielle van de Donk (Olympique Lyon), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Jackie Groenen (Manchester United), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (Wolfsburg) en Sherida Spitse (Ajax); aanval: Lineth Beerensteyn (Bayern München), Esmee Brugts (PSV), Renate Jansen (FC Twente), Romée Leuchter (Ajax), Lieke Martens (FC Barcelona) en Vivianne Miedema (Arsenal).
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/AFP) - Voorzitter Gianni Infantino van de FIFA is in de ogen van voormalig UEFA-voorzitter Michel Platini de voorbije jaren "meer een autocraat geworden". Dat zegt de Fransman in een interview met de Britse krant The Guardian.
57 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur kan naar verwachting zeven weken niet beschikken over Richarlison. De Braziliaanse spits heeft een hamstringblessure, zei trainer Thomas Frank donderdag op een persconferentie.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/BELGA) - De Nederlandse voetballer Jayden Oosterwolde en zijn Turkse teamgenoot Mert Hakan Yandas zijn in Turkije veroordeeld tot een voorwaardelijke celstraf van zestien maanden. De spelers van Fenerbahçe krijgen de straf voor het slaan en verwonden van de stadiondirecteur van Galatasaray.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - John Heitinga gaat twee maanden na zijn ontslag bij Ajax aan de slag als assistent-trainer van Tottenham Hotspur. De oud-international van Oranje gaat zich in de staf van hoofdtrainer Thomas Frank op het trainingsveld onder meer bezighouden met de verdedigers.
5 uur geledenRABAT (ANP) - Marokko speelt zondag de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. Het gastland won woensdagavond in Rabat na strafschoppen (4-2) van Nigeria. Doelman Yassine Bounou was met twee gestopte penalty's de held van Marokko.
12 uur geledenALKMAAR (ANP) - Davy Klaassen zag Ajax 'collectief falen' in de verloren uitwedstrijd tegen AZ (6-0) in de achtste finale van de KNVB-beker. "Ik denk dat je bij ons niemand kunt opnoemen die wel goed was", zei de aanvoerder vlak na de wedstrijd.
21 uur geledenALBACETE (ANP) - Álvaro Arbeloa heeft zijn eerste wedstrijd als trainer van Real Madrid op pijnlijke wijze verloren. De opvolger van de maandag vertrokken Xabi Alonso werd met zijn ploeg na een 3-2-nederlaag bij Albacete uitgeschakeld in de achtste finales van de Spaanse beker. Albacete komt uit in de Segunda División.
21 uur geleden