Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wint van Wales, maar ziet tweede keus niet overtuigen

Oranje wint van Wales, maar ziet tweede keus niet overtuigen

CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met een team vol invallers de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League met 2-1 gewonnen. Op weg naar het WK in Qatar zag bondscoach Louis van Gaal een groot deel van zijn tweede keus weinig indruk maken. Na twee duels in de Nations League is Oranje wel nog zonder puntenverlies.

Oranje leek in Cardiff in de 92e minuut een zege te verspelen, toen Rhys Norrington-Davies gelijkmaakte. Maar nog geen minuut later kopte Wout Weghorst aan de andere kant de 1-2 binnen.

Van Gaal wilde voor de aftrap niet praten over een eerste en tweede keus. Na het duel met Wales kon hij echter niet anders dan concluderen dat de basisploeg van het gewonnen duel van vrijdag met België (1-4) een hoger niveau heeft gehaald dan de gelegenheidsformatie die aan de aftrap verscheen in Cardiff.

Belasten

Van Gaal koos voor een compleet ander elftal, omdat hij zijn internationals na een lang seizoen niet zwaarder wil belasten dan nodig is tijdens vier duels in elf dagen. Ook wil hij veel spelers aan het werk zien in de aanloop naar het WK. Zo ziet de bondscoach vanzelf met welke voetballers hij naar Qatar moet.

Het was niet vreemd dat het Nederlands elftal tegen Wales niet echt kon overtuigen. De basisspelers hebben niet vaak met elkaar samengespeeld. Middenvelder Jerdy Schouten debuteerde beter voor Oranje dan Jordan Teze. De verdediger van PSV was niet de enige die af en toe verzaakte. Doelman Mark Flekken had geluk dat hij de bal niet via aanvaller Daniel James in eigen doel schoot. Aanvallers Weghorst en Cody Gakpo werden nauwelijks gevaarlijk en de vleugelverdedigers Hans Hateboer en Tyrell Malacia speelden ook minder overtuigend dan Denzel Dumfries en Daley Blind tegen de Belgen.

Wales startte ook niet in de sterkst mogelijke samenstelling, na de zege op Oekraïne (1-0) die een ticket voor het WK opleverde. Oranje kwam in de 50e minuut op voorsprong door het eerste doelpunt van Koopmeiners. Schouten gaf de assist op de 0-1, maar moest na ruim een uur samen met Gakpo plaatsmaken voor Frenkie de Jong en Steven Bergwijn. Gareth Bale was net ingevallen bij Wales toen Norrington-Davies gelijkmaakte. Weghorst bezorgde Oranje alsnog de winst.

Meer uit Voetbal

Voetbalster Groenen mist duel Oranje met Zuid-Korea

WAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.

5 minuten geleden
Ajax wint gestaakt duel met FC Groningen in lege ArenA

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.

1 uur geleden
Scheidsrechter Kamphuis stopt na bijna 22 jaar

ZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.

1 uur geleden
Ajax heeft eerste fans van vuurwerkactie geïdentificeerd

AMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.

2 uur geleden
Liverpool-coach Slot begrijpt boosheid gepasseerde Salah

LIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.

5 uur geleden
Oud-voetballer Ibrahimovic een van de dragers olympische vlam

MILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.

6 uur geleden
Woordvoerster Witte Huis bevestigt dat Trump bij WK-loting is

WASHINGTON (ANP/AFP) - Donald Trump is vrijdag aanwezig bij de loting van het wereldkampioenschap voetbal in het Kennedy Center in Washington. Dat bevestigde Karoline Leavitt, woordvoerster van het Witte Huis. De president van de Verenigde Staten is voorzitter van de raad van bestuur van het Kennedy Center.

21 uur geleden