Oranje zonder Van Es en Van de Sanden en met Van de Donk naar EK
ZEIST (ANP) - Bondscoach Mark Parsons van de Nederlandse voetbalsters heeft Kika van Es en Shanice van de Sanden niet geselecteerd voor het EK van komende zomer in Engeland. Ook Fenna Kalma, de topscorer van de Eredivisie Vrouwen, ontbreekt in de selectie van 23 speelsters.
Daniëlle van de Donk maakt haar rentree bij de regerend kampioen van Europa na een afwezigheid van negen maanden vanwege een zware blessure. "Het is een risico om iemand mee te nemen die niet veel gespeeld heeft, maar 'Daan' is van cruciale waarde voor ons", aldus Parsons. "Ze heeft een lange weg afgelegd. We zijn heel blij dat ze met ons naar het EK gaat."
Van Es, Kalma en Van de Sanden staan wel op een stand-bylijst en kunnen worden opgeroepen als een van de speelsters geblesseerd raakt of ziek wordt. Dat geldt ook voor Jill Baijings, Kayleigh van Dooren, Chasity Grant, Katja Snoeijs en Jacintha Weimar. Linksback Van Es en vleugelspits Van de Sanden waren vaste krachten bij Oranje op het gewonnen EK van 2017 in eigen land en twee jaar later op het WK in Frankrijk, waar de 'Leeuwinnen' de finale haalden. Kalma hielp FC Twente dit seizoen met 33 doelpunten aan de landstitel.
Veel kwaliteiten
De keepsters Daphne van Domselaar en Barbara Lorsheyd mogen zich gaan opmaken voor hun eerste grote toernooi, evenals Esmee Brugts, Kerstin Casparij, Caitlin Dijkstra, Damaris Egurrola, Romée Leuchter en Marisa Olislagers.
Parsons heeft naar eigen zeggen "slapeloze maanden" gehad door de keuzes die hij moest maken. "We hebben geprobeerd de beste groep, het beste team te formeren voor wat een grote zomer wordt. Niet alleen voor ons, maar voor het hele vrouwenvoetbal. Het is een groep met veel kwaliteiten, met veel ervaring in grote wedstrijden en op grote toernooien, en met veel spelers die dit seizoen met hun clubs prijzen hebben gepakt. Het liefste had ik 31 spelers meegenomen naar Engeland, maar dat gaat niet. We hebben keuzes moeten maken. We weten dat we 23 spelers hebben die er klaar voor zijn en acht die klaar zijn om in te stappen als dat nodig is."
EK-selectie Oranje, keepsters: Daphne van Domselaar (FC Twente), Barbara Lorsheyd (ADO den Haag) en Sari van Veenendaal (PSV); verdediging: Kerstin Casparij (FC Twente), Caitlin Dijkstra (FC Twente), Merel van Dongen (Atlético Madrid), Stefanie van der Gragt (Ajax), Dominique Janssen (VfL Wolfsburg), Aniek Nouwen (Chelsea), Marisa Olislagers (FC Twente) en Lynn Wilms (Wolfsburg); middenveld: Danielle van de Donk (Olympique Lyon), Damaris Egurrola (Olympique Lyon), Jackie Groenen (Manchester United), Victoria Pelova (Ajax), Jill Roord (Wolfsburg) en Sherida Spitse (Ajax); aanval: Lineth Beerensteyn (Bayern München), Esmee Brugts (PSV), Renate Jansen (FC Twente), Romée Leuchter (Ajax), Lieke Martens (FC Barcelona) en Vivianne Miedema (Arsenal).
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de thuiswedstrijd tegen Real Oviedo gewonnen. Gonzalo García en Jude Bellingham maakten de doelpunten voor de thuisploeg (2-0).
8 uur geledenPARIJS (ANP) - Frankrijk gaat zonder Eduardo Camavinga naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De middenvelder van Real Madrid maakt geen deel uit van de selectie van bondscoach Didier Deschamps.
10 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Carlo Ancelotti blijft tot en met het WK van 2030 bondscoach van de nationale voetbalploeg van Brazilië. De voetbalbond van de vijfvoudig wereldkampioen heeft het contract van de 66-jarige Italiaan nog voor de mondiale eindronde van volgende maand in de Verenigde Staten, Canada en Mexico verlengd.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Doelman Kjell Scherpen heeft met Union Sint-Gillis de Belgische beker gewonnen. Hij versloeg met zijn ploeg Anderlecht in de finale (3-1). Mohammed Fuseini en Kevin Rodriguez scoorden in de verlenging in het Koning Boudewijnstadion in Brussel.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé kan donderdag voor Real Madrid tegen Real Oviedo uitkomen. De spits is hersteld van een spierblessure, die hem zondag de topper tegen FC Barcelona kostte.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - Jurriën Timber kan maandag nog niet meespelen in de thuiswedstrijd van Arsenal tegen Burnley. Dat vertelde trainer Mikel Arteta, die wel vooruitgang ziet bij de sinds halverwege maart aan zijn enkel geblesseerde Oranje-international.
20 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Arne Slot gaat er niet van uit dat de leiding van Liverpool deze zomer afscheid van hem neemt. "Ik heb alle reden om te geloven dat ik volgend seizoen de manager van Liverpool zal zijn," zei de Nederlander donderdag op een persconferentie waarin hij vooruitkeek op de voorlaatste competitiewedstrijd van vrijdag bij Aston Villa.
20 uur geleden