Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje won op EK's en WK's twee van de acht strafschoppenseries

Oranje won op EK's en WK's twee van de acht strafschoppenseries

WOLFSBURG (ANP) - Het Nederlands elftal heeft op eindtoernooien (EK's en WK's) geen goede reputatie als het gaat om strafschoppen. Acht keer moesten penalty's de beslissing brengen en slechts twee keer liep dat goed af voor Oranje.

Het zogenoemde 'penaltytrauma' begon op het EK van 1992, waar Nederland na een misser van Marco van Basten in de halve eindstrijd van Denemarken verloor. Op het EK van 1996 ging het opnieuw mis vanaf elf meter. In de kwartfinale tegen Frankrijk faalde Clarence Seedorf.

Ook de twee toernooien daarna strandde Oranje na een strafschoppenreeks. In de halve eindstrijd van het WK in 1998 tegen Brazilië misten Phillip Cocu en Ronald de Boer. Het EK van 2000 deed het meeste pijn bij de Nederlandse fans. In eigen land leek een finaleplek bij het EK binnen handbereik. Tegen Italië kreeg de ploeg van de toenmalige bondscoach Frank Rijkaard in de reguliere speeltijd twee penalty's. Eerst miste Frank de Boer, daarna Patrick Kluivert. In de strafschoppenserie faalde De Boer opnieuw, net als Jaap Stam en Paul Bosvelt.

Tim Krul

In 2004 lukte het Nederland op het EK wel te winnen na penalty's, in de kwartfinale tegen Zweden. Cocu miste als enige. Onder anderen jongelingen John Heitinga en Arjen Robben scoorden. Edwin van der Sar, die tot die tijd de kritiek kreeg nooit een penalty te stoppen, deed dat toen wel.

Na die tijd kwam het voor Oranje op een eindtoernooi nog drie keer aan op een strafschoppenserie. Op het WK van 2014, met de beruchte keeperswissel met Tim Krul, versloeg Oranje in de kwartfinale Costa Rica. In de halve eindstrijd schakelde Argentinië de ploeg van bondscoach Louis van Gaal vanaf elf meter uit.

Roemenië

Op het vorige WK, ruim anderhalf geleden in Qatar, was Argentinië Oranje opnieuw de baas vanaf elf meter, dit keer in de kwartfinale.

Oranje speelt dinsdag op het EK in Duitsland, in de achtste finales, om 18.00 uur tegen Roemenië.

Meer uit Voetbal

Kluivert met Indonesië tegen Saudi-Arabië en Irak voor WK-ticket

KUALA LUMPUR (ANP) - Indonesië-bondscoach Patrick Kluivert treft in oktober Saudi-Arabië en Irak in de strijd om een ticket voor het WK voetbal van volgend jaar. Saudi-Arabië, dat zich voor de zevende keer kan plaatsen voor het WK, is de gastheer voor de duels.

2 uur geleden
Voetbalsters Italië naar halve finales EK na zege op Noorwegen

GENÈVE (ANP) - Italië heeft zich als eerste land geplaatst voor de halve finales van het EK voetbal voor vrouwen in Zwitserland. De formatie van bondscoach Andrea Soncin won in Genève met 2-1 van Noorwegen.

14 uur geleden
Oranje-opponent Polen stelt Urban aan als nieuwe bondscoach

WARSCHAU (ANP/DPA) - Jan Urban is aangesteld als nieuwe bondscoach van Polen, een van de tegenstanders van Oranje in de kwalificatie voor het WK voetbal van volgend jaar. De 63-jarige Pool is de opvolger van Michal Probierz, die vorige maand vertrok na een aanvaring met vedette Robert Lewandowski.

14 uur geleden
Fortuna haalt Griek Limnios op huurbasis terug naar Nederland

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard heeft de Griekse aanvaller Dimitris Limnios teruggehaald naar Nederland. De 27-jarige vleugelspeler komt op huurbasis over van Panathinaikos. Fortuna heeft ook een optie tot koop opgenomen in de verbintenis.

18 uur geleden
Ajax boekt in oefenduel kleine zege op PAOK Saloniki

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft in de voorbereiding op het nieuwe seizoen gewonnen van PAOK Saloniki. Trainer John Heitinga zag op sportpark De Toekomst zijn elftal in een oefenduel met 2-1 afrekenen met de Grieken.

21 uur geleden
Real Madrid neemt afscheid van Lucas Vázquez

MADRID (ANP) - Na bijna twintig jaar neemt Real Madrid afscheid van Lucas Vázquez. De 34-jarige Spanjaard begon in 2007 in de jeugdopleiding van de club uit de Spaanse hoofdstad waarmee hij onder meer vijf keer de Champions League won.

23 uur geleden
UEFA-directeur wil meer wedstrijden van vrouwen in grote stadions

ZÜRICH (ANP/DPA) - Nadine Kessler, directeur vrouwenvoetbal van de UEFA, wil dat voortaan meer wedstrijden van vrouwenteams in grote stadions worden gespeeld. Dat zegt ze naar aanleiding van het bezoekersrecord op het EK in Zwitserland.

23 uur geleden