Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wint van Wales, maar ziet tweede keus niet overtuigen

Oranje wint van Wales, maar ziet tweede keus niet overtuigen

CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met een team vol invallers de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League met 2-1 gewonnen. Op weg naar het WK in Qatar zag bondscoach Louis van Gaal een groot deel van zijn tweede keus weinig indruk maken. Na twee duels in de Nations League is Oranje wel nog zonder puntenverlies.

Oranje leek in Cardiff in de 92e minuut een zege te verspelen, toen Rhys Norrington-Davies gelijkmaakte. Maar nog geen minuut later kopte Wout Weghorst aan de andere kant de 1-2 binnen.

Van Gaal wilde voor de aftrap niet praten over een eerste en tweede keus. Na het duel met Wales kon hij echter niet anders dan concluderen dat de basisploeg van het gewonnen duel van vrijdag met België (1-4) een hoger niveau heeft gehaald dan de gelegenheidsformatie die aan de aftrap verscheen in Cardiff.

Belasten

Van Gaal koos voor een compleet ander elftal, omdat hij zijn internationals na een lang seizoen niet zwaarder wil belasten dan nodig is tijdens vier duels in elf dagen. Ook wil hij veel spelers aan het werk zien in de aanloop naar het WK. Zo ziet de bondscoach vanzelf met welke voetballers hij naar Qatar moet.

Het was niet vreemd dat het Nederlands elftal tegen Wales niet echt kon overtuigen. De basisspelers hebben niet vaak met elkaar samengespeeld. Middenvelder Jerdy Schouten debuteerde beter voor Oranje dan Jordan Teze. De verdediger van PSV was niet de enige die af en toe verzaakte. Doelman Mark Flekken had geluk dat hij de bal niet via aanvaller Daniel James in eigen doel schoot. Aanvallers Weghorst en Cody Gakpo werden nauwelijks gevaarlijk en de vleugelverdedigers Hans Hateboer en Tyrell Malacia speelden ook minder overtuigend dan Denzel Dumfries en Daley Blind tegen de Belgen.

Wales startte ook niet in de sterkst mogelijke samenstelling, na de zege op Oekraïne (1-0) die een ticket voor het WK opleverde. Oranje kwam in de 50e minuut op voorsprong door het eerste doelpunt van Koopmeiners. Schouten gaf de assist op de 0-1, maar moest na ruim een uur samen met Gakpo plaatsmaken voor Frenkie de Jong en Steven Bergwijn. Gareth Bale was net ingevallen bij Wales toen Norrington-Davies gelijkmaakte. Weghorst bezorgde Oranje alsnog de winst.

Meer uit Voetbal

Roemeense bondscoach Lucescu in ziekenhuis met hartproblemen

BOEKAREST (ANP/DPA) - De Roemeense bondscoach Mircea Lucescu is drie dagen na de verloren play-off voor het WK tegen Turkije opgenomen in het ziekenhuis. De 80-jarige trainer werd zondag tijdens een teambijeenkomst onwel en kampt met ernstige hartritmestoornissen. Zijn toestand is stabiel, maar Lucescu ondergaat nog een behandeling om zijn hartslag verder te stabiliseren, meldt de Roemeense voetbalbond.

1 uur geleden
Tottenham neemt al na 1,5 maand afscheid van interim-coach Tudor

LONDEN (ANP/RTR) - Tottenham Hotspur en interim-trainer Igor Tudor zijn al na anderhalve maand uit elkaar gegaan. Dit gebeurde volgens de nummer 17 van de Premier League "in onderling overleg". Onder de opvolger van de in februari ontslagen Thomas Frank verloren de Spurs vijf van hun zeven wedstrijden.

1 uur geleden
Secretaris-generaal Afrikaanse voetbalbond gestopt na kritiek

KAAPSTAD (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Veron Mossengo-Omba van de Afrikaanse voetbalbond (CAF) is gestopt na herhaaldelijke oproepen om zijn vertrek. Mossengo-Omba meldde dat hij met pensioen gaat. Dat doet hij in een periode waarin het vertrouwen in de bond onder druk staat na de beslissing Senegal de zege van de Afrika Cup af te nemen en die toe te wijzen aan Marokko. Senegal is een procedure gestart bij sporttribunaal CAS.

3 uur geleden
Mexico en Portugal spelen 0-0 bij heropening Aztekenstadion

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - De voetbalteams van Mexico en Portugal hebben het beroemde Aztekenstadion in Mexico-Stad heropend. De wedstrijd eindigde in 0-0. Bij Portugal ontbrak grote vedette Cristiano Ronaldo.

11 uur geleden
Oranje traint met reserves die mogelijk tegen Ecuador starten

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal trainde zaterdag met de reserves van de gewonnen oefeninterland tegen Noorwegen (2-1) voor de volgende test richting het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Zij maken dinsdag tegen Ecuador kans op een basisplaats omdat bondscoach Ronald Koeman een aantal internationals rust wil gunnen in aanloop naar de beslissende fase van het seizoen met hun club.

1 dag geleden
Senegalese spelers tonen Afrika Cup tijdens ereronde in Parijs

PARIJS (ANP) - Het nationale team van Senegal heeft zaterdagmiddag in Stade de France de Afrika Cup aan het publiek getoond. Dat deden de voetballers voor een vriendschappelijk duel met Peru dat om 17.00 uur begint in Parijs.

1 dag geleden
International Dimarco: juichen voor Bosnië instinctieve reactie

COVERCIANO (ANP/AFP) - De Italiaanse voetballers gaan er niet zomaar vanuit dat ze dinsdag in Zenica ten koste van Bosnië en Herzegovina het wereldkampioenschap bereiken. Dat zei international Federico Dimarco zaterdag, in reactie op camerabeelden waarop te zien was dat hij en zijn teamgenoten juichten toen Bosnië in de halve finale van de play-offs Wales na strafschoppen uitschakelde. Mensen maakten daaruit op dat Italië liever Bosnië zou treffen dan Wales.

1 dag geleden