Oranje won net iets vaker dan het verloor van Engeland
BERLIJN (ANP) - Het Nederlands elftal begint woensdagavond met een licht positieve balans aan de halve finale tegen Engeland op het EK. Oranje won zeven keer van de komende tegenstander voor de halve eindstrijd in Dortmund. Engeland versloeg Nederland zesmaal en beide teams hielden elkaar negenmaal in evenwicht.
Nederland en Engeland ontmoetten elkaar voor het laatst in een halve finales van de Nations League. Oranje zegevierde na verlenging in Braga met 3-1. Marcus Rashford opende de score (0-1) en Matthijs de Ligt maakte gelijk. In de verlenging passeerde Kyle Walker zijn eigen doelman en bepaalde Quincy Promes de eindstand.
Op het EK van 1996 verloor Oranje in de groepsfase van Engeland (1-4). Alan Shearer en Teddy Sheringham scoorden elk tweemaal. Patrick Kluivert tekende voor de enige Nederlandse treffer. Nederland en Engeland ontmoetten elkaar ook in de groepsfase van het EK van 1988 in Duitsland. Nederland zegevierde met 3-1, dankzij drie treffers van een ontketende Marco van Basten.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Vinícius Júnior heeft zijn contract bij Real Madrid met vijf jaar verlengd tot de zomer van 2032. Dat meldt de Spaanse voetbalclub donderdag op zijn website. De 26-jarige Braziliaanse vleugelaanvaller speelt sinds 2018 voor Real en had een contract dat na komend seizoen af zou lopen.
46 minuten geledenLONDEN (ANP) - De Engelse voetbalbond (FA) heeft een brief gestuurd aan de FIFA waarin de bond steun voor de herverkiezing van Gianni Infantino als voorzitter van de wereldvoetbalbond intrekt. Dat melden Britse media waaronder de BBC en Sky News. De positie van Infantino staat onder grote druk sinds de aankondiging van een, inmiddels ingetrokken, investeringsplan rond het WK voetbal.
1 uur geledenLUQUE (ANP) - De Zuid-Amerikaanse voetbalbond CONMEBOL pleit voor "institutionele integriteit" bij wereldvoetbalbond FIFA. Ook juicht de bond het intrekken van het omstreden WK-investeringsplan van de FIFA toe, meldt zij in een verklaring.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts begint met Ajax aan de thuiswedstrijd tegen Shelbourne. De linksbuiten staat in de belangstelling van Paris Saint-Germain. De winnaar van de Champions League heeft nog geen overeenstemming met Ajax bereikt over een transfer.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de Servische verdediger Filip Kostić gecontracteerd, meldt de club uit Eindhoven. De 33-jarige linksachter komt over van Juventus, waar hij vier jaar onder contract stond. Kostić heeft bij PSV getekend voor twee seizoenen tot medio 2028.
4 uur geledenNYON (ANP) - De Europese voetbalbond UEFA blijft, ondanks excuses van FIFA-voorzitter Gianni Infantino, bij de eerder aangekondigde boycot van alle FIFA-competities. Dat meldt de Europese bond in een verklaring aan het ANP. Volgens de UEFA is niet aan de eerder gestelde voorwaarden voldaan.
4 uur geledenMONTEVIDEO (ANP/BELGA) - Diego Forlán (47) is de nieuwe bondscoach van Uruguay. Dat heeft de voetbalbond van het Zuid-Amerikaanse land donderdag bekendgemaakt. De oud-international werd vorige maand al aangesteld als tijdelijke opvolger van Marcelo Bielsa, die na een teleurstellend verlopen WK voetbal was vertrokken.
5 uur geleden