Oranje won net iets vaker dan het verloor van Engeland
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint woensdagavond met een licht positieve balans aan de halve finale tegen Engeland op het EK. Oranje won zeven keer van de komende tegenstander voor de halve eindstrijd in Dortmund. Engeland versloeg Nederland zesmaal en beide teams hielden elkaar negenmaal in evenwicht.
Nederland en Engeland ontmoetten elkaar voor het laatst in een halve finales van de Nations League. Oranje zegevierde na verlenging in Braga met 3-1. Marcus Rashford opende de score (0-1) en Matthijs de Ligt maakte gelijk. In de verlenging passeerde Kyle Walker zijn eigen doelman en bepaalde Quincy Promes de eindstand.
Op het EK van 1996 verloor Oranje in de groepsfase van Engeland (1-4). Alan Shearer en Teddy Sheringham scoorden elk tweemaal. Patrick Kluivert tekende voor de enige Nederlandse treffer. Nederland en Engeland ontmoetten elkaar ook in de groepsfase van het EK van 1988 in Duitsland. Nederland zegevierde met 3-1, dankzij drie treffers van een ontketende Marco van Basten.
Meer uit Voetbal
ESTEPONA (ANP) - Trainer Peter Bosz weet nog niet of hij zijn contract bij PSV wil verlengen. "Als het bekend is, zal de club, of ik, het bekendmaken", vertelde hij tijdens een trainingskamp in het Spaanse Estepona aan ESPN. "Het heeft niets met twijfel te maken. Ik ben met de club in gesprek."
36 minuten geledenLEEDS (ANP) - Manchester United heeft in de Premier League opnieuw punten verspeeld. Het elftal van trainer Rúben Amorim kwam bij nummer 16 Leeds United niet verder dan een gelijkspel: 1-1. Manchester wist dinsdag voor eigen publiek al niet te winnen van hekkensluiter Wolverhampton Wanderers (1-1).
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Julián Carranza vertrekt bij Feyenoord. De Argentijnse spits heeft een akkoord bereikt met Necaxa. Dat melden Feyenoord en de Mexicaanse club.
8 uur geledenCORNELLÀ DE LLOBREGAT (ANP) - FC Barcelona heeft een zwaarbevochten uitzege op Espanyol geboekt. Dani Olmo en Robert Lewandowski maakten in de slotfase de doelpunten in Cornellà de Llobregat (0-2).
19 uur geledenBOURNEMOUTH (ANP) - Arsenal heeft de uitwedstrijd tegen Bournemouth gewonnen (2-3). Declan Rice scoorde twee keer voor de ploeg van trainer Mikel Arteta, die de koppositie in de Premier League verstevigde.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus is slecht aan de tweede helft van het seizoen begonnen. De ploeg uit Turijn bleef in het thuisduel met Lecce steken op een gelijkspel (1-1).
21 uur geledenTANGER (ANP) - Pape Gueye heeft Senegal naar de kwartfinale van de Afrika Cup in Marokko geholpen. De middenvelder van Villarreal had met twee doelpunten een groot aandeel in de zege op Soedan (3-1).
22 uur geleden