Oranje won net iets vaker dan het verloor van Engeland
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint woensdagavond met een licht positieve balans aan de halve finale tegen Engeland op het EK. Oranje won zeven keer van de komende tegenstander voor de halve eindstrijd in Dortmund. Engeland versloeg Nederland zesmaal en beide teams hielden elkaar negenmaal in evenwicht.
Nederland en Engeland ontmoetten elkaar voor het laatst in een halve finales van de Nations League. Oranje zegevierde na verlenging in Braga met 3-1. Marcus Rashford opende de score (0-1) en Matthijs de Ligt maakte gelijk. In de verlenging passeerde Kyle Walker zijn eigen doelman en bepaalde Quincy Promes de eindstand.
Op het EK van 1996 verloor Oranje in de groepsfase van Engeland (1-4). Alan Shearer en Teddy Sheringham scoorden elk tweemaal. Patrick Kluivert tekende voor de enige Nederlandse treffer. Nederland en Engeland ontmoetten elkaar ook in de groepsfase van het EK van 1988 in Duitsland. Nederland zegevierde met 3-1, dankzij drie treffers van een ontketende Marco van Basten.
Meer uit Voetbal
ZENICA (ANP/BELGA) - De Italiaanse bondscoach Gennaro Gattuso is "helemaal leeg" nadat zijn land voor de derde keer op rij het WK voetbal is misgelopen. "Dit doet pijn. Mijn spelers hebben er alles aan gedaan. We hadden deze kwalificatie zo hard nodig. Voor onszelf, onze families, het Italiaanse voetbal en het hele land", zei de oud-international na de nederlaag via strafschoppen tegen Bosnië en Herzegovina. De stand na de reguliere speeltijd en verlenging was 1-1.
36 minuten geledenMONTERREY (ANP) - Irak heeft zich met een 2-1-zege op Bolivia als 48e en laatste land geplaatst voor het WK voetbal van komende zomer. Het duel in het Mexicaanse Monterrey was de laatste play-off voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
56 minuten geledenGUADALAJARA (ANP) - De Democratische Republiek Congo heeft zich voor de tweede keer in de geschiedenis geplaatst voor het WK voetbal. Het nationale elftal van het land won in het Mexicaanse Guadalajara de finale van de intercontinentale play-offs na verlenging met 1-0 van Jamaica.
5 uur geledenPRISHTINA (ANP) - Turkije heeft zich voor het eerst sinds 2002 weer geplaatst voor het WK voetbal. In de finale van de play-offs waren de Turken met 1-0 te sterk voor thuisploeg Kosovo.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal is er in een oefenwedstrijd niet in geslaagd te winnen van Ecuador. Bondscoach Ronald Koeman zag zijn elftal in het Philips Stadion met 1-1 gelijkspelen. Nederland speelde een groot deel van de wedstrijd met een man minder na een rode kaart voor Denzel Dumfries.
9 uur geledenSOLNA (ANP) - Het Nederlands elftal speelt komende zomer zijn tweede wedstrijd op het WK voetbal tegen Zweden. De ploeg van bondscoach Graham Potter verzekerde zich in Solna van een ticket voor de eindronde door met 3-2 te winnen van Polen in de finale van de play-offs.
9 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Nederlands elftal moet een groot deel van de oefenwedstrijd tegen Ecuador met een man minder spelen. Rechtervleugelverdediger Denzel Dumfries kreeg in de twaalfde minuut een rode kaart toen hij de doorgebroken Gonzalo Plata naar beneden trok.
10 uur geleden