Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië
ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wist zaterdag ondanks een overtuigende zege op Hongarije (4-0) en een plek in de kwartfinales van de Nations League het slechte gevoel bij Ronald Koeman niet helemaal weg te nemen. Een maand na de teleurstellende interlands bij Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0) zag de bondscoach zijn elftal het in aanvallend opzicht veel beter doen, maar verdedigend oogde Oranje opnieuw erg kwetsbaar. Het was een klein wonder dat de nummer 32 van de wereld geen doelpunt maakte in de Johan Cruijff ArenA.
Het duel paste in dat opzicht wel in het jaar 2024 van Oranje, dat als wisselvallig kan worden omschreven. Met acht zeges, drie gelijke spelen en vier nederlagen deed Oranje het qua resultaten weleens beter. Nederland wacht al ruim twee jaar, na een 1-0 tegen België in de Nations League in september 2022, op een zege op een van de toplanden. Duitsland was dit jaar twee keer te sterk en Oranje verloor op het EK, waar het strandde in de halve eindstrijd, van Oostenrijk en Engeland.
Nederland wil het jaar dinsdag met het slotduel in de groepsfase van de Nations League met Bosnië en Herzegovina positief afsluiten. De eerstkomende interlandperiode moet duidelijk maken of Oranje naar de top toe is gegroeid. In maart volgt in de kwartfinales van de Nations League een dubbele confrontatie met een topland. Vrijdag bij de loting wordt duidelijk of dat Portugal, Spanje, Italië of heel misschien Frankrijk wordt. Tegen bijna al die landen is de balans voor het Nederlands elftal negatief.
Koeman ziet lichtpunten
"Nee, ik heb er ook geen verklaring voor. Ik ben eerlijk", sprak Koeman zaterdag in de Johan Cruijff ArenA een beetje wanhopig over de weggegeven ruimte en kansen tegen de Hongaren. Wie de tegenstander in maart ook wordt, Oranje zal in dat opzicht flink beterschap moeten tonen om een kans te maken zich te plaatsen voor de Final Four.
De bondscoach zag richting het nieuwe jaar ook lichtpunten. Frenkie de Jong maakte na veertien maanden zijn rentree als international en moet Oranje als spelbepaler weer bij de hand nemen. Koeman kon tegen de Hongaren eindelijk ook weer beschikken over Teun Koopmeiners, die na langdurig blessureleed pas zijn tweede interland van het jaar speelde. Met ook Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders tot zijn beschikking, heeft Koeman op het middenveld weer heel wat te kiezen. Het zijn de lichtpuntjes waar de 61-jarige Zaandammer zich aan vast zal houden richting 2025, het jaar dat in het teken staat van kwalificatie voor het WK van 2026.
Meer uit Voetbal
BOEDAPEST (ANP/RTR/AFP) - Arsenal-trainer Mikel Arteta is trots op zijn ploeg na de verloren finale van de Champions League tegen Paris Saint-Germain. Arsenal verloor van PSG na strafschoppen, na 1-1 in de reguliere tijd. "Het is een eer om deze groep te mogen leiden. Hoe ze dit embleem dragen en wat ze ervoor doen. We hebben een grote prijs gewonnen en we hebben naast een grote prijs gegrepen", verwees hij bij TNT Sports naar het winnen van de titel en het verliezen van deze finale.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Trainer Luis Enrique van Paris Saint-Germain spreekt van een verdiende overwinning van zijn ploeg op Arsenal in de finale van de Champions League. In Boedapest versloeg PSG de club uit Londen na strafschoppen, nadat het na 120 minuten in 1-1 was geëindigd.
9 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Paris Saint-Germain heeft voor de tweede keer op rij de Champions League gewonnen. De club uit Parijs van coach Luis Enrique versloeg Arsenal met invaller Jurriën Timber in de finale in de Puskás Arena in Boedapest na strafschoppen, na 1-1 in de verlenging. Gabriel schoot de laatste strafschop van Arsenal over.
11 uur geledenBOEDAPEST (ANP) - Arsenal begint aan de finale van de Champions League in Boedapest tegen Paris Saint-Germain met Jurriën Timber op de bank. De 24-jarige verdediger zit voor het eerst sinds half maart in de selectie van coach Mikel Arteta.
15 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De Iraanse voetbalbond FFIRI heeft de FIFA in een officiële brief om "transparantie en opheldering" gevraagd over de nog lopende visumprocedure voor het Iraanse elftal en stafleden. Het team wacht een kleine twee weken voor de start van het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico nog altijd op geldige visa, meldt de FFIRI.
15 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft trainer Arne Slot ontslagen. De Nederlandse coach was sinds de zomer van 2024 werkzaam bij de Engelse club. Hij had nog een contract voor een seizoen op Anfield. Bij Liverpool spelen Oranje-internationals Virgil van Dijk, Ryan Gravenberch, Jeremie Frimpong en Cody Gakpo.
19 uur geledenSTOCKHOLM (ANP) - Oranje-tegenstander Zweden moet het op het WK voetbal doen zonder rechtsback Emil Holm. De 26-jarige speler van Bologna, die het afgelopen halfjaar op huurbasis uitkwam voor Juventus, heeft een spierblessure opgelopen en heeft daardoor het trainingskamp van de ploeg verlaten. Herman Johansson van het Amerikaanse FC Dallas is opgeroepen als zijn vervanger.
21 uur geleden