Oranje wint van Wales, maar ziet tweede keus niet overtuigen
CARDIFF (ANP) - Het Nederlands elftal heeft met een team vol invallers de uitwedstrijd tegen Wales in de Nations League met 2-1 gewonnen. Op weg naar het WK in Qatar zag bondscoach Louis van Gaal een groot deel van zijn tweede keus weinig indruk maken. Na twee duels in de Nations League is Oranje wel nog zonder puntenverlies.
Oranje leek in Cardiff in de 92e minuut een zege te verspelen, toen Rhys Norrington-Davies gelijkmaakte. Maar nog geen minuut later kopte Wout Weghorst aan de andere kant de 1-2 binnen.
Van Gaal wilde voor de aftrap niet praten over een eerste en tweede keus. Na het duel met Wales kon hij echter niet anders dan concluderen dat de basisploeg van het gewonnen duel van vrijdag met België (1-4) een hoger niveau heeft gehaald dan de gelegenheidsformatie die aan de aftrap verscheen in Cardiff.
Belasten
Van Gaal koos voor een compleet ander elftal, omdat hij zijn internationals na een lang seizoen niet zwaarder wil belasten dan nodig is tijdens vier duels in elf dagen. Ook wil hij veel spelers aan het werk zien in de aanloop naar het WK. Zo ziet de bondscoach vanzelf met welke voetballers hij naar Qatar moet.
Het was niet vreemd dat het Nederlands elftal tegen Wales niet echt kon overtuigen. De basisspelers hebben niet vaak met elkaar samengespeeld. Middenvelder Jerdy Schouten debuteerde beter voor Oranje dan Jordan Teze. De verdediger van PSV was niet de enige die af en toe verzaakte. Doelman Mark Flekken had geluk dat hij de bal niet via aanvaller Daniel James in eigen doel schoot. Aanvallers Weghorst en Cody Gakpo werden nauwelijks gevaarlijk en de vleugelverdedigers Hans Hateboer en Tyrell Malacia speelden ook minder overtuigend dan Denzel Dumfries en Daley Blind tegen de Belgen.
Wales startte ook niet in de sterkst mogelijke samenstelling, na de zege op Oekraïne (1-0) die een ticket voor het WK opleverde. Oranje kwam in de 50e minuut op voorsprong door het eerste doelpunt van Koopmeiners. Schouten gaf de assist op de 0-1, maar moest na ruim een uur samen met Gakpo plaatsmaken voor Frenkie de Jong en Steven Bergwijn. Gareth Bale was net ingevallen bij Wales toen Norrington-Davies gelijkmaakte. Weghorst bezorgde Oranje alsnog de winst.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - Real Madrid mist sterspeler Kylian Mbappé woensdag in de heenwedstrijd tegen Manchester City in de achtste finales van de Champions League. De Franse aanvaller is niet voldoende hersteld van een knieblessure. Dat zei coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de confrontatie in Bernabéu.
32 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV'er Paul Wanner (20) heeft van de FIFA toestemming gekregen om voor Oostenrijk te voetballen. Dat heeft de voetbalfederatie laten weten. Wanner kwam afgelopen zomer op het EK onder 21 nog uit voor Jong Duitsland.
33 minuten geledenSYDNEY (ANP/DPA) - Het Iraanse vrouwenvoetbalteam heeft Australië verlaten. De selectie vertrok vanaf de luchthaven van Sydney in een vliegtuig naar Maleisië, meldden verslaggevers van de Sydney Morning Herald. Volgens een woordvoerder van de politie zijn twee speelsters niet in het vliegtuig gestapt.
1 uur geledenDALLAS (ANP) - Het WK voetbal zal als gepland doorgaan in 2026, ondanks de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft operationeel directeur Heimo Schirgi van de FIFA gezegd. "Op een gegeven moment zullen we een oplossing vinden en zal het WK uiteraard doorgaan. Het WK is te groot. We hopen ook dat iedereen die zich heeft gekwalificeerd, kan meedoen", zei Schirgi tijdens een bijeenkomst in Dallas.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - Twee voetballers zijn levenslang geschorst in de Verenigde Staten omdat ze hebben gegokt op wedstrijden in de Major League Soccer (MLS). Het zijn de Ghanees Yaw Yeboah en Derrick Jones, een Amerikaan die is geboren in Ghana. Yeboah speelde interlands voor Ghana en is oud-speler van FC Twente.
6 uur geledenCANBERRA (ANP) - Australië heeft vijf Iraanse voetbalsters een humanitair visum verstrekt. De speelsters vroegen asiel aan nadat ze voorafgaand aan een wedstrijd in Australië vorige week niet meezongen met het Iraanse volkslied. Dat werd in Iran gezien als daad van verzet tegen de islamitische republiek, waarna de vijf in Iraanse staatsmedia werden neergezet als verraders.
10 uur geledenLONDEN (ANP) - West Ham United heeft zich als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de FA Cup. De ploeg van de Nederlandse aanvaller Crysencio Summerville versloeg in Londen na strafschoppen Brentford. De stand na de reguliere speeltijd en de verlenging was 2-2.
16 uur geleden