Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil zich revancheren tegen Letland

Oranje wil zich revancheren tegen Letland

ZEIST (ANP) - Oranje heeft de thuiswedstrijd van zaterdag tegen Letland uitgekozen om de teleurstelling van de mislukte start van de WK-kwalificatie van zich af te spelen. "We gaan een beter Nederlands elftal zien", verwees bondscoach Frank de Boer naar de nederlaag van woensdag in Turkije (4-2). "Daar ga ik wel van uit."

Het lijkt erop dat De Boer zijn opstelling van het mislukte duel met Turkije op meerdere posities gaat wijzigen. Davy Klaassen maakt kans op een basisplaats, net als Luuk de Jong en misschien ook wel Denzel Dumfries, Steven Bergwijn of Calvin Stengs. Doelman Tim Krul staat opnieuw onder de lat, ondanks een minder optreden in Istanbul.

Letland is de nummer 136 van de wereldranglijst en verloor woensdag in eigen land van Montenegro (1-2). "We zullen het spel weer moeten maken", beseft De Boer. "Maar dat zal wel geconcentreerd moeten, zoals in de duels van vorig jaar november met Bosnië en Polen. Want ook Letland zal wachten op een foutje van ons. Op die manier wonnen ze ook van Oostenrijk", doelde hij op een duel van anderhalf jaar geleden (1-0).

Toeschouwers

De Boer erkende op een persconferentie in Zeist dat zijn ploeg tegen Turkije ondermaats heeft gepresteerd. "Maar ik lees dan ook weer dat wij aan het breien waren, terwijl we de laatste wedstrijden volgens mij de hoogste aantallen van balsnelheid en vooruit spelen hadden", zei hij. "Dus het is niet zo dat wij rustig aan hebben gedaan. Ik weet niet of jullie Spanje donderdag hebben gezien. Die hadden het ook verschrikkelijk lastig tegen Griekenland. Gaatjes proberen te vinden is soms heel moeilijk als je aanvalt tegen een goed georganiseerde ploeg."

Oranje staat tegen de Letten voor het eerst onder leiding van een vrouwelijke arbiter. Stéphanie Frappart uit Frankrijk mag het duel in goede banen gaan leiden. Er zitten 5000 toeschouwers in de Johan Cruijff ArenA, in het kader van Fieldlab-experimenten. "Ik ben benieuwd wat voor een sfeer dat gaat geven", zei De Boer. "En hoe ons dit kan helpen. Hopelijk is dit een opmaat naar een vol stadion. We rekenen nog steeds op drie groepswedstrijden op het EK in de Johan Cruijff ArenA. Uiteraard staan er ook andere scenario's in onze boekenkast. Maar vooralsnog zijn die niet nodig. Eind april zal er wel meer duidelijk worden."

Meer uit Voetbal

Internazionale blijft bij Fiorentina steken op gelijkspel

FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.

7 uur geleden
1. FC Köln neemt na slechte reeks afscheid van coach Kwasniok

KEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.

7 uur geleden
Dokter zesde Nederlandse atlete met wereldtitel indoor

TORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.

9 uur geleden
Manchester City klopt Arsenal en wint League Cup

LONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.

11 uur geleden
PSV kan na verlies bij Telstar titel ook volgend duel niet pakken

VELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.

12 uur geleden
Feyenoord en Ajax spelen gelijk in De Kuip

ROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).

14 uur geleden
FC Utrecht stijgt na winst tegen Go Ahead naar de zevende plaats

UTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.

14 uur geleden