Oranje won net iets vaker dan het verloor van Engeland
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint woensdagavond met een licht positieve balans aan de halve finale tegen Engeland op het EK. Oranje won zeven keer van de komende tegenstander voor de halve eindstrijd in Dortmund. Engeland versloeg Nederland zesmaal en beide teams hielden elkaar negenmaal in evenwicht.
Nederland en Engeland ontmoetten elkaar voor het laatst in een halve finales van de Nations League. Oranje zegevierde na verlenging in Braga met 3-1. Marcus Rashford opende de score (0-1) en Matthijs de Ligt maakte gelijk. In de verlenging passeerde Kyle Walker zijn eigen doelman en bepaalde Quincy Promes de eindstand.
Op het EK van 1996 verloor Oranje in de groepsfase van Engeland (1-4). Alan Shearer en Teddy Sheringham scoorden elk tweemaal. Patrick Kluivert tekende voor de enige Nederlandse treffer. Nederland en Engeland ontmoetten elkaar ook in de groepsfase van het EK van 1988 in Duitsland. Nederland zegevierde met 3-1, dankzij drie treffers van een ontketende Marco van Basten.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP/AFP) - Trainer Enzo Maresca van Manchester City heeft gezegd dat hij het volste vertrouwen in de club heeft. De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
43 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Meer dan de helft van de spelers, coaches en officials die tijdens het WK voetbal werden gemonitord door de wereldbond FIFA, is doelwit geweest van discriminerende beledigingen op sociale media. Het betrof 812 van de 1606 gevolgde spelers, coaches en officials. Racisme sprong eruit als meest voorkomende vorm van onlinehaat, aldus de FIFA.
56 minuten geledenZEIST (ANP) - De KNVB heeft de jonge veldbetreder tijdens de interland tussen Nederland en Duitsland (1-1) van vorige maand een landelijk stadionverbod van vijf jaar opgelegd. Ook kreeg de 13-jarige jongen de bijbehorende geldboete van 100 euro voor een minderjarige, liet de KNVB vrijdag weten.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Oud-voetballers van Ajax en FC Barcelona spelen op 15 november een vriendschappelijke wedstrijd ter ere van Johan Cruijff. Dat maakte de Amsterdamse club vrijdag bekend. Cruijff, een icoon van beide clubs, maakte op 15 november 1964 zijn debuut voor Ajax. Hij overleed op 24 maart 2016.
3 uur geledenSAN ISIDRO (ANP/AFP) - Het Openbaar Ministerie heeft straffen tot twaalf jaar cel geëist tegen leden van het medisch team van de Argentijnse voetballegende Diego Maradona. Volgens het OM in Argentinië gingen de verzorgers "chaotisch" te werk in de periode voorafgaand aan zijn overlijden. De hoogste strafeis van twaalf jaar was voor lijfarts Leopoldo Luque.
16 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Topspits Erling Haaland vindt dat zijn club Manchester City "in onzekere tijden één moet blijven". De Engelse topclub werd vorige week door een onafhankelijke commissie van de Premier League schuldig bevonden aan ernstige overtredingen van de financiële regels.
19 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Het Internationaal Sporttribunaal (CAS) verwacht binnen enkele dagen met een uitspraak te komen in de zaak rond de Afrika Cup-finale tussen Senegal en Marokko van begin dit jaar. Het tribunaal hoorde donderdag in een zitting de argumenten van beide partijen aan.
19 uur geleden