Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil zich bij WK als eerste plaatsen voor achtste finales

Oranje wil zich bij WK als eerste plaatsen voor achtste finales

DOHA (ANP) - Louis van Gaal hoopt vrijdag bij het WK voetbal op een herhaling van acht jaar geleden. Na zeges op Spanje (5-1) en Australië (3-2) was Oranje na twee groepswedstrijden al zeker van een plek in de achtste finales. Ook nu kan het Nederlands elftal na twee duels al zeker zijn van een plek bij de laatste zestien, als eerste van de 32 deelnemende landen. Nederland moet dan zelf winnen van Ecuador en Qatar mag niet winnen van Senegal.

Van Gaal schat tegenstander Ecuador wat hoger in dan Senegal, het Afrikaanse land waar Oranje de groepsfase maandag moeizaam tegen begon (2-0). Eerder zei de bondscoach nog dat in zijn ogen Senegal de sterkste opponent in de poulefase was.

"Zij zijn nog meer georganiseerd dan Senegal", aldus Van Gaal. "En de spelers van Ecuador zijn gewiekster, slimmer. Ze hebben heel weinig verloren en krijgen ook weinig doelpunten tegen. Dat is heel knap. Het is een fysieke en stabiele ploeg. Dat maakt deze tegenstander voor mij moeilijker dan Senegal."

Depay

Memphis Depay deed, na zijn hamstringblessure, tegen Senegal een half uur mee en zal tegen Ecuador één helft spelen. Of dat de eerste of de tweede is, wilde de bondscoach niet zeggen. "Ik ga nu niet mijn kaarten op tafel gooien", zei Van Gaal op de afsluitende persconferentie. "Ik weet niet of Enner Valencia bij Ecuador speelt. En dat scheelt een slok op een borrel." Aanvaller Valencia maakte beide doelpunten in de door Ecuador met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Qatar en liet zich in de slotfase vervangen met een (lichte) blessure.

Van Gaal wilde ook niet vertellen of Matthijs de Ligt of Jurriën Timber tegen Ecuador start. De Ligt kreeg tegen Senegal de voorkeur, maar de verdediger van Bayern München zei na afloop dat Timber zijn rol misschien wel beter had kunnen invullen. "Ik kijk ook naar de tegenstander", aldus Van Gaal, die eerder al liet weten dat De Ligt een basisplaats had omdat hij goed kan koppen.

Oranje gaat vrijdag geen signaal afgeven aan de FIFA, de wereldvoetbalbond. Die wil niet dat aanvoerders van deelnemende teams de OneLove-aanvoerdersband dragen. "We hebben een punt achter alle politieke kwesties gezet nadat we vorige week arbeidsmigranten op onze training hebben uitgenodigd", verduidelijkte Van Gaal. "We willen ook niet het doel dat we voor ogen hebben om wereldkampioen te worden laten verpesten door acties van de FIFA of welke organisatie dan ook."

Meer uit Voetbal

Arsenal na krappe zege op Burnley dicht bij Engelse titel

LONDEN (ANP) - Arsenal is nog één stap verwijderd van de eerste Engelse landstitel sinds 2004. De Londenaren wonnen in eigen stadion met klein verschil van het al gedegradeerde Burnley: 1-0.

6 uur geleden
Koeman vreest voor WK-deelname verdediger Timber

HILVERSUM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman vreest voor de WK-deelname van Jurriën Timber. De verdediger van Arsenal staat sinds half maart aan de kant met een liesblessure.

9 uur geleden
Leeds gaat stadionverboden opleggen voor homofobe spreekkoren

LEEDS (ANP/RTR) - Leeds United gaat langdurige stadionverboden uitdelen aan supporters die verantwoordelijk worden geacht voor homofobe spreekkoren. Dat meldt de Engelse voetbalclub maandag. De spreekkoren waren zondag te horen in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Brighton & Hove Albion.

9 uur geleden
Dastgir (36) nieuwe hoofdcoach Almere City FC

ALMERE (ANP) - Almere City FC heeft Anoush Dastgir aangesteld als nieuwe trainer. De 36-jarige Afghaanse Nederlander ondertekent een tweejarig contract bij de nummer 5 van afgelopen seizoen uit de eerste divisie.

11 uur geleden
Brugge volgt Correia op als trainer van Telstar

VELSEN (ANP) - Henk Brugge is de nieuwe trainer van Telstar. De 48-jarige assistent-coach van sc Heerenveen volgt bij de club uit Velsen de naar FC Utrecht vertrekkende Anthony Correia op. Brugge ondertekent een contract voor twee seizoenen met een optie voor een extra jaar.

11 uur geleden
Onderzoekers zien na kopbal tekenen van hersenschade in het bloed

AMSTERDAM (ANP) - Door het koppen van de bal krijgen spelers in het amateurvoetbal tijdelijk meer stoffen in hun bloed die kunnen wijzen op acute hersenschade. Het Amsterdam UMC heeft dat onderzocht in samenwerking met de KNVB. Hoe vaker en harder een speler kopte, hoe groter het effect dat in het bloed te zien was.

12 uur geleden
KNVB vraagt burgemeester Volendam alsnog uitfans toe te laten

ZEIST (ANP) - De KNVB wil dat supporters van FC Groningen en Willem II alsnog welkom zijn in het stadion van FC Volendam voor de wedstrijden in de play-offs. De voetbalbond heeft daarover een gesprek gevoerd met Rick Beukers, de burgemeester van de gemeente Edam-Volendam, meldt de KNVB.

12 uur geleden