Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren
BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman beschouwt de wedstrijd van zaterdag tegen Turkije als een uitgelezen kans om de halve finale van het EK te bereiken. "Maar het is zeker niet zo dat we zomaar gaan winnen", zei de bondscoach van het Nederlands elftal tijdens zijn laatste persconferentie voor de kwartfinale in het Olympiastadion. "Het wordt een heel moeilijk potje."
Oranje kan na twintig jaar weer eens de halve finale van een EK bereiken. Turkije, de nummer 42 van de wereld, staat vijf plaatsen hoger op de wereldranglijst dan Roemenië, dat dinsdag vrij kansloos verloor van het Nederlands elftal in de achtste finale (3-0). De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella van de Turken mist de geschorste basisspelers Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek in de kwartfinale.
Koeman beslist pas zaterdag vlak voor de wedstrijd of Steven Bergwijn tegen Turkije kan starten. De aanvoerder van Ajax kreeg in de achtste finale tegen de Roemenen last van een pees bij een knie. Ian Maatsen is ziek en niet naar Berlijn gekomen. "Turkije speelt met veel passie, net als Roemenië", zei Koeman. "Maar we kijken altijd naar onszelf en waar wij goed in zijn. We gaan tegen een andere tegenstander weer op zoek naar ruimte. Dat hebben we ook getraind. We moeten onszelf zijn en laten zien dat we geen slechte wedstrijd nodig hebben om weer goed te spelen."
Veel kansen nodig
De bondscoach van Oranje zag zijn ploeg goed spelen tegen Roemenië, na een pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (2-3) in de laatste groepswedstrijd. "Maar we hadden natuurlijk te veel kansen nodig om te scoren", erkende hij. Nederland haalde ook een laag rendement uit de dertien hoekschoppen die het in de achtste finales kreeg. "Volgens mij raakte Van Dijk nog wel de paal", zei Koeman. "Maar het klopt dat je uit dertien hoekschoppen eigenlijk wel eenmaal moet scoren. Daar hebben we over gesproken. Dat gaan we weer anders proberen, ook om een tegenstander te verrassen. We hebben genoeg goede koppers."
Koeman maakt zich niet zo druk over het geluid dat de tienduizenden Turkse fans op de tribunes tijdens ieder duel op het EK maken. "Veel spelers, en ik zelf ook, hebben ervaring met spelen tegen Turkse clubs. Dan zeiden we altijd dat je de bal moet houden, dan worden ze vanzelf stil", besloot hij.
Meer uit Voetbal
WILLEMSTAD (ANP) - Curaçao heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico zijn uitzwaaiduel in Willemstad met 4-0 gewonnen van Aruba. Voor Curaçao was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint. Alle doelpunten vielen in de tweede helft.
1 uur geledenEAST HARTFORD (ANP) - Kaapverdië heeft in de aanloop naar het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico een oefenduel met 3-0 gewonnen van Bermuda. Voor Kaapverdië was het de laatste oefenwedstrijd voordat het team aan het WK begint.
5 uur geledenCHICAGO (ANP) - Duitsland heeft de laatste oefenwedstrijd in de aanloop naar het WK voetbal gewonnen van de Verenigde Staten. In Chicago was de ploeg van bondscoach Julian Nagelsmann met 2-1 te sterk voor het team van Mauricio Pochettino.
6 uur geledenOEIRAS (ANP) - Portugal heeft een oefenwedstrijd voorafgaand aan het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen. In het Estádio Nacional in Oeiras versloeg de ploeg van bondscoach Roberto Martínez Chili met 2-1.
7 uur geledenMEXICO-STAD (ANP/AFP/RTR) - Het Iraanse voetbalelftal moet voor WK-wedstrijden die in de VS gespeeld worden nog dezelfde dag in- en uitreizen. Dat zegt de Iraanse ambassadeur in Mexico voorafgaand aan het WK. "We kunnen inreizen in de ochtend en moeten nog dezelfde dag vertrekken", aldus de ambassadeur tegen journalisten.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Het voetbalelftal van Tunesië, een van de WK-tegenstanders van Oranje, is hard onderuitgegaan in de laatste oefenwedstrijd in aanloop naar het toernooi. In het Koning Boudewijnstadion in Brussel was België met 5-0 te sterk voor Tunesië, dat het laatste halfuur met tien man speelde.
12 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Supporters die de komende weken WK-wedstrijden bezoeken, mogen één fabrieksverzegelde wegwerpwaterfles meenemen naar het stadion. Dat meldt de FIFA. De wereldvoetbalbond liet enkele dagen eerder weten dat herbruikbare flessen om veiligheidsredenen verboden zijn.
19 uur geleden