Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

Oranje wil uitgelezen kans op plek in halve finale EK verzilveren

BERLIJN (ANP) - Ronald Koeman beschouwt de wedstrijd van zaterdag tegen Turkije als een uitgelezen kans om de halve finale van het EK te bereiken. "Maar het is zeker niet zo dat we zomaar gaan winnen", zei de bondscoach van het Nederlands elftal tijdens zijn laatste persconferentie voor de kwartfinale in het Olympiastadion. "Het wordt een heel moeilijk potje."

Oranje kan na twintig jaar weer eens de halve finale van een EK bereiken. Turkije, de nummer 42 van de wereld, staat vijf plaatsen hoger op de wereldranglijst dan Roemenië, dat dinsdag vrij kansloos verloor van het Nederlands elftal in de achtste finale (3-0). De Italiaanse bondscoach Vincenzo Montella van de Turken mist de geschorste basisspelers Merih Demiral, Orkun Kökcü en Ismail Yüksek in de kwartfinale.

Koeman beslist pas zaterdag vlak voor de wedstrijd of Steven Bergwijn tegen Turkije kan starten. De aanvoerder van Ajax kreeg in de achtste finale tegen de Roemenen last van een pees bij een knie. Ian Maatsen is ziek en niet naar Berlijn gekomen. "Turkije speelt met veel passie, net als Roemenië", zei Koeman. "Maar we kijken altijd naar onszelf en waar wij goed in zijn. We gaan tegen een andere tegenstander weer op zoek naar ruimte. Dat hebben we ook getraind. We moeten onszelf zijn en laten zien dat we geen slechte wedstrijd nodig hebben om weer goed te spelen."

Veel kansen nodig

De bondscoach van Oranje zag zijn ploeg goed spelen tegen Roemenië, na een pijnlijke nederlaag tegen Oostenrijk (2-3) in de laatste groepswedstrijd. "Maar we hadden natuurlijk te veel kansen nodig om te scoren", erkende hij. Nederland haalde ook een laag rendement uit de dertien hoekschoppen die het in de achtste finales kreeg. "Volgens mij raakte Van Dijk nog wel de paal", zei Koeman. "Maar het klopt dat je uit dertien hoekschoppen eigenlijk wel eenmaal moet scoren. Daar hebben we over gesproken. Dat gaan we weer anders proberen, ook om een tegenstander te verrassen. We hebben genoeg goede koppers."

Koeman maakt zich niet zo druk over het geluid dat de tienduizenden Turkse fans op de tribunes tijdens ieder duel op het EK maken. "Veel spelers, en ik zelf ook, hebben ervaring met spelen tegen Turkse clubs. Dan zeiden we altijd dat je de bal moet houden, dan worden ze vanzelf stil", besloot hij.

Meer uit Voetbal

De Jong met 293 duels recordhouder van Nederlandse Barça-spelers

BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.

5 uur geleden
Manchester City neemt koppositie over na nipte zege bij Burnley

BURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.

5 uur geleden
Bayern München bereikt finale van Duitse beker

LEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.

5 uur geleden
Telstar boekt tegen Sparta belangrijke zege in degradatiestrijd

VELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.

6 uur geleden
Feyenoord-coach Van Persie heeft Bos terug in duel met Groningen

ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.

6 uur geleden
Paris Saint-Germain ruimer aan kop na zege op Nantes

PARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.

7 uur geleden
Duitse international Gnabry niet op tijd fit voor WK voetbal

MÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.

9 uur geleden