Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman beschouwt de wedstrijd van zaterdag tegen Turkije als een uitgelezen kans om de halve finale van het EK te bereiken. "Maar het is zeker niet zo dat we zomaar gaan winnen", zei de bondscoach van het Nederlands elftal tijdens zijn laatste persconferentie voor de kwartfinale in het Olympiastadion. "Het wordt een heel moeilijk potje."

Oranje kan na twintig jaar weer eens de halve finale van een EK bereiken. Turkije, de nummer 42 van de wereld, staat vijf plaatsen hoger op de wereldranglijst dan Roemenië, dat dinsdag vrij kansloos verloor van het Nederlands elftal in de achtste finale (3-0). De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella van de Turken mist de geschorste basisspelers Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek in de kwartfinale.

Koeman beslist pas zaterdag vlak voor de wedstrijd of Steven Bergwijn tegen Turkije kan starten. De aanvoerder van Ajax kreeg in de achtste finale tegen de Roemenen last van een pees bij een knie. Ian Maatsen is ziek en niet naar Berlijn gekomen. "Turkije speelt met veel passie, net als Roemenië", zei Koeman. "Maar we kijken altijd naar onszelf en waar wij goed in zijn. We gaan tegen een andere tegenstander weer op zoek naar ruimte. Dat hebben we ook getraind. We moeten onszelf zijn en laten zien dat we geen slechte wedstrijd nodig hebben om weer goed te spelen."

Veel kansen nodig

De bondscoach van Oranje zag zijn ploeg goed spelen tegen Roemenië, na een pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (2-3) in de laatste groepswedstrijd. "Maar we hadden natuurlijk te veel kansen nodig om te scoren", erkende hij. Nederland haalde ook een laag rendement uit de dertien hoekschoppen die het in de achtste finales kreeg. "Volgens mij raakte Van Dijk nog wel de paal", zei Koeman. "Maar het klopt dat je uit dertien hoekschoppen eigenlijk wel eenmaal moet scoren. Daar hebben we over gesproken. Dat gaan we weer anders proberen, ook om een tegenstander te verrassen. We hebben genoeg goede koppers."

Koeman maakt zich niet zo druk over het geluid dat de tienduizenden Turkse fans op de tribunes tijdens ieder duel op het EK maken. "Veel spelers, en ik zelf ook, hebben ervaring met spelen tegen Turkse clubs. Dan zeiden we altijd dat je de bal moet houden, dan worden ze vanzelf stil", besloot hij.

Meer uit Voetbal

Mateta helpt Crystal Palace aan winst van Conference League

LEIPZIG (ANP) - Crystal Palace heeft de Conference League gewonnen. De club uit het zuiden van Londen rekende in de finale af met Rayo Vallecano (1-0). Jean-Philippe Mateta maakte het winnende doelpunt in Leipzig.

6 uur geleden
Doelman Neuer mist oefenduel van Duitsland met Finland

MÜNCHEN (ANP) - Manuel Neuer mist zondag de oefenwedstrijd van Duitsland tegen Finland. De 40-jarige doelman is nog onvoldoende hersteld van een kuitblessure.

8 uur geleden
New York en New Jersey dagvaarden FIFA om WK-ticketverkoop

NEW YORK (ANP/RTR) - De procureurs-generaal van New York en New Jersey hebben wereldvoetbalbond FIFA gedagvaard in het kader van een onderzoek naar de verkoop van WK-tickets. Dat gebeurt slechts twee weken voor de start van het wereldkampioenschap voetbal.

11 uur geleden
Nieuwe directeuren volop in gesprek over toekomst Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - De nieuwe algemeen directeur Robert Eenhoorn heeft al 'heel veel gesprekken' gevoerd met Dévy Rigaux, die als technisch directeur bij de club uit Rotterdam aan de slag gaat. "De club was met ons allebei in gesprek", vertelt hij op Feyenoord One, het mediakanaal van de nummer 2 van de Eredivisie. "De tijd dringt, dus dat is ook logisch."

11 uur geleden
Koeman mag geblesseerde tot 24 uur voor openingsduel vervangen

ZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman van het Nederlands elftal mag tot een dag voor de eerste WK-groepswedstrijd tegen Japan een vervanger oproepen als iemand ernstig geblesseerd of ziek is. Dat is tot 13 juni 22.00 uur Nederlandse tijd.

11 uur geleden
Trainer Sarri vertrekt na teleurstellend seizoen bij Lazio

ROME (ANP) - De Nederlanders Kenneth Taylor en Tijjani Noslin krijgen een nieuwe trainer bij Lazio. De club uit Rome heeft na een seizoen alweer afscheid genomen van Maurizio Sarri.

12 uur geleden
Linksback Jetten verlaat Jong Ajax voor SC Cambuur

LEEUWARDEN (ANP) - Lucas Jetten gaat met SC Cambuur de Eredivisie in. De 18-jarige linksback verlaat Ajax en heeft zijn handtekening onder een contract voor drie seizoenen gezet.

12 uur geleden