Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil zich bij WK als eerste plaatsen voor achtste finales

Oranje wil zich bij WK als eerste plaatsen voor achtste finales

DOHA (ANP) - Louis van Gaal hoopt vrijdag bij het WK voetbal op een herhaling van acht jaar geleden. Na zeges op Spanje (5-1) en Australië (3-2) was Oranje na twee groepswedstrijden al zeker van een plek in de achtste finales. Ook nu kan het Nederlands elftal na twee duels al zeker zijn van een plek bij de laatste zestien, als eerste van de 32 deelnemende landen. Nederland moet dan zelf winnen van Ecuador en Qatar mag niet winnen van Senegal.

Van Gaal schat tegenstander Ecuador wat hoger in dan Senegal, het Afrikaanse land waar Oranje de groepsfase maandag moeizaam tegen begon (2-0). Eerder zei de bondscoach nog dat in zijn ogen Senegal de sterkste opponent in de poulefase was.

"Zij zijn nog meer georganiseerd dan Senegal", aldus Van Gaal. "En de spelers van Ecuador zijn gewiekster, slimmer. Ze hebben heel weinig verloren en krijgen ook weinig doelpunten tegen. Dat is heel knap. Het is een fysieke en stabiele ploeg. Dat maakt deze tegenstander voor mij moeilijker dan Senegal."

Depay

Memphis Depay deed, na zijn hamstringblessure, tegen Senegal een half uur mee en zal tegen Ecuador één helft spelen. Of dat de eerste of de tweede is, wilde de bondscoach niet zeggen. "Ik ga nu niet mijn kaarten op tafel gooien", zei Van Gaal op de afsluitende persconferentie. "Ik weet niet of Enner Valencia bij Ecuador speelt. En dat scheelt een slok op een borrel." Aanvaller Valencia maakte beide doelpunten in de door Ecuador met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Qatar en liet zich in de slotfase vervangen met een (lichte) blessure.

Van Gaal wilde ook niet vertellen of Matthijs de Ligt of Jurriën Timber tegen Ecuador start. De Ligt kreeg tegen Senegal de voorkeur, maar de verdediger van Bayern München zei na afloop dat Timber zijn rol misschien wel beter had kunnen invullen. "Ik kijk ook naar de tegenstander", aldus Van Gaal, die eerder al liet weten dat De Ligt een basisplaats had omdat hij goed kan koppen.

Oranje gaat vrijdag geen signaal afgeven aan de FIFA, de wereldvoetbalbond. Die wil niet dat aanvoerders van deelnemende teams de OneLove-aanvoerdersband dragen. "We hebben een punt achter alle politieke kwesties gezet nadat we vorige week arbeidsmigranten op onze training hebben uitgenodigd", verduidelijkte Van Gaal. "We willen ook niet het doel dat we voor ogen hebben om wereldkampioen te worden laten verpesten door acties van de FIFA of welke organisatie dan ook."

Meer uit Voetbal

Galatasaray: Lang mist oefenduel van Oranje met Noorwegen

ZEIST (ANP) - Noa Lang mist vrijdag het oefenduel van het Nederlands elftal tegen Noorwegen. Dat meldt zijn club Galatasaray in een verklaring. Mogelijk is de vleugelaanvaller volgende week dinsdag wel inzetbaar voor de vriendschappelijke interland tegen Ecuador.

2 uur geleden
Oranjefans plannen eerbetoon aan Cruijff in oefenduel met Noren

ZEIST (ANP) - Supporters van het Nederlands elftal brengen vrijdag tijdens de oefeninterland tegen Noorwegen een eerbetoon aan Johan Cruijff. Ze zijn volgens de KNVB van plan om in de veertiende minuut te gaan staan. Vervolgens is het de bedoeling dat er een groot applaus klinkt in de Johan Cruijff ArenA.

4 uur geleden
Verdediger Botman succesvol geopereerd aan blessure in gezicht

NEWCASTLE (ANP) - Sven Botman is succesvol geopereerd aan een blessure in zijn gezicht. Dat meldt zijn club Newcastle United maandag. De Nederlandse verdediger werd zondag tijdens de wedstrijd tegen Sunderland gewisseld vanwege het protocol voor hoofdblessures. De club verwacht dat Botman "de laatste weken van het seizoen" weer beschikbaar is.

4 uur geleden
Bondscoach Koeman rekent niet op geblesseerde Depay

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent niet op Memphis Depay voor de oefeninterlands van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador. "Hij heeft een scan laten maken en daar is de uitslag nog niet van bekend", zei hij op een persconferentie in Zeist. "Maar het ziet er niet goed uit. Als hij toch beschikbaar is, dan vliegt hij later onze kant op."

5 uur geleden
Sevilla neemt afscheid van trainer Almeyda

SEVILLA (ANP) - Sevilla heeft afscheid genomen van trainer Matías Almeyda. De Spaanse club, zevenvoudig winnaar van de Europa League, staat na de 2-0-thuisnederlaag tegen Valencia van afgelopen zaterdag op de vijftiende plaats in La Liga met 31 punten. Dat zijn er slechts 3 meer dan Mallorca dat op een degradatieplek staat.

6 uur geleden
Van Gaal blijft ook nieuwe leiding van Ajax adviseren

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal blijft Ajax adviseren. Dat is volgens de club uit Amsterdam het resultaat van een gesprek van de oud-trainer met Lesley Bamberger en Edo Ophof, de voorzitter en technische man van de nieuwe raad van commissarissen.

8 uur geleden
Middenvelder Nmecha mist interlands van Duitsland door blessure

DORTMUND (ANP/DPA) - Duitsland kan in de komende interlandperiode niet beschikken over Felix Nmecha van Borussia Dortmund. De 25-jarige middenvelder liep zaterdag een blessure op tijdens de gewonnen wedstrijd van zijn club tegen Hamburger SV (3-2).

10 uur geleden