Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië

Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wist zaterdag ondanks een overtuigende zege op Hongarije (4-0) en een plek in de kwartfinales van de Nations League het slechte gevoel bij Ronald Koeman niet helemaal weg te nemen. Een maand na de teleurstellende interlands bij Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0) zag de bondscoach zijn elftal het in aanvallend opzicht veel beter doen, maar verdedigend oogde Oranje opnieuw erg kwetsbaar. Het was een klein wonder dat de nummer 32 van de wereld geen doelpunt maakte in de Johan Cruijff ArenA.

Het duel paste in dat opzicht wel in het jaar 2024 van Oranje, dat als wisselvallig kan worden omschreven. Met acht zeges, drie gelijke spelen en vier nederlagen deed Oranje het qua resultaten weleens beter. Nederland wacht al ruim twee jaar, na een 1-0 tegen België in de Nations League in september 2022, op een zege op een van de toplanden. Duitsland was dit jaar twee keer te sterk en Oranje verloor op het EK, waar het strandde in de halve eindstrijd, van Oostenrijk en Engeland.

Nederland wil het jaar dinsdag met het slotduel in de groepsfase van de Nations League met Bosnië en Herzegovina positief afsluiten. De eerstkomende interlandperiode moet duidelijk maken of Oranje naar de top toe is gegroeid. In maart volgt in de kwartfinales van de Nations League een dubbele confrontatie met een topland. Vrijdag bij de loting wordt duidelijk of dat Portugal, Spanje, Italië of heel misschien Frankrijk wordt. Tegen bijna al die landen is de balans voor het Nederlands elftal negatief.

Koeman ziet lichtpunten

"Nee, ik heb er ook geen verklaring voor. Ik ben eerlijk", sprak Koeman zaterdag in de Johan Cruijff ArenA een beetje wanhopig over de weggegeven ruimte en kansen tegen de Hongaren. Wie de tegenstander in maart ook wordt, Oranje zal in dat opzicht flink beterschap moeten tonen om een kans te maken zich te plaatsen voor de Final Four.

De bondscoach zag richting het nieuwe jaar ook lichtpunten. Frenkie de Jong maakte na veertien maanden zijn rentree als international en moet Oranje als spelbepaler weer bij de hand nemen. Koeman kon tegen de Hongaren eindelijk ook weer beschikken over Teun Koopmeiners, die na langdurig blessureleed pas zijn tweede interland van het jaar speelde. Met ook Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders tot zijn beschikking, heeft Koeman op het middenveld weer heel wat te kiezen. Het zijn de lichtpuntjes waar de 61-jarige Zaandammer zich aan vast zal houden richting 2025, het jaar dat in het teken staat van kwalificatie voor het WK van 2026.

Meer uit Voetbal

Middenvelder Oosting verruilt FC Groningen voor PEC Zwolle

GRONINGEN (ANP) - Thijs Oosting zet zijn voetballoopbaan voort bij PEC Zwolle. De 26-jarige middenvelder wordt overgenomen van FC Groningen. Oosting kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor PEC Zwolle, dat nu gebruikmaakt van de koopoptie die in de huurovereenkomst was opgenomen.

12 minuten geleden
Doelman Neuer (40) verlengt contract bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer staat ook volgend seizoen onder de lat bij Bayern München. De 40-jarige doelman heeft zijn contract bij de Duitse recordkampioen tot juni 2027 verlengd, meldt de club.

56 minuten geleden
FC Utrecht-spits Haller niet in WK-selectie Ivoorkust

YAMOUSSOUKRO (ANP/RTR) - FC Utrecht-spits Sébastien Haller gaat komende zomer waarschijnlijk niet naar het WK voetbal. De 31-jarige voormalige Ajacied zit niet bij de Ivoriaanse selectie die bondscoach Emerse Faé vrijdag bekendmaakte, maar staat op een reservelijst van vijf spelers.

1 uur geleden
De Ligt ondergaat ingreep aan zijn rug en kan WK vergeten

MANCHESTER (ANP) - Matthijs de Ligt kan komende zomer met het Nederlands elftal niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De verdediger van Manchester United heeft een operatie aan zijn rug ondergaan en is op zijn vroegst bij de start van het nieuwe seizoen weer beschikbaar. Dat meldt Manchester United.

2 uur geleden
Trainer García weet zeker dat Ajax komend seizoen kampioen wordt

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Óscar García van Ajax denkt dat de landstitel komend seizoen weer naar de Amsterdammers gaat. Dat zegt de Spanjaard in een interview met ESPN, twee dagen voor de laatste competitiewedstrijd tegen sc Heerenveen. Ajax begint de laatste speelronde als nummer 5 op de ranglijst en zal nog een plaats moeten stijgen als het de play-offs voor deelname aan de Conference League wil ontlopen.

2 uur geleden
Sterling krijgt basisplaats in laatste Eredivisieduel Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord begint zondag zonder de Japanse WK-gangers Ayase Ueda en Tsuyoshi Watanabe, maar met Raheem Sterling aan het laatste eredivisieduel van het seizoen. Trainer Robin van Persie geeft Sterling een basisplaats, vertelde hij vrijdag bij een persconferentie in aanloop naar het duel met PEC Zwolle.

2 uur geleden
FC Twente met fitte selectie naar laatste wedstrijd tegen PSV

ENSCHEDE (ANP) - Coach John van den Brom van FC Twente heeft een fitte spelersgroep voor de laatste competitiewedstrijd bij PSV. De club uit Enschede strijdt met NEC en Ajax om de derde plaats in de Eredivisie, die recht geeft op het spelen van de voorronde van de Champions League.

2 uur geleden