Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Oranje wil tegen Turkije grote stap richting WK van Qatar zetten

Oranje wil tegen Turkije grote stap richting WK van Qatar zetten

ZEIST (ANP) - Een finale wil Louis van Gaal het thuisduel van dinsdagavond met Turkije in de WK-kwalificatie nog net niet noemen. "Maar het wordt wel een heel belangrijke wedstrijd voor ons", zei hij tijdens zijn afsluitende persconferentie voor het duel in de Johan Cruijff ArenA. "We kunnen een belangrijke stap zetten."

Van Gaal heeft zijn favoriete route richting het WK van eind volgend jaar in Qatar duidelijk voor ogen. Eerst met een zege op Turkije de koppositie in de poule overnemen en dan volgende maand nog een beetje aan het doelsaldo werken tegen Letland en Gibraltar. In de afsluitende groepsduels met Montenegro en Noorwegen moet in november de groepswinst en daarmee rechtstreekse kwalificatie voor het WK worden veiliggesteld.

De opvolger van de opgestapte Frank de Boer heeft veel vertrouwen in een goede afloop van het thuisduel met de Turken, die het Nederlands elftal in maart nog met 4-2 versloegen in Istanbul. "Dat zeg ik op basis van onze wedstrijd tegen Montenegro en de training van zojuist", verklaarde Van Gaal. "De verwachtingen rond Oranje zijn weer hooggespannen. Maar makkelijk wordt het dus niet. Turkije is onze zwaarste tegenstander in deze poule. Die bondscoach laat ze ook gedisciplineerd spelen. Dat is knap."

Meer respect

De Turkse bondscoach Senol Günes krijgt van Van Gaal meer respect dan in eigen land, waar ze de laatste maanden minder lovend over hem zijn. Turkije verloor alle drie de groepswedstrijden op het EK en bleef woensdag steken op een gelijkspel tegen Montenegro (2-2). De winst op Gibraltar (3-0) viel zaterdag ook een beetje laag uit.

Van Gaal wil zijn basisformatie voor het duel met Turkije nog niet prijsgeven. Hij baalt wel dat zijn plannen steeds voor de wedstrijd uitlekken. "Volgens mij zijn we allemaal Nederlanders en moeten we Turkije samen verslaan. Maar zo werkt het hier met de media niet", zei de bondscoach, die wel verklapte dat Daley Blind na een schorsing als linksback weer de voorkeur krijgt boven Tyrell Malacia.

Van Dijk terug

Matthijs de Ligt of Stefan de Vrij moet plaatsmaken voor Virgil van Dijk, de aanvoerder die zaterdag rust kreeg tegen Montenegro. "Dat is voor mij geen lastige beslissing, want ik volg mijn visie", zei Van Gaal. "Ik vind het wel vervelend om iemand teleur te stellen. Maar dat is topsport. En ik zal het uitleggen."

Van Gaal moet ook een vervanger voor de geblesseerde vleugelspits Cody Gakpo aanwijzen. Steven Bergwijn of Donyell Malen zal aan de aftrap verschijnen in de Johan Cruijff ArenA, waar 36.000 toeschouwers mogen zitten. Meer zijn er niet welkom vanwege corona. "Ik hoop dat zij ons net zo steunen als zaterdag tegen Montenegro", zei Van Gaal. "Dat geeft de spelers een kick."

Meer uit Voetbal

Iraans elftal protesteert bij oefenduel tegen schoolbombardement

BELEK (ANP/RTR) - Het Iraanse nationale voetbalelftal heeft voorafgaand aan een oefenwedstrijd geprotesteerd tegen het bombardement op een Iraanse basisschool op de eerste dag van de oorlog. De spelers hielden tijdens het volkslied, dat ze zichtbaar meezongen, schooltassen vast. Volgens het regime van Iran werden op de eerste dag van de Amerikaanse en Israëlische bombardementen 175 mensen gedood bij de aanval op de school.

4 uur geleden
Trainer Van den Brom langer door bij FC Twente

ENSCHEDE (ANP) - FC Twente en trainer John van den Brom hebben een akkoord bereikt over een nieuw contract. De 59-jarige coach tekent een nieuwe verbintenis tot de zomer van 2027, meldde de club uit Enschede op de website.

10 uur geleden
Rutten verliest van China bij debuut als bondscoach Curaçao

SYDNEY (ANP) - Fred Rutten heeft zijn eerste wedstrijd als bondscoach van Curaçao verloren. De opvolger van de vertrokken Dick Advocaat ging met zijn ploeg in het Australische Sydney met 2-0 onderuit in een oefenduel met China.

12 uur geleden
Ten Cate baalt van gemiste kansen na uitschakeling Suriname

MONTERREY (ANP) - Bondscoach Henk ten Cate van Suriname baalde van de gemiste kansen na de uitschakeling voor het WK voetbal van komende zomer. Het nationale elftal verloor in de nacht van donderdag op vrijdag in het Mexicaanse Monterrey van Bolivia in de halve finale van de intercontinentale play-offs (1-2).

13 uur geleden
Surinaamse voetbalfans teleurgesteld na verlies en mislopen WK

PARAMARIBO (ANP) - In Suriname is de teleurstelling groot na het mislopen van het WK voetbal. Voetbalfans keken op allerlei locaties naar het duel van Natio, het Surinaams nationaal elftal, tegen Bolivia. Bij 't Vat, een groot terras in Paramaribo, klonk het volkslied uit honderden kelen toen de spelers van Natio dat zongen in het Mexicaanse Monterrey.

14 uur geleden
WK lonkt voor Italië na zege op Noord-Ierland in play-offs

BERGAMO (ANP) - Italië heeft de eerste succesvolle stap naar deelname aan het WK voetbal gezet door in de halve finale van de play-offs met 2-0 te winnen van Noord-Ierland.

22 uur geleden
Denemarken na 4-0-zege op Noord-Macedonië naar finale play-offs

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken heeft overtuigend de finale van de play-offs voor deelname aan het WK bereikt. De ploeg van bondscoach Brian Riemer won in Kopenhagen met 4-0 van Noord-Macedonië. Alle goals vielen in de tweede helft.

22 uur geleden