Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil zich bij WK als eerste plaatsen voor achtste finales

Oranje wil zich bij WK als eerste plaatsen voor achtste finales

DOHA (ANP) - Louis van Gaal hoopt vrijdag bij het WK voetbal op een herhaling van acht jaar geleden. Na zeges op Spanje (5-1) en Australië (3-2) was Oranje na twee groepswedstrijden al zeker van een plek in de achtste finales. Ook nu kan het Nederlands elftal na twee duels al zeker zijn van een plek bij de laatste zestien, als eerste van de 32 deelnemende landen. Nederland moet dan zelf winnen van Ecuador en Qatar mag niet winnen van Senegal.

Van Gaal schat tegenstander Ecuador wat hoger in dan Senegal, het Afrikaanse land waar Oranje de groepsfase maandag moeizaam tegen begon (2-0). Eerder zei de bondscoach nog dat in zijn ogen Senegal de sterkste opponent in de poulefase was.

"Zij zijn nog meer georganiseerd dan Senegal", aldus Van Gaal. "En de spelers van Ecuador zijn gewiekster, slimmer. Ze hebben heel weinig verloren en krijgen ook weinig doelpunten tegen. Dat is heel knap. Het is een fysieke en stabiele ploeg. Dat maakt deze tegenstander voor mij moeilijker dan Senegal."

Depay

Memphis Depay deed, na zijn hamstringblessure, tegen Senegal een half uur mee en zal tegen Ecuador één helft spelen. Of dat de eerste of de tweede is, wilde de bondscoach niet zeggen. "Ik ga nu niet mijn kaarten op tafel gooien", zei Van Gaal op de afsluitende persconferentie. "Ik weet niet of Enner Valencia bij Ecuador speelt. En dat scheelt een slok op een borrel." Aanvaller Valencia maakte beide doelpunten in de door Ecuador met 2-0 gewonnen wedstrijd tegen Qatar en liet zich in de slotfase vervangen met een (lichte) blessure.

Van Gaal wilde ook niet vertellen of Matthijs de Ligt of Jurriën Timber tegen Ecuador start. De Ligt kreeg tegen Senegal de voorkeur, maar de verdediger van Bayern München zei na afloop dat Timber zijn rol misschien wel beter had kunnen invullen. "Ik kijk ook naar de tegenstander", aldus Van Gaal, die eerder al liet weten dat De Ligt een basisplaats had omdat hij goed kan koppen.

Oranje gaat vrijdag geen signaal afgeven aan de FIFA, de wereldvoetbalbond. Die wil niet dat aanvoerders van deelnemende teams de OneLove-aanvoerdersband dragen. "We hebben een punt achter alle politieke kwesties gezet nadat we vorige week arbeidsmigranten op onze training hebben uitgenodigd", verduidelijkte Van Gaal. "We willen ook niet het doel dat we voor ogen hebben om wereldkampioen te worden laten verpesten door acties van de FIFA of welke organisatie dan ook."

Meer uit Voetbal

Hadj Moussa leidt Feyenoord in slotfase langs PEC Zwolle

ZWOLLE (ANP) - Feyenoord heeft de competitie afgesloten met een overwinning. Het elftal van trainer Robin van Persie versloeg PEC Zwolle: 0-2. Feyenoord was al zeker van de tweede plaats en sluit de Eredivisie af met 19 punten minder dan kampioen PSV.

3 minuten geleden
Sparta grijpt naast play-offs na nederlaag tegen Excelsior

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is er niet in geslaagd zich alsnog te kwalificeren voor de play-offs voor Europees voetbal. De Rotterdammers van de scheidende coach Maurice Steijn verloren hun laatste wedstrijd in het eigen Kasteel met 3-2 van stadgenoot Excelsior.

5 minuten geleden
FC Groningen met zege naar play-offs om Europees voetbal

ALMELO (ANP) - FC Groningen heeft zich geplaatst voor de play-offs om Europees voetbal. De ploeg van trainer Dick Lukkien eindigde op de negende plaats in de Eredivisie na een 2-1-zege bij het gedegradeerde Heracles Almelo.

6 minuten geleden
Telstar handhaaft zich in Eredivisie, FC Volendam naar play-offs

VOLENDAM (ANP) - Telstar heeft zich door een zege van 2-1 bij FC Volendam gehandhaafd in de Eredivisie. Volendam eindigde door de nederlaag als zestiende. De ploeg van coach Rick Kruys moet het nu in de play-offs om promotie/degradatie opnemen tegen Willem II.

16 minuten geleden
AZ sluit seizoen af met gelijkspel tegen NAC Breda

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft het seizoen in de Eredivisie afgesloten met een gelijkspel tegen het gedegradeerde NAC Breda. Het duel in Alkmaar eindigde in 3-3. AZ won eerder de KNVB-beker en is daardoor al zeker van deelname aan de Europa League.

18 minuten geleden
NEC mag Champions League in na zege op Go Ahead Eagles

NIJMEGEN (ANP) - NEC heeft zich voor het eerst geplaatst voor de Champions League. De Nijmegenaren wonnen op de laatste speeldag in de Eredivisie met 2-1 van Go Ahead Eagles en profiteerden van de ruime nederlaag van FC Twente bij PSV (5-1). NEC eindigde als derde en stroomt in de Champions League in de derde voorronde in.

19 minuten geleden
FC Twente verliest ruim bij PSV en eindigt als vierde

EINDHOVEN (ANP) - FC Twente is het niet gelukt zich te plaatsen voor de voorronde van de Champions League. De Enschedeërs verspeelden op de slotdag van de Eredivisie de derde plaats. Landskampioen PSV was in het Philips Stadion met 5-1 te sterk en kwam daarmee dit seizoen uit op 101 doelpunten in de competitie.

20 minuten geleden