Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wist zaterdag ondanks een overtuigende zege op Hongarije (4-0) en een plek in de kwartfinales van de Nations League het slechte gevoel bij Ronald Koeman niet helemaal weg te nemen. Een maand na de teleurstellende interlands bij Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0) zag de bondscoach zijn elftal het in aanvallend opzicht veel beter doen, maar verdedigend oogde Oranje opnieuw erg kwetsbaar. Het was een klein wonder dat de nummer 32 van de wereld geen doelpunt maakte in de Johan Cruijff ArenA.
Het duel paste in dat opzicht wel in het jaar 2024 van Oranje, dat als wisselvallig kan worden omschreven. Met acht zeges, drie gelijke spelen en vier nederlagen deed Oranje het qua resultaten weleens beter. Nederland wacht al ruim twee jaar, na een 1-0 tegen België in de Nations League in september 2022, op een zege op een van de toplanden. Duitsland was dit jaar twee keer te sterk en Oranje verloor op het EK, waar het strandde in de halve eindstrijd, van Oostenrijk en Engeland.
Nederland wil het jaar dinsdag met het slotduel in de groepsfase van de Nations League met Bosnië en Herzegovina positief afsluiten. De eerstkomende interlandperiode moet duidelijk maken of Oranje naar de top toe is gegroeid. In maart volgt in de kwartfinales van de Nations League een dubbele confrontatie met een topland. Vrijdag bij de loting wordt duidelijk of dat Portugal, Spanje, Italië of heel misschien Frankrijk wordt. Tegen bijna al die landen is de balans voor het Nederlands elftal negatief.
Koeman ziet lichtpunten
"Nee, ik heb er ook geen verklaring voor. Ik ben eerlijk", sprak Koeman zaterdag in de Johan Cruijff ArenA een beetje wanhopig over de weggegeven ruimte en kansen tegen de Hongaren. Wie de tegenstander in maart ook wordt, Oranje zal in dat opzicht flink beterschap moeten tonen om een kans te maken zich te plaatsen voor de Final Four.
De bondscoach zag richting het nieuwe jaar ook lichtpunten. Frenkie de Jong maakte na veertien maanden zijn rentree als international en moet Oranje als spelbepaler weer bij de hand nemen. Koeman kon tegen de Hongaren eindelijk ook weer beschikken over Teun Koopmeiners, die na langdurig blessureleed pas zijn tweede interland van het jaar speelde. Met ook Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders tot zijn beschikking, heeft Koeman op het middenveld weer heel wat te kiezen. Het zijn de lichtpuntjes waar de 61-jarige Zaandammer zich aan vast zal houden richting 2025, het jaar dat in het teken staat van kwalificatie voor het WK van 2026.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Middenvelder Joshua Kitolano van Sparta Rotterdam keert terug naar Noorwegen. De in Congo geboren Noor tekent een contract per 1 juli bij FK Bodø/Glimt, dat dit jaar indruk maakte in de Champions League.
22 minuten geledenMIAMI (ANP/RTR) - Lionel Messi heeft zich in de competitiewedstrijd van Inter Miami tegen Philadelphia Union voortijdig laten wisselen. De 38-jarige Argentijnse spelmaker ging in de 73e minuut naar de kant.
1 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree gemaakt bij Corinthians. De 32-jarige Nederlandse aanvaller kwam in de met 1-0 gewonnen thuiswedstrijd tegen Atlético Mineiro na een uur spelen als invaller in het veld. Zakaria Labyad, oud-speler van onder meer PSV en Ajax, maakte in de slotfase het doelpunt.
1 uur geledenNAPELS (ANP/RTR) - Antonio Conte vertrekt na twee seizoenen bij Napoli. Dat maakte de 56-jarige trainer bekend na de laatste competitiewedstrijd van het seizoen tegen Udinese, die met 1-0 werd gewonnen. Napoli eindigde daarmee achter kampioen Internazionale als tweede in de Serie A. Vorig seizoen ging de landstitel naar Napoli.
3 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Rogier Meijer is vanaf komend seizoen trainer van Sparta Rotterdam. De 44-jarige Doetinchemmer volgt bij de nummer 10 uit de Eredivisie Maurice Steijn op.
4 uur geledenVERONA (ANP) - Donyell Malen heeft AS Roma naar de Champions League geleid. De international zorgde in het met 2-0 gewonnen duel met Hellas Verona met zijn veertiende doelpunt voor de openingstreffer. Stephan El Shaarawy maakte in de extra tijd het tweede doelpunt.
14 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft zich verzekerd van het vijfde Engelse ticket voor de Champions League. De club van trainer Arne Slot speelde in de laatste competitiewedstrijd met 1-1 gelijk tegen Brentford. Ook concurrent Bournemouth kwam niet verder dan een 1-1-gelijkspel tegen Nottingham Forest en eindigt als zesde.
17 uur geleden