Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman beschouwt de wedstrijd van zaterdag tegen Turkije als een uitgelezen kans om de halve finale van het EK te bereiken. "Maar het is zeker niet zo dat we zomaar gaan winnen", zei de bondscoach van het Nederlands elftal tijdens zijn laatste persconferentie voor de kwartfinale in het Olympiastadion. "Het wordt een heel moeilijk potje."

Oranje kan na twintig jaar weer eens de halve finale van een EK bereiken. Turkije, de nummer 42 van de wereld, staat vijf plaatsen hoger op de wereldranglijst dan Roemenië, dat dinsdag vrij kansloos verloor van het Nederlands elftal in de achtste finale (3-0). De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella van de Turken mist de geschorste basisspelers Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek in de kwartfinale.

Koeman beslist pas zaterdag vlak voor de wedstrijd of Steven Bergwijn tegen Turkije kan starten. De aanvoerder van Ajax kreeg in de achtste finale tegen de Roemenen last van een pees bij een knie. Ian Maatsen is ziek en niet naar Berlijn gekomen. "Turkije speelt met veel passie, net als Roemenië", zei Koeman. "Maar we kijken altijd naar onszelf en waar wij goed in zijn. We gaan tegen een andere tegenstander weer op zoek naar ruimte. Dat hebben we ook getraind. We moeten onszelf zijn en laten zien dat we geen slechte wedstrijd nodig hebben om weer goed te spelen."

Veel kansen nodig

De bondscoach van Oranje zag zijn ploeg goed spelen tegen Roemenië, na een pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (2-3) in de laatste groepswedstrijd. "Maar we hadden natuurlijk te veel kansen nodig om te scoren", erkende hij. Nederland haalde ook een laag rendement uit de dertien hoekschoppen die het in de achtste finales kreeg. "Volgens mij raakte Van Dijk nog wel de paal", zei Koeman. "Maar het klopt dat je uit dertien hoekschoppen eigenlijk wel eenmaal moet scoren. Daar hebben we over gesproken. Dat gaan we weer anders proberen, ook om een tegenstander te verrassen. We hebben genoeg goede koppers."

Koeman maakt zich niet zo druk over het geluid dat de tienduizenden Turkse fans op de tribunes tijdens ieder duel op het EK maken. "Veel spelers, en ik zelf ook, hebben ervaring met spelen tegen Turkse clubs. Dan zeiden we altijd dat je de bal moet houden, dan worden ze vanzelf stil", besloot hij.

Meer uit Voetbal

Liverpool na ruime zege op Galatasaray weer tegen PSG

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft op overtuigende wijze de kwartfinale van de Champions League bereikt. Trainer Arne Slot zag zijn elftal op Anfield ruim winnen van Galatasaray: 4-0. Liverpool maakte daarmee de 1-0-nederlaag van vorige week in Istanbul meer dan goed.

4 uur geleden
Atlético schakelt Tottenham uit, Simons scoort twee keer

LONDEN (ANP) - Tottenham Hotspur is er met Micky van de Ven en Xavi Simons niet in geslaagd de kwartfinales van de Champions League te bereiken. In Londen kon de ploeg van trainer Igor Tudor de 5-2-achterstand van de eerste wedstrijd in Madrid niet goedmaken. De Spurs wonnen wel, met 3-2, mede door twee treffers van Simons.

4 uur geleden
FC Barcelona loopt na rust weg bij Newcastle en wint met 7-2

BARCELONA (ANP) - FC Barcelona heeft ten koste van Newcastle United de kwartfinale van de Champions League bereikt. Het elftal van trainer Hansi Flick won met liefst 7-2. Halverwege leidde Barcelona met 3-2. Het eerste duel in Newcastle was in 1-1 geëindigd.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain enkele weken zonder geblesseerde Barcola

PARIJS (ANP/RTR) - Paris Saint-Germain kan de komende weken niet beschikken over Bradley Barcola. De aanvaller heeft dinsdag aan de met 3-0 gewonnen uitwedstrijd tegen Chelsea in de Champions League een enkelblessure overgehouden.

7 uur geleden
Braga volgt voorbeeld Sporting en buigt in Europa achterstand om

BRAGA (ANP) - SC Braga heeft zich als eerste ploeg gekwalificeerd voor de kwartfinale van de Europa League. De Portugezen wonnen in eigen stadion met 4-0 van de Hongaarse club Ferencváros, nadat zij donderdag het uitduel nog met 2-0 hadden verloren.

8 uur geleden
Feyenoord-directeur Te Kloese noemt bedreigingen 'heel vervelend'

ROTTERDAM (ANP) - Dennis te Kloese noemt bedreigingen die hij vanuit zijn eigen club krijgt "heel vervelend" en "moeilijk". Dat zei de algemeen directeur van Feyenoord in een gesprek met ESPN. "Het zou stoer zijn om te zeggen dat het me niks doet", aldus Te Kloese.

9 uur geleden
Te Kloese verzekert dat Van Persie seizoen afmaakt bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Robin van Persie blijft hoe dan ook tot in ieder geval het einde van het seizoen trainer van Feyenoord. "Daar is geen enkele twijfel over", heeft algemeen directeur Dennis te Kloese verzekerd na de aanstelling van Dick Advocaat als adviseur woensdag.

12 uur geleden