Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië

Oranje wil wisselvallig jaar positief afsluiten in Bosnië

ZEIST (ANP) - Het Nederlands elftal wist zaterdag ondanks een overtuigende zege op Hongarije (4-0) en een plek in de kwartfinales van de Nations League het slechte gevoel bij Ronald Koeman niet helemaal weg te nemen. Een maand na de teleurstellende interlands bij Hongarije (1-1) en Duitsland (1-0) zag de bondscoach zijn elftal het in aanvallend opzicht veel beter doen, maar verdedigend oogde Oranje opnieuw erg kwetsbaar. Het was een klein wonder dat de nummer 32 van de wereld geen doelpunt maakte in de Johan Cruijff ArenA.

Het duel paste in dat opzicht wel in het jaar 2024 van Oranje, dat als wisselvallig kan worden omschreven. Met acht zeges, drie gelijke spelen en vier nederlagen deed Oranje het qua resultaten weleens beter. Nederland wacht al ruim twee jaar, na een 1-0 tegen België in de Nations League in september 2022, op een zege op een van de toplanden. Duitsland was dit jaar twee keer te sterk en Oranje verloor op het EK, waar het strandde in de halve eindstrijd, van Oostenrijk en Engeland.

Nederland wil het jaar dinsdag met het slotduel in de groepsfase van de Nations League met Bosnië en Herzegovina positief afsluiten. De eerstkomende interlandperiode moet duidelijk maken of Oranje naar de top toe is gegroeid. In maart volgt in de kwartfinales van de Nations League een dubbele confrontatie met een topland. Vrijdag bij de loting wordt duidelijk of dat Portugal, Spanje, Italië of heel misschien Frankrijk wordt. Tegen bijna al die landen is de balans voor het Nederlands elftal negatief.

Koeman ziet lichtpunten

"Nee, ik heb er ook geen verklaring voor. Ik ben eerlijk", sprak Koeman zaterdag in de Johan Cruijff ArenA een beetje wanhopig over de weggegeven ruimte en kansen tegen de Hongaren. Wie de tegenstander in maart ook wordt, Oranje zal in dat opzicht flink beterschap moeten tonen om een kans te maken zich te plaatsen voor de Final Four.

De bondscoach zag richting het nieuwe jaar ook lichtpunten. Frenkie de Jong maakte na veertien maanden zijn rentree als international en moet Oranje als spelbepaler weer bij de hand nemen. Koeman kon tegen de Hongaren eindelijk ook weer beschikken over Teun Koopmeiners, die na langdurig blessureleed pas zijn tweede interland van het jaar speelde. Met ook Ryan Gravenberch en Tijjani Reijnders tot zijn beschikking, heeft Koeman op het middenveld weer heel wat te kiezen. Het zijn de lichtpuntjes waar de 61-jarige Zaandammer zich aan vast zal houden richting 2025, het jaar dat in het teken staat van kwalificatie voor het WK van 2026.

Meer uit Voetbal

PSV ontvangt sc Heerenveen in kwartfinale van de KNVB-beker

AMSTERDAM (ANP) - PSV speelt een thuiswedstrijd tegen sc Heerenveen in de kwartfinale van de KNVB-beker. Dat heeft de loting bepaald.

2 uur geleden
Trainer Glasner verlaat Crystal Palace aan einde van seizoen

LONDEN (ANP) - Trainer Oliver Glasner vertrekt aan het einde van het seizoen bij Crystal Palace. De Oostenrijker zal zijn aflopende verbintenis niet verlengen.

4 uur geleden
Pjaca keert terug in selectie FC Twente voor uitduel met Heracles

ENSCHEDE (ANP) - Trainer John van den Brom van FC Twente heeft aanvaller Marko Pjaca terug in de selectie voor het uitduel met Heracles Almelo van zondag. De 30-jarige Kroaat was dinsdag niet fit genoeg voor de gewonnen wedstrijd in de achtste finales van de KNVB-beker bij FC Utrecht (1-2).

5 uur geleden
Feyenoord verwacht geblesseerde Read pas in maart terug

ROTTERDAM (ANP) - Givairo Read komt voorlopig niet in actie voor Feyenoord. De rechtsback heeft opnieuw een hamstringblessure opgelopen. Trainer Robin van Persie verwacht hem pas in maart terug.

6 uur geleden
Afgelaste wedstrijd NEC - FC Utrecht op 11 februari ingehaald

ZEIST (ANP) - De wedstrijd tussen NEC en FC Utrecht in de Eredivisie wordt woensdag 11 februari om 21.00 uur ingehaald. Dat maakte de KNVB vrijdag bekend. Het duel stond aanvankelijk voor afgelopen vrijdag in Nijmegen op het programma, maar werd afgelast vanwege de winterse omstandigheden.

6 uur geleden
Liverpool-trainer Slot kijkt uit naar terugkeer aanvaller Salah

LIVERPOOL (AN/AFP) - Trainer Arne Slot kijkt uit naar de terugkeer van Mohamed Salah bij Liverpool. De 33-jarige aanvaller was de laatste weken actief met Egypte op de Afrika Cup. Voor zijn vertrek naar het toernooi in Marokko leefde de sterspeler enige tijd in onmin met de Nederlandse coach.

8 uur geleden
Musiala staat na halfjaar voor rentree bij Bayern München

MÜNCHEN (ANP) - Jamal Musiala staat na zes maanden voor een rentree bij Bayern München. De aanvallende middenvelder zit volgens zijn trainer Vincent Kompany in de selectie van de kampioen voor de uitwedstrijd van zaterdag tegen RB Leipzig.

8 uur geleden