Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië

Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wist zaterdag ondanks een overtuigende zege op Hongarije (4-0) en een plek in de kwartfinales van de Nations League het slechte gevoel bij Ronald Koeman niet helemaal weg te nemen. Een maand na de teleurstellende interlands bij Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0) zag de bondscoach zijn elftal het in aanvallend opzicht veel beter doen, maar verdedigend oogde Oranje opnieuw erg kwetsbaar. Het was een klein wonder dat de nummer 32 van de wereld geen doelpunt maakte in de Johan Cruijff ArenA.

Het duel paste in dat opzicht wel in het jaar 2024 van Oranje, dat als wisselvallig kan worden omschreven. Met acht zeges, drie gelijke spelen en vier nederlagen deed Oranje het qua resultaten weleens beter. Nederland wacht al ruim twee jaar, na een 1-0 tegen België in de Nations League in september 2022, op een zege op een van de toplanden. Duitsland was dit jaar twee keer te sterk en Oranje verloor op het EK, waar het strandde in de halve eindstrijd, van Oostenrijk en Engeland.

Nederland wil het jaar dinsdag met het slotduel in de groepsfase van de Nations League met Bosnië en Herzegovina positief afsluiten. De eerstkomende interlandperiode moet duidelijk maken of Oranje naar de top toe is gegroeid. In maart volgt in de kwartfinales van de Nations League een dubbele confrontatie met een topland. Vrijdag bij de loting wordt duidelijk of dat Portugal, Spanje, Italië of heel misschien Frankrijk wordt. Tegen bijna al die landen is de balans voor het Nederlands elftal negatief.

Koeman ziet lichtpunten

"Nee, ik heb er ook geen verklaring voor. Ik ben eerlijk", sprak Koeman zaterdag in de Johan Cruijff ArenA een beetje wanhopig over de weggegeven ruimte en kansen tegen de Hongaren. Wie de tegenstander in maart ook wordt, Oranje zal in dat opzicht flink beterschap moeten tonen om een kans te maken zich te plaatsen voor de Final Four.

De bondscoach zag richting het nieuwe jaar ook lichtpunten. Frenkie de Jong maakte na veertien maanden zijn rentree als international en moet Oranje als spelbepaler weer bij de hand nemen. Koeman kon tegen de Hongaren eindelijk ook weer beschikken over Teun Koopmeiners, die na langdurig blessureleed pas zijn tweede interland van het jaar speelde. Met ook Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders tot zijn beschikking, heeft Koeman op het middenveld weer heel wat te kiezen. Het zijn de lichtpuntjes waar de 61-jarige Zaandammer zich aan vast zal houden richting 2025, het jaar dat in het teken staat van kwalificatie voor het WK van 2026.

Meer uit Voetbal

Mbappé lijkt speelfit voor Real Madrid in Clásico

MADRID (ANP) - Sterspeler Kylian Mbappé van Real Madrid lijkt voldoende hersteld van een spierblessure en kan mogelijk zondag zijn rentree maken in de klassieker tegen FC Barcelona. Dat meldde coach Álvaro Arbeloa in aanloop naar de Clásico, waarin de Catalaanse ploeg de Spaanse titel kan veiligstellen.

23 seconden geleden
Iran doet onder voorwaarden mee aan WK voetbal

TEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond heeft zaterdag nog eens gezegd dat het nationale elftal meedoet aan het WK voetbal deze zomer. De bond eist wel dat de gezamenlijke gastlanden, de Verenigde Staten, Canada en Mexico, voldoen aan enkele voorwaarden.

34 minuten geleden
Southampton beticht van spionage voor promotiewedstrijd

LONDEN (ANP) - Southampton wordt beticht van spioneren bij een besloten training van Middlesbrough. De overkoepelende English Football League (EFL) is een onderzoek gestart. De twee teams uit het Championship spelen zaterdagmiddag hun eerste van twee wedstrijden in de play-offs om promotie naar de Premier League.

2 uur geleden
Suárez open voor terugkeer bij Uruguay: zal nooit nee zeggen

MIAMI (ANP) - Luís Suárez staat open voor een rentree in het Uruguayaanse voetbalelftal en daarmee deelname aan het WK voetbal. "Ik zou nooit nee zeggen tegen het nationale team als ze me nodig hebben, zeker niet met een WK in aantocht", citeerde persbureau EFE de 39-jarige aanvaller, die in september 2024 na 143 interlands en 69 doelpunten afscheid nam van het nationale elftal. Suárez speelde in zijn carrière bij onder meer FC Groningen, Ajax, Liverpool en FC Barcelona en is nu actief bij het Amerikaanse Inter Miami.

2 uur geleden
Messi wil Neymar bij Brazilië zien op WK voetbal

BUENOS AIRES (ANP) - De Argentijnse voetbalvedette Lionel Messi vindt dat Neymar met Brazilië mee moet naar het WK voetbal. "We willen de beste spelers erbij hebben en Neymar, ongeacht zijn vorm, zal daar altijd bij horen," zei Messi in het programma Lo del Pollo. "Het zou fantastisch zijn om hem op het WK te zien, gezien wat hij betekent voor Brazilië en voor het voetbal."

3 uur geleden
Drie openingsceremonies met mondiale popsterren op WK voetbal

LOS ANGELES (ANP) - Wereldbond FIFA heeft voor het komende WK voetbal drie aparte openingsceremonies bedacht. Tal van sterren uit de muziekwereld zullen optreden bij de openingswedstrijden in de gastlanden Verenigde Staten, Canada en Mexico.

4 uur geleden
Voetbalsters PSV voor het eerst landskampioen na thuiszege op ADO

EINDHOVEN (ANP) - De voetbalsters van PSV zijn vrijdagavond voor het eerst in de clubhistorie landskampioen geworden. De Eindhovenaren verzekerden zich in de voorlaatste speelronde van de Vrouwen Eredivisie van de titel door thuis met 2-0 van ADO Den Haag te winnen.

15 uur geleden