Oranje wint van Wales, maar ziet tweede keus niet overtuigen
CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met een team vol invallers de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League met 2-1 gewonnen. Op weg naar het WK in Qatar zag bondscoach Louis van Gaal een groot deel van zijn tweede keus weinig indruk maken. Na twee duels in de Nations League is Oranje wel nog zonder puntenverlies.
Oranje leek in Cardiff in de 92e minuut een zege te verspelen, toen Rhys Norrington-Davies gelijkmaakte. Maar nog geen minuut later kopte Wout Weghorst aan de andere kant de 1-2 binnen.
Van Gaal wilde voor de aftrap niet praten over een eerste en tweede keus. Na het duel met Wales kon hij echter niet anders dan concluderen dat de basisploeg van het gewonnen duel van vrijdag met België (1-4) een hoger niveau heeft gehaald dan de gelegenheidsformatie die aan de aftrap verscheen in Cardiff.
Belasten
Van Gaal koos voor een compleet ander elftal, omdat hij zijn internationals na een lang seizoen niet zwaarder wil belasten dan nodig is tijdens vier duels in elf dagen. Ook wil hij veel spelers aan het werk zien in de aanloop naar het WK. Zo ziet de bondscoach vanzelf met welke voetballers hij naar Qatar moet.
Het was niet vreemd dat het Nederlands elftal tegen Wales niet echt kon overtuigen. De basisspelers hebben niet vaak met elkaar samengespeeld. Middenvelder Jerdy Schouten debuteerde beter voor Oranje dan Jordan Teze. De verdediger van PSV was niet de enige die af en toe verzaakte. Doelman Mark Flekken had geluk dat hij de bal niet via aanvaller Daniel James in eigen doel schoot. Aanvallers Weghorst en Cody Gakpo werden nauwelijks gevaarlijk en de vleugelverdedigers Hans Hateboer en Tyrell Malacia speelden ook minder overtuigend dan Denzel Dumfries en Daley Blind tegen de Belgen.
Wales startte ook niet in de sterkst mogelijke samenstelling, na de zege op Oekraïne (1-0) die een ticket voor het WK opleverde. Oranje kwam in de 50e minuut op voorsprong door het eerste doelpunt van Koopmeiners. Schouten gaf de assist op de 0-1, maar moest na ruim een uur samen met Gakpo plaatsmaken voor Frenkie de Jong en Steven Bergwijn. Gareth Bale was net ingevallen bij Wales toen Norrington-Davies gelijkmaakte. Weghorst bezorgde Oranje alsnog de winst.
Meer uit Voetbal
PRAAG (ANP) - Aanvaller Ro-Zangelo Daal begint om 21.00 uur met AZ aan het uitduel met Sparta Praag in de achtste finales van de Conference League. De vleugelaanvaller viel zondag tijdens het thuisduel met Heracles Almelo geblesseerd uit, maar is op tijd hersteld.
29 minuten geledenZÜRICH (ANP) - Elk team in een vrouwencompetitie van de FIFA is voortaan verplicht om ten minste één vrouwelijke hoofd- of assistent-coach in dienst te hebben. Dit maakt deel uit van een reeks nieuwe regels van de wereldvoetbalbond, gericht op het vergroten van het aantal vrouwen dat op het hoogste niveau als coach actief is.
1 uur geledenZÜRICH (ANP) - Voorzitter Gianni Infantino belooft dat de FIFA er alles aan doet om het WK zoals gepland door te laten gaan, ondanks twijfels over de aanwezigheid van Iran op het toernooi. "We kijken ernaar uit dat alle teams deelnemen aan het WK en in een geest van fair play en wederzijds respect kunnen strijden", zei de Zwitser tijdens een online vergadering in Zürich. "We hebben een schema. Binnenkort zullen alle 48 deelnemende teams bekend zijn. Het WK moet dan doorgaan zoals na de loting is bekendgemaakt."
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV wil het Philips Stadion voor 2030 flink uitbreiden. De regerend landskampioen uit Eindhoven mikt op een capaciteit van 52.000 tot 58.500 plaatsen. De koploper van de Eredivisie kan nu maximaal 35.000 fans tijdens thuisduels toelaten.
2 uur geledenISTANBUL (ANP/DPA) - Galatasaray eist van de UEFA een schadevergoeding voor de blessure die Noa Lang woensdag heeft opgelopen in het verloren uitduel met Liverpool in de Champions League (4-0). De aanvaller van het Nederlands elftal raakte met een duim bekneld tussen twee reclameborden en heeft zich laten opereren aan een diepe snee in zijn duim.
2 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan de laatste maanden van het voetbalseizoen niet meer beschikken over Shola Shoretire. De 22-jarige Engelse aanvaller, die wordt gehuurd van PAOK Saloniki, heeft dinsdag tijdens een training een knieblessure opgelopen. Dat meldt PEC Zwolle donderdag.
3 uur geledenBREDA (ANP) - Boy Kemper neemt aan het einde van het seizoen afscheid van NAC Breda. De aanvoerder wil zijn aflopende contract niet verlengen en staat open voor een buitenlands avontuur.
3 uur geleden