Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje zonder positief geteste doelman Cillessen naar Portugal

Oranje zonder positief geteste doelman Cillessen naar Portugal

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal gaat zaterdag zonder doelman Jasper Cillessen op trainingskamp naar Portugal. De keeper van Valencia, de nummer 1 onder de lat in Oranje, heeft eerder deze week positief getest op het coronavirus. Hoewel Cillessen geen klachten heeft, volgt hij de RIVM-richtlijnen en zit hij dus in zelfisolatie.

De medische staf van Oranje houdt de gezondheidstoestand van Cillessen nauwlettend in de gaten. Zodra het medisch verantwoord is, sluit de 32-jarige Gelderlander in Portugal bij de selectie aan. Bondscoach Frank de Boer roept geen vervanger op. De Boer zou met Marco Bizot sowieso al een vierde, extra doelman meenemen naar de Algarve, waar het Nederlands elftal zich gaat voorbereiden op het EK.

Cillessen was er niet bij toen Oranje begin deze week al drie dagen trainde met een kleine groep, bestaande uit spelers uit de Nederlandse, Russische en Engelse competitie. De Boer presenteerde woensdag zijn selectie van 26 spelers voor de Europese eindronde. Hij selecteerde naast Cillessen de keepers Maarten Stekelenburg (Ajax) en Tim Krul (Norwich City). AZ-doelman Bizot viel af uit de voorselectie, maar kreeg wel al te horen dat hij mee mag naar Lagos voor het trainingskamp.

Oranje vliegt zaterdagmiddag met 23 spelers naar Portugal. De middenvelders Georginio Wijnaldum, bij afwezigheid van de revaliderende Virgil van Dijk de aanvoerder van Oranje, en Frenkie de Jong sluiten zondag in Lagos aan. Nathan Aké meldt zich ook pas later in het Cascade Resort, want de verdediger speelt zaterdagavond met Manchester City in Porto de finale van de Champions League tegen Chelsea.

Woensdag staat een oefeninterland tegen Schotland op het programma. Oranje vliegt zaterdag 5 juni terug naar Nederland, waar het een dag later oefent tegen Georgië, met maximaal 7500 toeschouwers op de tribunes van het stadion van FC Twente in Enschede.

Nederland opent het EK op 13 juni met een wedstrijd tegen Oekraïne in de Johan Cruijff ArenA. Daarna volgen er groepsduels met Oostenrijk (19 juni) en Noord-Macedonië in Amsterdam.

Meer uit Voetbal

Ajax begint met Alders, Edvardsen en Rosa tegen FC Utrecht

AMSTERDAM (ANP) - Gerald Alders begint met Ajax aan de uitwedstrijd tegen FC Utrecht. De 20-jarige verdediger vervangt de geblesseerde linksback Owen Wijndal.

1 uur geleden
Fortuna-directeur Schuyt na drie maanden weg om werk-privébalans

SITTARD (ANP) - Algemeen directeur Marcel Schuyt is al na drie maanden vertrokken bij Fortuna Sittard. "De beslissing is genomen in goed overleg en komt voort uit een onwerkbare balans tussen werk en privé", meldt de nummer 8 van de Eredivisie.

3 uur geleden
Messi helpt Inter Miami met goals en assists verder in play-offs

FORT LAUDERDALE (ANP/AFP) - Lionel Messi heeft Inter Miami met twee doelpunten en twee assists naar de volgende ronde van de play-offs om het Amerikaanse landskampioenschap geholpen. In het beslissende thuisduel met Nashville SC in de eerste ronde maakte de 38-jarige Argentijnse voetballer de eerste twee treffers en was hij de aangever bij de twee goals van landgenoot Tadeo Allende: 4-0.

3 uur geleden
PEC herstelt zich met zege op Sparta van afgang tegen Heracles

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft zich in de Eredivisie gerevancheerd voor de pijnlijke 8-2-nederlaag van zondag bij Heracles Almelo. Het elftal van trainer Henry van der Vegt zette Sparta Rotterdam met 1-0 aan de kant en klom van de zestiende naar de vijftiende plaats met 12 punten uit twaalf wedstrijden. Dat zijn 2 punten meer dan Excelsior en 3 punten meer dan Telstar en Heracles.

13 uur geleden
Fortuna Sittard passeert Heerenveen na thuiszege

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard is sc Heerenveen weer gepasseerd op de ranglijst in de Eredivisie. De ploeg van trainer Danny Buijs won in eigen stadion met 2-0 van de Friezen door treffers van Paul Gladon en Mo Ihattaren. Fortuna boekte zo na drie competitienederlagen op rij de vijfde overwinning van het seizoen.

13 uur geleden
Voetbalsters Oranje grijpen bij WK onder 17 naast titel

RABAT (ANP) - De Nederlandse voetbalsters zijn er bij het wereldkampioenschap onder 17 niet in geslaagd de titel te winnen. Regerend wereldkampioen Noord-Korea was in het Prince Moulay Abdellah Stadion in de Marokkaanse hoofdstad Rabat met 3-0 te sterk. De eindstand was bij rust al bereikt.

13 uur geleden
Volendam klopt NAC Breda (2-1) na rode kaarten Holtby en Jensen

VOLENDAM (ANP) - FC Volendam is NAC Breda op de ranglijst van de Eredivisie gepasseerd. De Noord-Hollanders wonnen voor eigen publiek met 2-1 en hebben na twaalf speelronden 13 punten. NAC blijft op 12 punten staan. Volendam is nu dertiende en NAC veertiende.

15 uur geleden