Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wint van Qatar en plaatst zich voor achtste finales van WK

Oranje wint van Qatar en plaatst zich voor achtste finales van WK

DOHA (ANP) - Het Nederlands elftal heeft het laatste groepsduel op het WK met Qatar gewonnen (2-0) en zich als groepswinnaar voor de achtste finales gekwalificeerd. Cody Gakpo (26e minuut) en Frenkie de Jong (49e minuut) scoorden voor Oranje in het Al Bayt-stadion, waar sportminister Conny Helder met een OneLove-speldje op de tribune zat.

Voor Gakpo was het alweer zijn derde doelpunt op het WK. Hij scoorde ook tegen Senegal en Ecuador. De aanvaller van PSV mag zich nu samen met de Fransman Kylian Mbappé en Enner Valencia van Ecuador topscorer van de mondiale eindronde noemen.

Oranje speelde in een laag tempo en leed veel balverlies. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal gaf geen kansen weg tegen Qatar. Oranje speelt zaterdag vanaf 16.00 uur Nederlandse tijd in de achtste finales tegen de nummer 2 van de poule B, bestaande uit Engeland, Iran, Verenigde Staten en Wales. Die wedstrijd wordt gespeeld in het Khalifa International-stadion van Doha.

Senegal heeft zich als nummer 2 van de poule voor de achtste finales geplaatst, na een zege op Ecuador (2-1).

Meer uit Voetbal

Scorende Reijnders wint met Manchester City van Nottingham Forest

NOTTINGHAM (ANP) - Tijjani Reijnders heeft met een doelpunt bijgedragen aan een uitzege van Manchester City op Nottingham Forest (1-2). De middenvelder opende de score. Vervolgens maakte Omari Hutchinson gelijk en tekende Rayan Cherki voor de winnende treffer.

11 minuten geleden
Nottingham Forest wil tribune vernoemen naar overleden Robertson

NOTTINGHAM (ANP) - Nottingham Forest wil een tribune van het stadion City Ground vernoemen naar John Robertson. De voormalige buitenspeler overleed afgelopen week op 72-jarige leeftijd. "Ik heb het bestuur geadviseerd om onze held zo te eren", zei clubeigenaar Evangelos Marinakis vlak voor het thuisduel met Manchester City.

1 uur geleden
Bondscoach Broos (Zuid-Afrika) boos op arbitrage in Afrika Cup

AGADIR (ANP/Belga) - Bondscoach Hugo Broos van Zuid-Afrika is boos over de onduidelijke regels van de arbitrage op de Afrika Cup. De Belg uitte zijn ongenoegen na afloop van de 1-0-nederlaag tegen Egypte in Marokko. "Voor het toernooi werd een meeting georganiseerd met de scheidsrechters. Ze legden ons de reglementen nog eens uit. Het waren wel vijftig regels, allemaal voor overtredingen en rode kaarten. Je ziet de bomen door het bos niet meer en niemand weet meer wat te doen", zei Broos.

5 uur geleden
Manchester United voorlopig vijfde na zege op Newcastle

MANCHESTER (ANP) - Manchester United heeft de thuiswedstrijd tegen Newcastle United met 1-0 gewonnen. Daarmee komt de ploeg voorlopig op de vijfde plaats in de Premier League, met een duel meer gespeeld dan de concurrentie.

16 uur geleden
Marokko niet verder dan gelijkspel tegen Mali op Afrika Cup

RABAT (ANP) - Marokko is er niet in geslaagd zijn tweede wedstrijd in de groepsfase van de Afrika Cup te winnen. Na winst in het openingsduel met de Comoren (2-0) kwam het gastland tegen Mali niet verder dan 1-1.

16 uur geleden
Verhuurde aanvaller Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC

NIJMEGEN (ANP) - De Noorse aanvaller Lars Olden Larsen keert niet meer terug bij NEC. De Nijmeegse Eredivisionist heeft overeenstemming bereikt met Tromsø IL over de definitieve overgang van Olden Larsen, die deze zomer al voor een halfjaar werd gehuurd door de Noorse club. Tromsø IL heeft de optie tot koop gelicht, meldt NEC vrijdag.

19 uur geleden
Doelpunt Salah helpt Egypte aan zege op Zuid-Afrika

AGADIR (ANP) - Met opnieuw een belangrijke rol voor Mohamed Salah heeft Egypte ook de tweede groepswedstrijd op de Afrika Cup gewonnen. De aanvaller van Liverpool benutte tegen Zuid-Afrika in het Marokkaanse Agadir kort voor rust een strafschop. Dankzij de 1-0-zege is Egypte al zeker van een plaats in de achtste finales.

21 uur geleden