Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman beschouwt de wedstrijd van zaterdag tegen Turkije als een uitgelezen kans om de halve finale van het EK te bereiken. "Maar het is zeker niet zo dat we zomaar gaan winnen", zei de bondscoach van het Nederlands elftal tijdens zijn laatste persconferentie voor de kwartfinale in het Olympiastadion. "Het wordt een heel moeilijk potje."

Oranje kan na twintig jaar weer eens de halve finale van een EK bereiken. Turkije, de nummer 42 van de wereld, staat vijf plaatsen hoger op de wereldranglijst dan Roemenië, dat dinsdag vrij kansloos verloor van het Nederlands elftal in de achtste finale (3-0). De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella van de Turken mist de geschorste basisspelers Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek in de kwartfinale.

Koeman beslist pas zaterdag vlak voor de wedstrijd of Steven Bergwijn tegen Turkije kan starten. De aanvoerder van Ajax kreeg in de achtste finale tegen de Roemenen last van een pees bij een knie. Ian Maatsen is ziek en niet naar Berlijn gekomen. "Turkije speelt met veel passie, net als Roemenië", zei Koeman. "Maar we kijken altijd naar onszelf en waar wij goed in zijn. We gaan tegen een andere tegenstander weer op zoek naar ruimte. Dat hebben we ook getraind. We moeten onszelf zijn en laten zien dat we geen slechte wedstrijd nodig hebben om weer goed te spelen."

Veel kansen nodig

De bondscoach van Oranje zag zijn ploeg goed spelen tegen Roemenië, na een pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (2-3) in de laatste groepswedstrijd. "Maar we hadden natuurlijk te veel kansen nodig om te scoren", erkende hij. Nederland haalde ook een laag rendement uit de dertien hoekschoppen die het in de achtste finales kreeg. "Volgens mij raakte Van Dijk nog wel de paal", zei Koeman. "Maar het klopt dat je uit dertien hoekschoppen eigenlijk wel eenmaal moet scoren. Daar hebben we over gesproken. Dat gaan we weer anders proberen, ook om een tegenstander te verrassen. We hebben genoeg goede koppers."

Koeman maakt zich niet zo druk over het geluid dat de tienduizenden Turkse fans op de tribunes tijdens ieder duel op het EK maken. "Veel spelers, en ik zelf ook, hebben ervaring met spelen tegen Turkse clubs. Dan zeiden we altijd dat je de bal moet houden, dan worden ze vanzelf stil", besloot hij.

Meer uit Voetbal

Belgische Racing Genk bestraft voor wangedrag fans in Utrecht

NYON (ANP/Belga) - Voetbalbond UEFA heeft Racing Genk bestraft voor de ongeregeldheden van de meegereisde fans in de uitwedstrijd tegen FC Utrecht in de Europa League. De Belgische club mag in de volgende uitwedstrijd geen supporters meenemen en moet een boete van 50.000 euro betalen. Genk speelt in de tussenronde van de Europa League tegen Dinamo Zagreb.

2 uur geleden
Van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft

AMSTERDAM (ANP) - Louis van Gaal weet niet of hij adviseur van Ajax blijft. "Ik moet nog zien of ik die eer krijg", zei hij bij het televisieprogramma Pauw & De Wit.

15 uur geleden
Van Persie vreest voor zware knieblessure bij zoon Shaqueel

SEVILLA (ANP) - Feyenoord kan vermoedelijk lange tijd niet beschikken over Shaqueel van Persie. De 19-jarige spits viel donderdag in het uitduel met Real Betis in de Europa League (2-1) uit met een knieblessure. Van Persie werd met een brancard van het veld gedragen.

15 uur geleden
Lyon eindigt bovenaan in hoofdtoernooi van Europa League

LYON (ANP) - Ruben Kluivert is met Olympique Lyon bovenaan in het hoofdtoernooi van de Europa League geëindigd. De verdediger won met zijn ploeg ook het thuisduel met PAOK (4-2). Olympique Lyon pakte in acht duels 21 punten, net als Aston Villa dat een slechter doelsaldo heeft.

17 uur geleden
Nederland is plek met recht op twee deelnemers aan CL kwijt

ZEIST (ANP) - Nederland is de zesde plaats op de coëfficiëntenranglijst van de UEFA kwijtgeraakt. De deelnemers aan de Champions League en de Europa League verdienden op woensdag en donderdag zo weinig punten, dat Portugal de plek die recht geeft op twee rechtstreekse plaatsen in de Champions League heeft overgenomen. Als Nederland de plek niet herovert, mag in het seizoen 2027/2028 nog maar één club direct in de competitiefase van het belangrijkste Europese clubtoernooi uitkomen.

17 uur geleden
Go Ahead neemt met gelijkspel tegen Braga afscheid van Europa

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met een 0-0-gelijkspel tegen SC Braga uit Portugal afscheid genomen van de Europa League. Voorafgaand aan de wedstrijd maakte de ploeg uit Deventer nog een theoretische kans op het behalen van de tussenronde, maar daarvoor moest het in ieder geval zelf winnen. Go Ahead is uitgeschakeld en komt dit seizoen Europees niet meer in actie.

17 uur geleden
Feyenoord verliest bij Real Betis en is klaar in Europa

SEVILLA (ANP) - Feyenoord is er niet in geslaagd zich te plaatsen voor de tussenronde van de Europa League. Het elftal van trainer Robin van Persie leed bij Real Betis de zesde nederlaag in acht wedstrijden in het hoofdtoernooi: 2-1. Feyenoord eindigde met 6 punten ruim buiten de top 24 van de ranglijst.

18 uur geleden