Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje won op EK's en WK's twee van de acht strafschoppenseries

Oranje won op EK's en WK's twee van de acht strafschoppenseries

WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal heeft op eindtoernooien (EK's en WK's) geen goede reputatie als het gaat om strafschoppen. Acht keer moesten penalty's de beslissing brengen en slechts twee keer liep dat goed af voor Oranje.

Het zogenoemde 'penaltytrauma' begon op het EK van 1992, waar Nederland na een misser van Marco van Basten in de halve eindstrijd van Denemarken verloor. Op het EK van 1996 ging het opnieuw mis vanaf elf meter. In de kwartfinale tegen Frankrijk faalde Clarence Seedorf.

Ook de twee toernooien daarna strandde Oranje na een strafschoppenreeks. In de halve eindstrijd van het WK in 1998 tegen Brazilië misten Phillip Cocu en Ronald de Boer. Het EK van 2000 deed het meeste pijn bij de Nederlandse fans. In eigen land leek een finaleplek bij het EK binnen handbereik. Tegen Italië kreeg de ploeg van de toenmalige bondscoach Frank Rijkaard in de reguliere speeltijd twee penalty's. Eerst miste Frank de Boer, daarna Patrick Kluivert. In de strafschoppenserie faalde De Boer opnieuw, net als Jaap Stam en Paul Bosvelt.

Tim Krul

In 2004 lukte het Nederland op het EK wel te winnen na penalty's, in de kwartfinale tegen Zweden. Cocu miste als enige. Onder anderen jongelingen John Heitinga en Arjen Robben scoorden. Edwin van der Sar, die tot die tijd de kritiek kreeg nooit een penalty te stoppen, deed dat toen wel.

Na die tijd kwam het voor Oranje op een eindtoernooi nog drie keer aan op een strafschoppenserie. Op het WK van 2014, met de beruchte keeperswissel met Tim Krul, versloeg Oranje in de kwartfinale Costa Rica. In de halve eindstrijd schakelde Argentinië de ploeg van bondscoach Louis van Gaal vanaf elf meter uit.

Roemenië

Op het vorige WK, ruim anderhalf geleden in Qatar, was Argentinië Oranje opnieuw de baas vanaf elf meter, dit keer in de kwartfinale.

Oranje speelt dinsdag op het EK in Duitsland, in de achtste finales, om 18.00 uur tegen Roemenië.

Meer uit Voetbal

Midtjylland tegen Ajax met kwartier uitgesteld door dichte rook

HERNING (ANP) - De uitwedstrijd van Ajax tegen FC Midtjylland in de Conference League is donderdag een kwartier later begonnen. Op het veld in Herning was sprake van dichte rook. Het zicht voor de spelers en arbitrage was daardoor minimaal.

40 minuten geleden
Smaakmaker Raphinha langer bij FC Barcelona

BARCELONA (ANP) - Raphinha heeft zijn toekomst aan FC Barcelona verbonden. De 29-jarige aanvaller heeft zijn contract tot medio 2030 verlengd, zo maakte de kampioen van Spanje bekend.

6 uur geleden
Japanner Tashima stelt zich kandidaat voor voorzitterschap FIFA

TOKIO (ANP) - Kozo Tashima stelt zich kandidaat voor de verkiezingen voor het voorzitterschap van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft hij na een vergadering van de Japanse voetbalbond laten weten.

6 uur geleden
Klopp roept Füllkrug en Mohya op voor duels met Servië en Oranje

FRANKFURT (ANP) - Niclas Füllkrug keert na ruim een jaar terug in de nationale ploeg van Duitsland. Bondscoach Jürgen Klopp heeft de spits opgenomen in zijn selectie voor de komende duels met Servië en het Nederlands elftal in de Nations League. De 33-jarige aanvaller van Werder Bremen is met negen doelpunten topscorer van de Bundesliga.

7 uur geleden
Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal

LISSABON (ANP) - Cristiano Ronaldo neemt afscheid als international van Portugal. "De dag is aangebroken dat ik het shirt van de nationale ploeg met nummer 7 teruggeef", vertelt de aanvaller in een videoboodschap op Instagram. "23 jaar heb ik het voorrecht en de verantwoordelijkheid gehad om dit shirt te dragen, te verdedigen en te tonen in stadions over de hele wereld. Nu is het klaar."

8 uur geleden
Topscorer Kane verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Harry Kane heeft zijn contract bij Bayern München verlengd. De winnaar van de Gouden Bal voor beste voetballer van de wereld blijft tot medio 2029 bij de kampioen van Duitsland.

10 uur geleden
Keeper Owono mist interlands na noodlottige botsing met De Miguel

MALABO (ANP) - Jesus Owono ontbreekt in de selectie van Equatoriaal-Guinea voor de komende kwalificatieduels met Zimbabwe voor de Afrika Cup. De 25-jarige doelman van FC Andorra kwam maandag hard in botsing met Jesús de Miguel. De spits van CD Tenerife overleed dinsdag in een ziekenhuis.

10 uur geleden