Oranje wint van Qatar en plaatst zich voor achtste finales van WK
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft het laatste groepsduel op het WK met Qatar gewonnen (2-0) en zich als groepswinnaar voor de achtste finales gekwalificeerd. Cody Gakpo (26e minuut) en Frenkie de Jong (49e minuut) scoorden voor Oranje in het Al Bayt-stadion, waar sportminister Conny Helder met een OneLove-speldje op de tribune zat.
Voor Gakpo was het alweer zijn derde doelpunt op het WK. Hij scoorde ook tegen Senegal en Ecuador. De aanvaller van PSV mag zich nu samen met de Fransman Kylian Mbappé en Enner Valencia van Ecuador topscorer van de mondiale eindronde noemen.
Oranje speelde in een laag tempo en leed veel balverlies. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal gaf geen kansen weg tegen Qatar. Oranje speelt zaterdag vanaf 16.00 uur Nederlandse tijd in de achtste finales tegen de nummer 2 van de poule B, bestaande uit Engeland, Iran, Verenigde Staten en Wales. Die wedstrijd wordt gespeeld in het Khalifa International-stadion van Doha.
Senegal heeft zich als nummer 2 van de poule voor de achtste finales geplaatst, na een zege op Ecuador (2-1).
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.
3 uur geledenVOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.
5 uur geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.
5 uur geledenUTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.
12 uur geleden