Oranje wil terugkeer Van Gaal met uitzege op Noren vieren
OSLO (ANP) - Ruim twee maanden na de smadelijke uitschakeling door Tsjechië op het EK hervat het Nederlands elftal het kwalificatietoernooi voor het WK in Qatar met een uitwedstrijd tegen Noorwegen. Louis van Gaal zit na zeven jaar weer als bondscoach op de bank, als opvolger van de vertrokken Frank de Boer.
De 70-jarige Van Gaal snapt waarom de KNVB voor een derde keer bij hem is uitgekomen. "Want wie moet dit anders doen", zei hij. De teruggekeerde bondscoach besteedde de afgelopen twee dagen veel tijd aan teambuilding. "Want niet de beste spelers maar de beste ploegen winnen prijzen", herhaalde hij.
Van Gaal kiest waarschijnlijk voor een speelwijze met drie aanvallers. Veel van zijn spelers willen dat graag. En hij heeft niet de tijd gehad om op een systeem met vijf verdedigers te oefenen. Aanvoerder Virgil van Dijk, hersteld van een zware knieblessure, keert na een klein jaar terug bij Oranje.
Het duel tussen Noorwegen en Nederland begint om 20.45 uur in het Ullevaal-stadion, waar vanwege corona slechts 7000 Noren welkom zijn.
Meer uit Voetbal
BERGAMO (ANP) - Atalanta heeft trainer Ivan Juric ontslagen. De Kroaat verving in juni Gian Piero Gasperini, die Atalanta verruilde voor AS Roma.
10 uur geledenZEIST (ANP) - De kans bestaat dat Ronald Koeman na het WK van volgend jaar stopt als bondscoach van het Nederlands elftal. "Dat is een mogelijkheid. Daar denk ik zo af en toe wel eens over na", zei hij maandag op een persconferentie in Zeist, waar hij zijn selectie toelichtte voor de laatste twee WK-kwalificatiewedstrijden tegen Polen en Litouwen.
12 uur geledenBREDA (ANP) - NAC gaat niet akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal van drie wedstrijden schorsing, waarvan één voorwaardelijk, voor Lewis Holtby. Dat meldt de club uit Breda op de eigen website. De rode kaart van ploeggenoot Fredrik Oldrup Jensen is geseponeerd.
12 uur geledenMADRID (ANP/Belga) - Keeper Thibaut Courtois van Real Madrid heeft een spierblessure opgelopen in zijn rechterbeen. Dat maakte de koploper van Spanje maandag bekend. De club geeft niet aan hoelang de Belgische international aan de kant staat.
14 uur geledenRABAT (ANP) - Profvoetballers moeten minimaal 72 uur rust hebben tussen twee wedstrijden. Dat hebben de FIFA en de internationale spelersvakbonden besproken tijdens een bijeenkomst in de Marokkaanse hoofdstad Rabat. Het is nog niet duidelijk wanneer de regel van kracht wordt.
16 uur geledenVIGO (ANP) - FC Barcelona is koploper Real Madrid genaderd tot op 3 punten. De ploeg van coach Hansi Flick won met 4-2 bij Celta de Vigo onder meer door drie treffers van Robert Lewandowski. Frenkie de Jong moest met zijn tweede gele kaart van het veld.
1 dag geledenMILAAN (ANP) - Internazionale heeft de koppositie gegrepen in de Serie A. De ploeg van trainer Cristian Chivu won met 2-0 van Lazio en kwam daarmee op 24 punten in de Italiaanse competitie.
1 dag geleden