
Oranje wint van Qatar en plaatst zich voor achtste finales van WK
DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft het laatste groepsduel op het WK met Qatar gewonnen (2-0) en zich als groepswinnaar voor de achtste finales gekwalificeerd. Cody Gakpo (26e minuut) en Frenkie de Jong (49e minuut) scoorden voor Oranje in het Al Bayt-stadion, waar sportminister Conny Helder met een OneLove-speldje op de tribune zat.
Voor Gakpo was het alweer zijn derde doelpunt op het WK. Hij scoorde ook tegen Senegal en Ecuador. De aanvaller van PSV mag zich nu samen met de Fransman Kylian Mbappé en Enner Valencia van Ecuador topscorer van de mondiale eindronde noemen.
Oranje speelde in een laag tempo en leed veel balverlies. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal gaf geen kansen weg tegen Qatar. Oranje speelt zaterdag vanaf 16.00 uur Nederlandse tijd in de achtste finales tegen de nummer 2 van de poule B, bestaande uit Engeland, Iran, Verenigde Staten en Wales. Die wedstrijd wordt gespeeld in het Khalifa International-stadion van Doha.
Senegal heeft zich als nummer 2 van de poule voor de achtste finales geplaatst, na een zege op Ecuador (2-1).
Meer uit Voetbal
DEN HAAG (ANP) - Technisch directeur Joris Mathijsen vertrekt per direct bij ADO Den Haag. Dat meldt de club uit de eerste divisie in een persbericht. Oud-international Mathijsen was twee jaar in dienst bij de Haagse club.
9 uur geledenSPIEZ (ANP) - Oranje-aanvoerster Sherida Spitse vindt de pijnlijke EK-nederlaag van woensdag tegen Engeland (0-4) de schuld van zowel speelsters als de staf. Bondscoach Andries Jonker verweet zijn ploeg vooral het plan, dat "in theorie" volgens hem klopte, niet goed te hebben uitgevoerd. Spitse vindt dat dat niet alleen aan de voetbalsters lag.
11 uur geledenSPIEZ (ANP) - Aanvoerster Sherida Spitse hoopt in haar toekomstige trainerscarrière samen te werken met Arjan Veurink, de bondscoach van Oranje vanaf na dit EK. De 35-jarige verdedigster noemt een combinatie met de huidige assistent van Engeland-bondscoach Sarina Wiegman "ideaal" gezien haar ervaring als voetbalster, maar sluit dit op korte termijn uit.
12 uur geledenSPIEZ (ANP) - Recordinternational Sherida Spitse is nog niet bezig met een mogelijk afscheid bij het Nederlands elftal. De 35-jarige aanvoerster zegt dat ze nu alleen nog maar denkt aan het EK-duel met Frankrijk van zondag en de kleine kans die Oranje nog heeft om de kwartfinales te bereiken.
12 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV heeft de transfer van AZ-speler Ruben van Bommel afgerond. De 20-jarige aanvaller tekende een contract tot de zomer van 2030 bij de landskampioen. Dat maakte PSV vrijdag bekend.
16 uur geledenGENÈVE (ANP) - Zwitserland is op het Europees kampioenschap voetbal ternauwernood aan uitschakeling ontsnapt. Het gastland speelde in de laatste groepswedstrijd gelijk tegen Finland (1-1) en eindigde daardoor op de tweede plaats in poule A, achter Noorwegen.
22 uur geledenARNHEM (ANP) - Vitesse gaat naar alle waarschijnlijkheid in beroep tegen het besluit van de onafhankelijke licentiecommissie van de KNVB om de proflicentie in te trekken. Dat meldt de Arnhemse eerstedivisieclub op zijn website.
1 dag geleden